Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cit anume stiu stapinii "la vedere" din planurile globale NWO?

Creat de Xanadron, 16 August 2011, 11:03:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Citat din: fiulploii din  05 Octombrie 2011, 20:51:33
Ma intreb de ce nu este si o traducere a lui Codex Gigas , in orice limba . Sau o copie tiparita dupa original si care sa fie accesibila pe piata .

http://www.wdl.org/en/item/3042/pages.html#volume/1/page/1

Traducere din pacate nu exista, sau cel putin nu exista in romana... Daca vreodata gasesc una in engleza, o s-o postez.
Iezuitii au facut cateva copii, dar nu stiu unde le-au ascuns :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nicipreaprea

________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

fiulploii

Multumesc , am primit ce am cerut  :lol: sa ma invat minte .
E scris in limba materna  :lol: dar nu a mea , asa ca o sa mai astept vreo traducere in engleza sau franceza sau chiar romana  :-D

socrate

@fiulploi
CitatDaca cunosti informatiile respective atunci stii la fel cat stapanii la vedere si in plus , deduci si restul pentru ca numai asa iti poti  asigura victoria . Sau , pur si simplu , la nivel individual te poate ajuta sa traiesti mai bine
Numai ca...pt.ati asigura VICTORIA este imperios necesara PUTEREA,iar
"la nivel individual te poate ajuta sa traiesti mai bine" spui tu,in realitate te ajuta sa traiesti mai RAU datorita faptului ca constientizezi starea de nedreptate,incorectitudine si nu poti scapa de acea stare tocmai pt.faptul ca e aplicata de o PUTERE ,"putere" care lipseste asupritului pt.a scapa de asupritor.
CitatSincer,eu nu înteleg la ce ar folosi unei anumite persoane sau întregii "suflări omenesti",cît stiu sau nu stiu stăpînii "la vedere"  sau care din stăpînii "la vedere" sunt si cei din umbră.
am spus eu in contextul,
CitatPLANURILE le fac cei ce au PUTEREA de a-și impune PLANURILE/REGULILE,care instituite prin LEGE(OBLIGATORIU) trebuiesc a fi respectate.
,tu iei fraze rupte din context si le dai o interpretare rupta din context,ce vrei sa demonstrezi!!??,posibilitatea interpretării frazelor scoase din context?
CitatDa, insa nu trebuie uitat ca ceea ce un om a reusit sa faca atunci un alt om poate sa desfaca sau altfel spus , fiecare lege prezinta si scapari - intentionate sau nu . Putere absoluta nu exista - vorbind cel putin de o societate umana sau non-umana .
ahaaa...deci,ce un om (cu PUTERE) poate sa sa faca un alt om (daca are PUTERE) poate sa desfaca,banuiesc ai vrut sa spui,altmiteri acel om lipsit de PUTERE ramane la cheremul omului cu PUTERE,logic,daca e sa tinem cont de principiile logici in expunerile noastre.
Ar fi bine sa recunosti,pina nu e prea tirziu ca:prin PUTERE ABSOLUTA  a instituit spiritul patriarhal ideologia si metodologia guvernarii NEDREPTATII SOCIALE si acceptarea faptelor imorale,nedemne de un comportament uman si de aemenea ar fi bine sa-ti notezi ca:odata cu ridicarea,anularea "puterii absolute" va lua sfirsit  odioasa gvernare patriarhala.
CitatAcum pe bune , cum ai putea defini Dreptatea  ? functie de ce ? in raport cu ce ?
Si foarte lejer unde ai pus cuvantul patriarhal  ai putea sa pui matriarhal   ca e acelasi lucru , adica o extrema si extremele nu sunt DREPTE  si nici CORECTE . Exagerarile nu fac parte din mersul natural al lumii , tot ceea ce este exagerat este respins in mod natural , nu?
DREPTATEA este un PRINCIPIU moral si juridic ce cere respectarea drepturilor fiecarui om,posibil... in opinia ta ca cei ce au intocmit D.E.X.-roman sa nu fie documentati asupra limbajului.
Cuvintul patriarhal e folosit conform limbajului pt.a defini epoca intunecata de suferinta cumplita a majoritatii absolute a omenirii din partea unui nr.restrins de indivizi care platesc sau constring persoane ca tine sa deformeze,adevarul cuplit cu scopul de asi perpetua odiasa guvernare spre perpetuarea suferintei umane.
CuvintulMATRIARHAT e folosit tot conform limbajului pt. a defini Epoca de Aur a UMANITATII a Armoniei si Demnitatii Sociale,epoca de Viata posibila prin Respectarea PRINCIPIILOR DREPTATII si implicit a Principiilor de comunicare/limbaj LOGIC si Principiile LOGICII respectate in intregul lor.
Daca ISTORIA MATRIARHATULUI nu te elucideaza complect studiaza,cerceteaza Comunitatii Matriarhale ACTUALE,daca tot NU esti departe de internet.
"Legea prezinta scapari",ce fel de scapari?,de APLICARE a unei Reguli vrei sa spui,caci cu forma/continutul Regulilor,LEGEA nu are nimic comun,acest termen defineste doar OBLIGATIVITATEA respectarii unei anumite Reguli,cu forma/continutul REGULILOR ocupinduse de DREPT Principiile Dreptatii/DREPTATEA.
Asa ca despre o anumita "lege"(in sensul idiot si timpit/deformat logic) se spune, este o lege DREAPTA sau NEDREAPTA,iata atributiile termenului DREPTATE in limbajul coerent/logic,de altfel nici nu se poate spune altfel despre "o lege"pt.ai desemna sensul/scopul,doar ca e Buna sau Rea,BUNA pt.exploatatori si Rea pt.exploatati.

CitatIn aceeasi conventie de comunicare se poate redefini orice insa , la un anumit moment realitatea te va lovi peste picioare   
Evident,ca "te poate" lovi si NU numai pe tine ci pe toti indivizii care NU respecta PRINCIPIILE DREPTATI si DEMNITATII UMANE si astfel aceeasi conventie de comunicare.

PS.am vrut initial sa ignor ACEST "gen de comentariul" a tau(cu fraze scose din context si reinterpretate dupa ureche),data fiind imposibilitatea de comunicare  cu "creatii" indoctrinati profund in doctrina "marelui creator" de mincini si distorsionare a ADEVARULUI despre UNIVERS si OMENIRE,dar am zis sa nu crezi cumva ca as putea fi altfel decit am ferma convingere (demonstrata de Logica si Istorie) despre REALITATEA masinatiilor sforarului creator si creatilor sai "la vedere" sau nu. 
 



horia2008

Citat din: Siberia din  05 Octombrie 2011, 00:41:09
Acea persoana este o persoana cu rang miltiar a unei organizatii militare religioase anterioare Illuminati...  :wink: :-D
Sau poate ar trebui sa discutam despre Pactum de Singularis Caelum  :?  :evil: (in alta parte, pe alt subiect)
Siberia, ai mai adus vorba de PSC in doua postari recente si recunosc ca sunt cam pierdut/ma cam depaseste, iar pe net prea putin am gasit in afara de link-urile de sursa; daca consideri oportun, cred c-ar fi interesant de discutat/dezvoltat un pic (aici sau pe alt subiect, cum spui mai sus)
Multumesc



Siberia

@horia2008, voi deschide un subiect pe aceasta tema (probabil maine) pentru a putea veni fiecare (eventual) cu informatii care sa completeze tabloul.
Imaginea atasata are legatura cu PSC.


"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

horia2008

@Siberia, acum ca au trecut datele critice de 28 octombrie (alter 21.12.2012), 5 noiembrie (Remember, remember the 5th of November +Anonymous threath), 8 noiembrie (asteroidul 2005 YU55), 9 noiembrie (FEMA EAS test - communications shutdown)  :martiansmile: :-)  :fullmoon: si daca timpul iti permite si ai dispozitia, poate ataci si subiectul promis - PSC related...
Multumesc
Horia



Siberia

De luni le luam pe capitole si le dezbatem impreuna - poate ne ajuta si colegul @Ronin fiindca si el are mult material strans despre gruparea in cauza :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#83
Recentele declaratii asa-zis "intimplatoare" :wink: auzite de la microfonul presupus inchis al lui D. Medvedev m-am gindit ca merita analizate pe topicul asta relativ "derapat" offtopic pe parcurs, desi mergeau si pe alte 3-4 legate de Disclosure in principiu. Sau chiar de MIB (Men In Black).

Stirea s-a mai dat p-aici, insa nu s-a prea comentat - oricum era cumva fragmentara, fiiindca primul ministru rus (fost, dar si probabil... viitor presedinte, :-D intr-o rocada perpetua cu Putin) a "scapat"- cu intentie, zic eu - mai multe chestii interesante.

http://www.reuters.com/article/2012/12/07/us-russia-medvedev-idUSBRE8B616L20121207

Dmitry Medvedev unexpectedly reveals secret presence of E.T. bases in Russia

"Together with the safe with nuclear codes, the President of this country receives a special map.
This map contains ultra secret information on extra-terrestrial beings who visited our planet."

Adica: pe linga codurile nucleare, presedintele Rusiei primeste o harta speciala cu informatii ultrasecrete despre ET-ii care ne-au vizitat planeta (n.b.: doar la trecut? n-as prea crede).

"He also receives a report about the top secret special units who keep control over the E.T. in our country.
You can find detailed information on this subject in the well known movie 'Men in Black'.
There are several movies about that.
I will not tell how many E.T. beings there are among us, because that could cause panic reactions."

Presedintele mai primeste un raport (n.b.: zilnic oare?) pe tema activitatii unitatilor speciale care CONTROLEAZA prezentza ET in pe teritoriul nostru (n.b.: NOI ii controlam pe EI? - fugi d-aici, Mitica! :lol:) - detalii despre asta gasiti in filme precum "Men In Black", dar si-n multe altele. :-o
N-o sa va spun insa citi anume ET sint PRINTRE NOI, fiindca asta ar declansa reactii de panica. :roll: :-o

Sursa: ziarul belgian "mainstream: De Morgen
http://www.demorgen.be/dm/nl/3825/Bu...e-wezens.dhtml

Concluzia mea (posibil sa fie si gresita, de ce nu?): in felul asta "intimplator" s-a dat deja startul la o Pre-Disclosure, :martiansmile: asa ca treaba-i extrem de serioasa, zic eu - si posibil legata de oarece evenimente, nu neaparat catastrofice insa - predictionate (regizat sau nu?) pentru finalul asta de an 2012.
Totul cred insa ca poate fi privit din doua unghiuri diametral opuse:

1. Probabil sa se fi luat deja (undeva Foarte Sus :star:) decizia unor dezvaluiri fie si doar partiale privind istoricul adevaratelor motive ale prezentzei/ influentzei ET pe Terra. Iar hahalerele astea de pretind ca ne conduc sa fie fortzate cumva sa... ciripeasca. 8-)

2. Sau - la fel de plauzibila si ipoteza asta - s-a intrat in linia dreapta a operatiunii false-flag Blue Beam :ufo: - o noua prosteala globala si mai parshiva ca astea de pina acum.

...Voi ce credeti oare? :roll: In afara concluziei clare ca se confirma ce banuiam de la bun inceput: stapinii "la vedere" stiu mai multe decit cred unii despre planurile NWO. :evil:

P.S. Nu mai intru in dezvoltarea unor idei justitiare corecte in principiu, dar irealizabile din pacate - cum ar fi bagarea la racoare pe citeva milenii (si pe Lumea Cealalta deci :-D) a tuturor celor care ne-au mintit cu nonshalantza si nesimtire :x pina acum (iarasi, e doar parerea mea si asta).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Cautatorul

#84
Da asa-i.. stapanii stiu multe:

tocmai am postat pe alt topic urmatoarea informatie cum ca premierul Australiei "recunoaste oficial" ca profetiile mayase sunt "adevarate":

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1843.msg77648/topicseen.html#msg77648

Cred ca e din aceeasi serie... cu Medvedev...

Acum daca e sa credem in teoriile conspiratiei putem crede ca e o campanie mondiala de ironizare si luare in deradere a celor care spun adevarul ca ni se pregateste ceva, ca vine apocalipsa ori alte dezastre. Aaaa.. cum puteti crede in asa ceva.. ha ha ha.. cum puteti crede prostiile astea?  .... si ei barloguri pline de provizii isi fac... pe ascunselea...

Sau poate ca sunt si ei dezinformati ... cine stie. Sunt atatea intoxicari ca nu mai stii ce sa crezi. Sau poate ca nici stapanii din umbra nu sunt hotarati in ce priveste modalitatea prin care sa-si duca la indeplinire planurile. Stiu unde vor sa ajunga dar nu sunt siguri care ar fi calea cea mai scurta. Si atunci ne dau noua de rumegat subiecte si teorii ale conspiratiei dupa care aplica lovitura de gratie la care nu se astepta nimeni.

Xanadron

Lasind la o parte detaliul ca stirea cu PM-ul de la Antipozi e deja veche  - http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,4033.msg77596.html#msg77596 -, trebuie poate pedalat mai apasat pe nuantze - fiindca sint diferente de la cer la pamint intre "glumitza" aberanta , dar cu scop pre-anuntzat al australiencei( "The message was recorded to promote Tom and Alex's "End of the World" radio show, which is set to air at 6am AEDT on Friday morning" ) si "sporovaiala" doar aparent accidentala 8-) a lui Medvedev.
Intr-o emisiune cu tematica diversa, in care  PM-ul rus a ironizat nepunctualitatea lui Putin sau idiotzenia politistilor in genere. :-D

Respect in orice caz orice opinie - inclusiv p-astea de sustin ca elita ruseasca n-are habar de ET, care implicit nici nu exista, deci n-a avut si n-are vreun contact cu ei, ba chiar si ipoteza ca eu-tu-noi-voi sintem doar niste "copane ginditoare" :-D fierte norocos intr-o aleatorie supa proteica primordiala si tot asa.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mariusvlad

Sa-mi dau si eu cu presupusu' daca tot e la liber.
La acel nivel (sefi de stat sau de guvern) nu se fac presupuneri nici macar in gluma cu un asemenea impact la public.
Referitor la premierul Australian, e greu de crezut ca atata l-a dus capul incat sa aprinda artificii cand in jurul nostru miroase a gaz.
Iar Medvedev oare chiar nu stia ca streamul live a-l televiziunii incepe cu minute bune inainte de emisiune si se incheie cu mult mai tarziu decat emisia propriu zisa in tot acest timp el fiind receptionabil de catre profesionisti din intreaga lume nu doar de catre cei din studio?
In alta ordine de idei stim cu totii cu cata grija isi aleg cuvintele, cat de atent isi scriu discursurile si cat de bine orchestrata este o emisiune in direct astfel incat sa nu produca surprize deci eu exclud varianta cu ''porumbelul scapat'' de Medvedev. E Disclosure curat, doar ca nu e cazul sa ne provoace vreun atac de cord asa ca o iau usurel. Eu includ in ciorba asta si pe NASA cu a-l ei comunicat care o sa intre in cartile de istorie.

Xanadron

P.S. la postarea anterioara: Mea culpa daca am lasat loc unei interpretari ironice a ipotezelor tale, colega Cautatorul... Cu care-s de acord in principiu dupa o citire mai atenta (eram cred sub influentza malefica a Lunii :fullmoon: :-D), poate doar cu exceptia dezinformarii generale-n care sintem NOI evident scufundati, dar nu si EI, Iluzionistii de la putere - inclusiv Puterea Vizibila.

Clar insa ca nici EI nu stiu chiar toate detaliile gindirii unor minti dupa mine deloc umane :-) care-i ghidoneaza subtil - din simplul motiv ca, desi antiselectati s-ajunga-n virful piramidei, unii ca Medvedev nu cred sa fie simple clone teleghidate, oricit de "programati" ar parea sau chiar ar fi.

...Si sa nu uit - fiindca de multe ori am avut de gind s-o postez, dar am uitat de tot atitea ori - beh-deh, scleroza...: :lol: o scurta secventza din filmul-cult "Easy Rider" (1969) cred ca-i mai actuala decit orice imbirligate teorii recente pe tema ET :martiansmile: si toata increngatura de intrebari conexe.

Easy Rider 1969: UFO Discussion
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

uforever

O alta opinie: " mendeleev" asta poate ca e mai "caterincos" din fire, cu "simtul umorului"(ha ha ha, uitati-va la M.I.B. :-o, pe sistemul "vai ce nebun sunt, nu sunt amuzant?"), poate e un pic ghiorlan ca orice politician, adica vezi doamne "noi ii controlam pe e.t.", poate sa umflat tarata in el, poate vrea sa fie la moda(in pas cu "sfarsitul lumii"),  poate nu ia mers vodka inainte de ciorbica...etc. Orice politician face sacrificii de dragul imaginii, ce e la moda, care e ultimul trend, ce strecoara indoieli, teama, confuzie in ultimul timp? pai blestematul asta de 21.12.2012, de ce nu s-ar folosii de asta? Eu imi dau seama ca lui  " mendeleev" asta, daca nu-i functioneaza "pixul" intr-o zi si are o stare proasta, se intampla chestiuni majore, daca iahnia de fasole nu a fost suficient fiarta, e posibil sa declanseze un "uragan", dar politicienii sunt cele mai josnice fiinte umane, asa ca e foarte posibil sa-si doreasca sa fie in trend. Cu ce se putea lega mai bine subiectul e.t. decat cu 21.12.2012? este posibil sa fie o simpla campanie de promovare a ghiorlanului, o strategie simpla: daca e la moda rock 'n'roll-ul, imi rup genuchii pe podele...parerea mea, "nu da la dinti daca nu-ti place" :lol:

roxaline

Citisem azi dimineata pe la ore mici ce s-a scris in ultimele 5-6-7mesaje si ma gandeam asa ( deh .. calatul rufelor duce la diverse "opinii personale"  :roll: ):

Daca as fi presedinte / PM cum as ajunge la un disclosure fara panica prea mare? 'Pe teren' am cel putin urmatoarele;
- una bucata popor turtit la creier din actiunile guv anterioare si colaborarile cu mass media, aka populatie abrutizata de frica legata de supravietuire, frica de boala, saracie, decenii multe de crize peste crize, campanii nesfasrsite de minciuni politice si nu numai. So, un "bobor" abuzat pe toata linia.
- "epidemie" de frica legat de perioada dec 2012 ref info si scenarii cu apocalipsa lui peshte
- un numar foarte mare de observatii ref ET facute de oameni simpli sau nu; de cand cu internetul povestea este greu controlabila si inca nu am rezolvat problema cenzurarii internetului.
- posibile reactii extrem de violente la un anunt oficial de genul "baieti si fete, avem musafiri, ridicati ochii spre cer si o sa vedeti parcarea plina"  :rainbow: Doar tot noi le-am spus ca "nu se'exista"
- de cateva decenii apar in studii aspecte de genul : oamenii nu stiu cum sa scape de politicieni, nwo etc si se uita dupa cate o varianta, creaind miscari peste miscari, fiecare deceniu a avut valurile sale. Daca da vreunuia prin minte sa chimbe politicienii / conducerea cu ET-isti ... hmmm .... adica sa nu mai asculte de guverne, institutii etc.?
- (probabil) ET-ii au anuntat sau au lasat sa se inteleaga ( sau se vede statistic ?!) ca nu se mai ascund atat de eficient ca pana acum, "indicatoarele de bord" arata ca un disclosure ar fi suportabil.
- nici nu pot sa fac un disclosure oficial pentru ca ar trebui sa "marturisesc " ca stiam de mult si aveam si probe si mai exista tari unde justitia inca functioneaza cat de cat, ne putem trezi cu procese la adresa guvernantilor si institutiilor .... sau direct alergati cu bata si "gratulati" de mama si alte neamuri. Asta ca sa nu vorbim de un shift rapid de putere catre ET.
- mai avem si turma de functionari din institutii, turma alcatuita, in mare parte, din oameni supusi si bine indoctrinati. Pobabilitatea ca ei sa-si faca treaba in continuare controlabil, sa fie la fel de supusi este de ... Hmm ... imi da cu minus?
- specia umana numita ziaristi este ca o lama cu 3-4 taisuri. Sunt la mana lor si ei la mana mea ( in mare parte ).. dar trebuie sa-i am aliati, altfel pierd totul din mana.
- daca admit existenta ET plus ca stiam, ca aveam dovezi ... automat se va schimba intreaga paradigma stiintifica, adio Newton & al. Offff ... si cum ii mai conving eu sa ia pastile si sa nu se razvrateasca fata de companiile petroliere, energetice. Ei, prietenii mei, o sa-si vada marile business-uri amenintate, de unde mai primesc eu bani de alegeri? Care alegeri?

Asaa .. si ce-as putea sa fac. mi-o zis unul dintre consilieri ca o solutie ar fi diseminarea informatiei ca info de scandal, pentru ca o astfel de info "se consuma" precum mancarea / apa / aerul, conduce la discutii intre oameni, divizarea lor in tabere .. si corturi uneori  :-D, insa nu creaza valuri puternice de reactii nedorite. Intre timp, creierul aplatizat se obisnuieste cu ideile, tot circul se consuma ca un foc mocnit.

intre timp pot sa pun problema unor intentii nu prea otodoxe, asa incat oamenii sa se stranga in jurul guv / reprezentantilor si, de frica, sa nu se gandeasca la faptul ca "unii" care au deja o tehnologie ce permite zboruri ciudate fie ele si prin soare, poate or avea si arme pe masura, deci daca ar fi vrut sa distruga .. aveau tot timpul la dispozitie.

tot intre timp pot sa "port discutii" si .. mai vedem ce solutii gasim.

Mda ... calcatul rufelor noaptea dauneaza grav neuronului  :-D Au uitat sa scrie avertismentul pe cutia fierului de calcat  :rainbow:


"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins