Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu in exclusivitate pt. Rufon - Toni Victor Moldovan

Creat de Urban, 30 Septembrie 2010, 11:12:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

@Lex

Si apropo uitasem de o importanta 'piece du resistance'',  Lilishor ce facea???  invelea cicolata in staniol sau und e ea aici ?  De ce TVM nu a adus aminte in Zohar despre ea care stim foarte bine cine era si ce a facut , saraca razvratita  :evil: :evil:  Unde e Lilisor in PT  :roll: :roll: :evil:   Poi ori suntem golani ori nu mai suntem   :fullmoon:

fiulploii

Si eu votez cu Lilishor  :lol:
Concluzia mea este ca ni s-a dezvoltat/implementat sindromul Helsinki .
Traficantii de suflete sunt niste paria ai zonei noastre de univers si devenim periculosi pentru ei fiindca o parte dintre noi se trezeste .
Si e posibil sa avem nevoie de un peacemaker .  :roll:

mm

  Acest topic pare sa fie "piatra de incercare" obligatorie. Trebuie sa-mi definesc si eu pozitia. Nu ma obliga nimeni, recunosc, dar ma simt obligat.

  Cercetarile foarte elaborate ale lui TVM au pus in evidenta un fapt pe care mare parte din noi nu l-am constientizat desi mai toti au auzit de Biblie si mesajele ei catre noi. Nu am vazut argumente stiintifice foarte solide in toate cele spuse de TVM dar in esenta mi s-a parut corect. Raspunsul meu este similar celui dat de MariusFlorin, la care adaug:
  Suntem inconjurati de civilizatii de toate rangurile, aflate intr-o interdependenta (probabil) foarte complicata, posesori ai unor tehnologii pe care nici basmele nu si-o pot imagina.
  Realitatea inconjuratoare ne arata, permanent, existenta unui nesfarsit "lant trofic" (cu ranguri superioare si inferioare) sau, matematizat, existenta materiei (vii si nevii) in organizare de tip piramidal, pe etaje, ranguri de decizie, cu relatii obligatorii de subordonare.

  Aici e buba pentru oameni: de ce subordonare? De ce nu libertate? Practic, raspunsul fiecaruia dintre noi la problematica (stiuta deja din Biblie) dar evidentiata "tehnic" de TVM, trebuie sa fie raspunsul la problema subordonarii. Personal, nu vad alt raspuns/alegere decat acceptarea situatiei (ca oricum nu ai ce face, n-ai mijloace si oricum esti viermisorul din carligul unditei), ceea ce, pentru mine, coincide cu smerenia. Smerenia este de altfel recomandata de crestinismul (ortodox) si este conditie sineqvanon pentru crestin. Altfel nu se poate, devii părtaş cu Nefărtatul. Adica ai ales "tabara cealalta". Se pare ca o a treia alegere nu exista.

  De-abia in contextul obligativitatii subordonarii inteleg de ce in Biblie se subliniaza faptul ca oamenii sunt niste "razvratiti". Asa apar foarte clare o multime de aspecte, numite si analizate de Biblie si carora nu le-am dat nici o atentie pana acum, numindu-le normale.
  Tot asa de clare apar si datoriile noastre pe care le facem ori de cate ori consumam carnea altor fiinte (subordonate noua).

Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

calator astral

Citat din: @Lex din  01 Octombrie 2011, 12:50:50
Si apropo uitasem de o importanta 'piece du resistance'',  Lilishor ce facea???  invelea cicolata in staniol sau und e ea aici ?  De ce TVM nu a adus aminte in Zohar despre ea care stim foarte bine cine era si ce a facut , saraca razvratita  :evil: :evil:  Unde e Lilisor in PT  :roll: :roll: :evil:   Poi ori suntem golani ori nu mai suntem   :fullmoon:

aha...foarte buna aceasta intrebare! Imi plac din ce in ce mai mult postarile tale. Exact aceasta logica intrebare i-am pus-o dlui TVM la care mi-a raspuns ca "nu exista asa-ceva",ulterior i-am pus in fata textele vechi evreiesti si traductia exacta,la asta a sters-o englezeste dupa un rapid "mi-a scapat,le voi analiza,nu stiam de existenta lui Lilith,revin" dar uite ca a disparut fara urma...
Te invit sa recitesti pe acest topic dialogul meu cu el,e revelator de vointa vadita de a oculta delicatul subiect "LILITH".

kandaon

#199
Eu cred ca TVM are dreptate in mare parte desi eu vad unele (destul de putine) lucruri diferit.
In legatura cu Lilit, poate ca ea a fost cea desemnata la inceput de supercivilizatia aia SD cum ii zice TVM, sa se combine cu "omul" creat de ei. Lilit era si ea membra a SD, sau a intrat in legatura si cu alte supercivilizatii (aia, LI), si trebuia ca urmasii ei si a lui Adam sa aiba genele corespunzatoare (ale lui Lilit ce facea parte din SD si ale lui Adam creat genetic de SD).
La un moment dat insa Lilit o fi zis ca ori se fac treburile si cum vrea ea, ca nu e degeaba o fiinta "superioara", ori nu mai duce planul pana la capat. Si se pare ca pana la urma nu i-a convenit situatia si a plecat sa se "combine" cu unii de prin L.I.

Iar despre SD (si LI) cred ca au vrut sa produca apocalipsa pe vremea lui Iustinian, cand a fost o mare epidemie de ciuma in lume, a fost si o ciocnire a Pamantului cu un asteroid sau o mare eruptie vulcanica ce a intunecat cerul 1 an jumate, o mare foamete si razboaie peste razboaie. Au murit atunci cred vreo 100 de milioane de oameni (din vreo 450 de milioane cat traiau pe Pamant) dar se pare ca nu le-a iesit.
Asadar nu e exclus sa mai fie si altii prin preajma si care sa isi bage coada, aripile sau mai stiu eu ce, in evolutia lucrurilor, doar ca despre astia sa nu se stie prea multe

@Lex

Exista si pe RUFON topic special dedicat  LILITHEI  :evil: :-)

andrei

Citat din: darksid3
Zoharul este la baza cartii "Programul Terra", care este o scriere evreiasca extrem de complexa si extrem de voluminoasa.

Scuzele
url="//mele.ai"]mele.Ai[/url] dreptate.Evident ca despre Zohar doream sa vorbesc.Zoharul este plin de bazaconii,iar Talmudul este plin de mizerii.Halal popor ales care le-a conceput pe ambele.
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

pacala

iexista o ieplicatie   :
:-) SD cainilor a creat rasele de caini
( o perversa data la temelia teoriei  :-D )

lasate-n pace ( adica observate stiintific ) si alte membre ale regnului animal au tendinta de :
- cooperare
- comunicare
- desvoltare de tehnologii bazate pe folosirea uneltelor
( aiasta-i perversa sub centura  :-D )

cazin in antropomorfism , m-asi intreba ce crede populatia de suine despre ritualul pomenii_porcului ; oare o integreaza si ei ca un jump spiritual ?!  :?

fiulploii

Citat din: mm din  01 Octombrie 2011, 14:49:22
  .....  Suntem inconjurati de civilizatii de toate rangurile, aflate intr-o interdependenta (probabil) foarte complicata, posesori ai unor tehnologii pe care nici basmele nu si-o pot imagina.
  Realitatea inconjuratoare ne arata, permanent, existenta unui nesfarsit "lant trofic" (cu ranguri superioare si inferioare) sau, matematizat, existenta materiei (vii si nevii) in organizare de tip piramidal, pe etaje, ranguri de decizie, cu relatii obligatorii de subordonare.

