Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ati avut experiente paranormale ?

Creat de DarkLight, 10 Octombrie 2007, 18:18:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Khaarsha

#15
  Io nu mai fac diferenta intre "normal" si "paranormal". S-au intamplat prea multe, acum mi se pare firesc totul. Caut raspuns la o chestie si ori nu caut unde trebe, ori nu caut cum trebe, ca nu am gasit nimic multumitor. Poate o sti careva dintre voi sa ma lamureasca.
  Stateam intr-o noapte in pat si dormeam...M-am trezit brusc si simteam ca e ceva langa mine care incearca sa intre in mintea mea. Din varii motive, nu am reusit sa opun rezistenta, desi credeam ca invatasem cum sa ma apar. Pan' al urma am simtit cum "cineva" mi-a invadat spatiul, apoi ii simteam puterea. M-am ridicat din pat sa aprind lumina si nu mai stiu ce s-a intamplat, imi amintesc ca devenisem si eu mai puternica, dar am refuzat puterea aia.  Mi-a luat fo 3 zile sa ma "curat", sa imi revin, sa vad daca eu mai sunt eu si sa gasesc eventualele daune provocate. Pan' la urma am aflat ca eu eram tot eu, ca nu ma controla nimic. Mai patisem treburi asemanatoare, dar nu asa alarmante, niciodata nu incercase sa intre in mintea mea si sa controleze. Am incercat sa gasesc o forma de protectie mai buna ca cea pe care o aveam, am upgradat ce era si...am uitat incidentul.
  Cu cateva zile in urma, s-a intamplat aceeasi chestie, numai ca am reusit sa resping, dar am fost foarte obosita apoi si nush ce as fi facut daca ar fi fost nevoie sa ripostez din nou. A incercat chiar sa ma manipuleze cu o chestie din trecut...
  Ma intreb ce-i trebe lu' fiinta aia de incearca sa controleze? De ce incearca anumite creaturi sa detina control asupra altora? Daca au o problema, nu mai bine cer si ele ajutor? Ca daca as sti cu ce sa o ajut, as ajuta-o.  Observ ca mijloacele mele de protectie au fisuri si mi-ar prinde bine un schimb de opinii cu cei care cunosc fenomenul. Prin gradina netului numa' prostii am citit pana acum si toate se rezumau la draci si exorcizare, da' nu cred ca fenomenul e asemanator...

tigre_01123

sunt mai multe de spus ... te-as putea ajuta deoarece si eu am ceva de genul acesta ... dak vrei sa vb ma gasesti la id-ul de mess tigre_01123

extrateresru_ro

a sapte chakra

integrarea totala a personalitati cu viata si cu aspectele spirituale ale humanitatii.
e relationata cu conexiunea,persoana-spirittualidad si cu integrarea de su SER.fizic.emotional,mental si spritual.


a saptea chakra deschisa

e probabil ca persoana,experimenta cu frecventa,a sa,spiritualitate sub forma personala si exclusiva.
aceasta spiritualitate,nu are definire si nici nu se poate exprima prin vorbe.
mai bine se trateaza de SER,o stare de transcendenta de la realidad la infinit.
merge mai departe de lumea fizica si creeaza o senzatie de implinire.


a saptea chakra inchisa.

cand e inchisa e inchisa
persoana respectiva posibil sa nu aiba acest "septimo cosmic" si sa nu inteleaga ce zic altii cand se refere la EL.

tigre_01123.....nu e mai bine sa ne ajutam cu toti



am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

tigre_01123

ba da extrateresru_ro  numai ca sunt fff multe de spus in cazul ei ... ;) si nu cred ca e vb de chakra a 7 sau cum o fi  :-D erau fff multe de spus si nu puteam sa ii explic decat pe mess ...

antoniu

     
        Trebuie sa ne deplasam cu discutia din sistemul fizic in extrafizic si asa intram in metafizica.... la cele patru forte fundamentale fizice, se mai adauga in extrafizic, doua ..koundalini si prahna....iar toate (calitatile,insusirile si proprietatile )cunoscute in fizic se regasesc si aici,adica sa comporta ca (forte,unde,campuri,fluxuri si radiatii )dar extrasenzoriale
                                                                                             -   intre ele exista o stare permanenta de conflict universal ,in acest "psihoring cosmic "redat plastic in simbolul DAO. PARANORMALUL EXISTA INDEPENDENT DE VOINTA NOASTRA PESTE TOT.

Arckadii

Si totusi, daca paranormalul exista peste tot, la un anumit punct nu poate fi considerat NORMAL?
Oare aceste experiente, nu pot fi trecute in sfera normalitatii din moment ce sunt accesibile oricui, cei mai multi au auzit de ele si un anumit procent de populatie le-a experimentat?


Ark

pri3st3ss

pot fi trecute in sfera normalitatii,insa depnde ce inseamna pentru fiecare ...este ceva subiectiv,pentru ca omul este unic in felul sau si califica ceva ca fiind paranormal/supranatural/magic, in functie de mai multe repere: educationale, medii in care a trait, cultura , experienta etc....
ceea ce tu crezi /consideri ca e paranormal, pentru mine poate fi extrem de normal; depinde de parametrii in care incadram fenomenul...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

CHIP

Mai degraba paranormalul poate fi numit normalul necunoscut sau insuficient studiat si cercetat.

antoniu

"omul este masura tuturor lucrurilor, vazute si nevazute" spunea un antic pe nume HERACLIT. aceste nevazute sunt undele em/bem,campurile,fluxurile,fortele,si radiatile ,care in planul extrafizic sunt receptate de coloana vertebrala ,antena biologica de emisie si receptie,vinovate fiind si sistemul endocrin prin paratiroide cat si chakrele (condensatoare energetice)  .sistemul functioneaza prin sinergiea emisferelor cerebrale...si asa am ajuns la parapsihologia transcendentala ce studiaza fenomenele de comunicare telepatica,telekinezie,clarviziune,clarauditie,etc...experimentele statistico-probabilistice au fost facute de catre protocoalele erv privind aptitudinile paranoramale ,ale operatorului din campul de lupta mental(SPIONAJ PSIHIC) ale serviciilor .............................

Shadowman

Citat din: antoniu din  27 Februarie 2008, 20:59:37
"omul este masura tuturor lucrurilor, vazute si nevazute" spunea un antic pe nume HERACLIT. aceste nevazute sunt undele em/bem,campurile,fluxurile,fortele,si radiatile ,care in planul extrafizic sunt receptate de coloana vertebrala ,antena biologica de emisie si receptie,vinovate fiind si sistemul endocrin prin paratiroide cat si chakrele (condensatoare energetice)  .sistemul functioneaza prin sinergiea emisferelor cerebrale...si asa am ajuns la parapsihologia transcendentala ce studiaza fenomenele de comunicare telepatica,telekinezie,clarviziune,clarauditie,etc...experimentele statistico-probabilistice au fost facute de catre protocoalele erv privind aptitudinile paranoramale ,ale operatorului din campul de lupta mental(SPIONAJ PSIHIC) ale serviciilor .............................

Dar experiente paranormale ai avut ? Ca sa fim on-topic...Ai receptionat unde,cimpuri,forte,fluxuri,radiatii cu coloana vertebrala ? Esti sigur ca vin din planul "extrafizic" ? Poate ma lamuresti cum sta "coloana vertebrala" in planul extrafizic...Strimba sau dreapta ?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

tigre_01123

Da ai drepatet   :roll: ! Eu am parte de fenomene de astea zilnice ...  :oops:  si am patito rau de tot ieri la soala  :cry: si e foarte nasol de ce am vazut cand am avut contact cu ceva anume ... cred ca lam adus la mine in casa  :?

Khaarsha

  Multi oamenii vad ce vor sa vada, deformand realitatea. Suntatrasi instinctiv de latura "nevazuta" a lucrurilor si daca nu li se intampla nimic deosebit, nu-i nimic, tot ce trebuie sa faca e sa-si imagineze diverse scenarii, intr-un final se vor autoconvinge ca au trait lucruri inedite.  Daca cineva traieste experiente care nu intra in limitele normalului, asta nu-l face nici mai bun, nici mai rau ca ceilalti. Asemenea lucruri nu-s motive de lauda, nici subiecte de conversatie atunci cand nu ai nimic de spus.
  E o vorba foarte inteleapta: "Nu vorbi fara sa stii, nu te da ce nu esti."
 
  Tigre, detaliaza experientele "zilnice" prin care treci, poate stie careva dintre noi cum sa te ajute... daca chiar e cazul.

tigre_01123

Eu zic ca si-asa sunt un pic cam agitat  :cry: ... imi mutase dirigintele sala de clasa in alta clasa doar in ziua aia pt ca in clasa mea se lucra . Ma pusem in ultima banca de la perete impreuna cu colega mea si statusem la perete ... simteam cum un curent rece venea pe mine ... in timpul orei de Engleza simteam cu ceva ma atrage de pertete ca sa il ating prima data nu am simtit nimika  :| dar a doua oara cand mam simtit la fel vazusem o scena in care o persoana era batuta si taiat pe undeva prin scoala ... o omorase cineva , dar nu miam putu da seama ce sex avea tot ce stiu e ca o taia pe la gata cu un cutit  :cry: ... dupaia in ora de romana vedeam acea persoana la geam . Pur si simplu in momentul ala incepusem sa imi curga lacrimi si nush de ce  :cry:.Dupain acea seara in timp ce totzi dormeam eu ma trezisem si ma uitasem in casa dupa cvare auzeam voci si tipete care erau aproape identice cu acea scena de moarte  :cry:

Arckadii

O sa iti adresez o intrebare tigre. In urma unei convorbiri telefonice, te sfatuisem sa mergi la biserica. Ai fost? Nu stiu de ce, dar am impresia ca iti face placere sa ai astfel de experiente, caz in care nu vad de ce te mai plangi...


Ark

lylyt_ice

 Eu cred ca ar trebuii si asta cat se poate de repede sa vorbesti cu parintii tai(la modulcel mai serios posibil) despre toate aparitiile acestea audio-vizuale). Pana la urma nu se stie care sunt motivele sau cauzele care pot produce asemenea stari. Un preot cu experienta ti-ar putea fii de mare ajutor, ar fii bine sa asculti si ce te-a povatuit Ark...nu astepta si mai bine incearca sa faci ceva...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?