Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Biodetectia

Creat de qiprian, 25 Februarie 2011, 15:55:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

qiprian

Salut,ati auzit sau cunoasteti o metoda de detectie prin bioenergie a aurului,sau a metalelor ingropate in pamant?? :-D
Cunoasteti un aparat sau o schema de biodetectie?  :lol:
Ganditiva la modul de detectie a apei sau izvoarelor in pamant cu un bat in forma de Y!

Tayka

#1
Citat din: qiprian din  25 Februarie 2011, 15:55:38
Salut,ati auzit sau cunoasteti o metoda de detectie prin bioenergie a aurului,sau a metalelor ingropate in pamant?? :-D
Cunoasteti un aparat sau o schema de biodetectie?  :lol:
Ganditiva la modul de detectie a apei sau izvoarelor in pamant cu un bat in forma de Y!

Despre detecþie prin bioenergie nu am mai auzit pânã acum,detectarea izvoarelor,a bolilor,a încãrcãturii malefice,ºi desigur detectarea metalelor,se face prin RADIESTEZIE.Dar cu un simplu bãþ va trebuii sã aºtepþi pânã când vorba aceia înfrunzeºte bãþul,existã detectoare mai moderne a radiesteziºtilor care înlocuiesc vechile instrumente ca;ansa,pendulul,bagheta,toiagul, nuiaua bifurcata de alun, acum desigur biodetecþia are un întreg arsenal de aparate electronice sofisticate,dar mai ales scumpe,Tehnicile care te ajutã la descoperirea de comori sânt;radiestezia,biolocatia,biodetectia,detectoarele de metale.Însã certitudinea si stabilirea unei locatii corecte ºi precise a unei comori ingropate este doar utilizarea unui detector de metale cât mai performant.Ori pentru achiziþionarea ºi folosirea acestuia ai nevoie de autorizaþie specialã. :evil: :-D.Restul dupã pãrerea mea este doar o bâlbâialã, dârdâialã,eventual câte odatã ºi..nimerealã  :-D
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

tractorbeam

Cred ca am mai postat ceva despre asta pe aici pe forum , totusi sa mai zic odata: un copoi batran , acu niste ani, mi-a povestiti ca pe vremuri , anii '80, la Militia Capitalei era un subofiter care avea o alergie la aur si era dus la domiciliile alora de aveau aur dosit si daca i se facea rau era semn ca in incaperile respective se gaseste aur si se puneau aia pe demolat casa bietului om - suspect sau nu , ca sa gaseasca aurul. Cam asta era biodetectia de metale atunci, probabil ca mai sunt si alte tipuri - unele induse altele nu.