Lantul trofic este simplu in esenta : ierbivore , carnivore  si omnivore . Omul este omnivor , omul reprezentat numai prin corpul fizic - suportul tuturor celorlalte in asta lume . Omul , prin vointa si dorinta poate renunta la aspectul de omnivor devenind ierbivor - fooarte simplu vorbind  :-D , ceea ce se pare duce la o detoxifiere a organismului necesara dar nu neaparat si obligatorie pentru accederea la ..altceva mai subtil . Interesant este totusi ca hranind un bebelus cu regim vegetarian , il duci la imbolnavire si in final moarte - cazuri reale . Deci , se pare ca alimentatia omnivora este inscrisa si necesara genetic.
  Realitatea inconjuratoare ne arata existenta unui nesfarsit (???) lant trofic numai in domeniul corpului fizic . A extrapola aceasta subordonare trofica si la nivele mai subtile , mai precis la CS mi se pare un lucru fortat, deoarece nu exista o dovada in acest sens, nici macar circumstantiala sau indirecta in privinta recoltarii - sau cel putin eu nu am cunostiinta de asa ceva prin textele vechi .
  Daca vorbim de recoltarea practicata de Wraith aia este altceva si nu se refera la CS
http://en.wikipedia.org/wiki/Wraith_(Stargate)

Citat din: mm din  01 Octombrie 2011, 14:49:22

  Aici e buba pentru oameni: de ce subordonare? De ce nu libertate? Practic, raspunsul fiecaruia dintre noi la problematica (stiuta deja din Biblie) dar evidentiata "tehnic" de TVM, trebuie sa fie raspunsul la problema subordonarii. Personal, nu vad alt raspuns/alegere decat acceptarea situatiei (ca oricum nu ai ce face, n-ai mijloace si oricum esti viermisorul din carligul unditei), ceea ce, pentru mine, coincide cu smerenia. Smerenia este de altfel recomandata de crestinismul (ortodox) si este conditie sineqvanon pentru crestin. Altfel nu se poate, devii părtaş cu Nefărtatul. Adica ai ales "tabara cealalta". Se pare ca o a treia alegere nu exista.

  De-abia in contextul obligativitatii subordonarii inteleg de ce in Biblie se subliniaza faptul ca oamenii sunt niste "razvratiti". Asa apar foarte clare o multime de aspecte, numite si analizate de Biblie si carora nu le-am dat nici o atentie pana acum, numindu-le normale.
  Tot asa de clare apar si datoriile noastre pe care le facem ori de cate ori consumam carnea altor fiinte (subordonate noua).

Atata vreme cat aia care imi vor CS nu is si ai de le si ,,fabrica'' imi rezerv dreptul de a alege a treia Cale .  :-D
Asa cum o broasca care traieste pe fundul unei fantani nu considera ca lumea e mai mult decat orizantul acelei fantani si nu vede sau nu crede ca ar exista si alta cale sau alte cai , asa si omul -in acceptiunea mea.
Conceptul de razvratit e foarte alunecos , depinde cine face delimitarea si deobicei fiecare trage spuza pe turta lui si asta se observa si in textele vechi .
Parerea mea.. 

mm

Citatlant trofic numai in domeniul corpului fizic . A extrapola aceasta subordonare trofica si la nivele mai subtile , mai precis la CS mi se pare un lucru fortat, deoarece nu exista o dovada in acest sens,
Pai avem chiar in acest topic exemplul "hranirii" unei specii superioare cu sufletele umane. Evident, acordand un inteles mai larg /sau mai subtil/ cuvantului hranire. Hranirea face parte din arealul mai mare al cuvantului utilizare. Inglobare, alt cuvant.
  In filozofiile orientale se spune f. clar ca fiintele evolueaza constant prin treceri succesive (transformari) pana la etajele eterice iar ultima "trecere" este unirea (inglobarea) cu Spiritul Universal, TAO, etc. Pai nu este oare in principiu acelasi lucru? Tehnic vorbind. Nu prea stiu ce spune Biblia referitor la sfarsitul evolutiei acesteia.

