Autor Subiect: Intalnire ciudata cu un extraterestru  (Citit de 149600 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,639
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
Re: Intalnire ciudata cu un extraterestru
« Răspuns #120 : 14 Februarie 2013, 18:16:46 »
Pare o versiune imbunatatita a celor care umbla din usa in usa cu cartea cartilor in mana. Un fel de bau bau al predicatorilor. Cand spun lucrul acesta ma gandesc la ceilalti, cei care au vazut lumina si care au spus ca au reintalnit acolo pe cei dragi. Nu imi amintesc sa fi zis vreunul ca ii lipsea cineva la apel.
Si dincolo de asta , nu mai distingi nimic??

Offline Aliosa

• Cool
  • Mesaje postate: 379
    • Vezi Profilul
« Răspuns #121 : 14 Februarie 2013, 18:28:21 »
Cred ca felul in care transmiti acest mesaj tradeaza anumite lucruri. O zeitate care-si merita numele niciodata nu va alege.  Si nu va alege pentru ca la nivelul acela de intelegere nu exista competitie.
Oamenii aleg singuri, zilnic, si in functie de asta ajung in timp langa zei ...sau langa cei care-si aroga dreptul sa-i aleaga, din turma! Alegerile oamenilor sunt naturale, bazate pe merite castigate, pe cand celalalt tip de alegere are numai conotatii negative...
Dar tu de unde stii cum procedeaza Zeitatile :D :star: :rainbow: ? sau stie cineva ? :D

Offline mariusvlad

• Cool
  • Mesaje postate: 239
    • Vezi Profilul
« Răspuns #122 : 14 Februarie 2013, 19:11:20 »
Si dincolo de asta , nu mai distingi nimic??
Mesajul este cat se poate de clar, fara perdea, dar din pacate mesagerul este problema in clipul acela. Nu prezinta credibilitatea pe care o cere un asfel de mesaj.
Eu mi-am facut o idee si cam stiu la ce sa ma astept iar ca sa mi-o schimb e nevoie de mult mai mult...

Offline Godess Amun

• Am fost aici sa va încerc ! Amun-Ra, creatorul vostru .
  • Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 76
  • Gen: Femeie
  • Regatul meu nu este din asta lume !
    • Vezi Profilul
« Răspuns #123 : 14 Februarie 2013, 22:46:32 »
Sunt multe informații legate de istoria României (geți, daci, atlanți, uriași). Ai putea să ne spui părerea ta și a lui Amun despre asta?

daca ti-as spune ca am obosit si ca nu mai am dispozitia necesara ma crezi ? ma poti accepta asa ? nu mai am dispozitia necesara sa ofer nici o informatie aici dar iti ramine posibilitatea sa imi scri un mesaj privat si in limita timpului o sa iti transmit tot ce imi spune el.Eu nu am nici facebook ca ma oboseste dependenta care se creeaza.Acelasi lucru e si aici si pe cuvint....citeste si tu unele mesaje ,trebuie sa fi cel putin masochist sa ramii aici si sa raspunzi la toate provocarile,dar daca esti un om de buna calitate si chiar te intereseaza parerea mea sau a lui....mai degraba a lui ca eu pot fi influentata eventual si de citesc sau vad pe ici pe colo si asa isi poate face oricine o parere,dar ce imi transmite el ,daca binevoieste iti voi spune pe mp cu mare placere. O zi buna si nu mai doresc sa fie nimeni ales ca iarasi e o catastrofa  :lol:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,158
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #124 : 14 Februarie 2013, 22:51:14 »
daca ti-as spune ca am obosit si ca nu mai am dispozitia necesara ma crezi ? ma poti accepta asa ? nu mai am dispozitia necesara sa ofer nici o informatie aici
cctd!
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #125 : 14 Februarie 2013, 23:22:32 »
Poti da mai multe detalii?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

