Autor Subiect: Intalnire ciudata cu un extraterestru  (Citit de 149605 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Gen: Bărbat
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
Re: Intalnire ciudata cu un extraterestru
« Răspuns #90 : 12 Februarie 2013, 00:57:05 »
Sunt extrem de curios in a afla mai multe amanunte despre experienta ta.

Si eu AS FI la fel de curios, daca n-as fi convins ca urmatoarea postare a colegei noastre va urma dupa inca vreo 3 ani (noi sa-i apucam sanatosi oricum). :lol:

P.S.1: Nu-s nici ironic, nici cinic, ba nici macar sceptic.
Doar observ, constat, deduc si in final musai tre'sa si prezic pe ici-colea.

P.S.2:(uitasem taman argumentele): :-D  Viatza-i al naibii de complexa pina si pe frumoasa, dar primitiva noastra planeta.
Ar fi deci culmea ca niste idei/teorii simplutze (hai sa fiu blind si sa nu mai extrag alte contradictii flagrante din fermecatoarea, dar naiva poveste a colegei noastre) sa fie aplicabile in Lumi De Mai Sus. :star:
Zic si eu sa n-adorm la ore d-astea mici, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,048
    • Vezi Profilul
« Răspuns #91 : 12 Februarie 2013, 01:50:39 »
Nu stiu de ce s-a simtit lezata zeita... Dar sa revin, draga suflete candid, intrebarea mea adresata "zeului" ramane eterna.
 "indraznesti sa imi vorbesti servitorule?"

Offline Godess Amun

• Am fost aici sa va încerc ! Amun-Ra, creatorul vostru .
  • Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 76
  • Gen: Femeie
  • Regatul meu nu este din asta lume !
    • Vezi Profilul
« Răspuns #92 : 12 Februarie 2013, 04:23:03 »
Au mai ramas citeva intrebari neraspunse asa ca voi incerca acum sa o fac si continui cu

Amun, et-ul de rang inalt cum ti se releva ???
Il vezi sau nu ?
Eu personal cred ca istorisirea ta seamana cu ceea ce spune jurnalistul italian Barbato despre ET, iezuiti (VAT & USA) si Nibiru.

Nu , nu il vad dar l-am visat de citeva ori adica in vis stiam ca este el ,comunica si in somn sau in timpul visului cu mine si de multe ori il intreb in timpul derularii unui vis ce sunt anumite lucruri si ce am de facut.Cert este ca in visele mele zbor foarte des si nu imi este niciodata teama.Este o senzatie mai mult decit minunata.Cred ca asa se simte imponderabilitatea.Cele mai frumoase vise pe care le am sunt aspecte din univers pe care sigur nu le-am vazut la televizor.De exemplu am visat universul la ``viteza reala``sau cel putin aceasta era informatia pe care o detineam o data cu imaginile.Aveam acea senzatatie de ´´taiere a respiratiei`` daca intelgeti ce doresc sa spun.Viteza acelor corpuri ceresti era uimitoare si totusi puteam sa vad ce sunt.De asemenea am visat soarele de aproape si l-am auzit daca puteti sa va imaginati asa ceva,lumina lui nu ma orbea,puteam sa il vad.Tin sa mentionez ca de mic copil visam nave extraterestre care veneau in satul meu pe deasupra unor stinci fara zgomot si parca intr-un fel de misiune.Eu sunt nascuta demult tare si nu aveam televizor,reviste sau discutii despre asa ceva,totusi visele mele erau pline de obiecte zburatoare nemaivazute pe Pamint.Mai tin minte ca tot timpul ma urcam la cer pe o scara de foc,foc care nu ma ardea si stiu ca nu imi era teama de inaltime.Eu nu stiam ca visele mele sunt alftel decit a majoritatii, pina cind o prietena de-a mea mi-a atras atentia asupra acestui aspect,asta la virsta adolescentei cind incepeam sa vad ca multe lucruri se intimplau ciudat,parca regizate si imi conturam teoria ,,nimic nu este intimplator``.
Nu detin informatii despre ce spune acel jurnalist italian despre ET ,iezuiti sau Nibiru.
Nu cunosc decit informatii despre ET-ul meu,in masura in care mi le ofera iar despre Nibiru am aflat de pe net dar bineinteles ca l-am intrebat.Cind l-am intrebat despre Nibiru i-am si reprosat in acelasi timp ca nu m-a informat despre existenta acestei planete.Apoi m-am gindit ca doreste sa imi arate in ce vremuri m-a lasat aici,povestea mea nici ca mai parea atit de iesita din comun in prezenta unei planete x si a Anunaki ....wow...eram fascinata.Atunci el a facut referire la unul din visele mele care se repeta din copilarie.In anul 2012 acest vis l-a mai avut o verisoara de-a mea. Ea este o femeie normala care nu doreste sa aiba de-a face in nici un fel cu paranormalul si isi da silinta sa ma accepte desi nu ma poate intelege.Acel vis l-am avut deci ultima oara si eu in 2012 in aceeasi saptamina cu verisoara mea,fara sa fi vorbit cu ea despre aspecte sau sa fi vazut vreun film sau vreun documentar in prealabil,eu fiind in Germania si ea in Romania.Eu nu-i mai povestesc ei ce mi se intimpla pentru ca am observat un soi de teama ,nu numai la ea,la multi care nu stiu cum sa reactioneze si care ma iubesc si isi fac in mod firesc griji pentru sanatatea mea mintala.Vorba aia , daca vorbesti mortilor te numesti spiritist.Daca mortii iti vorbesc tie esti schizofren....lista poate continua.Ei ma  stiu de mica ,un copil normal, om normal si dintr-o data apar cu o asemenea poveste :|....bineinteles ca s-au gindit la schizofrenie apoi la bintuiala de duhuri rele ....pina cind au chemat un popa care le-a spus ca e totul ok cu mine... si s-au linistit :lol( ca sa vedeti ce reprezinta autoritatea bisericii in mintea multor romani si universal valabil si in alte religii,cu siguranta ):.Ma rog,mare mi-a fost mirarea sa imi povesteasca ea ca a visat ca erau mai multe luni pe cer si asta visez eu repetat de mica si sunt fascinata in vis de fiecare data cind le vad.In 2012 am visat Nibiru cu lunile sale de mai multe ori si in diferite faze.Amun imi spune ca Nibiru este un soare artificial si are 5 luni ,toate planete locuite de ei.Imi spune ca una din luni poarta numele de RA si este numai a lui si a zeitei lui.Ca aceasta este inconjurata de inele si numai intr-un anumit fel se poate ajunge acolo,numai printr-un anumit spatiu dintre inele ...ceva de genul ,poate fi accesata doar de cunoscatori.El spune ca atunci cind tot acel sistem al lor se indeparteaza de soarele nostru se activeaza Nibiru ,reusind astfel sa genereze o caldura constanta pe lunile sale.Imi spune ca au toate patru anotimpuri,invirtindu-se in jurul axei lor si in jurul Nibirului.Acea energie solara nu raneste pe nimeni si nimic ca si cea generata de soarele nostru.Eu sincera sa fiu am sperat tare ca Nibiru si ei sa apara in 2012 desi pe undeva imi dadea de inteles ca nu acesta va fi anul revenirii lor,asta am spus-o si in primul mesaj din 2010.El imi spunea ca daca ei doresc sa salveze Pamintul de o eventuala catastrofa sau pur si simplu sa il ia cu ei o vor face in felul urmator: atunci cind Nibiru si lunile sale se vor afla intre Jupiter si Marte ,vor directiona o parte din atractia gravitationala a doua din lunile lor spre Pamint si il vor atrage de pe orbita pe care ne aflam acum,pe orbita lor si asa ar putea deveni Pamintul a sasea luna a Nibirului.El spune ca da,acum ei tin de sistemul nostru solar dar nu e asa ca au neaparat nevoie de soarele nostru,ei pot cu Nibiru calatori oriunde in univers isi doresc.Bineinteles ca daca asa ceva s-ar intimpla,aceasta miscare de pe o orbita pe alta ar dura citeva zile si ar fi probabil insotita de tsunami,cutremure si vulcane.Dar eu cred ca daca asa ceva s-ar intimpla,ei fiind foarte aprope de noi(pentru navele lor) ne pot duce si coloniza pe una din celelalte luni pina se stabileste Pamintul pe noua orbita si pina se linistesc fenomenele mai sus mentionate.
Acestea sunt informatiile mele.Acum trec la urmatoarea intrebare:

Noi cei de aici vã salutãm.
1. Te rugãm sã ne povestesti toatã istoria ta personalã, Amun. Si sã o iei usurel cu inceputul, bine?
2. Cine comunicã aici cu noi, tu sau Amun? cãci nu inteleg....
3. Întrebare pentru amun-ra: De ce oare toți nebunii fac fixație pe lanternã in loc sa discute despre lumina ei?

Abyss mi-a urat bun venit din nou pe Forum si la intrebarea mea daca din punctul nr 3 ar trebui sa inteleg ca sunt nebuna,raspunsul sau a fost : ´´nu suntem cu totii nebuni :)´´ ?
 nu stiu ce sa mai adaug la nr 3,eu pe de alta parte m-am obisnuit de pe youtube si alte site-uri cu intrebari de genul : ´´wow ,da-mi numarul dealearului tau,se pare ca are marfa buna !`` sau ``hai draga....mai lasa-ne,eu nu cred nici in extraterestrii,nici in spirite sau stafii si nici in Dumnezeu`` sau ´´ you need help and medication`` .Eu citeodata mai raspund dar in mare parte ignor pentru ca nu duce niciunde o asemenea discutie,doar imi pierd timpul.Cind le raspund le spun acelasi lucru si anume ca ei nu isi pot sustine golul sufletesc si mental cu nici o teorie sau o fapta pentru ca nu exista nici o dovada care sa sustina ca toate acestea nu exista.In schimb pentru existenta altor lumi,a extraterestrilor si a unui creator al universului exista deja prea multe,asa de multe incit imi pun intrebarea de ce nu se intimpla o reforma radicala in scoli ,religie ,informatie mass media s.a.m.d. Dar am si unele raspunsuri,asta face insa o alta tema.
Punctul 2 : daca eu sau Amun ,comunicam aici raspunsul este amindoi !
Punctul 3 ,acela de a-mi spune istoria,tocmai o fac ,prin toate raspunsurile acestea.

Au mai fost ceva  intrebari de la cei vechi dar  vad ca au fost reluate asa ca inserez ultimul comment
Bine-ai revenit pe RUFOn, colega Amun! Era chiar nevoie de muuulte lamuriri.
Si meriti un Like fie si doar pentru rabdarea de a raspunde in extenso unor intrebari vechi de 3 ani.
Am insa si eu altele, mai noi:

1. Serios? Doar pe Pamint se sufera? - la modul f. serios (wohltaetig ernsthaft) intreb.
Desi, logic luind-o, sinuciderea ex-consoartei zeului "tau" - din gelozie, am inteles - indica o suferintza... deloc petrecuta pe Terra.

2. Asta banuiam si noi, dar am vrea citeva ... adrese exacte. :wink: :-)

3. Termenul se apropie de expirare, daca nu cumva a expirat deja. Crezi ca mai e valabil? :roll:
Si sa nu uit: "activarea parcarilor ceresti" inseamna CE anume? Fiindca putem presupune orice.

Multumesc in devans pentru luminare. :star:
se pare ca Xandron le-a reluat asa ca inserez acest nou comment :

Inainte de toate iti multumesc pentru like Xanadron !si acum sa o luam in ordine:

1. exact asa cum mi-ai adresat tu intrebarea daca o adresez lui Amun imi raspunde ´´da´´!cum am ajuns sa aflu despre asta a fost atunci cind l-am intrebat de ce trebuie eu sa sufar atit si multi altii de pe planeta aceasta.Suferintele mele le impartasesc cu multe categorii de oameni dar am avut intotdeauna si o suferinta aparte si anume aceea de a nu putea schimba aceasta lume.Imi aduc aminte ca ,copil fiind imi imaginam un fel de lagar in care aveam un popor al meu pitic la care ma uitam fascinata, de sus, cum isi duce viata.Acel popor al meu era fericit si imi aduc aminte ca era si foarte harnic dar lumea in care aveam sa cresc si traiesc si  in care traiesc si acum nu avea sa fie si nici nu este fericita asa ca normal ca am profitat de aceasta relatie cu Amun sa ii reprosez lui si rasei lui tot ce se putea reprosa.Explicatia lui a fost cea pe care am dat-o deja in alt raspuns.Suferinta de pe planeta aceasta este necesara pentru a servi ca sistem de referinta in urmatoarele dimensiuni pe care avem sa le parcurgem in viata noastra infinita ,cei care vom beneficia de ea.Exista si cazuri in care sufletul este atit de ´´defect`` incit va fi anihilat pur si simplu.Chiar ieri am vazut un documentar despre Lavinia Tatomir Pintea,sotia mult regretatului Adrian Pintea.Si ea spunea ca misiunea ei pe Pamint este asa de grea incit nu si-a dorit sa se nasca aici .Si ea este un caz in care s-au aruncat din toate partile cu pietre.Eu cred ca noi stim toate astea inainte sa luam un nou corp dar suntem programati sa uitam,ni se reda amintirea a ceea ce sau cine suntem de-abia la finalul misiunii,indeplinite sau nu. Amun imi vorbeste de felul in care ei impart sufletele,in patru categorii : de foc,de aer,de apa,de Pamint...curios nu ? ca si elementele dar se pare ca are totul cap si coada in lumea lor si in implicarea lor cu lumea noastra.
La intrebarea ta,daca ceea ce a trait zeita lui nu e tot suferinta raspunsul este urmatorul.

Da,eu am spus multe in mesajul acela primar .Planeta Pamint este singura in care se sufera de ceea ce a generat omul,dar omul nu a generat iubirea.Iubirea este a lui Dumnezeu si din cauza ei se intimpla drame si intre zei .De cele mai multe ori insa se incarneaza pe Pamint pentru a trai o drama,asta ca sa isi improspateze relatia,infinitul fiind luuuuung ,nu-i asa ? :lol:
 Cred ca pentru majoritatea masculilor de pe Pamint,imaginatia de a trai 4 ever and ever numai cu una si aceesi femeie are fi destul de infricosatoare,mai ales pentru romani in jurul carora roiesc femei frumose si focoase  :lol.
Suferinta poate exista si acolo la fel ca si moartea,depinde de felul in care actionezi ,ce iti asumi,ce risti dar nu exista suferinta ca si pe Pamint deci,boala,foame,criminalitate,asuprirea omului de catre om,in cazul lor asuprarirea propriei rase,asuprirea raselor inferioare,exterminarea aproapelui pe teme religioase ,incalcarea drepturilor femeilor,nimeni nu le taie clitorisul asa cum se intimpla inca azi pe Pamint,nimeni nu le impune o casatorie,nu se interzice sexualitatea pe baze religioase nici femeilor nici barbatilor asa ca si azi in multe tari islamice,
nu exista aspecte ca si  ignoranta,nepasarea,minciuna,manipularea,mituirea si asa mai departe.Nici nu ar putea,pentru ca ei folosesc in comparatie cu noi 60% din capacitatea creierului lor si au si un creier mai mare iar la acest procent isi pot citi gindurile unul altuia deci nu isi permit sa fie asa mirsavi ca si pamintenii.

La punctul 2 te rog spune-mi cum sa public o poza a unui munte a lui Amun aflat in Ro si da,mai am o adresa dar mi-e asa de draga ca nu as dori sa o dezvalui aici,dar daca cineva chiar vrea sa o stie pot sa va dau amanunte pe mess.Vorbesc cu placere cu cei care intr-adevar sunt preocupati de aceste teme de aceea las aici si messul meu si anume pe yahoo sunt amunraaksunamun@yahoo.de si pe skype,e o legatura mult mai buna ,acolo sunt ´´zeitara´´.Cu placere in limita timpului va mai raspund si dezvalui din informatiile mele dar pentru aici promit sa va arat muntele lui Amun numai sa imi spuneti cum.
In ce priveste acei trei ani pe care i-am prognozat in 2010,asta asa  mi-a spus el si daca el ma minte pe mine va mint si eu pe voi.Minciuna este aproape la fel de importanta ca si suferinta.In cazul meu si al lui,el spune ca daca cu privire la anumite aspecte nu m-ar minti ,nu as mai avea puterea si curajul de a merge mai departe.Foarte des imi spune : ,,Ubi mea,cu accentul pe ,,e`` ,e foarte greu sa fi tu `` sau imi spune ,,Ubi mea,tu esti lacrima mea pe Pamint`` sau : ,, Tu nu esti toata ca ei/Si nici toata ca mine/ Caci tu esti dintre zei / Si jumatate din mine`` :roll: :)
Va dati seama ca el fiind ochilor mei nevazut i-a fost destul de greu sa isi creeze pentru perceptia mea o personalitate,dar acum intram in al optulea an de relatie oficiala sa zic asa si il cunosc destul de bine.El imi spune mie adevarurile printre rinduri.Am observat ca daca imi spune de exemplu :,,miine vei primi un telefon din Canada de la un prieten la care nici nu te gindesti ca i-ai pierdut urma demult`` acest lucru nu se intimpla ,,miine`` dar se intimpla in 3 sau 4 zile,intelegeti ce vreau sa spun? eu sper sa se intimple ceva marcant pina la sfirsitul anului 2013 dar daca nu,nu sunt foarte suparata pentru ca stiu sigur ca in anii imediat urmatori se va intimpla,experienta mea cu el mi-a demonstrat,confirmat multe asemenea intimplari.Am sa va mai spun o putere sa zic asa a lui,desi e foarte trista povestea.Aveam un verisor plecat in Spania la lucru ,un suflet trist neimpacat,desi avea numai 23 ani.Din cind in cind facea cite o betie,motiv pentru care familia era foarte ingrijorata,nestiind multe zile de el.Eu l-am rugat pe Amun daca poate sa aiba grije de el.Timp de 3 ani mi-a tot spus ca ,,va fi inlocuit``,ca ,,va fi inlocuit cu corp cu tot `` ca ,, in aceasta viata el va fi inlocuit`´.Eu imi imaginam ca va avea si el poate parte de o manipulare extraterestra benefica,deci fara sa isi dea seama,mai mult nu am putut sa imi imaginez.Dupa 3 ani,la virsta de 26 ani intr-un accident stupid verisorul meu avea sa moara.De atunci analizez si mai bine ce imi spune Amun si am si mai mult respect.Am incredere in spusele lui chiar daca o face asa ,subtil ....oricum tot puzzle-ul care il face cu mine imi pare infinit ,plin de simblouri si fara timp,foarte ciudat....
As dori sa incercati sa va imaginati ca ati avea o asemenea legatura.O legatura telepatica cu un extraterestru.Ce si cite intrebari i-ati pune ? Ei bine ,asa sunt si eu.Ii pun si i-am pus enorm de multe intrebari,detin o lada de zestre veche,din aceea mare,cum exista pe vremuri,chiar cea pe care o am eu e mai veche de 100 de ani cu mult, dar exact nu stiu citi ani are.Ma rog,acea lada de zestre este plina cu caiete studentesti din cele mai groase,la rindul lor pline cu ,,povestile noastre``.Noi scriem de peste sapte ani zilnic.Asa se face ca l-am intrebat cum pot parca ei in aer navele,cind vor veni si raspunsul a fost ca in zonele in care se afla stinci,munti ,multi au baze extraterestre din vizitele lor din trecut pe Terra(apropo,spune ca si numele de Terra contine numele lui ,ceea ce este voit ca si aminul din rugaciuni ).Multe stinci ascund un continut considerabil de magnet,care in mod natural emit cimpuri magnetice dar exista o posibilitate de a intensifica puterea acelui cimp magnetic.Mi-a spus sa imi imaginez ca niste cilindri uriasi de cimp magnetic care la o anumita inaltime se intersecteaza cu alte cimpuri si acolo se creeaza un cimp de o putere inimaginabila noua ,ca un fel de podest unde o nava de-a lor poate sta pur si simplu fara nici un fel de alt mecanism sau combustibil.Toate aceste baze si cimpuri vor fi activate cind vor veni ei si repet ,as dori printr-o poza sa va arat mai mult,dar nu stiu cum si daca se poate. :lol: imi aduc aduc aminte ca cineva atunci m-a si intrebat daca nu s-au ciocnit avioanele de ele.Avioanele noastre se ciocnesc de partea de jos a acestori parcari dar nu resimt asta nici macar ca pe o turbulenta si nici nu le pot depista ,poate doar o mica deviatie a aparaturii de bord,not more ,not less....asta e ceea ce mi-a spus el .
Acum sunt obosita dar voi reveni cit de curind la intrebarile userului ,,fiulploii``

Va doresc sa fiti alesi ! :)
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #93 : 12 Februarie 2013, 05:18:12 »
Nu stiu de ce s-a simtit lezata zeita... Dar sa revin, draga suflete candid, intrebarea mea adresata "zeului" ramane eterna.
 "indraznesti sa imi vorbesti servitorule``

cu tot respectul Abyss ,Amun spune ´´da,intre patru ochi cind iti va veni vremea`` si acum de lla mine,e foarte ciudat ca niciodata o femeie nu a dorit sa-i lanseze lui Amun o asemenea provocare dar de citeva ori barbatii,sunt si eu curioasa de ce....o fi avind legatura cu vreun exces de testosteron sau pentru ca in general barbatii sunt obsedati de putere sau pentru ca unii la rindul lor sunt subtil sau mai putin subtil contactati de alte curiozitati,care probabil nu aud cu drag numele lui Amun.....vom trai si vom vedea sau vom muri si vom sti cu siguranta...sper  :lol:

Cred ca marea majoritate dintre cei de pe acest forum au avut o experienta la limita dintre real/ireal. In general oamenii care experimenteaza acest aceste lucruri fie se inchid in ei incercand sa gaseasca singuri raspunsuri fie ajung sa fie declarati nebuni. Poate ca ma insel, oricum este doar parerea mea personala. Sunt extrem de curios in a afla mai multe amanunte despre experienta ta.

Cu placere draga dab270277 ! cind Amun a venit oficial mi-a spus ca voi avea mult de suferit ,eu credeam ca  era vorba de suferinta asteptarii,in timp insa mi-am dat seama ca lumea avea sa se imparta in doua si anume hai sa fiu marinimoasa si sa zic ca un sfert din omenire este dispusa sa creada si trei sferturi nu.Cel putin la inceputul outingului suferi,dovada este si faptul ca eu acum trei ani nici nu ma simteam in stare sa raspund la avalansa de intrebari pentru ca le simteam energia ca un atac.Nu stiu daca intre timp sunt mai puternica,dar tind sa cred ca da deoarece a disparut orice fel de teama din viata mea( nu si cea instinctiva,bineinteles) si nu mai exista fiinta umana care sa imi creeze disconfort sau daca,doar pentru foarte foarte putin timp si aici intervine Amun si imi spune ca PROGRAMUL lui cu mine a dat roade.Deci pe mine nici macar nu ma mai intereseaza ce crede lumea,eu le spun sa faca ce doresc ei cu aceste informatii,este doar o dovada de iubire a mea pentru Amun,de a avea curajul sa ies in public cu povestea noastra desi stiu clar ca nu sunt binevenita.El mi-a daruit atit incit nimeni si nimic nu l-ar putea inlocui asa ca m-am simtit si eu datoare la rindul meu.
Daca citesti toate raspunsurile mai afli o gramada  de lucruri si nu ma opresc aici,vreau sa vezi si tu muntele cu pricina si daca nu e posibil sa il postez aici,pot sa ti-l trimit poate intr-un mesaj privat. Iti doresc sa fi ales ! :)

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #94 : 12 Februarie 2013, 06:18:22 »
Si eu AS FI la fel de curios, daca n-as fi convins ca urmatoarea postare a colegei noastre va urma dupa inca vreo 3 ani (noi sa-i apucam sanatosi oricum). :lol:

P.S.1: Nu-s nici ironic, nici cinic, ba nici macar sceptic.
Doar observ, constat, deduc si in final musai tre'sa si prezic pe ici-colea.

P.S.2:(uitasem taman argumentele): :-D  Viatza-i al naibii de complexa pina si pe frumoasa, dar primitiva noastra planeta.
Ar fi deci culmea ca niste idei/teorii simplutze (hai sa fiu blind si sa nu mai extrag alte contradictii flagrante din fermecatoarea, dar naiva poveste a colegei noastre) sa fie aplicabile in Lumi De Mai Sus. :star:
Zic si eu sa n-adorm la ore d-astea mici, clar.

draga Xanadron eu te simt pe tine ca pe un tip degajat si nu neaparat pus pe mari polemici ,oricum nu as da prea mult curs unei asemenea atitudini.De ce numesti ,,sinceritatea`` o poveste naiva ? depinde din ce unghi doresti sa o privesti dar cum tocmai am raspuns si colegului dab270277 ramine la latitudinea fiecaruia sa faca ceva cu povestea asta sau nu.Este alegerea voastra,eu nu pot decit sa v-o spun asa cum o traiesc,nu pot demonstra decit celor pe care ii intilnesc live dar eu nu sunt asa dornica de mare faima pe acest topic desi am avut posibilitatea sa merg la o emisiune din Romania si nu pe OTV sau Kanal D :)) dar nu mi s-a parut necesar.Oricum o intorci si o sucesti aproape toti tin sa aiba ultimul cuvint,sa dea cu ciocanul de judecator in pupitru si sa puna stampila lor...toti vor sa fie cineva....eu intr-un final le ofer posibilitatea asta daca sunt desteapta,daca nu,mai stam de vorba in contradictoriu si in 10 ani.Si in acest punct ma simt nevoita sa adaug niste adevaruri supreme din viata mea de dupa Amun,din perioada amunita :lol:

***Nu sustin a fi in legatura nici cu un extraterestru si nici cu Dumnezeu.De asemenea nu sustin a fi o zeita.***
Tot ce sustin este ca am o legatura telepatica de netagaduit,(demonstrata de multe ori in fata unor subiecti ca foarte multi de pe acest forum,deci oameni de tot felul) si ca aceasta entitate sustine tot ceea ce am insirat eu aici si muuuuuuuuuult mai multe detinute numai de mine si de un cerc foarte restrins.De asemenea aceasta entitate imi arata mie si celor care doresc sa vada acest fenomen,semnale luminoase din diferite parti ale cerului,miscarea stinga dreapta sau sus jos a unui corp luminat care arata ca o stea sau un corp tot in forma unei stele mult mai mare care se deplaseaza cu o viteza destul de mica,la o inaltime joasa peste locul in care ma aflu eu,de multe ori insotita si atunci cind eu il rog sa reduca lumina pina la disparitie ,acest lucru se intimpla.
De fapt stiti cum am descoperit eu Rufon ? am cautat rapoarte ozn dintr-o anumita regiune despre care el sustine ca eu si el in trecut am fi trait acolo si sub anumite stinci ar exista bazele de atunci....asa am descoperit eu rufon,pentru ca erau 3 rapoarte in zona aceea.
Are toata lumea dreptul sa ma creada naiva sau nu ,depinde de ceea ce doriti dumneavoastra ,pentru mine destul de irelevant.M-am intors aici in primul rind din dorinta de a gasi pe forumul acesta si alti contactati.Daca cineva este intr-adevar un fake imi dau seama imediat dar foarte multi din cei adevarati nu au curajul sa se outen....ei vad ce patim noi,acei citiva  :roll:

oricum.eu atita timp cit ma simt bine aici,voi scrie si imi voi da cu parerea si in alte topicuri,am multe experiente de natura paranormala dar daca ma mai apuc sa le insir si pe celelalte va deveni o never ending story ,o sa am o munca de birou zilnica ,incercind sa raspund la toata lumea :lol:

Si inca ceva....de unde pina unde ai ajuns tu la concluzia ca niste idei si teorii simplute  s-ar aplica si in alta lume.Ai observat cit am am scris eu pina acum ? nu e nici macar 2% din ce as putea sa iti mai spun dar e extenuant de aceea am dat si adresele mele de messenger.Nu e acolo aproape nimic ca si aici, nu stiu de unde ai tras tu aceste concluzii.Si ca sa inchei mai vesel....orgasmele lor ajung la 10 - 15 min ....deci sigur nu stau lucrurile la ei ca si la noi :lol:...ti-e clar ca la un asemenea orgasm noi am suferi probabil un infarct,nu ?....deci,friends si amici ,haideti sa ne intilnim si live asa cum fac yoghinii care daca nu ma insel se intilnesc o data pe an la Costinesti. Am putea, face to face, discuta aceste aspecte si cine se simte in stare sa arate ceva ,sa arate....eu bineinteles ca mi-as dori sa pot vindeca,merge pe apa,levita ....dar nu pot ,cel putin deocamdata asa ca tare m-as bucura sa intilnesc alti contactati OFICIAL pentru ca neoficial sunt multi in special artisti.Poate altii au parte deja de MANIFESTARE.Cunosc un singur individ care se ridica cam 10 cm de la pamint,fascinant ....dar asta iar este alta tema oarecum.
Buna dimineata tuturor si va doresc sa fiti alesi ! :)

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,158
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
    • Vezi Profilul
« Răspuns #95 : 12 Februarie 2013, 08:22:42 »
Zeita Amun(apropo,interesant nick,atata timp cat tu estiu doar un canal...de exprimare a dorintelor unei alte entitati)
  Am rugamintea la tine sa nu mai faci postari succesive,si sa incerci sa raspunzi inr-un singur post,chiar daca este mai lung...multumesc anticipat.
« Ultima Modificare: 12 Februarie 2013, 08:32:57 de alx »
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,641
    • Vezi Profilul
Re: Intalnire ciudata cu.. numA ?
« Răspuns #96 : 12 Februarie 2013, 11:53:08 »

La punctul 2 te rog spune-mi cum sa public o poza ...
Faci click pe Atasamente si alte optiuni
Apare apoi - printre altele - Ataseaza si o caseta in dreptul careia scrie Browse 
Faci click pe Browse si iti alegi fisierul din computer.
Apoi dai Postare .

Vezi sa citesti si ce scrie cu litere mici  :lol:

Daca poza este de pe internet atunci faci click pe inserare imagini - a doua iconita din randul doi de deasupra ferestrei unde se scrie  textul postarii.

Offline uforever

• Senior
  • Mesaje postate: 759
    • Vezi Profilul
« Răspuns #97 : 12 Februarie 2013, 13:32:27 »
Citat
Foarte des imi spune : ,,Ubi mea,cu accentul pe ,,e`

Salutare Godess Amun, bine ai venit/revenit in gasca Rufon. La cat ai povestit, am impresia ca vrei sa publici "cartea", inaintea lui Xanadron :lol: Am citit tot ce ai scris,  in general citesc cam tot ce se scrie pe RUFOn, fiecare cu "revista" lui :-) Tre' sa recunosc ca si eu am "ochit" anumite contradictii, dar asta nu inseamna ca am sa te "atac energetic" :-) Daca acest e.t. iti "vorbeste" telepatic, cum se face ca-ti spune "Ubi mea"? de ce nu "iubita mea", e un fel de alint? Din cate stiu, telepatia implica un alt mod de manifestare/limbaj, e o chestie deja verificata cu sotia mea. Acest alint("Ubi mea") il gasesti cam peste tot, la cuplurile de pusti internauti, fara suparare... sau imi scapa ceva. Alta chestie, visele tale sunt lucide, esti constienta ca visezi in timpul somnului sau pur si simplu iti amintesti foarte bine visul? Personal uit foarte repede un vis obisnuit, nu retin decat visele lucide, sa inteleg ca imediat ce te trezesti, le notezi intr-o agenda? As avea mai multe intrebari, dar nu-mi permite timpul.

p.s. Observ ca esti o persoana sensibila, asa ca mentionez: aceasta postare nu e o ofensa, este o curiozitate.
Multumesc anticipat pentru raspuns...

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #98 : 12 Februarie 2013, 15:53:45 »
Zeita Amun(apropo,interesant nick,atata timp cat tu estiu doar un canal...de exprimare a dorintelor unei alte entitati)
  Am rugamintea la tine sa nu mai faci postari succesive,si sa incerci sa raspunzi inr-un singur post,chiar daca este mai lung...multumesc anticipat.
ca

Da,ai dreptate,m-am gindit si eu ca raspunsurile mele sunt prea lungi dar nu am gasit optiunea ,,raspunde`` decit in josul paginii.Normal ar fi sa poti raspunde fiecarui comment,poate imi scapa ceva,da-mi un sfat.Sau spui tu sa copiez doar cite  un comment ,sa raspund si sa postez ? inca nu sunt obisnuita cu siteul asta.
In ce priveste Nick nameul meu si a celorlalti nu cred ca trebuie interpretat asa de la propriu ....si pe de alta parte cum ar suna ,,channelling subject for entity called Amun``,deja m-am obisnuit peste tot cu Godess si imi place cum suna  :roll:

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #99 : 12 Februarie 2013, 17:07:52 »
Interesanta aceasta revenire .
Am si eu niste nedumeriri vizavi de subiectul acesta cu comunicarea ..paranormala .
 Se zice ca:
- real este ceea ce crezi ca e real.
- traim intr-un vartej-matrix - vezi lungile discutii pe forum despre acest subiect cam rasfirat prin alte subiecte  ;D
- Maya sau Iluzia este aceasta lume cu tot ce se intampla in ea si cu ea.

Atunci rezulta ca si aceste comunicari/posedari sunt doar o iluzie ? In esenta nimic real decat un test . In lumea asta insa perfect real.
De ce crezi ca ceea ce ti se intampla tie este intr-adevar real ? Adica pe scurt , nu iei lucrurile prea in serios?
Eu am invatat/experimentat ca nimic nu merita luat prea in serios. Lumea asta e un imens hohot de ras , nu stiu daca constient si nu stiu nici al cui  ;D :)
 Ai putea sa sustii in apararea aparentei reale a lui Amun experientele Astrului Negru german insa eu as zice ca nu se pune si stii de ce? Fiindca acolo nu s-a sustinut de catre ceilalti cum ca noi am fi marionetele lor.
 Stilizat la maxim eu cred ca esti sincer(a) dar nu real(a)  :D
 Doar parerea mea .. de profan.

Sa traim cu realitatea in fata, fara iluzii si fara descurajarieste un fapt aparent imposibil de acceptat. In cele din urma, trebuie sa traim pentru a ne insenina scurta noastra zi si greaua dar importanta povara pe lume.
                 - I'Ching- Cartea schimbarilor

Apa Lacului Negru este adanca si colorata cu tus;
se spune ca in fund este un Dragon Sfant pe care nimeni nu l-a vazut.
Pe lac autoritatile au inaltat un altar si au adunat un ritual.
Dragonul ramane un dragon,
dar oamenii stiu sa faca din el un zeu.

- Lirica chineza

Buna fiulploii!

inainte de toate da-mi voie sa te felicit pentru nickname,denota ca esti un individ cu umor si asta imi place.Apoi imi mai place ca iubesti poezia si lirica chineza.Cind eram copil citeam multe poezii chinezesti si in liceu maxime chinezesti .Acum doar maninc chinezeste  :D Dar sa trecem la ale noastre.
Despre ce este real si ce nu eu mi-am format propria parere.Eu cred ca vom descoperi realul de-abia dupa aceasta viata si numai atunci cind urmam anumite reguli pentru ca asa cum noi oamenii vii avem reguli , asa le avem si dupa despartirea de corp.Amun-Ra a dorit sa imi ,,faca cunostinta``sa zic asa cu o fata decedata care a incalcat regulile universului.A murit brutal intr-un accident la virsta de 20 si ceva de ani dar a refuzat sa paraseasca Pamintul ,este si acum dupa 2 ani in jurul iubitului ei ,facindu-i viata un calvar.Eu am reusit sa ii inregistrez vocea si am scris cu ea pe skype....stiu e la fel de socant ca si povestea cu zeul dar e adevarat,pot in mesaj privat daca cineva doreste sa ii trimit inregistrarea.Din nefericire mi-a trecut mult prea tirziu prin cap sa apas butonul de inregistrare a telefonului.Ceea ce se aude insa cind ea ,,intra`` sunt niste sunete ca de cautare a unui post de radio,cind scria cu mine se folosea de miinile iubitului ei,el insa nu isi aminteste nimic.Daca eu as fi fost o femeie normala probabil ca nu s-ar fi intimplat aceasta comunicare dar eu mai in gluma mai in serios ii povesteam lui ca Amun cauta corpul perfect pentru a ma iubi in aceasta dimensiune iar eu consider ca el il are si aflind ca el a iubit-o asa de mult pe fosta lui prietena i-am spus ca ea se poate folosi de corpul meu si asa am putea fi toti patru happy  impreuna.La un moment dat mi-am dat seama ca cel care scria nu mai era el si am fost foarte mirata,socata dar si al naibii de curioasa.Din intrebarile pe care i le-am pus mi-am dat seama ca ea detinea doar inteligenta cu care plecase.Pina la aceasta experienta tindeam sa cred ca dupa moarte vom fi toti destepti si ne vom lumina.Acum insa eu cred ca REALUL este pentru fiecare individual si se intinde si dupa moarte.Ea era convinsa ca e bina sa stea in continuare de paza linga el,facindu-i viata un calvar,aceasta era ,,realitatea`` ei.Vechii egipteni spuneau ca universul se imparte in trei dimensiuni.Pentru cei vii,pentru cei morti si pentru zei.90% dintre cei vii percep realitatea prin simturile primare iar cei care au evoluat pina acolo incit sa isi puna intrebarea ce este real si ce nu,percep o realitate individuala si relativa.
Nu e nevoie sa citesc pe forum ca traim intr-un matrix ,Amun mi-a  aratat pas cu pas ca asa este iar concluzia ta de profan cum vrei tu sa te numesti aici,ca eu sunt sincera dar nu ,,reala`` ,ma rog iti apartine,repet ,nu doresc sa demonstrez nimanui nimic,crede sau nu,nu e relevant pentru mine,cu tot respectul.
Eu nu sunt mai inteligenta ca voi,vorba lui Amun,inca nu m-a activat,raspund in limita inteligentei si experientei pe care o am,acum.
Mai intrebai daca nu iau ce mi se intimpla prea in serios si ca lumea asta e un imens hohot de ris desi nu sti a cui.Nu stiu daca ai fi contactat de o entitate care sa iti spuna sa te uiti in jurul tau si tot ce vezi n-ar exista daca nu ai fi existat tu,cu alte cuvinte ca tu ai fi o parte din Dumnezeu,te-ar mai stirni vreun hohot de ris.
Nu stiu daca computerul tau ar fi manipulat,telecomanda nu te-ar mai asculta ,eforturile celorlalti de a te apela telefonic ar fi zadarnice sau ai simti o alta prezenta linga tine ,te-ar mai stirni risul.Multi cred ca e un privilegiu sa fi contactat,asta doar in cazul in care sunt dispusi sa creada,dar chiar asa simplu nu este si cel mai greu este ca ai de urmat un PROGRAM ,nu cred ca exista un singur contactat in lumea asta mare caruia sa i se releve adevarul suprem.

O zi buna iti doresc si multumesc pentru sfatul cu postarea dar eu stiu sa postez o fotografie ,numai aici nu stiam la fel cum nu stiam cum se posteaza la fiecare comment in parte un raspuns.Sper sa ii dau de cap pina la urma.

O zi buna iti doresc !
« Ultima Modificare: 12 Februarie 2013, 18:56:55 de alx »

Offline Rayden

• Senior
  • Mesaje postate: 680
  • If I'm older than TIME and everlasting, who am I?
    • Vezi Profilul
« Răspuns #100 : 12 Februarie 2013, 17:54:00 »
@Godess Amun

iti urez si eu bine ai revenit pe RUFON.

la fel ca si colegii mei forumisti..sunt manat de curiozitate cand te intreb: poti dovedi (sau poate deovedi Amun) in vreun fel ceea ce spune / afirma? (in afara de..lucrurile strict pentru tine, personale)
si eu astept pozele cu muntii / zonele unde se presupune ca ar fi ..baze et..poate reusim sa prindem ceva pe pelicula mai ..sensibila..
"I am the light that is over all things. I am all: from me all came forth, and to me all attained. Split a piece of wood; I am there. Lift up the stone, and you will find me there."

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #101 : 12 Februarie 2013, 18:41:39 »
@Rayden
Hey Rayden !!! bine te-am regasit,eu nu am uitat nici un cuvintel schimbat cu tine sa sti ,nu-ti mai stiam nickul aici dar in momentul in care l-am citit mi-am amintit.Vad ca nu ti-ai schimbat nici avatarul ,,highländer``.Apropo de filmul Highländer si de Christhopher Lambert .Tipul are o lumina in ochi cum eu am mai intilnit-o in cazul unor victime ale lui Amun,in jocul lui cu mine...ca e si un joc.Ma intreb daca ei nu sunt poate doi in acest rol.Oricum sunt convinsa 100% de faptul ca ei ne pregatesc pentru ce va sa vina de vreo 30 ani.Exista o serie de filme din care noi trebuie sa invatam,pentru multi dintre noi sunt pe ici pe colo mesaje subtile.Nu o data am auzit oameni spunind ,,parca filmul ala a fost facut pentru mine`` .Eu am simtit asa la ..Al cincelea element`` unde mesajul era acelasi cu cel pe care mi l-a spus Amun inca din prima noapte de ,,ghicitori si teste `` si anume ca ,,IUBIREA VA SALVA PAMINTUL´´dar acum nu ma intrebati de ce sau de cine sa fie salvat ca nici eu nu stiu dar toate la timpul lor ,le voi afla si le vom afla cu totii.
Filmele cu mesaje de la ei, din punctul meu de vedere,ar fi :
-Star wars / Matrix / Al cincelea element / Mission to Mars /Independence day / Stargate / Raumschiff Entreprise / Avatar ...si asa mai departe.In toate este cite un pic din lumea lor si un pic din lumea noastra...dar astea le stim cu totii .
Da....poza cu muntele promit sa o postez ori la noapte ori cel tirziu miine noapte.Eu nu am probleme de dependenta de nici o natura in afara de momente din astea in care mi se pune pata pe o chestie anume si nu ma las pina nu epuizez subiectul sau aspectul :fullmoon: dar si mai mult pe mine.In ultimele 2 zile am petrecut 3 sferturi din timpul meu raspunzind commenturilor si intrebarilor de aici.M-am trezit alaltaieri cu ideea asta ,in general toate revelatiile le am cindva,intr-o dimineata.Deci sunt obosita dar am tinut sa iti raspund Rayden si sa iti spun ca ma bucur sa scriem din nou si ca cel tirziu miine noapte apare si poza...promise. O seara buna si acum ma logout  :fullmoon: :? :rainbow:

Offline dab270277

• Cool
  • Mesaje postate: 221
    • Vezi Profilul
« Răspuns #102 : 12 Februarie 2013, 20:51:36 »
Depinde doar de noi daca suntem alesi sau refuzati. Personal doresc doar un simplu rezumat al "evenimentul pe care il traiesti". Doresti sa adresezi un mesaj umanitatii sau doresti doar a genera trafic pe acest forum? Ambele scopuri le consider nobile. Tine cont de faptul ca pe acest forum chiar daca exista o structura de conducere, toti suntem legati de pasiunea sau intrebarile  care nu ne dau liniste (suntem egali  in cuget si-n simtiri). Nu trebuie sa faci o discriminare intre utilizatori si pe unii sa ii consideri alesi iar pe altii sa ii respingi.
Multumesc
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #103 : 13 Februarie 2013, 02:51:49 »

@dab270277
da,fiecare are liberul arbitru si depinde de fiecare unde si pentru ce va fi ales.Eu doresc tuturora sa fie alesi pentru o lume mai buna si pentru a putea accesa cele mai mari puteri din univers.
Ai spus ca doresti un rezumat ,adica cu alte cuvinte ce sa inteleg,scriu prea mult ? imi cer scuze daca te obosesc dar sti cum a zis daca nu ma insel Alecsandri : ,,iarta-ma ca iti scriu o scrisoare asa de lunga dar nu am avut timp sa scriu una mai scurta``.
Nici eu nu ti-as putea face un rezumat pentru ,,tine personal`` asa cum ai scris mai
sus.Opt ani de convietuire cu o entitate si sute de informatii nu pot fi  facute un rezumat,povestea asta poate fi eventual sintetizata in cel putin o carte, daca vrei pot incerca dar la final nu v-as spune mari noutati,nu celor de pe acest forum.
Intrebarea ta daca doresc sa transmit un mesaj umanitatii este da si nu.Da pentru ca ar avea nevoie  de toate informatiile din astral si nu pentru ca nu m-ar baga nimeni in seama la scara globala cum nu ar baga pe nici unul de pe forumul acesta sau din afara lui .Este nevoie sa inviem morti,sa aducem nave extraterestre pe post de muzeu ,sa stapinim materia,sa citim gindurile,sa manipulam si poate atunci am avea o sansa ca ordinea mondiala sa se sinchiseasca de noi.
Daca vreau doar sa fac trafic pe net raspunsul este nu.Din principiu nu las lucrurile neterminate si aici aveam de dat niste raspunsuri de acum trei ani.Lasitatea este o insusire a altora dar nu a mea.Mai sunt aici insa si pentru ca multi nu indraznesc sa iese la lumina cu povestile lor,am observat unii useri care sunt preocupati numai de a face cica ordine si a trata problema cica ,,serioase``.Nu puteti sti daca nu sunteti in pielea celui caruia i se intimpla,cit de serioasa este povestea lor.Credeti-ma ,le este foarte greu,ei au nevoie de intelegere nu de sfidare.De cite ori ma contacteaza asemenea persoane ii ascult cu multa rabdare si incerc sa do my best.Si aici sunt multi,multi bservatori de exemplu care nici nu au curajul sa isi faca un profil decum sa isi mai si posteze ,,necazul``.Nu am toate raspunsurile pentru toata lumea dar am citeva si asta ii ajuta foarte mult.Pentru asta sunt cu drag pe acest forum.
Nu iti impartasesc parerea ca am fi egali in cuget si simtiri,asta cu siguranta nu.Suntem egali doar in dorinta de a sti mai mult,cum simte si cugeta fiecare individ in parte e diferit,pe ici pe colo un numitor comun ,nimic mai mult.
Si sa trec la ultimul punct al tau,daca tu ai inteles ca eu datorita faptului ca nu am postat la fiecare in parte propozitia ,,va doresc sa fiti alesi`` as discrima pe cineva,atunci imi pare rau,avem o problema de comunicare,eu nu doresc sa fiu subtila si sa arat cuiva subtil ca nu il plac.Nu,eu ii spun in fata,chiar daca folosesc cuvinte frumoase,mesajul e acelasi.Deci sa fie clar,eu doresc tuturor sa fie alesi,e ca un fel de semnatura a mesajului ,nimic mai mult ,nimic mai putin.Deci daca cineva se simte cumva discriminat de mine imi cer scuze.Nu a fost si nu va fi niciodata cu intentie si nu e nimeni atit de important pentru mine incit sa imi trezeasca sentimente de repulsie,nicidecum.

Doresc tuturor userilor sa fie alesi ! :)

Offline Godess Amun

• Cool Junior
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #104 : 13 Februarie 2013, 03:22:37 »
@ Rayden si pentru toti ceilalti

Acesta este muntele de care vorbeam.Poate toti l-ati vazut dar nu l-ati descoperit.Acum procedati va rog frumos in felul urmator:

1.impartiti imaginar muntele acesta in doua:
veti observa ca partea stinga a muntelui este o oglinda a partii drepte,pina si norii si invers.
2. daca luam liniile luminoase de nori aflate de  o parte si de alta a liniei imaginare care am trasat-o pe mijloc ,acestea fac sprincenele chipului de mai jos,care reprezinta fata unui faraon.Ca sa va fie mai usor,imaginati-va masca lui Tutankamun ( ceea ce inseamna ,,cel al lui Amun``,apropo) ca sa puteti compara.Podoaba aceea  care o purtau ei pe cap este aici din stinca precum si barba impletita
3.Sub barba impletita se observa o formatiune calcaroasa care pare total artificiala,ca un fel de mecanism.
4. Aruncati apoi inca o privire de ansamblu si mai jos veti vedea un cap de animal,ca de bovina sau caprioara,nu stiu,se vad doar urechile nu si coarne.In frunte are un semn alb care aduce foarte mult cu semnul ,,anch`` ceea ce purtau zeii in mina ca simbol al vietii vesnice.In afara de asta ei erau mereu reprezentati in Vechiul Egipt prin infatisari de animale.
5. Mai aruncati acum inca o privire de asamblu si incercati sa vedeti petele verzi din dreptul urechilor animalului ca si ochi...veti descoperi o fata mai mare tot parca de ceva animal,parca liliac.
6. in formatiunile de nori se pot vedea de o parte si de alta a centrului ca doua ozn-uri clasice deci in forma de farfurie care se apropie de munte,este doar o sugestie de la ei cred,nu cred ca se ascundeau in nori dar nu este exclus
7.daca va uitati la poza intoarsa veti vedea un schlet imens cu aripi si parca un cap de liliac si parca in josul imaginii un cap de demon.

Amun spune ca asa au aranjat ei norii in timpul acelei filmari ca sa imi pot da eu seama de toate acestea.
Acum sunt prea obosita sa mai dezbat subiectul dar voi reveni.
Vizionare placuta sa zic asa si daca ma tot intreba cineva daca am ceva de spus omenirii ,poate ca pot sa raspund acum ca da,muntele acesta si tot ce implica el...ca povestea e lunga dar pe cuvint ca acum nu mai pot :)

Va doresc sa fiti alesi ! :)