Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO Sighting Nijmegen, Holland

Creat de Serban M, 28 Octombrie 2008, 20:12:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Serban M




jean

#3
  Interesant ultimul filmulet. Acel obiect pare mai mult plasmatic decat material. Schimba directia foarte rapid si uneori in unghiuri drepte. In multe situatii, inainte de deplasare, si pe directia de deplasare apare intai o descarcare luminoasa abia dupa aceea urmeaza deplasarea propriuzisa. Aceasta miscare nu este tipica nici unui aparat de zbor cunoscut si construit de oameni, nici lampilor chinezesti, pasarilor etc.
Este un fenomen interesant si nu cred ca poate fi vorba de fulgerer globular. Poate fi un OZN veritabil. Daca miscarea obiectului nu rezulta din miscarea aparatului de filmat.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Am fost tentat sa cred ca acele miscari bruste se datoreaza doar miscarilor camerei. Chiar la inceputul filmului insa, se vede cum obiectul accelereaza brusc vertical raportat cu linia orizontului. Interesanta e ciclarea luminilor pe el, pare ca se roteste si se vad cel putin 4 culori alternand, rosu, portocaliu, verde si albastru.
Am gasit o filmare intersanta cu un obiect sferic, dar filmat in timpul zilei. Oare sa fie vorba de aceleasi tipuri de OZN-uri, dar care pe timp de noapte sa emita lumina? Acest obiect e categoric exclus a fi un fulger globular :D

http://www.youtube.com/watch?v=Rnhi8u5gkaE
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16


spooky

Sirius, poti sa o iei ca pe un avertisment. Te rog, pune titlul subiectelor in LIMBA ROMANA.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

StarDust

O prima impresie: Elicoptere cautand ceva cu reflectoarele si fara luminile de navigatie aprinse. Obiectul de la finalul partii a 3-a pare a fi clar un elicopter. Sau, posibil OZN "metamorfozat" in elicopter? S-au mai auzit astfel de cazuri. Oricum daca nu erau de provenienta pamanteana acele obiecte isi cam faceau de cap pe acolo...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16


Andy

Deja au inceput sa apara mult prea des. De la o zi la alta o noua filmare a unui OZN. Ori se incearca o manipulare in masa ori ceva ceva se va intampla intr-un viitor apropiat

alx

Citat din: Andy din  07 Noiembrie 2008, 14:17:59
Deja au inceput sa apara mult prea des. De la o zi la alta o noua filmare a unui OZN. Ori se incearca o manipulare in masa ori ceva ceva se va intampla intr-un viitor apropiat
da...asa cum s-a mai spus de mult prea multe ori,tot mai des ajung acum varii echipamente pe mana omului de rand...daca acu 10 ani o camera video era un vis frumos pentru unii,iar o camera foto digitala era ceva de neatins,acum peste tot vezi telefoane cu 3mp,camere video mari si mici,camere foto cat o tabachera...in acelasi timp in care utilizatorii acestor ''gadget''-uri nu prea au habar de tehnica si de fenomenele care apar in timp ce folosesti aceste echipamente.In plus,rapida scadere a pretului la componentele de calculator,coroborata cu piratarea la greu a softurilor de editare foto-video i-a pus pe unii in postura de a avea posibilitatea trucarii unor imagini sau secvente video pe pc din sufragerie...
   In plus,si aici repet din nou ce s-a mai afirmat pe forumul asta,acum comunicarea intre oameni este extrem de rapida si de facila...de aici si ''avalansa'' de ''dovezi'' irefutabile... :evil:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

lylyt_ice

 alx, ca am fost idioti si luati de prosti stim cu totii...NU? DAR? ca sa mai fim si luati drept frustrati.......,,,,!!! este mult prea mult!!! ASA CA: Sa fim cit se poate de rationali si sa nu n-e facem de ras... :-D si nici macar sa nu n-e pierdem timpul, pentru a comenta toate idioteniile bolnave care apar pro.. sau ne programate in lumea idioata si ne...? idioata a NETULUI...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?


Serban M


DepthOfField

Citat din: Sirius13 din  09 Noiembrie 2008, 15:46:16
http://www.youtube.com/watch?v=K1godaIHCjc

ce parere aveti de acest clip ''shape-shifting''

dar tu ce parere iti formezi in general privind clipuri de pe youtube postate de unii sau alti "postangii" home useri, neavand practic la indemana informati despre surse, sau oricum informatii veridice si pertinente despre caz? Mie mi se pare totul ca un spectacol, in care ceea ce conteaza este doar ca unul posteaza un filmulet, si altii isi dau cu comentariul..ceva de genul "ai vazut chestia aia?" "da, interesant", "eu cred ca e fals" "ba eu cred ca e real", si eternul "wake up people!" sau "open your eyes"" si nu conteaza credibilitatea si nivelul de informatii de calitate descriptive despre acel caz. Youtube este daca vrei o forma de a emite televiziune de catre orice home user.

Deci, a emite pareri despre un clip sau altul NEVERIFICAT despre care habar nu avem cine si in ce context l-a filmat si investigat, ce valoare poate sa aibe in afara de a satisface setea de consuming, si a mentine discutii de dragul discutiei?

Eu zic ca acolo poate sa fie foarte bine gluma cuiva care s-a suit pe bloc cu o masca/costum, in intelegere cu cel care l-a filmat...dar ce conteaza ce zic eu, sau altul care vede acolo un bau-bau reptilian? Adevarul e unul singur, si nu avem cum sa-l extragem doar din vizualizarea si comentatul de clipuri fara cap si fara coada, fara sa stim cine si in ce context l-a filmat, credibilitatea, experienta, varsta etc etc

Legat de acest ultim clip propus , ca sa intelegi ce vreau sa spun...
Ce naiba zici sa comentam?
Clipul se numeste "UFO REPORT IN COLOMBIA ALIENS TAPED", pare a fi extras din niste emisiuni, iar postangiul denumit "remanuelli" ne descrie acest clip doar cu "WATCH BETTER", si l-a pus in categoria "Entertainment".
Foarte "interesant" subiectul...

Sper ca nu ti-ai propus sa faci forumul o colectie de linkuri de pe youtube ...
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm