Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Legaturi catre stiri interesante!

Creat de jackie28t, 12 Iulie 2006, 01:12:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

andrei

  Salut!
Stati putin,calatorul poate sa aiba ceva dreptate.Se poate sa existe ceva de genul asta.Bulgarii se pare ca au gasit o asfel de intrare pe timpul comunistilor si au incercat sa o deschida.Nu prea au reusit ..atunci, din ce scrie aici.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

angellla29


fiulploii

#1937
Daca tot a deschis colegul @andrei cutia Pandorei  :lol: hai sa spun si eu o poveste din anii '950 din Romania .
Sub altarul Bisericii Negre din Brasov s-a descoperit o trapa . A fost deschisa si ....  un  hau adanc si intunecat s-a cascat in fata oamenilor prezenti . Au legat o lampa cu petrol de o funie si au coborat-o sa vada cat de adanca era groapa . Nu au reusit . Piatra aruncata s-a pierdut in intuneric fara sa lase in urma vreun zgomot . Au aruncat o faclie aprinsa insa tot nu au vazut mare lucru.
  Atunci , autoritatile vremii au luat hotararea sa trimita un voluntar   :-D care a fost selectat dintre condamnatii la moarte .
Se zice ca l-au imbracat in costum de scafandru greu , legat la tub de oxigen , l-au dotat cu aparat de emisie-receptie si l-au coborat cu ajutorul unui troliu .
  Voluntarul a mentinut legatura radio si a vorbit tot timpul despre ceea ce vedea sau ceea ce facea . A ajuns pe sol si a vazut la o anumita distanta o poarta mare . S-a indreptat spre ea si cand a ajuns aproape , poarta s-a intredeschis . A primit ordin sa treaca dincolo . A facut un pas dincolo si nu s-a mai auzit nimic in statie . Au tras de cabluri pana sus in incercarea de a recupera ceva . Cablurile erau taiate . Imediat s-a dispus cimentarea locului respectiv .
  Daca mai cunoaste cineva ceva despre aceasta poveste il rog sa expuna , poate o sa distingem adevarul .
:roll:

L.E. Interesant ar fi un clip cu ziua de dupa dezvaluire . Eu zic ca o sa fie o mare dezamagire si poate chiar lehamite fiindca suntem invatati cu senzationalul . Pariu ?  :lol:

angellla29

Citat din: fiulploii din  14 Noiembrie 2011, 21:30:41
Daca tot a deschis colegul @andrei cutia Pandorei  :lol: hai sa spun si eu o poveste din anii '950 din Romania .
Sub altarul Bisericii Negre din Brasov s-a descoperit o trapa . A fost deschisa si ....  un  hau adanc si intunecat s-a cascat in fata oamenilor prezenti . Au legat o lampa cu petrol de o funie si au coborat-o sa vada cat de adanca era groapa . Nu au reusit . Piatra aruncata s-a pierdut in intuneric fara sa lase in urma vreun zgomot . Au aruncat o faclie aprinsa insa tot nu au vazut mare lucru.
  Atunci , autoritatile vremii au luat hotararea sa trimita un voluntar   :-D care a fost selectat dintre condamnatii la moarte .
Se zice ca l-au imbracat in costum de scafandru greu , legat la tub de oxigen , l-au dotat cu aparat de emisie-receptie si l-au coborat cu ajutorul unui troliu .
  Voluntarul a mentinut legatura radio si a vorbit tot timpul despre ceea ce vedea sau ceea ce facea . A ajuns pe sol si a vazut la o anumita distanta o poarta mare . S-a indreptat spre ea si cand a ajuns aproape , poarta s-a intredeschis . A primit ordin sa treaca dincolo . A facut un pas dincolo si nu s-a mai auzit nimic in statie . Au tras de cabluri pana sus in incercarea de a recupera ceva . Cablurile erau taiate . Imediat s-a dispus cimentarea locului respectiv .
  Daca mai cunoaste cineva ceva despre aceasta poveste il rog sa expuna , poate o sa distingem adevarul .
:roll:

L.E. Interesant ar fi un clip cu ziua de dupa dezvaluire . Eu zic ca o sa fie o mare dezamagire si poate chiar lehamite fiindca suntem invatati cu senzationalul . Pariu ?  :lol:


Ce dezvaluire???? Visezi frumos....nu uita ca ei au spus ca nu exista ET....Americanii cei destepti.."si merele de aur"....a fost o gluma....NU vor recunoaste niciodata asa ceva....

lylyt_ice

  Mai ce repede vedeti voi ET´s si iaduri... :rainbow: Nu mai stiu exact unde, am citit si vazut; dar in orice caz "desenele" astea nu sunt altceva decat parcuri imense de produs energie electrica eoliana, fotovoltaica...si alte modalitati ...pentru orasele fantoma deja construite si in curs de constructie...!!! Ce planuri au cu aceste "ORASE" este alta intrebare... :wink: Daca mai gasesc sursa de care am spus mai sus, o voi posta aici. Pina atunci nu am ceva palpabil prin care sa dovedesc veridicitatea spuselor mele. Asa ca fanteziile pot continua... :roll:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

  Fiul ploii. :lol: Dezvaluire ta este "palpitanta" dar la Biserica Neagra, este alta poveste...este un tunel care ajunge pana in Bucuresti iar piatra nu sa auzit unde cade fiindca pe fundul putului care da in tunel, sunt depuneri de mal moale din cauza infiltratiilor de apa ...! De fapt povestioara asta este postata aici pe RUFON...mai cititi si voi pe aici  :cry:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

fiulploii

Eu am zis ce stiu si am specificat ca este o poveste , adica fara dovezi . Se pare ca samburele de adevar este doar existenta Bisericii Negre . :lol:
Si de ce poarta din povestirea mea nu ar fi accesul in tunelul catre Bucuresti ? Si uite asa , demosntram ca fiecare detine doar o parte din adevar si numai impreuna putem reconstitui tabloul general  :wink: , nu?

lylyt_ice

   KORECT!...Cat se poate de KORECT...! :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

Citat din: angellla29 din  14 Noiembrie 2011, 21:00:17
Stai putin....nu ma intelege gresit....dar ia gandeste-te asa...Hai sa o luam altfel.....Suntem acum 3000 de ani....Si niste oameni primitivi...observa sa zicem...pe teritoriul actual al Chinei...."la subsol" niste tuneluri....din  curiozitate...care este veche de mii de ani si foarte actuala as zice ...se duc acolo...Si observa ceva...ce pentru nivelul lor de inteligenta...era foarte diferit....Observa cum oamenii erau supusi unor experimente...Ei nestiind despre asa ceva....si-au inchipuit ca acei oameni au fost RAI....si au fost pedepsti....Si uite asa...s-a raspandit ideea unui loc de pedeapsa numit...IAD....poate nu numai in China exista baze subterane extraterestre...sunt convinsa ca sunt peste tot....chiar si  la noi in Bucegi....Si ET...ca sa tina...curiosii deoparte au "alimentat" aceste.....superstitii....Ia gandeste-te cu mintea si inteligenta unui om al secolului XXI....Tu daca vrei sa tii un secret fata de copilul tau sau altcuiva....nu s-a intamplat sa ii zici....nu te duce acolo ca e BAU-BAU....?! A fost un exemplu...pueril....dar un exemplu sa ma intelegi ce am vrut sa zic.....

Haide bre angellla29, pai in cazul asta biblea ar fi trebuit sa vina de la ei... de la chinezi!

Tayka

#1944
Citat din: calator astral din  14 Noiembrie 2011, 19:42:22
....In curind voi fi "Veteran" pe rufon...
Am auzit şuşotind pe la colţuri că adminii vor să anuleze cât de curând gradele cu steluţe de pe forum,contorizând în schimb şi oferind punctaj doar pentru mesajele calitative care întrunesc cel mai mare număr de ,,like''. :evil:
şi scăzând din punctaj mesajele trimise la coş. :cry: :| :x
Că cică de aia trăim în democraţie,să oferim şanse egale tuturor... 8-)
Nu mai merge treaba cu ;scrie unul 2 cuvinte şi primeşte 3 steluţe... :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

angellla29

Citat din: padme din  14 Noiembrie 2011, 22:52:39
Haide bre angellla29, pai in cazul asta biblea ar fi trebuit sa vina de la ei... de la chinezi!


Mama...Doamne.....chestia cu chinezii a fost doar un exemplu....se putea intampla oriunde in lume....daca dadeam exemplu despre M-tii Bucegi...ziceam apoi ca Biblia venea de la Zamolxes?....nici pe departe asa ceva...doh! :mrgreen:

horia2008

Citat din: Tayka din  14 Noiembrie 2011, 23:37:07
Am auzit şuşotind pe la colţuri că adminii vor să anuleze cât de curând gradele cu steluţe de pe forum,contorizând în schimb şi oferind punctaj doar pentru mesajele calitative care întrunesc cel mai mare număr de ,,like''. :evil:
şi scăzând din punctaj mesajele trimise la coş. :cry: :| :x
Că cică de aia trăim în democraţie,să oferim şanse egale tuturor... 8-)
Nu mai merge treaba cu ;scrie unul 2 cuvinte şi primeşte 3 steluţe... :-D
Ca la box, se puncteaza doar cand doi arbitrii (sau trei) apasa "butonul" simultan (sau intr-un interval rezonabil de scurt) :lol:
Glumeam 8-), dar serios, cred c-ar fi o initiativa buna ce ne spune Tayka!


Cautatorul

#1947
Citat din: Tayka din  14 Noiembrie 2011, 23:37:07
Am auzit şuşotind pe la colţuri că adminii vor să anuleze cât de curând gradele cu steluţe de pe forum,contorizând în schimb şi oferind punctaj doar pentru mesajele calitative care întrunesc cel mai mare număr de ,,like''. :evil:
şi scăzând din punctaj mesajele trimise la coş. :cry: :| :x
Că cică de aia trăim în democraţie,să oferim şanse egale tuturor... 8-)
Nu mai merge treaba cu ;scrie unul 2 cuvinte şi primeşte 3 steluţe... :-D

Scazand din punctaj mesajele trimise la cos si ... postarile aiurea... 

Se pare ca la legaturi catre stiri interesante au loc discutii gen chat... cu replici de genul: "KORECT" de mai sus. (pentru cine n-a observat exista butonul like)

Candva deschideam aceasta sectiune pentru legaturi catre stiri interesante, acum vad ca s-a transformat intr-o zona gen cafenea unde se discuta despre orice... nici stiri, nici interesante, doar o bataie de apa-n piua.

Vorba ceea: "Rau cu rau, dar mai rau fara rau"  ... si ma gandesc la zilele cand Nox taia si spanzura pe-aici. Pana la urma se pare ca un forum cu moderatori mai stricti si exigenti e de preferat unuia fara moderatori sau cu acestia prea toleranti.

O seara placuta si spor la chatuit si messengerit pe-aici...

lylyt_ice

    Sa-ti dea Dumnezeu sanatate...ca eu am vrut demult sa zic astora de nu pricep ce inseamna "Stire"; o lalaiesc si se dau in alte discutii "a la romania"; scarbos si de prost gust.... cititi macar primul mesaj al lui Jakie, initiatorul acestui topic... cred ca s-a scarbit si el de felul cum va comportati...MAI copi....stirea e: STIRE! Daca aveti ceva de adaugat , cautati pe acest forum um topic adegvat, iar daca nu este... deschideti atunci un topic serios si dezvoltati tema stirii respective: nu va deslantuiti aiurea sa deviati tilul acestui topic. MODERATORII ATENTE:::
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

abyss

că aşa-i omul. De ne trebuie cineva să ne bată la cap cu legi şi regulamente când fiecare poate fi măcar de bun simţ puţin responsabil şi să nu mai posteze la plezneala umorului personal?

Nici măcar nu cunosc butoanele de şters şi mustrat dar e ridicol când te gândeşti.,. Sunteţi oameni în toată firea ce se întâmplă? Chiar nu mai e nimeni conştient de acţiunile sale?