Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

SLEAH19

Sunt 6 capre şi un câine.

Poza e făcută cumva din interiorul unui vehicul, ceva?
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

alx

Fotografiile sunt facute afara,fara nimic in fata camerei,si fara vreo intentie de a obtine acel...efect.
Simplemente,eu trebuia sa fotografiez cu totul altceva,m-am dat jos din masina,am vazut caprele alea,si dupa cateva momente am vrut/simtit sa le fotografiez.Prima poza,cand a aparut pe ecranul camerei arata asa cum se vede,asa ca urgent am mai facut inca 2. Care 2 sunt virtual identice,mai putin focusul,care la ultima nu e prea...bun.De asta nici nu am pus-o.
Asa cum am spus,daca sunt doritori,le pot pune la dispozitie fisierele raw...care sunt neatinse.

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

uforever

Prima poza e foarte intunecata in comparatie cu a doua, de ce? Probabil cand ai miscat obiectivul a rezultat efectul asta, in zone ca cea din fotografie pozele ies intotdeauna cu probleme.

fiulploii

Evident ca am fotografiat lilieci insa de care?  :wink:

StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

fiulploii

Esti pe aproape si totusi departe  :lol: Adica e vorba de lilieci albi insa nevii , de jucarie si care contin fosfor - productie speciala de Halloween  :-D fotografiati pe intuneric .

In continuare , ce am fotografiat ?

jean

Adevarul este dincolo de noi

classic

#1252
Citat din: jean din  09 Februarie 2014, 20:11:47
Ce credeti ca am fotografiat?......

Un balon de sapun!?

Ce am fotografiat? :p

Atasament sters! Daca era cineva prezent pe aici ne lamurea ca ai pozat o reptilianca. Cum aici nu e defel pagina comica (sau diverse) ci sectiunea "Laborator" a forumului ma intreb daca nu cumva ne iei la misto...
Nu e nevoie sa raspunzi, eventual doar pe PM... StarDust
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Tyanu

fotografiile de mai jos sunt primte pe mail (stiu ca pare un  cliseu dar asa e )
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

Tyanu

La distanta asta sa fi fost o "GAZA" pare o gaza destul de mare...Initial am crezut ca e o drona insa forma e ciudata.
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

Tyanu

aceste atasamente sunt prelucrate de catre pesoana care mi-a trimis pozele pentru a fi observate mai bine
Unii vorbesc pentru că au ceva de spus, alții doar pentru a spune ceva ...

http://conspiratiisimistere.wordpress.com/

fiulploii

Citat din: Guest din  12 Februarie 2014, 02:43:09
Pai ce ai fotografiat? Sau spre ce? Detalii?
O caciula de Mos-Craciun cu ledurile aprinse, in intuneric.  :-D

classic

We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

fiulploii


romulus

CitatCe am fotografiat?
Cam asa arata si  o poza facuta de mine pe horn, ca sa vad daca e infundat  :-D !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David