Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Prima "ieseala" pe 2013

Creat de Urban, 22 Septembrie 2013, 17:56:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

roxaline

Vin si eu la gratar si iarba verde ( ca sa nu stau sa ma chinui sa va vad de la balcon  :-D ). Super tentanta si "iesirea bio" daca apar mai multe detalii ref perioada. 
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

romulus

#16
CitatVacaresti, gratare, mici, bere.... dap, acoperirea perfecta pentru rufon. Daca vine cineva si cu manele, nu va  depisteaza nici infanteria de goaulzi lui Ba'al. Eu nu ma bag, ca vad ca e intalnire strict xy. Dar va doresc cer senin  ;)
1. Masher nu cred in ruptu' capului ca RUFOn vrea "acoperire"! On the contrary doc vorba lu' Bugs Bunny ;D ; mai de fiecare  data cand ne reuniram prin diverse locuri chemaram si presa, sa stie lumea de noi !
2. Pls lamureste-ma ce vrei sa zici cand afirmi ca nu te bagi ca e "intalnire strict xy"!? Nu pricepui neam!
Dupa mine ar fi minunat sa putem mere la alx in nord (e in zona xxxxxxxxxxx, asa cu o aproximatie de 30 de km) , chiar daca pana acolo sunt cinci, sase sute de km. Pana la urma, un sfarsit de saptamana nu-i rau de petrecut in natura, numa sa fie vointa si putirinta !
De nu, ce sa facem, om mere  si la Bucale... poate se face frun Octoberfest prin centru vechi ;D !
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

abyss

Citat din: romulus din  25 Septembrie 2013, 19:03:50
2. Pls lamureste-ma ce vrei sa zici cand afirmi ca nu te bagi ca e "intalnire strict xy"!? Nu pricepui neam!
Cred ca se referea la... http://anatomie.romedic.ro/cromozomul :)

uforever

Citat din: Aseneth din  24 Septembrie 2013, 19:07:18
Vacaresti, gratare, mici, bere.... dap, acoperirea perfecta pentru rufon. Daca vine cineva si cu manele, nu va  depisteaza nici infanteria de goaulzi lui Ba'al. Eu nu ma bag, ca vad ca e intalnire strict xy. Dar va doresc cer senin  :wink:

Sa inteleg ca e o intrunire "masonica" de fapt, adica n-am voie sa vin cu baba mea?  Biiiiiinnnneeeee, o sa-mi pun sortul si ne vedem acolo  :lol:  Aseneth, ce-ti veni bre, ai baut apitza dupa Godess?  :lol: Din cate stiu eu RUFOn-ul este un spirit liber  :wink:

Urban

Nu e nici "intalnire ascunsa", nici "masonica" sau "conspirativa"...ci pur si simplu o intalnire intre amici si colegi de forum, hai sa nu o dam in "Streineze".
Un parc, un gratar free, o bere (must sau tuica sau nectar Orionez) si o discutie relaxata...cam asta e tot.
Mai sunt 10 zile pana pe 5 Octombrie, sper sa mai gasim vreo doua raze de Soare pentru ca altfel probabil vom anula sau in cazul asta vom "parca" intr-un stabiliment.

Pe de alta parte "sejurul" lui Alx e cu mult mai interesant, dar din intalnirile de pana acum slabe sperante sa participe 5-6 colegi.

uforever

Ei hai si cu tine acum, doar ai inteles care era mesajul catre Aseneth :-D Vroiam sa spun ca nu suntem o adunatura de misogini xy, oricine de pe forum poate participa. Va roaga fratilii vostru, comunicati ora, vineri ma aflu in afara Bucurestiului, ar fi interesant de stiut la ce ora tre' sa onorez "sedinta". Daca avem colegi prin Curtea de Arges, rog sa-mi dea un mp, as putea sa-i ajut cu transportul.

Urban

@Uforever

Sa zicem 11.00 (pana identificam o locatie, pana se taie vreascurile pentru gratar, pana incepe sa scoata fum se face deja un 12.00 asa ca pana pe la 17.00/18.00 tot avem timp sa stam la un pahar de vorba).
Asta daca e ok pentru cei care participa, apropo lista pana acum arata asa:

Uforever
Daos
Urban
Tamerlan
Roxaline
Romulus ??

Arhanghelul

Citat din: Urban din  26 Septembrie 2013, 12:19:00
@Uforever

Sa zicem 11.00 (pana identificam o locatie, pana se taie vreascurile pentru gratar, pana incepe sa scoata fum se face deja un 12.00 asa ca pana pe la 17.00/18.00 tot avem timp sa stam la un pahar de vorba).
Asta daca e ok pentru cei care participa, apropo lista pana acum arata asa:

Uforever
Daos
Urban
Tamerlan
Roxaline
Romulus ??
Arhanghelul

Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Nox

Uforever
Daos
Urban
Tamerlan
Roxaline
Romulus ??
Arhanghelul
Nox

E posibil să pot ajunge şi eu, dar după ora 14:00.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uforever

Citat@Uforever

Sa zicem 11.00 (pana identificam o locatie, pana se taie vreascurile pentru gratar, pana incepe sa scoata fum se face deja un 12.00 asa ca pana pe la 17.00/18.00 tot avem timp sa stam la un pahar de vorba).

Maiculita, nenea Urban da' stiu ca esti matinal, probabil  la ora respectiva sunt in drum spre Bucuresti, dar ma rog o sa apar odata cu Nox. Mna, noi astia care lucram noaptea si in weekend, ne miscam mai greu, asta pana s-o inventa teleportarea, momentan tara asta nu are infrastructura. Acum daca tot m-ati pus cap de lista pot sa zic nu?  :lol:

p.s. lipseste cineva important din lista :wink:....abiss unde esti fratiuc, faci bani?  :lol:

romulus

CitatCred ca se referea la... http://anatomie.romedic.ro/cromozomul :)
Rezon monser, sar putea  :? da' lipseste 46 ca altfel ma prindeam :-D si in plus, din cate imi dau seama, parca Roxaline e 46XX, nu 46XY?
Adaug  -ori mai corect -ma adaug cu + si pe moi la lista de sigur participant numa' sa fie intr-un ceas bun!Deci:
Uforever
Daos
Urban
Tamerlan
Roxaline
Arhanghelul
Nox
Romulus ++

PS
Ce va faceti copilashi daca va treziti si  cu DiDa la rendez-vous?! :evil:
Pe unde ...o scoateti :-D?
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

spooky

Citat din: alx din  22 Septembrie 2013, 21:25:42
Cand o sa vreti o ieseala "adevarata" sa ma anuntati si pe mine...am locatia perfecta pentru asa ceva...o cabana in varful muntelui,cu 25-30 de locuri de cazare,electricitate nepoluanta,apa calda si rece fara clor,gratar la dispozitie+bucatarie,FARA SEMNAL GSM in interior,putin afara...cu un proprietar care nu e novice in domeniul nostru,ba mai mult,are si experiente de povestit(motoare in noapte ;D ,etc.)...iar pretul il negociez eu,ca sa fie ok pentru toata lumea...
Accesul se face pe drum de pamant,pe aprox 25 de km,insa se poate merge cu orice fel de masina,daca nu e zapada...
   Asadar,cine se baga?
PS  e in nordul tarii locatia,bineinteles...insa se poate ajunge si cu trenul,de unde va pot prelua eu cu masina... :D
Asteptam o propunere concreta, hai sa o program suficient din timp astfel incat sa avem timp de confirmari si rasgandeli, astfel incat sa putem face din timp programarile cum trebuie.  De revelion / craciun e cam exclus. Dar as propune undeva in jurul lui 1 decembrie (+/- 2 saptamani) Prindem si zapada. :)
Pentru multi or sa li se para departe, in caz contrar putem incerca o locatie mai in centrul tarii.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Cât privește întâlnirea de sâmbătă, în afara locului care nu pot să zic că e cel mai ok, mai mult ca sigur că o să fiu și eu prezent.
Dacă vreți natură și iarbă verde, vă pot propun eu locațiiiiii :)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

mariusvlad

Prilej pentru Amun & consoarta sa demonstreze ce ar fi de demonstrat. Deci sunteti 10. ;)

Nox

uforever, nu cred că e o problemă dacă o să ajungem mai târziu. ;)
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee