Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Cazuri recente UFO  (Citit de 261831 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Nox

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,881
  • Gen: Bărbat
  • Explore. Observe. Be here now.
    • openUFOs.ro
  • Liked: 63
  • Likes Given: 356
Re: Cazuri recente UFO
« Răspuns #375 : 09 Ianuarie 2014, 15:35:36 »
Din ce am găsit, se pare că aceasta este filmarea originală (și singura?) cu obiectul zburător neidentificat din Bremen, Germania.

ufo over Bremen airport
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Offline Nox

• Consacrat
    • openUFOs.ro
« Răspuns #376 : 10 Ianuarie 2014, 01:17:43 »
În timp ce citeam despre cazul de mai sus în presa internațională, am dat peste un alt articol interesant.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/01/05/ufo-near-miss-with-passenger-plane_n_4546057.html

Raportul, dat publicității de curând, se referă la un incident petrecut pe data de 13 iulie 2013. Pilotul relatează cum "un obiect metalic în formă de trabuc/minge de rugby" a trecut la câțiva metrii de avionul său, un Airbus A320, în apropierea aeroportului Heathrow la o altitudine de aproximativ 10000 de metrii (34000 feet).

P.S. Am văzut că deja s-a postat aici.
« Ultima Modificare: 10 Ianuarie 2014, 01:20:16 de Nox »

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,138
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 749
  • Likes Given: 1742
« Răspuns #377 : 10 Ianuarie 2014, 12:07:39 »
Din ce am găsit, se pare că aceasta este filmarea originală (și singura?) cu obiectul zburător neidentificat din Bremen, Germania.

ufo over Bremen airport

Salut,

Clipul nu pare sa aiba legatura cu cel din Bremen din mai multe motive. Observarea s-a facut seara, dupa lasarea intunericului (dupa 18:30).
TEI Channel, unde a aparut clipul, pare a avea titluri intr-o limba araba. Chiar nimeni din Bremen nu a putut sa filmeze, dar a reusit cineva care era in trecere pe acolo? Eu nu cred ca acest clip relateaza intamplarea de la Bremen, e publicat pentru tractiune.

Parerea mea,

Offline Nox

• Consacrat
    • openUFOs.ro
« Răspuns #378 : 10 Ianuarie 2014, 12:23:06 »
Și eu am rezerve în acest sens, dacă acela este clipul cu obiectul în cauză. Am urmărit comentariile pe Youtube, dar nimic relevant care să lămurească acest aspect. Până la probe contrare asta e ceea ce există ("UFO over Bremen").

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3833
  • Likes Given: 12313
Re: Cazuri recente UFO - Bremen
« Răspuns #379 : 10 Ianuarie 2014, 13:08:50 »
Subscriu la ultimele doua opinii - si-n plus ar fi culmea sa credem ca taman nemtii n-au inregistrat (si inca-n toate spectrele posibile) aparitia OZN de deasupra Bremen-ului, de o durata suficienta ca sa puna-n alerta toate agentiile lor spatiale... cunoscute sau doar banuite. 8-)

Fiindca putini stiu ca pina si 'meriganii-s cu mult in urma nemtilor in unele domenii "negre" - zic asta nu doar fiindca-n 1991 (la prima invazie a Irakului) yankeii au trebuit sa apeleze la centrul spatial din Munchen ca sa poata urmari unele... chestii :-) intimplate sub norii grosi de fum ai incendiilor declansate de raposatu' Saddam Hussein Obama - pardon, asta-i Barack Hussein - cam tot p-acolo... :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Forum RUFOn

Re: Cazuri recente UFO - Bremen
« Răspuns #379 : 10 Ianuarie 2014, 13:08:50 »

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
Re: Cazuri recente UFO - 24 ianuarie, SUA, discuri stranii
« Răspuns #380 : 27 Februarie 2014, 21:15:10 »
Potrivit (serioasei)  organizatii  http://www.nuforc.org/  , observatiile OZN au "explodat" numeric in 2014.

