Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: OZN-urile Canadei  (Citit de 10022 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline spooky

• Administrator
  • Veteran
  • *
  • Mesaje postate: 1,197
  • Gen: Bărbat
  • The mind has no firewall.
    • InfoCon.ro
  • Liked: 30
  • Likes Given: 22
Paul Dorneanu
Presedinte Romanian UFOnetwork
Tel: +40-722-643640
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

InfoCon.ro
Waze.ro

Offline DeReLiCt

• Cool
  • Mesaje postate: 176
  • Liked: 0
  • Likes Given: 0
Raspuns: OZN-urile Canadei
« Răspuns #1 : 05 Noiembrie 2009, 16:00:14 »
Salut, chiar ma uitam dupa ceva din Canada :D.
Imi permit sa notez si eu un eveniment vechi de un an dar despre care, eu personal, am aflat de-abia acum:

Meteorit in Alberta-Canada
http://stirileprotv.ro/stiri/international/un-meteorit-a-semanat-groaza-in-canada.html

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ULBce47NIA[/youtube]

Pana aici totul mi se pare ok dar am cateva semne de intrebare:
- In primul rand daca acel obiect cantarea cateva tone (din ce zice mass-media), nu ar fi trebuit sa produca o explozie puternica ?
- De ce nu s-a aflat nimic despre locul in care s-ar fi prabusit ?

Si un lucru foarte bizar: ce este globul luminos din cadrul evidentiat de mine in screenshot ? Atunci cand asa-zisul meteorit lumineaza zona pare sa fie un stalp de iluminat, dar in acelasi timp pare sa fie un efect optic.

A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3824
  • Likes Given: 12313
Re: OZN-urile Canadei
« Răspuns #2 : 11 Septembrie 2013, 08:42:00 »
Cred ca merge bagat aici cazul (presupusului) OZN :ufo: vazut recent la Vancouver de spectatorii unui meci de baseball.
[RAW] Mass UFO Sighting In Canada During Baseball Game
UFO or flying restaurant? at the Vancouver Canadians baseball game!

Nu-i oricum prima observatie OZN facuta in jurul stadioanelor, ziua sau mai ales noaptea. Poate ca luminile instalatiei de nocturna-i atrag pe microbistii galactici? :-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 903
  • Liked: 300
  • Likes Given: 5183
« Răspuns #3 : 11 Septembrie 2013, 09:09:01 »
Cred ca merge bagat aici cazul (presupusului) OZN :ufo: vazut recent la Vancouver de spectatorii unui meci de baseball.
Hmmm... :ufo: vizam un OZN, ia, ia, ce-i acolo?? pac, zoom; ah, ok, un ozn clar si bine luminat, sa ne vedem totusi de meci... :-o :-o
pai cum sa vizezi asa un ozn si sa-l lasi balta; nici finala superbowl sa fi fost....
dubios

later edit
poate pentru ca nu e ceea ce pare  :lol: :lol:; zice ganesh232369 la comments; mai degraba il cred pe el... :wink:
Citat
Fools!, this and all other videos of the "UFO" are of the Bloedel Conservatory which is a well lit building on Little Mountain located approximately 500-700 metres from the ballpark. Go there on any evening and you can see this "UFO" which is a stationary object. Damn, so many humans are gullible. All the posts of this are a joke!!! A prank!!! I live in the neighborhood, I know. Stupid humans.
« Ultima Modificare: 11 Septembrie 2013, 09:27:28 de horia2008 »

Offline horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 903
  • Liked: 300
  • Likes Given: 5183
« Răspuns #4 : 11 Septembrie 2013, 09:43:08 »
.
« Ultima Modificare: 11 Septembrie 2013, 09:47:06 de horia2008 »

Forum RUFOn

« Răspuns #4 : 11 Septembrie 2013, 09:43:08 »

Offline skycleaner

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 29
  • Liked: 2
  • Likes Given: 47
« Răspuns #5 : 11 Septembrie 2013, 21:46:47 »
Si totusi in primul videoclip obiectul misca putin. Uitati-va cu atentie!

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3824
  • Likes Given: 12313
« Răspuns #6 : 12 Septembrie 2013, 07:58:18 »
Da, misca oblic spre dreapta-sus - si nu-i vorba de vreun efect de iluzie dat de miscarea camerei (ori a vintului prin ramurile copacului din prim-plan).
In plus cupola Conservatorului, oricit si oricum ar fi luminata, nu prea seamana cu obectu'.

La modul general - si indiferent daca a fost sau nu vorba de vreo nava a ET, IT, NSA,  U.S. Navy, CIA sau ONT Carpati :-D - e surprinzator cit de putina atentie au ajuns sa suscite aparitiile astea.
« Ultima Modificare: 12 Septembrie 2013, 08:05:10 de Xanadron »
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Forum RUFOn

« Răspuns #6 : 12 Septembrie 2013, 07:58:18 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.