@exilal code
Buna seara ! tocmai am scris un mesaj dar nu a aparut inca. Ori am facut ceva gresit ,am windows 8 ,doar de citeva zile si inca nu m-am obisnuit,ori  nu a fost aprobat,nu stiu.Ideea era ca iti raspund cu placere pe m.p. Nu mai am dispozitia necesara sa scriu nimic pe forum,deocamdata si poate never again ,nu stiu ce zice PROGRAMUL meu.
Eu nu am nici facebook ca ma oboseste dependenta care se creeaza si cam acelasi lucru e si aici.Pe linga asta  arunca si tu o privire peste mesaje .Trebuie sa fi de-a dreptul masochist sa raspunzi la toate provocarile si asta la ifinit pentru ca nu s-ar opri niciodata.Am zis eu intr-un mesaj anterior e plin de ,,atotstiutori`` si ,,atotputernici``.
Parerea mea despre istoria Romaniei  si tot ce ai scris tu acolo nu este importanta pentru ca eu as putea fi influentata de ceea ce citesc pe ici pe colo,dar daca el considera  sa iti raspunda  o va face dar pe m.p. sau cel mai bine pe mess ,le-am scris intr-un mesaj anterior.
Eu sper ca ma intelegi si ma accepti si cu aceasta hotarire.Iti stau in continuare la dispozitie in conditiile mai sus mentionate.
@BaDa ,am acelasi mesaj si pentru tine,raspunsurile la intrebarea ta necesita mult timp ,exemplele fiind mai multe dar unul totusi il scriu si aici ca nu e foarte lung.
Mi-a pomenit de multe incarnari printre care Eminescu si Veronica.Semnalele luminoase si showul ceresc pe care eu pot sa il admir in fiecare seara in care nu sunt nori spune el ca vor fi povestea noului Luceafar.Ma rog,cind mi-a spus asta ,am dorit sa rascolesc un pic poeziile lui Eminescu in cautarea zeilor,dimensiunilor,astralului.Ma mutasem de curind in acel apartament si nu aveam nici un volum de poezii ale lui Eminescu.Asa ca am cautat pe net,le-am scos pe imprimanta si mi le-am pus intr-un dosar.Cindva am aruncat o privire la data publicarii.Toate poeziile pe care eu mi le-am downloadat INTIMPLATOR in acea zi erau publicate intr-o data de intii in diferiti ani si erau in jur de 15 la numar.
M-am intrebat cum este posibil si daca eu as fi dat cautare  sa zicem ,,Eminescu,poezii publicate intr-o data de intii``,nu cred ca as fi obtinut vreun rezultat pentru ca nu cred ca are vreun sens ca cineva sa fi facut asemenea statistici.Asta a fost prima data cind am realizat ca doreste sa imi arate faptul ca poate manipula o cautare pe google dar au urmat si multe altele fara logica.In seara aceasta scriu ultimele mesaje aici asa ca sti ce ai de facut daca te intereseaza subiectul mai departe .
P.S.  strofele care mi s-au parut reprezentative pentru cautarea mea au fost :

Pe când nu era moarte, nimic nemuritor,
Nici sâmburul luminii de viatã dãtãtor,
Nu era azi, nici mâine, nici ieri, nici totdeauna,
Cãci unul erau toate si totul era una;
Pe când pãmântul, cerul, vãzduhul, lumea toatã
Erau din rândul celor ce n-au fost niciodatã,
Pe-atunci erai Tu singur, îmcât mã-ntreb în sine-mi:
Au cine-i zeul cãrui plecãm a noastre inemi?

El singur zeu stãtut-au nainte de-a fi zeii
Si din noian de ape puteri au dat scânteii,
El zeilor dã suflet si lumii fericire,
El este-al omenimei izvor de mântuire:
Sus inimile voastre! Cântare aduceti-i,
El este moartea mortii si învierea vietii!

O seara buna !

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #126 : 14 Februarie 2013, 23:30:34 »
@Godess Amun
  Intreaba entitatea cu care comunici daca stie ce reprezinta desenul din atasament. Daca e cine spune ca e,ar trebui sa stie...

probabil sau cu siguranta ca stie dar in general nu-i plac genul asta de provocari si doreste sa se transforme intr-un clown de circ.Sunt constienta ca acest raspuns al meu se traduce pentru multi cu Amun nu exista.Nu stie.Nu poate.Ea minte.Totul e un fake dar singurul raspuns pe care il pot da este cel pe care l-am dat si pentru ca acest gen de provocari ar continua daca as ramine pe forum ma voi retrage oricum,mai devreme sau mai tirziu cineva ne va lumina in toate ,I did my job si acum is time to go.Toate cele bune !

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #127 : 15 Februarie 2013, 00:00:38 »
@ am explicat mai sus ca nu am avut posibilitatea sa vad muntele live si de ce l-am cautat pe google nu l-am gasit dar poate dintre userii de aici va face cineva poze mai bune,m-as bucura si eu si m-as bucura daca cineva mi le-ar trimite si mie.De asemenea m-ar interesa linkul cu emisiunile respective,dupa gravitatea cu care vorbiti se pare ca ar trebui sa le vad.
Multumesc si toate cele bune !

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,158
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #128 : 15 Februarie 2013, 00:03:55 »
@Godess Amun
Intrebarea mea nu a fost pusa pentru a transforma indiferent pe cine sau ce in clovn! Din contra...
Insa pot spune ca asa cum banuiam,cea ce faci tu se cheama circ ieftin...daca chiar ai fi in legatura cu o astfel de entitate,ar fi fost foarte usor sa-mi dai raspunsul.Faptul ca nu ai facut-o...ei bine,asta spune multe! Cel putin pentru mine.
  Cat despre faptul ca ti-ai indeplinit misiunea pe acest forum si ca ai putea sa te retragi...trebuie sa te anunt ca te afli intr-o mare eroare.Pentru ca orice misiune ai avea aici,ea a esuat! Iar retragerea ta nu va insemna decat ce ai spus tu...ca totul e o farsa! Pentru ca daca ai avea cu adevarat de spus ceva,ai face-o,fara sa dai bir cu fugitii la primul obstacol aparut.   
    Mai ales ca intrebarile puse tie si lamuririle solicitate au fost cel putin la fel de pertinente ca si afirmatiile tale!

In rest,numai bine!
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
Re: Intalnire intre ''jmecheri'' ?
« Răspuns #129 : 15 Februarie 2013, 00:45:32 »
Pentru ca persoana in cauza si-a dat numele real ( ? ) si pentru ca au fost si alti colegi care au facut aceasta cautare la momentul respectiv mi-am permis si eu sa fac cautare cu amicu' Gogu si am gasit niste chestii interesante pe diverse site-uri. Nu o sa dau nici un link, cine e doritor poate sa o faca.
  La toate acestea eu personal mai adaug si informatia urmatoare:
    - periodic , studenti la psihologie sau psihologi isi fac cont pe diverse siteuri , isi fabrica o personalitate si o arunca in valtoarea Net-ului. Fiecare urmareste o tema de studiat iar rezultatele fac obiectul unei dizertatii, teze de doctorat sau altui gen de lucrare stiintifica.
 Asta e parerea mea despre ultima zeitate coborata prin zona  :-)
 Daca gresesc, ghinion frate !   , altul mama nu mai face  :lol:

Esti simpatic ....si istet .... :star: dar nu crezi ca inteligenta mea lasa de dorit pentru a fi studenta sau poate student :evil:  la psihologie? eu asa zic ,personajul de fata pe nume Godes Amun cu un singur ,,d`` poate fi un fake ...apropo de intrebarea unui coleg despre ce este real si ce nu .Dar oare este ? ce importanta mai are ,oricum nu am spus nimic,nu am fost in stare ,nu sunt ? asta se vrea ! atunci eu nu spun ,,daca voi nu ma vreti eu va vreau``.Eu spun ,,daca voi nu ma vreti ,nu conteaza `` ! La revedere,toate cele bune tuturor si sanatate !

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #130 : 15 Februarie 2013, 01:02:10 »
@Godess Amun
Intrebarea mea nu a fost pusa pentru a transforma indiferent pe cine sau ce in clovn! Din contra...
Insa pot spune ca asa cum banuiam,cea ce faci tu se cheama circ ieftin...daca chiar ai fi in legatura cu o astfel de entitate,ar fi fost foarte usor sa-mi dai raspunsul.Faptul ca nu ai facut-o...ei bine,asta spune multe! Cel putin pentru mine.
  Cat despre faptul ca ti-ai indeplinit misiunea pe acest forum si ca ai putea sa te retragi...trebuie sa te anunt ca te afli intr-o mare eroare.Pentru ca orice misiune ai avea aici,ea a esuat! Iar retragerea ta nu va insemna decat ce ai spus tu...ca totul e o farsa! Pentru ca daca ai avea cu adevarat de spus ceva,ai face-o,fara sa dai bir cu fugitii la primul obstacol aparut.   
    Mai ales ca intrebarile puse tie si lamuririle solicitate au fost cel putin la fel de pertinente ca si afirmatiile tale!
Si tie numai bine dar daca te pui in locul meu si ai avea o poveste despre care ai putea sa vorbesti 5-6 ore ca sa poti cit de cit sa oferi o structura ,asa incit ascultatorul sa inteleaga  cit de cit dar de cite ori intri pe forum ai doua mesaje civilizate si 8 cu un continut menit doar sa te anihileze egal cum,ai mai avea tu chef sa ramii pe forum ? pe de alta parte eu am spus inainte ca,cu mare probabilitate ma voi opri din scris dupa ce public pozele pe care mi le-au cerut unii useri.
Te inteleg ca gindesti asa,inteleg mult mai mult decit pare dar nu pentru ca mint sau pentru ca sunt lasa sau pentru ca nu am nimic de spus,ma retrag ci pur si simplu nu sunt atit de nebuna incit sa imi fac rau in continuare.Toate sufletele astea pline de bunatate si de toleranta si de iubire pentru  aproape....cine nu intelege este pentru ca nu vrea.

toate cele bune si tie !

In rest,numai bine!
Am rugamintea in a acorda mai mare atentie la editarea mesajelor, si mai ales la scrierea mesajelor proprii dupa marcajul ce delimiteaza un citat.  StarDust
« Ultima Modificare: 15 Februarie 2013, 01:31:29 de StarDust »

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #131 : 15 Februarie 2013, 01:05:25 »
Si daca iese pasentza poate pune linistit de-o secta? Eu m-as baga episcop a-l Ardealului la biserica lui Amun daca iese banu'.  :-P
Si de-o fi sa n-am dreptate sper macar sa ajung sef la cazanul cu smoala ca stiu sa amestec vartos.  :evil:  Promit de pe acum ca nu scoate nimeni capul afara.  :-D

Voi tine cont si te voi anunta ,in ce priveste postul de la cazan ....acolo-i concurenta mareeee ,crede-ma  :lol:

Pina atunci multa sanatate ca sa poti amesteca virtos  :wink:

Offline uforever

• Senior
  • Mesaje postate: 759
    • Vezi Profilul
« Răspuns #132 : 15 Februarie 2013, 01:28:24 »
Deja m-am enervat, dar n-am "s-o savarsesc" pe-aici, "zeul alx" poa' sa-si bea apa de izvor in continuare linistit. Cum "mama zmeilor/zeilor" se face ca voi primiti raspuns de la "Goddes" si eu nu?  Era un "cantishel" prin 94: "instinctul meu de fata mare nu ma-nsala"...Multumiri speciale: fiulploii, domnu' Zen, alx, mr & company :wink:

Offline dab270277

• Cool
  • Mesaje postate: 221
    • Vezi Profilul
« Răspuns #133 : 15 Februarie 2013, 01:42:38 »
Goddes data trecuta ai fost parca banat :)
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #134 : 15 Februarie 2013, 01:58:58 »
Salutare Godess Amun, bine ai venit/revenit in gasca Rufon. La cat ai povestit, am impresia ca vrei sa publici "cartea", inaintea lui Xanadron :lol: Am citit tot ce ai scris,  in general citesc cam tot ce se scrie pe RUFOn, fiecare cu "revista" lui :-) Tre' sa recunosc ca si eu am "ochit" anumite contradictii, dar asta nu inseamna ca am sa te "atac energetic" :-) Daca acest e.t. iti "vorbeste" telepatic, cum se face ca-ti spune "Ubi mea"? de ce nu "iubita mea", e un fel de alint? Din cate stiu, telepatia implica un alt mod de manifestare/limbaj, e o chestie deja verificata cu sotia mea. Acest alint("Ubi mea") il gasesti cam peste tot, la cuplurile de pusti internauti, fara suparare... sau imi scapa ceva. Alta chestie, visele tale sunt lucide, esti constienta ca visezi in timpul somnului sau pur si simplu iti amintesti foarte bine visul? Personal uit foarte repede un vis obisnuit, nu retin decat visele lucide, sa inteleg ca imediat ce te trezesti, le notezi intr-o agenda? As avea mai multe intrebari, dar nu-mi permite timpul.

p.s. Observ ca esti o persoana sensibila, asa ca mentionez: aceasta postare nu e o ofensa, este o curiozitate

...imi aduc aminte ca am raspuns dar e posibil sa nu fi fost aprobat desi era total nevinovat raspunsul.Ma rog,nu stiu de ce ma alinta el printre altele cu ,,ubi`` si nu ,,iubi`` sau de ce zice ,,mea`` cu accent pe e  si nu altfel dar cred ca multle pe care le face au o logica.E greu sa iti formezi o personalitate atunci cind nu esti vazut de partenerul cu care comunici telepatic .Nu stiam ca e un sleng pe chaturile romanesti,logic ar fi sa isi spuna ,,iubi`` si nu ,,ubi``.Iti multumesc pentru ,,bine ai venit pe forum `` dar acum poti sa imi spui ,,drum bun `` ca tocmai ma retrag....daca citesti vezi si tu cita rautate ....de ce sa imi inegresc sufletul in continuare?Cine stie ,poate tot Amun este cel care doreste sa imi duc crucea si in modul asta.Daca doresti sa mai sti ceva iti stau la dispozitie,ai spus ca ai citit toate mesajele mele ,intr-unul din ele sunt adresele mele de contact online.
Toate cele bune !