Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Unde pot fi UFO?

Creat de iniventor, 24 Aprilie 2011, 20:33:05

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iniventor

 Cred ca daca ar fi adevarate s-ar fi gasit pana acum dovezi palpabile . Daca sunt adevarate ar putea fi ascunse in spatele unei planete din Sistemul nostru Solar si ar trimite sonde robot sa afle ce si cum . Din punctul meu de vedere unde s-ar putea ascunde cu mijloacele care sunt pana acum descoperite ? Oricum din punct de vedere techonologic avem in jur de 100 de ani vechime ...deci daca am face o comparatie la alta scara nu stiu unde am fi situati . Ideea este ca pot fi dezinteresati sau interesati de anumite lucruri . Nu pot decat sa ma gandesc la cateva cugetari si maxime din vechime care au samburi de adevar conform situatiilor in care suntem pusi.

  Daca ar fi sa fie adevarat nu stiu daca vom afla prea curind pentru ca lucrurile sunt in continua miscare . Eu personal cred ca stiinta este cea care va fi responsabila pentru stabilirea unor certitudini si nu e decat o opinie . Filmulete si fotografii sunt multe si odata cu ele intrebarile. Eu nu ma grabesc oricum sa trag concluzii deoarece astept si opinia altor persoane de autoritate din acest forum ca sa ma pot pronunta 50 la suta si in timp alt 50 la suta.

  Cu mult respect si consideratiune ,

Iniventor

Nox

Mutat în OZN - generalitãþi. Mai multã atenție!!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jean

Citat din: iniventor din  24 Aprilie 2011, 20:33:05
Cred ca daca ar fi adevarate s-ar fi gasit pana acum dovezi palpabile . Daca sunt adevarate ar putea fi ascunse in spatele unei planete din Sistemul nostru Solar
Iniventor, a spus cineva la alt topic ca ar trebui sa citesti mai mult pa'ci inainte sa lansezi tot felul de intrebari. La multe dintre ele sa poate afla cate ceva de pe acest forum.
Dovezi palpabile? Poate entitatiile respective nu sunt materiale, poate dovezile sunt ascunse sistematic. Mai multe despre ce cred eu in acest sens poti citi aici:http://dfi57.blogspot.com/2010/12/despre-entitati-exteterestre-si-modul.html
Ascunse in spatele unei planete? :lol: :lol: :lol: Cum poate un corp ceresc de forma aproximativ sferica sa aiba un spate? Si se mai si roteste in jurul axei sale. Daca spueai ,,ascunse sub o atmosfera groasa sau se dimensiuni mult diferite decat ce putem observa noi'', era cu totul altceva.
O seara buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

Cred ca vrut sa spuna ca se roteste pe orbita gazdei (planeta,satelit,asteroid,etc.) cu o viteza aproape egala cu viteza de rotatiei a gazdei ... dar cu mici corecti ... cat sa ramana ascuns(mascat) observatiei de pe Terra .

...sau are o miscare de revolutie (in tandem) in jurul soarelui ...cat sa fie mascat de un corp din sistemul nostru solar  ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

iniventor

colegii mei de forum care ma indeamna la studiu au dreptate , pentru ca inainte de a formula o teorie fie ea si veridica imi trebuiesc mai multe, printre care: experienta studiului , vericidatea informatiei , dar mai ales acuratetea datelor stiintifice . Orice teorie trebuie demonstrata cu probe si sustinuta de mai multi factori. Nu am nici un argument ca in Sistemul nostru Solar ar putea fi ascunsa , dupa o planeta o nava cosmica sau altceva. Iar daca au calatorit distanta asta asa mare probabil ca nu au de ce sa fie ascunsi dupa o planeta . Eu iti propun ceva : hai sa studiem amandoi mai mult si poate intelegem mai multe. As dori sa intervin asupra si asupra scrisului tau deoarece din greselile pe care le faci este cred doar graba si nu lipsa de cunostinte ( fara suparare). Eu unul am multe de invatat si am si de la tine si de la toti colegii care au postat sau care posteaza pe forum si pentru care am tot respectul pentru munca lor. Poate ceea ce scriem noi pe acest forum se discuta sau s-a discutat si in alta parte de alte persoane .

  Cu multa consideratiune si respect,

Iniventor

@Lex

#5
Citat din: iniventor din  24 Aprilie 2011, 20:33:05
Cred ca daca ar fi adevarate s-ar fi gasit pana acum dovezi palpabile . Daca sunt adevarate ar putea fi ascunse in spatele unei planete din Sistemul nostru Solar si ar trimite sonde robot sa afle ce si cum . Din punctul meu de vedere unde s-ar putea ascunde cu mijloacele care sunt pana acum descoperite ? Oricum din punct de vedere techonologic avem in jur de 100 de ani vechime ...deci daca am face o comparatie la alta scara nu stiu unde am fi situati . Ideea este ca pot fi dezinteresati sau interesati de anumite lucruri . Nu pot decat sa ma gandesc la cateva cugetari si maxime din vechime care au samburi de adevar conform situatiilor in care suntem pusi.

 Daca ar fi sa fie adevarat nu stiu daca vom afla prea curind pentru ca lucrurile sunt in continua miscare . Eu personal cred ca stiinta este cea care va fi responsabila pentru stabilirea unor certitudini si nu e decat o opinie . Filmulete si fotografii sunt multe si odata cu ele intrebarile. Eu nu ma grabesc oricum sa trag concluzii deoarece astept si opinia altor persoane de autoritate din acest forum ca sa ma pot pronunta 50 la suta si in timp alt 50 la suta.

 Cu mult respect si consideratiune ,


Aerul care il respiram nu il vedem deci NU exist.exact asta spui si tu despre ozn -uri ,eu de ce ar trebui sa iti dau dreptate. DE CE crezi tu ca ei CHIAR s-ar pitii in spatele vreunei planete sau luni numai pt. a ne studia. yo zic ca daca au reusit sa inceapa sa 'bage ture'' pan galaxie, parerea mea ca ei chiar nu au nevoie sa se camufleze astfel , poi frate chiar au tehnologii care ne depasesc cu miiii de ani sa nu zic muuuult mai mult.e foarte simplu sa se faca ascunsi pt. noi , e chiar o joaca de copii pt.ei pana so noi facem progrese in domeniu  :-)

iniventor

esti un om destept si mi-a placut raspunsul tau sincer! ceea ce nu inteleg este altceva si te rog sa ma corectezi : nu avem dovezi concludente ! asta este ! nu este decat o teorie care poate fi rasturnata foarte usor deocamdata ! si iti spun de ce: costurile ca sa demonstrezi asa ceva sunt mari si greu de facut in anii in care traim . Pot spune ca sunt tehnologii de care noi nu stim , si pot fi cu foarte mare caldura acceptate ca ozn-uri pentru publicul larg. Oricum exista modalitati de aflare si pot sa iti enumar cateva ce imi vin in minte daca doresti:
uite gandeste-te la cativa ( 3-5) sateliti de exemplu care intra pe orbita acelei planete din unghiuri diferite si avand planeta in centru lor , avand partea in cauza vizualizata total cu mijloacele tehnice moderne. Practic e doar un punct cum se poate demonstra .
2. Uite gandeste-te un pic la o varianta simpla de care suntem foarte buni : hackeri care sa afle sistemul lor de comunicare

take care,

Iniventor

Rayden

Citat din: iniventor din  28 Aprilie 2011, 21:54:31
..
2. Uite gandeste-te un pic la o varianta simpla de care suntem foarte buni : hackeri care sa afle sistemul lor de comunicare
..

@iniventor, om avea noi hackeri buni, in sistemul nostru de referinta..cu tehnologia noastra asa cum e ea, dar ca sa te apuci sa hachereshti un PC ET :mrgreen:..hai sa fim seriosi, e ca si cum iei o maimuta acu din Africa si ar incerca saraca  sa scrie ceva, orice, la pc-urile noastre, sa intelegea ce face si sa faca si ceva inteligibil..ori, slabe sanse.

arckadii

Ca sa spargi un server, trebuie mai intai ca acesta sa existe. Momentan doar banuim ca exista, nici macar nu stim unde si daca si chiar daca am cunoaste unde si daca nu stim cum sau de ce.
Discutia nu isi prea are sensul pana nu ni se confirma cu precizie faptul ca exista fiinte extraterestre cu tehnologii avansate. Pana atunci sunt doar povesti.

Ark