  Conceptul de razvratit este f. clar -in opinia mea- si desemneaza punctul de vedere al rangului superior din sistem, care "condamna" atitudinea sau iesirea din lege a elementelor de rang inferior (si subordonate prin acea lege superiorului). La ora actuala limba romana permite tot felul de alunecusuri cu toate cuvintele dar acest lucru nu trebuie sa ne incurce in dreapta noastra judecata. Daca stam sa ne uitam bine, trecem printr-o faza in care nici o lege nu e lege, in afara bunului plac.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

fiulploii

Da-mi voie sa ma indoiesc de dreapta noastra judecata , in general . Este tot un stereotip , o axioma a ,,terorii'' impuse de catre dreptaci . De ce nu ar fi stanga noastra judecata ? Cine a hotarat ca daca esti cu stanga esti vrajmas  :evil: si daca esti cu dreapta esti divin  :rainbow: Totul este doar o conventie si trebuie sa le luam ca atare si nu ca adevaruri absolute . Este doar un punct de vedere .

Din cate stiu eu , in filozofiile orientale nu apare notiunea de razvratit referitor la om Ci numai in biblie unde totul a devenit foarte amenintator si tiranic , adica ori esti cu mine ori impotriva mea . Mie personal mi se pare desuet acest lucru. Viata insasi nu e ori alba ori neagra dar asta e alt subiect .

Daca inglobezi hranirea in utilizare - no , ca am reusit sa folosesc toate 3 notiunile simultan  :lol: - inseamna ca the pig ar trebui sa fie fericit ca il inglobez iar organizatiile pro vegetale si de protectie a animalelor gresesc fundamental , nu?
Pentru ca scopul final este inglobarea materiei grosiere in CS elevat pentru a fi folosit pe post de baterie sau ca drog de catre o supercivilizatie decadenta . Deci, eu, tu , noi , nu suntem altceva decat niste droguri umblatoare pentru ca la asta ma duce teoria TVM privitoare la rafinarea CS .  :evil:

Unirea cu Spiritul Universal sau Tao eu o privesc ca o intoarcere acasa . Asa cum o holograma reflecta intregul si este intregul asa consider eu ca exista ceva analog la nivelul CS .
  In coltul nostru de univers se pare ca este mare inghesuiala si toata lumea fuge dupa CS care suntem noi , fiecare .  :roll:
S-ar putea sa merite de discutat sau de analizat civilizatia noastra de dreptaci .

mm

@fiulploii,

  Dreapta judecata sau stramba judecata sunt niste notiuni limitate. Dar ca sa ne intelegem intre noi, nu numai prin semne (schite, desene, imagini), suntem nevoiti sa ne ajutam de aceste bicisnice cuvinte, care sunt niste definitii -cam vagi pentru un meserias cu profesiune aplicativa- in loc sa fie niste functii matematice biunivoce extrem de precise, cu domeniu de definitie si domeniu de aplicatie bine delimitate.
  Din pacate, tocmai aceasta imprecizie regretabila si inevitabila face loc tuturor panglicarilor, excrocilor, vorbitorilor de vorbe (goale, perfide, mincinoase, otravite, diversioniste, etc.), demagogilor, scriitorilor de maculatura (si din nou), etc., etc.

  Sa trec insa la esenta, dupa acest preambul. Exista un principiu ce l-am invatat din viata si nu stiu cine sau daca l-a enuntat cineva, care ar putea suna astfel: "Daca analizezi in exces un fapt, o situatie sau un cuvant -in cazul nostru- practic il desfiintezi".
  Pentru ca ai inteles prin "dreapta judecata" mai mult decat am spus eu, precizez ca m-am referit doar la acea atitudine umana de a studia, analiza cinstit o problema, situatie, stare, etc., intre limitele personale de pregatire si inteligenta pe care le ai, cautand sprijin in realitatea din raza ta de actiune, verificand informatiile pe care le detii (uneori modeste) cu scopul de a rezolva. Se constata matematic ca fiecare din noi -chiar mult diferiti intre noi- putem avea aceeasi "dreapta judecata" intr-o aceeasi problema. Cred ca neintentionat am dat o definitie din care rezulta ca dreapta judecata e un vector (tridim. sau n-dim.).
  Nu intamplator in "vectorul acesta" apare cuvantul cinstit care este sinonim (si cu) drept in limba romana.

  "Inglobarea hranirii in utilizare" (reusita imbinare!) a fost doar o exprimare fugitiva, pe cand lucrurile acestea merita o mult mai mare atentie si profunzime. Pigu' nu este fericit in decembrie dar in rest ii convine ca cineva ii ofera adapost si hrana in mod "gratuit". Si noi simtim cam la fel, indraznesc sa spun.
  Revenind la modul serios, structura piramidala a lumii exista vrem-nu-vrem iar transformarea, transferul, sublimarea sau trecerea de la un nivel la altul, de la cel inferior la cel superior (si nu numai) ca si vector (directie si sens), este o realitate pe care nu numai ca o putem constata pe diverse sisteme naturale dar ne este confirmata si de filozofia hindusa (in mod insistent) prin afirmarea metempsihozei si evolutiei sufletului.
  In general, ceea ce exista ca principiu "in mic" se regaseste si "in mare". Si este metoda matematica, deductia! Daca dintr-o ghinda poate creste ditamai stejarul, prin dezvoltare, crestere, dece oare acest principiu al dezvoltarii am avea noi motiv sa credem ca nu functioneaza la nivelul intregii lumi? Nici un motiv, daca aplicam o dreapta -si minima- judecata.
  Stim de asemenea ca dezvoltarea unui fenomen, entitate, este doar jumatate din el caci toate fenomenele, entitatile trec si prin faza descresterii; exact ca la un oscilator in cadrul caruia e. cinetica va creste prin consumarea e. potentiale si ajunge la maxim/apogeu in acelasi timp cand e. potentiala ajunge la zero si viceversa, ciclul reluandu-se dar cu cresterea potentialei (aparent din nimic), "hranindu-se", consumand-o pe cinetica.
  Nu pot lungi vorba si conchid ca spusele acestea de mai sus, nu sunt spuse ci fapte.  :roll:!  Si pe ele trebuie sa ne bazam atunci cand rationam. Cu aceste realitati limitate pe care le cunoastem trebuie sa construim si pare a fi o conditie "impusa" de sus (conditia umana) desi nu sunt sigur ca impusa asta e un scop in sine.

  Licenta de "droguri umblatoare", eliminand peiorativul, ar putea fi realitatea cruda si ... obligatorie. Si sacrificiul ar putea fi o "impusa". Ce zici?
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

MariusFlorin

@ @lex tu intelegi faptul ca NU AI VOIE SA CUNOSTI, nu ai voie sa dezvolti stiinta si tehnologie si trebuie sa-ti vezi de existenta si de credinta ta? (oricum stiinta este data de L.I. in mare parte, nefiind meritul omului). Nu vrei? Sa stii ca EI nu pierd nimic, TU esti cel care-si pierde dreptul la nemurire. Ai dreptul asta dat de EI, de S.D. E un dar pe care EI ti l-au dat: dreptul la constiinta, dreptul la nemurire. Intelegi sau nu. Ai un drept pe care trebuie sa demonstrezi ca-l meriti. Insa ai niste obligatii de indeplinit fata de EI. Personal eu cred ca ai un mod de a vedea lucrurile foarte nesanatos. In final fiecare are propria lui parere despre lume si viata. NU ti-o impartasesc absolut deloc.

