Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Problemele forumului in viziunea mea  (Citit de 47488 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,095
  • Gen: Bărbat
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 734
  • Likes Given: 1742
Re: Problemele forumului in viziunea mea
« Răspuns #90 : 19 Mai 2014, 22:16:16 »
Mai am si eu cateva sugestii :-D

Marul lui Newton - atractie gravitationala  :evil:
Atom cu electroni
Planeta si satelit
Magnet (poate sub forma de U)
Fulger

M-am gandit la atractie, si nu ma refer la cele discutate de cativa colegi pe aici :-D
Ideea lui Jean mi se pare foarte buna.

Offline uforever

• Senior
  • Mesaje postate: 759
  • Liked: 207
  • Likes Given: 3246
« Răspuns #91 : 19 Mai 2014, 23:41:19 »
Citat
Alta varianta care s-ar preta ar fi checkmark-ul.

Ai grija cu semnul pe care il face nenea ala, de pe Vegeta, vrei sa ne faca astia satanisti? :lol: E semnul 666, semnul bestiei...etc. Semnul asta e o alta scorneala gasita de unii, sunt discutii aprinse pe grupuri cu semnul ala, pe care evident il fac unii asa-zisi artisti.

Offline daos

• Cool
  • Mesaje postate: 176
  • Liked: 28
  • Likes Given: 81
« Răspuns #92 : 19 Mai 2014, 23:59:31 »
Nu stiu daca simbolul recomandat de Arhanghelul se potriveste in toate cazurile (forumul are multe topicuri si o parte din ele nu au legatura cu FAN) desi imi place ideea.
Sau ca alternativa a simbolului folosit de facebook, sper ca va amintiti, puteti folosi un alt simbol care cred ca s-ar preta. (cautati pe google images: ok symbol)

Alta varianta care s-ar preta ar fi checkmark-ul.
Ar trebui mai degraba varianta cu doi de OK, asta dupa o pipaiala pe dosu' palmei. Ca de ...  doar unul e de nivel prea jos. Asta asa ca sa fim in ton cu adunarea "fratilor" de-au fost zilele astea prin Bucuresti. :D

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #93 : 20 Mai 2014, 00:08:32 »
Da, am observat si eu dupa ce am publicat, tot cautand exemple, si am dat de informatia asta: http://www.whale.to/b/666_hand_sign.html in care sunt date tot felul de conotatii, cum spune si uforever.

Am citit acum si parerea lui Daos, si este interesanta ca si punere in context. Eu nu ma refeream la asta, nestiind nici simbolurile mediatice ale acelui semn. Ma gandeam, la alte inradacinari ale acestui simbol, cunoscut prin anumite prisme. Probabil multe sunt asa...

Ce parere aveti de cel din atasament  :lol:

PS: Uitati-va la filmul PI apropo de ceea ce cautam si gasim, este interesant.
« Ultima Modificare: 20 Mai 2014, 00:23:12 de xperyens »

Offline xperyens

• Veteran
Numar "voturi"
« Răspuns #94 : 20 Mai 2014, 00:50:50 »
Ma scuzati pentru dubla interventie. Glumind, cred ca va interveni o putere divina la numaratul "voturilor" la noul val de ... ceata administrativa.
Vroiam doar sa semnalez alta eroare a sistemului de numarat; atasament.

Ma scuzati, likes given vs liked = usability si learning curve ingreunate
« Ultima Modificare: 20 Mai 2014, 01:02:08 de xperyens »

Forum RUFOn

Numar "voturi"
« Răspuns #94 : 20 Mai 2014, 00:50:50 »

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,166
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
  • Liked: 557
  • Likes Given: 667
« Răspuns #95 : 20 Mai 2014, 20:33:39 »
Acum mai are forumul vreo problema? Ca la cat caz ati facut,am crezut c-a luat foc apa...
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 389
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 404
« Răspuns #96 : 20 Mai 2014, 20:38:09 »
În loc de ''Like'' era bun un plus şi minus cum e pe site-ul Adevărul.ro. Că aici dacă dăm Unlike se anulează Like-ul, nu se pune ca vot negativ. Zic şi eu dar poate s-a mai discutat deja.

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,166
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
  • Liked: 557
  • Likes Given: 667
« Răspuns #97 : 20 Mai 2014, 21:03:05 »
@terraflorin
  Cu + si - era karma...blamata la greu si aia...asa ca oricum o dam,tot nu-i bine...
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline classic

• Cool
  • Mesaje postate: 208
  • Don`t let go!
    • Anunturi Romani in UK
  • Liked: 54
  • Likes Given: 548
« Răspuns #98 : 22 Mai 2014, 02:59:19 »
Unde-i inimioara? V-o dau eu pe-a mea. Trebuie doar sa o asezati la locul cuvenit, pe forum, astfel:
-din CPanel urmati folderele forum/Themes/default/images/admin/ si o postati aici, in folderul admin.
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5453
« Răspuns #99 : 22 Mai 2014, 10:53:56 »
Unde-i inimioara? V-o dau eu pe-a mea. Trebuie doar sa o asezati la locul cuvenit, pe forum, astfel:
-din CPanel urmati folderele forum/Themes/default/images/admin/ si o postati aici, in folderul admin.

Fara inimioare ... ca ... in viitor o vad coleg/a ... de forum pe androginul ... Wurst ...einstein ...   ... :evil:

Fara inimioare, fara inimiore ...  :ufo::ufo::ufo: ...
« Ultima Modificare: 22 Mai 2014, 10:55:23 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline SLEAH19

• Senior
  • Mesaje postate: 919
  • cine n-are sabie, să vândă haina şi să-şi cumpere
  • Liked: 637
  • Likes Given: 3065
« Răspuns #100 : 22 Mai 2014, 11:08:01 »
 A venit vara Arhanghele, eu propun ,,halba,, aia a ta , sa ne tot cinstim virtual !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Offline Arhanghelul

• Consacrat
« Răspuns #101 : 22 Mai 2014, 11:15:01 »
A venit vara Arhanghele, eu propun ,,halba,, aia a ta , sa ne tot cinstim virtual !

Ai o bere virtuala de la mine (in loc de like-le) ... sunt in asentiment cu tine ... like de vara sa fie ...

P.S.

« Ultima Modificare: 22 Mai 2014, 11:21:29 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline Ganditorul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,705
  • Liked: 1402
  • Likes Given: 4047
« Răspuns #102 : 22 Mai 2014, 11:37:29 »
Si cu cealalta jumatate a planetei care nu accepta berea ca ingredient de relaxare ce=o sa faceti ? O excludeti de la discutie sau ii dati halbe cu bere ...chiar daca nu agreeaza fiertura de hamei ?  :martiansmile:

Offline Arhanghelul

• Consacrat
« Răspuns #103 : 22 Mai 2014, 11:41:16 »
Si cu cealalta jumatate a planetei care nu accepta berea ca ingredient de relaxare ce=o sa faceti ? O excludeti de la discutie sau ii dati halbe cu bere ...chiar daca nu agreeaza fiertura de hamei ?  :martiansmile:

Atunci trecem pe ceai cald sau rece ... pana acum ... n-am murit din ceai cu gheata si lemolina ...  :-)

« Ultima Modificare: 22 Mai 2014, 11:45:59 de Arhanghelul »

Offline SLEAH19

• Senior
  • Mesaje postate: 919
  • cine n-are sabie, să vândă haina şi să-şi cumpere
  • Liked: 637
  • Likes Given: 3065
« Răspuns #104 : 22 Mai 2014, 12:13:23 »
  La citit sunt invitati toti , ca aia face colegu Baidu , asigura accesul la forum si celeilalte jumatati de palneta, dar ca sa aiba acces la ,,Halba virtuala,, ... ma tem ca nu mai ajunge un server pentru Rufon ci o platforma a la  Facebook .
  Nu conteza  lichidul ci semnificatia gestului de a se ciocni  ideile,  in jumatatea noastra de planeta !
« Ultima Modificare: 22 Mai 2014, 12:16:40 de SLEAH19 »
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Forum RUFOn

« Răspuns #104 : 22 Mai 2014, 12:13:23 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.