Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Apollo

Creat de baaron, 21 Aprilie 2006, 08:55:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

baaron

Am gasit din intamplare o poza ce face parte dintr o colectie referitoare la zborul Apollo...

Cine ne poate spune ce reprezinta tot acest mecanism...???

ryn

Sasul se acces in naveta

Necunoscutul

 Arata ca un ceas stricat  :lol: :lol: :lol: Si eu cred  ca este sasul de acces in nava.

deepblue

Deci pana la urma ce e? :roll:

ady73

Salut!...
Din intamplare , pe ce site? ...:) ...
ne de alta, da' arata bine (pentru o corabie maritima civila moderna)...  :-)

stefan.stoenescu

sal
din intamplare am mai vazut asa ceva
si mi sa spus ca ar fi sasul navetei

fiulploii

#6
Imaginile spun mai mult decat cuvintele , asadar , lift off !

Calitatea pozelor este cum este atunci cand esti vizitator intre altii .

fiulploii


Xanadron

Interesante "dubii semi-oficiale", fiualploii...
Nu mai revin insa asupra infinitelor ramificatii apollonice :rocket: ras-postate-n ultimii ani si ma rezum doar la confirmarea (neoficiala, evident) a presupunerii mele mai vechi ca 'meriganii au fost pe Luna, :moon: da' nu de capu' lor si nu [doar] cu ajutorul pocnitorilor :-D Saturn-V.

E clar (disclaimer - doar pt. Je poate) ca nici decizia coanei NAZA de-a opri abrupt misiunile selenare n-a fost luata de capu' ei, dar si asta-i un alt subiect prea stufos pentru time-line-ul meu (liber) actual - deocamdata cel putin.

http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?84305-What-the-Apollo-11-NASA-Mission-Control-engineers-really-saw

Topicul asta initiat chiar ieri de cunoscutul Bill Ryan aduce deci la rampa citeva argumente veridice in sprijinul ipotezei de mai sus, confirmind simultan falsa transmisiune "directa" a aselenizarii - mai exact, filmul prostelii "de rezerva" facut de Stanley Kubrick in '69 - daca cineva mai punea la indoiala marturiile vaduvei cineastului american, singurul capabil la ora aia de asemenea simulare...

La fel de valabile (inclusiv pt topicele martiene, saturniene etc.) imi par si sifonarile despre detaliile incredibil de amanuntite furnizate de imaginile trase de pe sateliti inca din anii '50- '60, in care "cine trebuie" :evil: putea vedea un pachet de Lucky Strike pus p-o doza de Cola. 8-) Pe Pamint, evident.

...Asa ca repet a mia oara: cine crede ca NASA nu ne arata poze mai de doamne-ajuta fiindca n-ar avea imagini hiper-detaliate din intregul Sistem Solar (dar nu numai), e... cel putin naiv.  :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

Ceva merita punctat : Apollo 14 - transmisiune tv color , Apollo 16 lansare de satelit in jurul Lunii .
Apollo 17 - la adio tu !  :-D oficial cel putin .

horia2008

#10
Apollo 18-20 ??
da 'au ba ?


fiulploii

Citat din: horia2008 din  09 August 2015, 15:32:56
Apollo 18-20 ??
da 'au ba ?

Buna întrebare ...eu personal cred ca e un sfarsitfrumos la numărul 17 , sună misterios chiar daca nu e de două ori ca poștașul  8-)