Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reptilienii

Creat de sevastase, 26 Martie 2008, 23:32:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  28 Martie 2008, 07:54:33
&
Concluzie: esti hipnotizat in masa, ai comportament determinat samd.   In concluzie conform teoriilor tale esti controlat de reptilieni . Cum esti anti-reptilian rezulta dar controlat de reptilieni esti un fel de paradox de genul cretanului. Incearca sa fi consistent in idei...
Lupica draga....They Live este un film pe care toata lumea ar trebui sa il vada. De ce ?  Pentru ca spune CEVA. E din 1987, si un clasic. Il gasesti pe google video. Ia fa un efort si priveste-l, poate te mai trezesti si tu din starea ta amorfa.

sevastase

Cand realizezi ca tot ce te inconjoara e o iluzie si o minciuna in mare parte, si ca traiesti intr-o inchisoare invizibila, rupe-ti propriile lanturi.

Fii pregatit sa pierzi relatii, slujbe etc in timpul acestei schimbari

Incearca sa ii ajuti si pe altii sa inteleaga si sa se elibereze. Vei avea pesimisti, nesimtiti, mistocari, retardati, glumeti, seriosi, circumspecti care te vor lua la misto, vor minimaliza semnificatia a ceea ce faci, vor refuza orice fel de dovada oricat de palpabila si clara ar fi, te vor jigni non stop. Cu toate astea tu trebuie sa continui si sa perseverezi pentru ca ai un scop.
 

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  28 Martie 2008, 07:28:27
Sevaste, am revazut topic-ul. Sincer nu aduci nici un argument clar si concis. Aduci inclusiv poze facute in PhotoShop dupa care o dai cotita. Per moment am vazut ca ai 3 directii majore in care te duci: reptilienii, pedofili si societatea piramidala care nu e specifica omenirii cae ar trebui sa traiasca in comunitati. Sincer cred ca e vorba de obsesii si de neadaptare. Cred ca ar trebui sa discuti cu un psihanalist. E un sfat... 
Nu am gasit nici un argument solid, doar chestii copiate sau o constructie viol a limbii latine care impreuna cu faptul ca ar trebui sa traim in comunitati fericiti sunt dupa parerea mea singurele chestii scrise. Aia cu limba latina e o prostie imensa.  Se mai aduca figurile de stil cu rahatul. Probabil o sa ma retrag din acest topic, pentru ca consider ca este rezultatul unor obsesii: reptilieni, pedofili, fixatie ca societatea piramidala nu e facuta de om care trebuie sa traiasca in turme. Sincer ultima chestie indica faptul ca habar nu ai de sociologie si de psihologie si ca cred ca nu ai vazu niciodata faptul ca copii sunt posesivi si ca la varste mici deja se organizeaza ierarhic si piramidal... Toti copii care traiescu cu alti copii, fara sa fie reptilieni la un moment dat se autoroganizeaza ierarhic piramidal. Auto-organizarea este specific umana iar turma este specific animala... Deci pune mana si citeste sau prieveste in jur....

Obsesii si neadaptare ?

Juniorule : in timp ce tu terminai facultatea si iti cautai probabil un loc de munca eu terminasem joaca ca atlet profesionist, si munceam la una dintre cele mai mari institutii financiare si corporate din lume : Morgan Stanley Dean Witter, sfatuindu-i pe altii cum sa isi investeasca banii ( ca " financial adviser " nu ca broker ).

Eu chiar am trait si functionat in lumea despre care vorbesc, si m-am adaptat perfect, fapt ce imi permite acum sa nu mai depind de sistem. Am fost obsedat de mic de faptul ca ceva nu e in regula, si nu m-am adaptat la mentalitatea de turma.

Mai ai si altceva Freud ? Ca trebuie sa fug sa platesc lumina, electricul si sa imi vizitez nepotelul.

LupinThe3rd

#123
Citat din: sevastase din  28 Martie 2008, 11:03:59
  Lupica draga....They Live este un film pe care toata lumea ar trebui sa il vada. De ce ?  Pentru ca spune CEVA. E din 1987, si un clasic. Il gasesti pe google video. Ia fa un efort si priveste-l, poate te mai trezesti si tu din starea ta amorfa.
Am vazut They Live cand a fost prima data in cinema in Romania. Paradoxal am si DVD-ul ... :-)
Problema e ca tu te contrazici nu eu... Asta ori e o problena de memorie ori o dereglare de personalitate.... Daca spune CEVA atunci iti reptilienii tai pedofili? Doart asta ai sustinut in legatura cu filmele, tu cu manuta ta ai scris ambele fraze. Iar acu o scalzi... Eu nu debigrez si fac misto de tine, iti arat realitatea. Incearca sa nu te mai contrazici. Nu e frumos sa iti dai in cap cu propriul post.  
Personal cred ca idea ca piramida sociala este de origine reptiliana si ca oamenii ar trai fericiti si blajini in comunitati ca vacile in turme ma face sa ma gandesc ca are originea in frustrare. Care? Nu stiu? Probabil vre-un refuz social al tau sau al vreunei "surse" ...
Multumesc de indicatiile de lectura. Da' tu ai citit Diplomatia lui Kissinger? Ti-o recomand din tot sufletul... E foarte interesanta.  :evil:.
La un moment dat faceai referinte ca nu vrei sa iti cresti copii in nu stiu ce lume? Ai copii si stai toata ziua pe forum? :D.
Poate as putea sa zic cinic ca se vede ca ai lucrat acolo si ca esti unul din aia care fac pe sfatuitorii pentru ca omaeni care tine prabusesc piata imobiliara, isi fac cilentii sa bagi banii in rahaturi, samd...
Mda. Nu sutn vinovat ca ai mei m-au facut cand m-au facut. Nu depinde de mine. Stai linistit ca "juniorul" face anul asta 32 iar de cand a facut master-ul a lucrat pentru firme straine iar acu' nu mai lucreaza in tara pentru o corporatie... Iar asta poate sa iti fie confirmata de cei de admini pe baza ip-ului. In cazul tau nu stiu cine poate cofirma :)
Nu mai depinzi de sistem dar te duci sa iti platesti lumina :D... Nu mai depinzi de sistem... Bravo! Uite eu depind si daca ai masina depinzi poate de mine si atunci de intregul sistem. Poate eu sunt unul din cei care face totul sa nu crapi intr-un accident de masina, daca ai una...
Eu ma retrag de pe acest  thread pentru ca intr-un anume fel am ajuns sa ne jignim direct si indirect. Personal cred ca eu am inceput disctuia amestecandu-ma intr-un treahd pe care il consider jalnic, neargumentat si infantil.
Spor la copy+paste. Te rog in schimb lasa limba latina in pace :D sau cumpara un´manual si invat-o cum trebuie daca tot vrei sa dai citate si explicatii lingvistice.

sevastase

#124
De trei posturi ma tot sperii ca te retragi. Iti faci curaj ? Si tu si prissyco ala.  :lol: Parca il vad rosu si furios cum scrie de zor urmatoarea replica....Sper sa nu sparga tastatura...hahahaha

StarDust

#125
Citat din: askey din  28 Martie 2008, 01:37:02
Stardust, iata ce scriai intr-un post anterior:
textul subliniat l-am perceput ca si : savanti nebuni din antichitate  :-D ... dupa parerea ta nu are aceeasi nuanta ?

Stardust,  cred ca ti-am raspuns la tot. Daca te consideri jignit, imi cer scuze pentru indispozitiile cauzate  :wink:


Nu are deloc aceeasi nuanta, atunci nu existau "savanti nebuni" iar oamenii de atunci interpretau totul prin "prisma" cunostintelor lor de atunci. E o gresala majora ca in ziua de azi sa compari lucrurile care erau vazute cu totul altfel in trecut, cu noile conceptii moderne... Ori privesti lucrurile prin aceeasi "prisma" ca cei din trecut, ori examinezi dovezile (repet, dovezi materiale, nu povesti si poze fake) materiale, rational si tragi o concluzie.
2. Nu mi-ai cauzat nici o indispozitie, mi-am expus civilizat punctul de vedere, tie ti-a sarit repede mustarul. O sa incerc sa vad cum ai zice la acel documentar Discovery, nu mai retin acum cum se numeste...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

sevastase

Hai sa revenim la reptilieni ca despre ei este thread-ul...sa ne familiarizam cu ei.

Lone Ranger

Citat din: LupinThe3rd din  27 Martie 2008, 18:18:52
NU am citit. Am vazut pe net ca e vorba de o parabola dar nu de o gluma. Parabola e o chestie. gluma altceva. Cartea intradevar a fost publicata. Perosnal si cred ca amandoi suntem de acord ambele sisteme au fost nebunesti,
Daca nu vroiai sa te convertesti (cred ca cu putine exceptii oricine se putea converti) atunci era nasol. Dar din jidan/tigan/polonez/samd nu te puteai converti in nazist... Din burghez in comunist puteai... Despre asta era vorba in post-ul meu. Pentru ca eu cred ca din acest motiv in comunism aveai o sansa de a scapa cu viata dar fara avere, samd... Din acest punct de vedere cred ca a fost mai rau nazismul. Nu aveai sansa sa scapi cu viata.
Despre viteza luminii: demonstreaza sau lasa-o balta. Sunt convins ca exista un "clenci" e o convingere nu o demonstratie.
Tu tzii mortzish sa ai ultimul cuvînt no matter what..... Chestia cu viteza luminii depashibila, au demonstrat-o, prin anii '70, doi fizicieni australieni. Nu mai shtiu cum se numeau, sorry.... Cît despre comunism, cunosc personal cazuri de oameni care nu i-au supravietzuit din motive de "origine sociala nesanatoasa" - am avut shi eu de suferit din cauza asta... Shi am fost unul care nu s-a putut shi nici nu a vrut sa se conformeze acestui sistem de kkt! ^In cartea sus-citata (alegorie tocmai pentru a se putea face bashcalie) se face un mishto de Hitler (numit "Marele Padurar") & Goebbles de te strîmbi de rîs. Iar în Wermacht bancurile despre "caporalul tzigan" (expresia îi apartzine feldmareshalului Gerd von Runstedt) erau la ordinea zilei.

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  28 Martie 2008, 11:38:18
Am vazut They Live cand a fost prima data in cinema in Romania. Paradoxal am si DVD-ul ... :-)
Problema e ca tu te contrazici nu eu... Asta ori e o problena de memorie ori o dereglare de personalitate.... Daca spune CEVA atunci iti reptilienii tai pedofili? Doart asta ai sustinut in legatura cu filmele, tu cu manuta ta ai scris ambele fraze. Iar acu o scalzi... Eu nu debigrez si fac misto de tine, iti arat realitatea. Incearca sa nu te mai contrazici. Nu e frumos sa iti dai in cap cu propriul post. 
Personal cred ca idea ca piramida sociala este de origine reptiliana si ca oamenii ar trai fericiti si blajini in comunitati ca vacile in turme ma face sa ma gandesc ca are originea in frustrare. Care? Nu stiu? Probabil vre-un refuz social al tau sau al vreunei "surse" ...
Multumesc de indicatiile de lectura. Da' tu ai citit Diplomatia lui Kissinger? Ti-o recomand din tot sufletul... E foarte interesanta.  :evil:.
La un moment dat faceai referinte ca nu vrei sa iti cresti copii in nu stiu ce lume? Ai copii si stai toata ziua pe forum? :D.
Poate as putea sa zic cinic ca se vede ca ai lucrat acolo si ca esti unul din aia care fac pe sfatuitorii pentru ca omaeni care tine prabusesc piata imobiliara, isi fac cilentii sa bagi banii in rahaturi, samd...
Mda. Nu sutn vinovat ca ai mei m-au facut cand m-au facut. Nu depinde de mine. Stai linistit ca "juniorul" face anul asta 32 iar de cand a facut master-ul a lucrat pentru firme straine iar acu' nu mai lucreaza in tara pentru o corporatie... Iar asta poate sa iti fie confirmata de cei de admini pe baza ip-ului. In cazul tau nu stiu cine poate cofirma :)
Nu mai depinzi de sistem dar te duci sa iti platesti lumina :D... Nu mai depinzi de sistem... Bravo! Uite eu depind si daca ai masina depinzi poate de mine si atunci de intregul sistem. Poate eu sunt unul din cei care face totul sa nu crapi intr-un accident de masina, daca ai una...
Eu ma retrag de pe acest  thread pentru ca intr-un anume fel am ajuns sa ne jignim direct si indirect. Personal cred ca eu am inceput disctuia amestecandu-ma intr-un treahd pe care il consider jalnic, neargumentat si infantil.
Spor la copy+paste. Te rog in schimb lasa limba latina in pace :D sau cumpara un´manual si invat-o cum trebuie daca tot vrei sa dai citate si explicatii lingvistice.

Daca ai vazut They Live este excelent. Fimul ala ilustreaza perfect ce spun eu. Simbolic vorbind. Daca vrei sa vezi ce se ascunde in jurulnostru ai nevoie deo cheie ( ochelari )....atunci ii vei vedea pe cei ca Kissinger intr-o luminacompletdiferita.

sevastase

Nu inteleg de ce daca ai venit mai demult pe forum esti indreptatit la respect. Invata sa vorbesti frumos si sa nu iei la misto,  si atunci nu ti se va raspunde cu aceeasi moneda.Daca vrei sa dai trebuie suporti sa si incasezi. Doar te-am atentionat usor ca ai intrecut masura in pm-ul ala. Te ignor si eu cat pot dar daca faptul ca suntem penet iti da aripi, te maisi atentionez sa stai cumintel.

Sa revenim la reptilele astea.

askey

Citat din: StarDust din  28 Martie 2008, 11:48:35
Nu are deloc aceeasi nuanta, atunci nu existau "savanti nebuni" iar oamenii de atunci interpretau totul prin "prisma" cunostintelor lor de atunci. E o gresala majora ca in ziua de azi sa compari lucrurile care erau vazute cu totul altfel in trecut, cu noile conceptii moderne... Ori privesti lucrurile prin aceeasi "prisma" ca cei din trecut, ori examinezi dovezile (repet, dovezi materiale, nu povesti si poze fake) materiale, rational si tragi o concluzie.
2. Nu mi-ai cauzat nici o indispozitie, mi-am expus civilizat punctul de vedere, tie ti-a sarit repede mustarul. O sa incerc sa vad cum ai zice la acel documentar Discovery, nu mai retin acum cum se numeste...

Stardust PUNCT ... SI VIRGULA  :-D ... observ ca nu esti de acord cu expresia "savanti nebuni", imi retrag epitetul "nebuni"... "savanti" pur si simplu te satisface ? ... PUNCT ... SI VIRGULA ??

Nox

#131
Reveniþi la subiect. LupinThe3rd, fãrã remarci tendenþioase nu se poate? De acum o sã ºterg, fãrã discuþii ºi indiferent de restul conþinutului, orice mesaj scris în acest topic ºi care depãºeºte limita bunului simþ.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Shadowman

Citat din: sevastase din  28 Martie 2008, 11:00:12

Cand esti mai pregatit, tinete de scaun si citeste Cathy O'brien, ascult-o pe Arizona Wilder,

David Icke
Michael Tsarion
Immanuel Velikovski
David Radius Hudson
Mark Phillips
Matthew Delooze
Alex Jones
  Evita-i pe 
Zacharia Stichin ( reptilian)
Laurence Gardener (reptilian)


  Ma intreb citi din cei enumerati mai sus l-au citit pe H.P.Lovecraft... :-)
  Ma intreb daca l-ai citit pe creatorul de mituri,enigmaticul si genialul Lovecraft !
  Sopirlieni,creaturi monstruoase, dimensiunea a 4-a,sacrificii,ritualuri,magie,ocultism,horror...!
  Fanteziile literare sunt una ,realitatea e alta...  :wink:
  Multe din obsesiile tale si ale altora, care-au umplut NET-ul ,YouTube,cu NOW,reptilieni,balaurieni,organizatii secrete care sug singele poporului, se regasesc in scrierile lui Lovecraft.
  Nimic nou sub soare... :wink:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/H._P._Lovecraft
http://atelier.liternet.ro/arhiva/5221/H.-P.-Lovecraft-Silvia-Colfescu/Monstrul-din-prag.html
http://www.zoot.ro/Lucruri-hidoase-din-umbra-fara-nume,48714.html
http://www.wattpad.com/71870-Lovecraft-H-P-Hypnos-povestiri-corectura-finala

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Lone Ranger

Citat din: Shadowman din  28 Martie 2008, 14:00:38
    Multe din obsesiile tale si ale altora, care-au umplut NET-ul ,YouTube,cu NOW,reptilieni,balaurieni,organizatii secrete care sug singele poporului, se regasesc in scrierile lui Lovecraft.
 
Multe, dar nu toate! Nu Lovecraft a inventat zmeii din folclorul românesc. Shi nici pe zîna Melusine (a propos de shapeshifters) nu a inventat-o el!

sevastase

Poate ca Lovecraft a descris lucruri reale deghizate in horror stories...pentru a fi lasat in pace....te-ai gandit la asta ? ... e o posibilitate.