Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: UFO din perspectiva lui M.Persinger  (Citit de 4024 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline tractorbeam

• Senior
  • Mesaje postate: 651
  • Gen: Bărbat
  • Liked: 307
  • Likes Given: 122
UFO din perspectiva lui M.Persinger
« : 31 Ianuarie 2016, 11:56:50 »
Recomand lucrarea Space-Time Transients and Unusual Events de Michael A. Persinger PhD si Gyslaine F. Lafrenierre publicata in 1977.
Am reusit sa gasesc cartea format PDF in engleza, daca este cineva interesat o pot trimite pentru a fi urcata pe net.
Este tratata din perspectiva statistica cazuistica Forteana si sunt trase concluziile de rigoare.

Pe scurt, pentru profesorul Persinger, cazurile de vizitare cu sau fara UFO-nauti au legatura cu tesatura spatiu-timp si cu entangle-mentul.
Este f. interesanta si mi-a dat o serie de raspunsuri la o serie de probleme legate de UFO.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5453
Re: UFO din perspectiva lui M.Persinger
« Răspuns #1 : 31 Ianuarie 2016, 13:31:06 »
Am reusit sa gasesc cartea format PDF in engleza, daca este cineva interesat o pot trimite pentru a fi urcata pe net.

Apo'i ...  ce te tine ... sa pui un atasament pe acest forum ?  :mrgreen:
« Ultima Modificare: 31 Ianuarie 2016, 13:34:06 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline tractorbeam

• Senior
  • Mesaje postate: 651
  • Liked: 307
  • Likes Given: 122
« Răspuns #2 : 03 Februarie 2016, 22:04:49 »
Pai cum/ce trebuie sa fac?
NU am pus pana cum si nu stiu.
Poate imi da cineva cateva detalii.

Forum RUFOn

« Răspuns #2 : 03 Februarie 2016, 22:04:49 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.