Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vasile Rudan si misterul din Carpati

Creat de memphis, 20 Martie 2010, 16:53:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tractorbeam

Ca sa te lamuresc Sirius:

Am cunoscut un tip care student la religie fiind se ocupa cu asa ceva,  cazuse prada ispitei comunicarii cu entitatile, ma lamurea cum vorbeste el cu ele, cum il ajuta in afaceri, se ocupa si de imobiliare - a facut de altfel o carutza de bani, dupa o perioada ma intalnesc cu el, om tanar de altfel, tragea un picior si zice : dom'le am fost atacat energetic si sunt rupt in doua.
Pana nu s-a spovedit si nu s-a rugat si nu s-a lepadat de anse, de tot felul de samanisme si de invocarea entitatilor nu s-a vindecat. In final a inteles ca aceste entitati sunt chiar DRACU iar relationarea cu ele nu face decat sa-l distruga, sa-i deschida niste portite/canale in organism prin care energia negativa sa-l atace.

Serban M

#346
Citat din: tractorbeam din  20 Iulie 2011, 16:33:29
Ca sa te lamuresc Sirius:

Am cunoscut un tip care student la religie fiind se ocupa cu asa ceva,  cazuse prada ispitei comunicarii cu entitatile, ma lamurea cum vorbeste el cu ele, cum il ajuta in afaceri, se ocupa si de imobiliare - a facut de altfel o carutza de bani, dupa o perioada ma intalnesc cu el, om tanar de altfel, tragea un picior si zice : dom'le am fost atacat energetic si sunt rupt in doua.
Pana nu s-a spovedit si nu s-a rugat si nu s-a lepadat de anse, de tot felul de samanisme si de invocarea entitatilor nu s-a vindecat. In final a inteles ca aceste entitati sunt chiar DRACU iar relationarea cu ele nu face decat sa-l distruga, sa-i deschida niste portite/canale in organism prin care energia negativa sa-l atace.

Si tu ai inteles gresit.

Din cauza faptului ca era student la religie, singura solutie pentru el a fost spovedirea. Astfel, acesti religiosi devin dependenti de niste chestii false, efectul a fost mai mult ca sigur placebo; blocajul si eliberarea de ''atacul energetic'' fiind facute pur si simplu prin credinta ca spovedania chiar are efect. Sunt convins ca daca era spovedit de cineva ce ii spunea ca bea vin normal si era chiar un popa imbracat in civil, omul tot rupt era.

In alte cuvinte, dumnezeu este spirit si este in noi, toti avem acces la el, putini sunt eliberati de gandurile ce blocheaza accesul si il limiteaza la popi pedofili sau alte ritualuri satanice gen paine si vin. (sangele domnului la care nu ai acces daca traiesti in jungla) ma lasi ?