1. Repet: sunt la un nivel inimaginabil de avansat. Poate chiar EI au creat viata pe Terra acum 3,5 mld de ani. Insusi Toni sustine posibilitatea ca EI ar putea fi aici de la inceputurile Pamantului. EI au influentat viata, evolutia si dezvoltarea ei pe parcursul a milioane de ani. Personal cred ca cel putin era Neozoicului li e datoreaza LOR in totalitate. Astfel intrega evolutie a omului inca de la inceput, de mai bine de 6 milioane de ani, este legata de EI.
2. De unde sunteti voi atat de siguri ca EI nu pot clona CS? dupa doua versete din Bhagavad-gita si Upanisade extrase de Toni si intelese de el dupa bunul sau plac? Mi se pare pueril modul in care ne jucam cu presupunerile si interpretarile. Poate pot clona suflete insa folosesc programe de tip Terra pentru ca aceste CS au nevoie si de un anumit timp de dezvoltare, de crestere (precum graul, vita de vie). Odata ce s-au copt vine recolta. Asta ar fi unul dintre motivele pentru care nu cloneaza CS in laborator. CS au nevoie de un anumit timp de maturizare pe planete de tip Terra. Fac si eu ca si Toni presupuneri. Situatia legata de CS cred ca este mult mai complexa decat pare la prima vedere, perceputa de noi, si expusa de TVM in carte. Cartea merge pe foarte multe presupuneri si interpretari. Multi cad in capcana asta de a lua din carte totul ca pe un adevar absolut ceea ce mi se pare total aiurea. E greu sa-i faci pe oameni sa nu mai perceapa un adevar prefabricat (vezi cazul lui @lex). Cartea lui TVM contine multe adevaruri, dar amestecate si cu multe interpretari eronate care in final nu fac altceva decat sa distorsioneze aceste adevaruri. Din acest motiv P.T. este o carte foarte periculoasa. Trebuie sa ai cat de cat capacitatea de a separa adevarurile respective de aiureli.
In esenta va treziti degeaba (@fiul ploii) daca nu intelegeti de ce existati si o sa dispareti asa cum ati aparut. Incercati sa vedeti lucrurile prin prisma N.T. si nu din cea a lui TVM. E mult mai intelept pentru viitorul fiecaruia.
Imi pastrez punctul de vedere: aceste supercivilizatii sunt inimaginabil de avansate, iar noi apartinem de EI. Noi trebuie sa alegem de ce parte a baricadei suntem in razboiul dintre SD - LI, si sa intelegem locul nostru in acest Univers. Cine nu intelege nu-i nicio problema, iezerul de foc de abia va asteapta cu bratele deschise. Cui ii place sa se dea rebel pe forum o sa ramana cu rebeliunea in vant.
P.S. lasati placa cu 144.000 ca nu tine. O sa repet de 1000 de ori: cititi apocalipsa si Biblia cu mare atentie si nu mai luati de bun tot ceea ce expune Toni in carte.
Va salut!

@Lex

1.Tot nu a raspuns TVM care era  rolul LILITHEI in biblie.
2. daca eu nu cred in EI asta inseamna ca jung in iezerul de foc ??? :?  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:  atunci lasa ne pe noi sa ajungem acolo si tu te poti incarna intr un e.t  d asta  ''extrem de evoluat''  :evil: :evil:
3. fiecare crede in CE VREA. tu crezi in e.t care  'shutesc' sufletele fara vreun drept anume , drepuri care si le au insusit magarii de EI. nu inteleg de ce incerci sa ne convingi sa credem in niste mizerii de e.t in care singura diferenta existenta intre EI si  NOI  e ca sunt muuult mai evoluati ceea ce e si normal pentru ca sunt mai batrani.Ehe , dar tu nu te intrebi,  ei cui dau socoteala pentru 'mizeriile '' pe care le fac si anume sa faca 'trafic' cu suflete??   au ei oare pile la  THE BIG BOSS aka  Constiinta Universala Infinita sau fac totul pe ''NV''(eu asa cred). Daca tu preferi sa te consideri decat o BATERIE pentru niste spurcati de e.t foarte bine  ramai inchis in ciclul asta, eu prefer sa pun intrebari , sa caut raspunsuri , sa evoluez in viata cum stiu eu  si poate intr o zi ne vom vedea in alte planuri (tu sub forma de 'traficant de suflete'' eu ca fiinta evoluata care adera spre alte dimensiuni)  :evil: :evil:   :-)

andrei

Citat din: MariusFlorin din  05 Octombrie 2011, 14:20:28
@ @lex tu intelegi faptul ca NU AI VOIE SA CUNOSTI, nu ai voie sa dezvolti stiinta si tehnologie si trebuie sa-ti vezi de existenta si de credinta ta? (oricum stiinta este data de L.I. in mare parte, nefiind meritul omului). Nu vrei? Sa stii ca EI nu pierd nimic, TU esti cel care-si pierde dreptul la nemurire. Ai dreptul asta dat de EI, de S.D. E un dar pe care EI ti l-au dat: dreptul la constiinta, dreptul la nemurire. Intelegi sau nu. Ai un drept pe care trebuie sa demonstrezi ca-l meriti. Insa ai niste obligatii de indeplinit fata de EI. Personal eu cred ca ai un mod de a vedea lucrurile foarte nesanatos. In final fiecare are propria lui parere despre lume si viata. NU ti-o impartasesc absolut deloc.