Pina si unele imagini surprinse sint mai clare ca de obicei - stiti deja gluma cu "Vezi un OZN?... Stati un pic sa-mi iau cea mai nasparlie camera video si-l filmez imediat." :-D

Exemplu de caz (cu foto atasata - din pacate nu-i postat si originalul):
Raleigh, North Carolina, Thursday, January 23, 2014, @ 12:00 hrs. (EST)—A man is awaiting a job interview, and steps out on the veranda of the waiting room.  He sees, and photographs, four discs in the noontime sky.  The witness was standing outdoors, so the discs are not reflections of ceiling lights in the room behind him.

Dupa spusele martorului (care era la un interviu pt. un job si le-a pozat de pe-o terasa aflata la mare inaltime, FARA geamuri interpuse) unul dintre discuri :ufo: era f. mare - de dimensiunile unui hipermarket - :-o si alilalte trei, mult mai mici, zburau lent in formatie triunghiulara deasupra "navei-muma".

Daca e sa-l credem pina la capat, :wink: omu' n-a "prins" nici aparitia, nici disparitia lor, fiind chemat rapid la interviu.
N-am de gind (fiindca nici n-am suficiente date) sa dau verdicte-n cazul asta, dar ramine interesant aspectul "ultrasubtire" al OZN-urilor, ca si claritatea aparenta a imaginii.

P.S. Cu riscul de-a fi contrazis, inclin totusi sa cred intr-o holograma (nu un hoax) - posibil de inclus in linia strategica de pregatire a mult-discutatei false-flag-op "Blue Beam". :star:
« Ultima Modificare: 27 Februarie 2014, 21:26:42 de Xanadron »

Offline xperyens

• Veteran
Re: Cazuri recente UFO - 24 ianuarie, SUA, discuri stranii
« Răspuns #381 : 27 Februarie 2014, 22:23:13 »
Potrivit (serioasei)  organizatii  http://www.nuforc.org/  , observatiile OZN au "explodat" numeric in 2014.

Pina si unele imagini surprinse sint mai clare ca de obicei - stiti deja gluma cu "Vezi un OZN?... Stati un pic sa-mi iau cea mai nasparlie camera video si-l filmez imediat." :-D

Exemplu de caz (cu foto atasata - din pacate nu-i postat si originalul):
Raleigh, North Carolina, Thursday, January 23, 2014, @ 12:00 hrs. (EST)—A man is awaiting a job interview, and steps out on the veranda of the waiting room.  He sees, and photographs, four discs in the noontime sky.  The witness was standing outdoors, so the discs are not reflections of ceiling lights in the room behind him.

Dupa spusele martorului (care era la un interviu pt. un job si le-a pozat de pe-o terasa aflata la mare inaltime, FARA geamuri interpuse) unul dintre discuri :ufo: era f. mare - de dimensiunile unui hipermarket - :-o si alilalte trei, mult mai mici, zburau lent in formatie triunghiulara deasupra "navei-muma".

Daca e sa-l credem pina la capat, :wink: omu' n-a "prins" nici aparitia, nici disparitia lor, fiind chemat rapid la interviu.
N-am de gind (fiindca nici n-am suficiente date) sa dau verdicte-n cazul asta, dar ramine interesant aspectul "ultrasubtire" al OZN-urilor, ca si claritatea aparenta a imaginii.

P.S. Cu riscul de-a fi contrazis, inclin totusi sa cred intr-o holograma (nu un hoax) - posibil de inclus in linia strategica de pregatire a mult-discutatei false-flag-op "Blue Beam". :star:

Salutare,

Par sa fie mai multe obiecte de tip gogoasa. Si pe cer in partea dreapta pare sa se vada si o bucata din tavan, sau altceva. Lumina care pica pe obiectul cat hypermarketul pica prost. Perspectiva nici ea nu este normala, indiferent de directia de mers, daca era disc.
A avut noroc, a prins si o mica tornada la sol  :-D

Eu cred ca-i hoax, este prima impresie.

Cu bine,

PS: In centrul fotografiei se afla acea tornada, nu acele obiecte. Normal era sa indrepte aparatul spre ele.
« Ultima Modificare: 27 Februarie 2014, 22:33:15 de xperyens »

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
« Răspuns #382 : 28 Februarie 2014, 07:35:59 »
Da, din pdv psihologic ai dreptate cu tornada mai... sigur incadrata (ca intentie) decit alea 4 DVD-uri. :-D
Pe care le-a azvirlit chiar martorul poate, enervat ca nu-l angajeaza nimeni. :lol:

La modul serios acum: am bagat in seama totusi cazul asta fiindca organizatia ufologica respectiva sustine ca verifica sursele - deducem deci c-ar si analiza oarescum pozele si/sau aparatele foto/cardurile de memorie etc.

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #383 : 28 Februarie 2014, 23:54:20 »
Da, din pdv psihologic ai dreptate cu tornada mai... sigur incadrata (ca intentie) decit alea 4 DVD-uri. :-D
Pe care le-a azvirlit chiar martorul poate, enervat ca nu-l angajeaza nimeni. :lol:

La modul serios acum: am bagat in seama totusi cazul asta fiindca organizatia ufologica respectiva sustine ca verifica sursele - deducem deci c-ar si analiza oarescum pozele si/sau aparatele foto/cardurile de memorie etc.

Site-ul pare serios din moment ce au publicat si ei dovezi pe 14 februarie, eu am omis sa le citesc ieri, am dat CTRL+F dupa citatul inserat de tine si am citit numai articolul original: http://www.nuforc.org/webreports/106/S106640.html

Dupa cum vedem au identificat aceleasi dovezi:

http://www.nuforc.org/RaleighDisks.jpg
http://www.nuforc.org/RaleighDisksDetail.jpg

Deci site-ul pare de urmarit :-D, multumesc.

Cu bine,
« Ultima Modificare: 28 Februarie 2014, 23:55:24 de xperyens »

Offline bk

• Cool
  • Mesaje postate: 165
  • Liked: 7
  • Likes Given: 8
« Răspuns #384 : 15 Martie 2014, 20:03:30 »
Ceva care cica ar fi de pe ISS. Nu vreau sa comentez autenticitatea insa mie mi se pare mai veche filmarea si provenind de pe VHS.

Massive UFO Fleet Heading Towards Earth 2014 HD Available

Offline Tyanu

• Cool
  • Mesaje postate: 100
  • Nu crede nimic ! Caută adevarul singur !
    • Conspiratii si Mistere
  • Liked: 136
  • Likes Given: 569
« Răspuns #385 : 15 Martie 2014, 20:33:32 »
În stream-ul video original,  transmis live de ISS, care durează 2 ore şi 42 de minute, apare în cadru, la momentul 02:19:48, o mică lumină care înaintează în traiectorie aparent dreaptă. Imediat aceasta e urmată de încă una, apoi încă una şi dintr-o dată, ca de după o cortină, în cadru intră o întreagă flotă de obiecte zburătoare cu lumini colorate.

http://www.ustream.tv/recorded/44762993
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

Offline mariusvlad

• Cool
  • Mesaje postate: 239
  • Liked: 98
  • Likes Given: 444
« Răspuns #386 : 16 Martie 2014, 00:49:52 »
Stephen Hannard continua sa ne abureasca in folos personal caci alfel a-si spune ca e putin idiot.
Luminile acelea nu se deplaseaza caci nu au cum sa o faca fiind aglomeratii urbane situate pe coasta de est a Statelor Unite care apar brusc de dupa unul dintre modulele ISS care obtureaza imaginea.

Offline liviutatarus

• Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Liked: 30
  • Likes Given: 45
« Răspuns #387 : 02 Mai 2014, 09:36:35 »

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,675
  • Liked: 2581
  • Likes Given: 5387
« Răspuns #388 : 02 Mai 2014, 10:07:39 »
Londra, ziua in amaiaza mare
https://www.youtube.com/watch?v=Db5nAaU9efE#t=68

Asa, si? care e parerea ta ?
  Pana atunci eu zic ca nu e ce sugerezi ca ar fi !

Interesant ar fi de stiut cum ai dat si ai ales tocmai acest clip , pentru ca e prea mult sa fie doar o coincidenta  :wink:

Offline uforever

• Senior
  • Mesaje postate: 759
  • Liked: 207
  • Likes Given: 3246
« Răspuns #389 : 02 Mai 2014, 13:16:38 »
Daca asta e caz recent UFO, eu sunt Mos Gerila :lol:

Forum RUFOn

« Răspuns #389 : 02 Mai 2014, 13:16:38 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.