calator astral

Nu voi da un verdict despre dl Rudan,pe care il cunosc si il respect pentru curajul de a dezvalui locatia Retelelor malefice (Hartmann) si a Focarelor Geo-patogene din Carpati. Pentru asta a fost atacat si a platit. Dar tractorbeam are pertecta dreptate,cea mai mare inselaciune a Diavolului este ideea ca el de fapt nu ar exista!
Destinul ti-l alegi singur,ai Liberu Arbitru inainte de "vremea secerisului" 2012,te-ai indepartat de Dumnezeu,de Credinta (nu de religie sau dogma!),locu nu ramine vacant,instantaneu e luat de Vrajmas!
Inclin sa cred ca tractorbeam are dreptate si cind afirma ca toate fenomenele si puterile paranormale se afla in strinsa legatura cu lucrari demonice. Dusmanu se foloseste de setea omului de necunoscut si ii descopera cite ceva din tainele accesibile lui ca arhanghel sau ca inger si intr-o Cumpana,fagaduindu-i Cunoasterea si implicit libertatea,il face Rob.
Omul modern a pierdut abilitatile accesibile odinioara de a penetra acea zona fenomenala a paranormalului. Ceea ce-i arata diavolu i se pare spectaculos,asa primeste inselarea in care il atrage lucifer. A te crede paranormal sau transcendent numai pt ca Diavolu ti-a descoperit o infima parte a Adevarului,sau ca stapinesti prin ajutoru lui interesat un fenomen inaccesibil din imanent e cea mai mare prostie. Face din voi niste lunatici,niste indraciti tinuti in lanturi,si aici extind efectu asupra celor ce acceseaza fenomenele paranormale si imputernicirile simtite de yoghini,cu totii inselati de demoni. Dumnezeu e garantia libertatii noastre, El nu poate fi manipulat,lasindu-ne Liberi,dar Diavolu se lasa intentionat manipulat,si ca in orice "magie",prin implinirea unui anume ritual,cel mai adesea sacrificial,iti ofera sistematic efectele cautate,sa nu cumva sa te dezamageasca si sa te piarda ca Rob. Se lasa (aparent) subjugat ca sa te subjuge pe tine cu adevarat!
Daca Dumnezeul fictiv caruia ii cer Informatia sau accesul la Taine nu raspunde,omul ajunge mai intii sa-l ignore si ulterior sa-l nege,in schimb diavolii se grabesc sa-i raspunda. Pilat l-a intrebat pe Isus "Ce este Adevarul?" ca un filozof sau om de stiinta sceptic,dar el nici macar nu asteapta raspuns,fiind sigur ca adevarul nu poate fi cunoscut. Ce e straniu in controversa dintre Religie si Stiinta e conotatia agresiva a stiintificilor,eu constat ca cercurile religioase sint mult mai pasnice.
Tot ce descopera stiinta e Adevarat deoarece Dumnezeu i-a ingaduit-o sa descopere.
___________
ps> TRACTORBEAM te invit sa urmezi Evanghelia dupa Matei care te previne foarte limpede : " Cel ce nu asculta de Dumnezeu si de Biserica sa-ti fie ca un pagin si ca un vames!". Ori cu paginii si cu vamesii credinciosul in Dumnezeu are porunca sa NU se amestece.
Trebuie sa pui capat discutiilor sterile cu acesti Robi ai Satanei inainte de a ajunge pina in pinzele albe.

tractorbeam

Citat din: Sirius13 din  20 Iulie 2011, 16:41:58
Din cauza faptului ca era student la religie, singura solutie pentru el a fost spovedirea.
Stai sa vezi ca nu e chiar asa.
1. Inainte sa fi fost student la religie omul a fost student la o facultate cu profil stiinte exacte, unde ca sa treci examenele trebuia sa bagi la cap multa matematica.
2. Provenea dintr-o familie de intelectuali unde se discutau felurite adica nu era vreun inchistat care  s-a luminat brusc cand a ajuns la Institut.
3. A citit te asigur inca de pe vremea lui nea Ceasca mult mai mult decat mine in domeniu, de ex daca eu am citit 2.000 de volume asta sigur a parcurs 5.500 cam din tot ce se putea citi. Atentie nu Sandra Brown, nu aiureli polititste si nici manualul bucatarului vesel.
4. Optiunea lui pentru ortodoxie s-a facut in jurul varstei de 40-45 de ani cand nu mai poti zice ca era un pusti naiv, un aluat bun numai de turnat intr-o forma.
5. Nu neaparat spovedirea cat rugaciunea si postul se pare ca l-au ajutat in vindecare.

Ulterior vindecarii mi-a spus explicit ca el considera ca acele entitati i-au facut rau si ca numai el este de vina ca a lasat sa i se intample asa ceva.
Am urmarit acest caz in deaproape.

tractorbeam

Citat din: calator astral din  20 Iulie 2011, 17:15:47
..........inainte de a ajunge pina in pinzele albe.

Iti multumesc pentru ce ai scris aici.
Este  exact ceea ce si eu aveam de gand sa exprim.

fiulploii

 
  Citind postarile de azi pe acest subiect am dovada clara ca s-a ridicat deja frecventa de vibratie a Pamantului  :lol: - Mai are cineva aceeasi impresie?

