Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Levitatia: cum sa atingi starea de levitatie?

Creat de qiprian, 03 Noiembrie 2010, 20:30:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

qiprian

Salutare,sunt nou pe forum.Si doresc un loc de discutie despre fenomene paranormale,parapsihologice.Levitatia.
De mic imi doresc sa ating aceasta stare,insa nu stiu cum sa procedez.De mic visez noaptea ca levitez,visez cum zbor.Interesant e faptul ca ma ridic in aer ''constient'' adica cand doresc,in vis,pur si simplu ma ridic in aer,am senzatia ca simt un fel de camp magnetic sub mine si ma ridic in aer.Inca mai am astfel de vise destul de frecvent,si cand incerc sa pun in practica nu reusesc.
Daca cunoasteti un tip de concentrare sau meditatie sau ma puteti ajuta cu ceva va rog sa vorbim si sa strabatem acest subiect.

 Un yoghin care leviteaza (fals)


 Un shaman african care leviteaza (adevarat)


Tayka

Ca sa ajungi la aceasta stare va trebuii sa umbli la chakras-uri atat de mult timp incat nu cred sa-ti ajunga intreaga viata.Va trebuii sa le deschizi pe rand(Atentie mare sa le DESCHIZI nu doar sa le activezi!!)si pentru a deschide doar una sau doua prin proceduri f. complexe,este nevoie de vointa de fier,si ani multi de munca,practic intreaga viatza.Ori stari deosebite ca Levitatia se ating deabea de la cea de a patra (Anahata)in sus adica:Wishuda,Ayna,Sahasrara,ceace nici un pamantean modern de rand nu a reusit vreodata,poate doar vechii calugari tibetani.Levitarea in vis este obisnuita,legat de trup doar prin cordonul de argint,spiritul leviteaza oriunde,si probabil ca la trezire itzi amintesti cate ceva din acele minunate trairi spirituale.Dar daca Levitatia in trup e practic de nerealizat,cea spirituala se poate realiza mai usor prin diverse metode:Yoga,Meditatii Transcedentale,etc.Proceduri mai accesibile si de care este plin internet-ul.Ori cum personal itzi doresc Mult Succes.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

calator astral

                           :wink:  -starea de levitaTie se numeste chestia aia  :wink:
Ai lansat un topic traznet, descopar cu uimire ca zboara oamenii într-o veselie, draga quiprian, exact ?
esti nou pe forum dar vad ca cunosti pe dinafara Stiintele de Frontiera si uimitoarele abilitati umane,
sincer te felicit.


                             

Tayka

Sa sti ca nici samanul Nu prea leviteaza deloc.Are in schimb ascuns sub sutana aceia croita special,un rezervor cu un gaz care reactioneaza cu caldura focului ridicandu-l in sus cand este eliberat sub sutana(de aceia tine picioarele desfacute),si coborand-ul atunci cand comanda inchiderea rezervorului-E doar un simplu spectacol de circ..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Sedentar Astral

Citat din: Tayka din  04 Noiembrie 2010, 00:35:34
Sa sti ca nici samanul Nu prea leviteaza deloc.Are in schimb ascuns sub sutana aceia croita special,un rezervor cu un gaz care reactioneaza cu caldura focului ridicandu-l in sus cand este eliberat sub sutana(de aceia tine picioarele desfacute),si coborand-ul atunci cand comanda inchiderea rezervorului-E doar un simplu spectacol de circ..


Eeee...mai ușor,maestre!
   Dacã afirmați cã e atât de ușor,de ce nu faceți și dvs. asta?
Nu de alta,dar e ușor sã vorbești/bați câmpii...știți vorba aia:teoria ca teoria,dar practica ne omoarã!
   Eu nu ma pronunț,pentru cã nu am fost de fațã,însã dvs. probabil cã sunteți mare iubitor de SF,dacã aveți o astfel de fantezie debordantã...
   Aștept cu nerabdare dovezi în sprijinul afirmațiilor dvs.
Acolo unde ziua cu noaptea se-mbinã,
Mã gãsiți pe mine...
Sunt Sedentar Astral,
ȘI ÎMI CONVINE !

qiprian

 Multumesc Tayka pentru raspunsuri.O sa ma informez mai mult despre chakre.Totusi cred ca are si legatura cu qi-ul,functionand ca un fel de camp magnetic.
Din punct de vedere sitintific unii cercetatori sunt de parere ca levitatia este rezultatul interactiunii campului biogravitational cu energia radiata de creierul uman. Alexander Dubrov, doctor in biologie, este de parere ca cel care leviteaza creaza in mod deliberat un camp bio-gravitational, ceea ce ii da posibilitatea de a controla directiile zborului. O alta explicatie imposibil de verificat, cel putin pentru moment, este aceea ca persoanele capabile sa leviteze isi pot utiliza anumite parti ale creierului, parti a caror utilitate inca este necunoscuta oamenilor de stiinta.
S-a realizat obiecte care levieaza cum ar fi o candela,care reuseste sa se opuna gravitatiei cu ajutorul unui dispozitiv care creeaza un camp magnetic ce sustine candela la mica distanta.

http://www.a1.ro/news/social/video-vezi-cum-arata-obiectele-de-cult-de-noua-generatie-119466.html

calator astral

serios, acum, subiectul e delicat  :



                           

DRAGOS

Foarte interesant, desi sunt nou pe acest forum minunat, sa ma exprim si eu...
Levitatia se face cu prima chakra (muladhara) iar cu ajutorul ei, daca este deschisa, printr-un gand, dorinta, te poti ridica de la sol, pt ca prima chakra are rolul de a tine legatura fizica, sau de a asigura un echilibru, iar cu controlarea ei, poti levita.
Voi incerca sa postez o metoda cum se leviteaza........

andrei

   Buna treaba.
Macar sa invat sa ,,zbor" :lol: :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

qiprian

#9
Citat din: DRAGOS din  01 Februarie 2011, 17:10:39
Foarte interesant, desi sunt nou pe acest forum minunat, sa ma exprim si eu...
Levitatia se face cu prima chakra (muladhara) iar cu ajutorul ei, daca este deschisa, printr-un gand, dorinta, te poti ridica de la sol, pt ca prima chakra are rolul de a tine legatura fizica, sau de a asigura un echilibru, iar cu controlarea ei, poti levita.
Voi incerca sa postez o metoda cum se leviteaza........

Bine ai venit pe forum,DRAGOS.
Apropo,tu esti celebrul DRAGOS care posteaza acele minunate si antologice comentarii de pe "lovendal" ??  (eu ti-am citit toate comentarile).
Astept sa postezi metoda ta de levitatie.

qiprian

#10
Pentru o mai buna perspectiva asupra fenomenului levitatiei va recomand urmatorul documentar:
BBC - Secret of Levitation








daca nu va merge partea a 4 a folositi: http://www.disclose.tv/action/viewvideo/12384/BBC___Secret_of_Levitation_4_6/

abyss

#11
Citat din: DRAGOS din  01 Februarie 2011, 17:10:39
Foarte interesant, desi sunt nou pe acest forum minunat, sa ma exprim si eu...
Levitatia se face cu prima chakra (muladhara) iar cu ajutorul ei, daca este deschisa, printr-un gand, dorinta, te poti ridica de la sol, pt ca prima chakra are rolul de a tine legatura fizica, sau de a asigura un echilibru, iar cu controlarea ei, poti levita.
Voi incerca sa postez o metoda cum se leviteaza........

Salut,
Nu era mai simplu sa postezi linkul acesta si sa ne scutesti de oboseli inutile?:

ALBERT IGNATENKO - Cum sã devii FENOMEN

DeReLiCt

Deci... pe cuvant ca nu am mai ras demult asa cum am ras acum cand am citit topicul asta.

Pe unii dintre noi nici macar nu ai cum sa te superi ca scriu niste elucubratii pentru ca pur si simplu te prapadesti de ras inainte.

GENIAL !!!  :-D :lol:
A studia ºi a nu gândi este o risipã. A gândi ºi a nu studia este periculos.

Ganditorul


mistic

Citeste cartea a 3a a lu patanjali scrie pe google book 3 of patanajli, ca in romana nu prea gasesti. in principiu, concentrarea duce la meditatie, meditatia duce la samadhi. Aplicand aceseasta asupra anumitor elemente, obtii anumite puteri( siddhis). nu stiu sigur pentru levitatie ce anume parte a  corpului sau idee trebuie sa te concentrezi, totusi scrie acolo insa e foarte vag.