Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima "ieseala" pe 2013

Creat de Urban, 22 Septembrie 2013, 17:56:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#45
Citat din: abyss din  30 Septembrie 2013, 01:13:23
Dida il vrea pe conul Xanadron. Ce sa faca cu Uforever? Sa-l traga de perciuni?
...Serios, compadre abyss?! :-o
Atunci e cazu' sa vin si eu - da' musai insotit d-un psihiatru, :-D fiindca uite cam ce-mi scria Dida pe MP (sub nick-ul novecento - p-asta vad ca-l uitaserati).

Citat din: novecento din  15 Ianuarie 2012, 23:14:29
DOBITOC IMPUTIT

flllluuuu fluuuuuuuuuuuuuuu

cu intelingintia


SCIRBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA     INFATUATA


dida

BOULE

Raspunsul meu (il reproduc doar partial totusi, ca restul trebuie cenzurat, chiar daca nu-i deloc injurios "in clar") - cred ca la al zecelea MP balacaritor - :-D a fost:

"Vezi, d-aia te iubesc io, Dido - ca nu te lasi pe tinjala cu una-cu doua." ;)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Totusi Dama de inima neagra s-a semnat "Dida"... ;)
Ce sa-i faci compadre daca frangi inemele damelor...

Xanadron

#47
Citat din: abyss din  30 Septembrie 2013, 12:44:47
Totusi Dama de inima neagra s-a semnat "Dida"... ;)
Ce sa-i faci compadre daca frangi inemele damelor...
Sa fie sanatoase Didele - cu toate hachitzele si reactiile :rocket: freudiene incluse, moncher!

...Slabe sperantze oricum sa mai joc in filme d-astea, fiindc-au trecut de mult vremile cind testam din pdv. practic preceptele islamice, incercind  - cu consecinte dezastruoase - sa am 4 amante simultan. :-D (Desi Profetu' Pedo avea 10-12 neveste).

http://ro.wikipedia.org/wiki/So%C8%9Biile_profetului_Muhammad

P.S.1: Nu trebuie sa deduceti d-aici c-as avea acuma 3. :lol:
P.S.2: Nu-i exclus sa aplic totusi strategia nu tocmai ZEN a "atacului-surpriza" si s-o tin langa-dranga ca nu vin la intilnirea grataro-RUFONistica, da' s-apar. :wink: :ufo: :star: :martiansmile:

Concluzie: Look Out, I'm Comin' - Pazea, Dido !!! :-D

Look Out I'm Coming
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Nox

Părerea mea (depăşită) ar fi să nu mai dăm atenţie la specimenele astea şi să ne concentrăm la ale noastre.  :star:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Tamerlan

Deci cum rămâne cu întâlnirea de mâine?
Se mai face? dacă da, unde anume? Cred că e dificil "să stăm la grătar", date fiind condițiile meteorologice.

Nu a mai spus nimeni nimic legat de această "ieseala" și de asta am intervenit.

Mersi fain!
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

AdarM

De luni se incalzeste vremea si cred ca amanarea cu o saptamana ar fi cea mai indicata optiune.
Sincer acum: nu prea-ti vine sa stai la taclale, afara, cand termometrul indica o singura cifra...
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

Arhanghelul

Sunt de acord ... cu amanarea ... frigului ... brrrrrrrrrrrr ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Tamerlan

Mi-am eliberat în mod express acest week-end pentru asta. ;-)
Săptămâna viitoare nu cred că voi putea ajunge... Cel puțin sâmbăta viitoare (de mâine într-o săptămână) sigur nu am cum.

Ca antidot al frigului putem găsi o cârciumioară ("la șosea"  :-D) pe undeva... Preferabil la un subsol cât mai adânc unde să ne funcționeze mobilele...  8-)

Deci, din cei 7-8 înscriși, câți mai sunt dispuși la o întâlnire mâine?  :|
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

uforever

Si eu am nevoie de o amanare, imi pare tare rau, dar mi-au umplut wekeendul si nu pot sa fac nimic in privinta asta. Propun sa va intalniti totusi cei care ati stabilit, voi nu puteti decat in wekeend, exact cand lucrez eu mai cu spor msi drag. N-am ce sa fac dragi colegi, nu vreau sa ajung ca greierele din poveste, la iarna vreau sa beau o palinca si mananc o pastrama la caldurica, nu?

Tamerlan

Deci?...  :roll: Rămâne cum am stabilit, nu?...  :-D

=========
- Week-end-ul acesta sau celălalt?
- Da.
=========
:-D :-D :-D
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Tamerlan

Citat din: uforever din  04 Octombrie 2013, 16:14:54
Si eu am nevoie de o amanare, imi pare tare rau, dar mi-au umplut wekeendul si nu pot sa fac nimic in privinta asta. Propun sa va intalniti totusi cei care ati stabilit, voi nu puteti decat in wekeend, exact cand lucrez eu mai cu spor msi drag. N-am ce sa fac dragi colegi, nu vreau sa ajung ca greierele din poveste, la iarna vreau sa beau o palinca si mananc o pastrama la caldurica, nu?
Eu pot chiar și în timpul săptămânii... dar nu știu dacă ceilalți sunt la fel de disponibili...
Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)

Arhanghelul

#56
Ce imi este sambata asta ... ce imi este cea viitoare ... tot un ...  :evil:

Mai bine intr-un local si pace ...  :mrgreen:
Am zis.

P.S. Daca aveam un amfitrion ... o rezolvam de mult ... cu localul ... cine se ofera ... "lider" ... YO ... nu ... :evil:
P.S.2 Daca se stabileste ceva ... ora si locatia pe PM ... n-am nevoie de ... "ochiul si timpanu'" ... & CO ...

L.E. http://vremea.kappa.ro/
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

spooky

Având în vedere că nu cred că weekendul următor merg în offroad sunt pentru.

Ca să fac pe meteorologul de servici, mâine la ora 11 se anunță 8 grade celsius, soare și 59% umiditate. Sincer, prefer un ,,grătar" direct în zăpadă lângă o pădure.

Eu am zis, dacă nu ne găsim o locație, mai bine o lăsăm pe altă dată.

Urban, dacă tot ai anunțat tu data și locația, cum rămâne? Și la mine a apărut iar o deplasare, dar pot pleca mai târziu.

Dacă îmi dă voie Urban, pot să mă ocup eu de găsit o locație și să o rezerv.

Să-l citez pe Tamerlan:
- Week-end-ul acesta sau celălalt?
- Bine.

:)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Dragilor ne impotmoliram cu ieseala?Ca sa stiu,  sa-mi... cotesc programu' !
Monsher Urban cum stam cu piknicu', ca nu mai zisesi nimic?
Locul, ora, echipamentul, gratarul, tulburelu'?
Ai vorbit cu Spooky, ca si el avea multe locuri de propus!?
Cred ca nu-i bai daca e un pic mai racoare, ca pe la 12 iese soarele :-D iar daca chiar ne e sa nu racim, putem intra pe undeva, p'acolo prin Amzei pe unde mai fuseram - cu inconvenientul ca acolo nu putem aduce zaibaru'd'acasa ....
Din cei de  mai jos cati pot ajunge si cati nu ?Se mai inscrie cineva?
CitatUpdate:

Uforever
Daos
Urban
Tamerlan
Roxaline
Arhanghelul
Nox
Romulus
Spooky
?
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Tamerlan

Important nu este să spui: "Iată ce au făcut ei din mine!", ci mai degrabă: "Iată ce am făcut eu din ce au făcut ei din mine!" (Jean Paul Sartre)