Hai sa fim de acord cu urmatoarea axioma :'' Nimeni nu e perfect .. nici macar eu ''  :roll:

Subiectul parca era Prof. Vasile Rudan ne invata sa devenim paranormali!!! si am ajuns sa vorbim despre religie , biserici , credinte si prozelitism . De la Vasile Rudan s-a ajuns la Emil Streinu si nu inteleg de ce sa nu se mearga mai departe si sa vorbim si despre Pavel Corut si Adriana Ileana Stan  :-D

Ideea de baza cred eu este credinta care te insufleteste in actiunile tale si mai ales sa nu existe contradictii in constiinta ta privitor la moralitatea actiunilor intreprinse - vezi cazul tipului de la teologie care in subconstient ''stia'' ca face ceva rau si avea o ''asteptare'' a unui eveniment negativ in ceea ce il privea , lucru care s-a si intamplat , tehnic vorbind fiind vorba de profetie cu autoimplinire .

Atentie, vorbesc de credinta si nu de religie . Indiferent daca eu cred intr-o piatra sau in soare sau in Mickey Mouse , obtin niste efecte care imi intaresc aceasta credinta .
Parerea mea e ca ritualurile din diverse culte si religii sunt tactici si tehnici de atingere a unei stari speciale a mentalului , indiferent ca sunt ortodox, catolic, budist, hindus, etc.
In aceeasi stare poti ajunge si practicand arte martiale energetice - tai-chi , aikido , etc.

S-ar putea trage concluzia ca sunt multe drumuri care duc spre varful muntelui , unele din ele infundate , si nu pot zice : calea mea e mai buna ca a ta , ci doar ca fiecare merge pe calea care i se potriveste cel mai bine si in ritmul care i se potriveste , caci Dumnezeu nu vrea moartea pacatosului ci indreptarea lui, n'est ce pas ?  :roll: :lol:

Stau si ma intreb oare de ce un om care crede in ceva vrea cu totdinadinsul sa atraga de partea credintei lui si pe altii ? Sa fie vorba oare de teama ca s-ar putea sa gresesti si atunci daca nu esti singurul parca e mai usor de suportat ? Sa fie vorba de sentimentul unei false superioritati a eului ? Chiar nu stiu  :x

P.S.  Dau mai jos un link care ne arata sistemul , marketingul si managementul unei institutii si nu e singura institutie de acest fel . Diferenta e ca e a noastra , cica . :rainbow:
http://www.220.ro/documentare/Biserica-Ortodoxa-Romana-Fabrica-De-Bani/4XumDwuyyr/

Daca domnul Rudan a facut sau nu ceea ce sustine , daca domnul Streinu este sau nu ceea ce zice ca este, eu zic ca nu are importanta . Mai important mi se par informatiile transmise de ei , sa le verific si din alte surse independente si mai ales sa le verific experimental , daca pot .

Rugamintea mea : sa se vina cu informatii noi si nu cu polemici .

P.S. 2 . Propun celor abilitati - he-he, ce formulare pretentioasa am  :roll: in acest sens , deschiderea unui topic nou care sa se intituleze :
Atacuri la persoana si spurcaciuni verbale .  8-)
          Asa cred ca s-ar reduce frecventa negativa si tensiunea .

:fullmoon:





abyss

Până la urmă ce s-a predat la cursurile domnului Rudan? Aştept să aflu câte ceva de multă vreme. În rest chiar nu mă interesează ce tot se discută pe aici. Parcă eşti la Trinitas Rufon. Fiecare cu drumul lui, şi cu socotelile lui. Va rog să revenim dacă se poate la ce ne învaţă domnul R. Apoi eventual putem dezbate pe aceasta temă. Eu nu-l cunosc pe domnul Străinu şi nici pe domnul P. şi pot afirma că mă deranjează ce termeni folosiţi la adresa lor. Până acum am asistat la o discuţie fără fond.
Mă scuzaţi dar nu face cinste nimănui acest topic.

Ronin

#352
"Nu am dat curs unor recomandări venite din sectorul unor servicii de informaţii privind inderdicţia punerii la dispoziţie publică a unor date experimentale asupra abilităţilor extrasenzoriale ale omului, obţinute pe parcursul unor cercetări făcute pentru armată şi imediat ce am terminat de predat primul modul din cursul meu de Protecţie şi autoapărare extrasenzorială, am ,,făcut" un atac vascular cerebral, ce mi-a afectat total centrul vorbirii, braţul şi piciorul drept. Iar în primul spital în care am fost internat, a apărut o complicaţie cu un virus necunoscut care m-a ţinut la pat două luni de zile, în dureri peste limita suportabilităţii omeneşti."