1. Repet: sunt la un nivel inimaginabil de avansat. Poate chiar EI au creat viata pe Terra acum 3,5 mld de ani. Insusi Toni sustine posibilitatea ca EI ar putea fi aici de la inceputurile Pamantului. EI au influentat viata, evolutia si dezvoltarea ei pe parcursul a milioane de ani. Personal cred ca cel putin era Neozoicului li e datoreaza LOR in totalitate. Astfel intrega evolutie a omului inca de la inceput, de mai bine de 6 milioane de ani, este legata de EI.
2. De unde sunteti voi atat de siguri ca EI nu pot clona CS? dupa doua versete din Bhagavad-gita si Upanisade extrase de Toni si intelese de el dupa bunul sau plac? Mi se pare pueril modul in care ne jucam cu presupunerile si interpretarile. Poate pot clona suflete insa folosesc programe de tip Terra pentru ca aceste CS au nevoie si de un anumit timp de dezvoltare, de crestere (precum graul, vita de vie). Odata ce s-au copt vine recolta. Asta ar fi unul dintre motivele pentru care nu cloneaza CS in laborator. CS au nevoie de un anumit timp de maturizare pe planete de tip Terra. Fac si eu ca si Toni presupuneri. Situatia legata de CS cred ca este mult mai complexa decat pare la prima vedere, perceputa de noi, si expusa de TVM in carte. Cartea merge pe foarte multe presupuneri si interpretari. Multi cad in capcana asta de a lua din carte totul ca pe un adevar absolut ceea ce mi se pare total aiurea. E greu sa-i faci pe oameni sa nu mai perceapa un adevar prefabricat (vezi cazul lui @lex). Cartea lui TVM contine multe adevaruri, dar amestecate si cu multe interpretari eronate care in final nu fac altceva decat sa distorsioneze aceste adevaruri. Din acest motiv P.T. este o carte foarte periculoasa. Trebuie sa ai cat de cat capacitatea de a separa adevarurile respective de aiureli.
In esenta va treziti degeaba (@fiul ploii) daca nu intelegeti de ce existati si o sa dispareti asa cum ati aparut. Incercati sa vedeti lucrurile prin prisma N.T. si nu din cea a lui TVM. E mult mai intelept pentru viitorul fiecaruia.
Imi pastrez punctul de vedere: aceste supercivilizatii sunt inimaginabil de avansate, iar noi apartinem de EI. Noi trebuie sa alegem de ce parte a baricadei suntem in razboiul dintre SD - LI, si sa intelegem locul nostru in acest Univers. Cine nu intelege nu-i nicio problema, iezerul de foc de abia va asteapta cu bratele deschise. Cui ii place sa se dea rebel pe forum o sa ramana cu rebeliunea in vant.
P.S. lasati placa cu 144.000 ca nu tine. O sa repet de 1000 de ori: cititi apocalipsa si Biblia cu mare atentie si nu mai luati de bun tot ceea ce expune Toni in carte.
Va salut!

Va sa zica mata esti detinatorul Adevarului Absolut,cel care a reusit sa puna laolalta cuvintele Domnului(fara adaugiri si adnotari ulterioare :-D),cu ce se poate pricepe din brambureala lui TVM.
Ai sa ajungi mare dom'le!Jur pe cravata mea de pionier!Ai sa te reancarnezi taman in capitanu' Picard al extraterestrilor. :martiansmile:In schlmb,noi astia mai rebeli,de p'acilea,am dat de dracu' :evil: .Asta e!Fiecare cu norocul lui.  :x In orice caz,eu unul jur sa-mi bag mintile in cap(ca m-ai bagat in lipituri) :?                                                                                                             Acestea fiind zise,ma inclin cu umilinta.Nu pot sa mai spun decat:,,Ave Caesar,morituri te salutant!" :-D 











Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.