Deci, cine l-a lovit pe VR?
Care servicii de informatii? Ale noastre, ale lor, etc.?
Comenturi interesante...
http://ordinulnegru.blogspot.com/2011/07/vasile-rudan-misterul-atacului-din.html#comments

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

abyss

#353
Felicitari @Ronin pentru blogul ""ordinul negru"", de cate ori am ceva timp la dispozitie fac vizite pe acolo.

Problema din pct meu de vedere si repet nu il cunosc pe domnul Rudan asa cum poate mai sunt destui ca mine, este ca nu inteleg ce a putut preda la cursuri ca sa poata fi "atacat". Cursuri de RV sunt for free pe torente cu duiumul... cu ce ar fi putut veni domnia sa in plus? 

O ultima intrebare:
A invatat Prof. Vasile Rudan pe cineva sa devina paranormal???

Ronin

Citat din: Urban din  08 Iunie 2010, 22:21:43
Buna seara dl. Rudan si bun venit pe forumul Rufon

"În ce priveºte rangul de Principe al secretului regal, asta e cu totul altceva. Am dobândit aceastã demnitate profesionalã în urma unei specializãri efectuate pe parcursul multor ani, sub auspiciile unei organizaþii iniþiatice mondiale..."

Din scurta trecere in revista a Ordinului Masonic al Templierilor, la ritul Scotian Antic si Acceptat avem gradul 32 ca Principe al Secretului Regal ce invoca pastrarea memoriei Marelui Maestru Jaques de Molay, ori acest lucru insemnand de fapt ca rangul dvs in Organizatia Mondiala a Masoneriei este situat pe undeva in varful ierarhiei.
Intrebarea este foarte simpla: faceti parte din Masonerie sau rangul de Principe al Secretului regal se refera la o cu totul si cu totul alta organizatie initiatica mondiala ??

Va multumesc anticipat si as aprecia un raspuns la obiect

Mda. Cred ca la asta se refera dansul. Si mai cred ca dl. VR este bun prieten cu George Virgil Stoenescu. Iar GVS este foarte bun prieten cu Mugur Isarescu...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Xanadron

#355
Citat din: Ronin din  21 Iulie 2011, 16:46:14
"Nu am dat curs unor recomandări venite din sectorul unor servicii de informaţii privind inderdicţia punerii la dispoziţie publică a unor date experimentale asupra abilităţilor extrasenzoriale ale omului, obţinute pe parcursul unor cercetări făcute pentru armată şi imediat ce am terminat de predat primul modul din cursul meu de Protecţie şi autoapărare extrasenzorială, am ,,făcut" un atac vascular cerebral, ce mi-a afectat total centrul vorbirii, braţul şi piciorul drept. Iar în primul spital în care am fost internat, a apărut o complicaţie cu un virus necunoscut care m-a ţinut la pat două luni de zile, în dureri peste limita suportabilităţii omeneşti."

Deci, cine l-a lovit pe VR?
Care servicii de informatii? Ale noastre, ale lor, etc.?
Comenturi interesante...
http://ordinulnegru.blogspot.com/2011/07/vasile-rudan-misterul-atacului-din.html#comments
Intr-adevar interesante comentarii - jumatate apartinind de fapt unor colegi de aici (roxaline & tintin fiind cel mai usor "detectabili"). ;)
Interesanta mi se pare insa si citarea unei postari de-a lui JE (ajunsa aici, pe RUFOn, la cosul de gunoi anul trecut :-D) apropo de conexiunile "malteze" ale lui Fonareff, generalul kaghebist care a scos in Romanica mai intai cartea lui de "psihotronica" cu sprijinul aradeanului C. Buzatu (Mare Prior de Malta).

Zic citare "interesanta", desi e chiar intriganta, fiindca n-am trimis vreodata asa ceva pe adresa blogului "Ordinul Negru" :roll: - pe care-l mai urmaresc insa cind si cind, ca si colegul @biss si pentru care te felicit si eu, Ronin.
Ideile postarii respective erau oricum deduse din realitati verificabile - pe net, desi exclusiv pentru cine stie ce si unde anume sa caute - fiindca n-am vreo treaba cu domeniul asta tip "spyology". 8-)

Mai precis, e vorba de pasajul asta (preluat poate de altcineva de aici si retransmis... in nume propriu - anonim de fapt :lol:):

"Pentru limpezirea lor voi posta inclusiv anumite mesaje care au venit pe blogul ordinul negru. Iata cum suna unul dintre ele:

"Fiindca D. N. Fonareff afirma ca a "pritocit" cartea asta impreuna cu bunul sau prieten roman Constantin Buzatu - un om de afaceri aradean, patron al unei firme de Security, membru IBSSA si sef (Mare Prior) al Prioratului Cavalerilor de Malta - divizia mioritica.

Sint voci care sustin ca diversi membri marcanti IBSSA au un rol deloc minor in operatiunile de spionaj ... pentru organizatiile oculte si in Romania, obiectivele "pazite" de firmele lor fiind extrem de usor penetrabile, din motive de la sine intelese.

Asa ca actuala "avalansa" de carti, cursuri etc (toate, avind un numitor comun: Remote Viewing-ul) nu mi se pare deloc intimplatoare si ar putea avea ca motivatie plauzibila pregatirea unui nucleu de RV-isti in perspectiva unor evenimente intr-adevar importante la nivel geostrategic si/sau geofizic - aici, evident ca imaginatia noastra poate zburda nelimitat."


Acest anonym [n.b. - JE adica] spune ca dl. general Fonareff este in cardasie cu un alt general dar din Romania si ca impreuna au pus la cale aparitia acestei carti in Romania, first, si nu in Rusia."
8-) :-D 8-)

Strict ontopic acum: fara sa-i pun la indoiala d-lui profesor V. Rudan capacitatile supra-, para- sau metanormale (dar si fara sa i le confirm cumva), inclin sa cred ca nefericitul accident cerebral suferit de domnia sa a avut cauze naturale.
Chiar daca si eu am patit ceva similar prin luna martie, prefer sa nu fac conexiuni hazardate - AVC-ul meu a fost oricum unul cu recuperare spre 100%. :roll: Poate si fiindca-s ceva mai... tinerel decit dl. profesor.
Sint oricum convins ca-s in asentimentul colegilor RUFOn-isti daca-i doresc si domniei sale o refacere grabnica si cit mai completa. :rainbow:

Cit despre justificata intrebare retorica a ta, compadre @biss (ce oare putea aduce in plus cursul RV al profesorului Rudan fatza de noianul informatiilor de pe net), cred ca partea "exersarilor practice" ar fi fost plusul sesizabil. :roll:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

"exersărilor practice"... "pe teren"! Asta nu ai mai adăugat compadre.,. Ştii ceva depre acel "teren" aşa după cum laşi de subanteles? Sunt în joc forţe stranii mann...

Xanadron

#357
Citat din: @biss din  06 Septembrie 2011, 01:35:13
"exersărilor practice"... "pe teren"! Asta nu ai mai adăugat compadre.,. Ştii ceva depre acel "teren" aşa după cum laşi de subanteles? Sunt în joc forţe stranii mann...
Pai normal ca pe teren - petrolifer, aurifer sau de alt gen. N-am dat de inteles insa nik-nik si nici nu posed vreo informatie privitoare la detaliile "sedintelor practice", dar e posibil si ca detectari RV arheologice de tip paleoastronautic sa fi fost incluse-n program. :roll:

Poate vine cineva cu amanunte (dintre cursanti, evident), desi ma indoiesc c-o va face - din simplul motiv ca o "joaca" de genul asta predispune unele firi spre senzatia c-ar apartine deja unei... alte lumi - oculte si mai "exciting" decit asta a noastra, a "normalilor". 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

incognito

 Cursurile nu au avut  absolut nimic  in comun cu RV.
Taxa de curs era pentru, acoperirea cheltuielilor si  pentru a finanta organizarea unei expeditii la Scaieni.(Autorizatiile de  sapaturi erau obtinute).
Au fost demonstratii practice .

Nox

Salut incognito! Poți fi un pic mai explicit? După cum vezi subiectul acesta are vreo 26 de pagini... la care dintre cursuri ai făcut referire? Ce expediție, ce săpături? Demonstrații despre? Ținute de către cine?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee