Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Evadarea din Matrix - conditii/solutii preliminare (si simple)

Creat de Xanadron, 03 Octombrie 2013, 14:05:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

prometeus

Dupa vanzarea cu succes a elementelor(pamant, aer, apa, lemn, metal) si dupa incheierea vanzarii ...elementarelor(electroni, protoni, neutroni si a celor ce cu siguranta vor fi descoperite la Cern) aflata in desfasurare, probabil ca vanzarea a.d.n. ramane ultima solutie :rainbow: ...


Xanadron

#272
Pe aceeasi linie video-predigerata :-D (deocamdata), doua din nenumaratele expuneri f. plastice ale unui anume Sadhguru - postate fiindca-s interesante ca documentatie ontopic din pdv... extrem-oriental si nu fiindca as fi neaparat 100% de acord cu parerile expuse (desi seman un pic cu el daca-mi las barba :-D):

Care-ar fi scopul vietii?
What is the purpose of human life? Sadhguru

sau: "Cum am putea sa evoluam?"
How Can I Evolve? - Sadhguru
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Un articol conex bine de tot cu unele "timpenii" ;) emise p-aici:
http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/scientists-claim-that-quantum-theory-proves-consciousness-moves-to-another-universe-at-death/

("Savantii sustin conform principiilor fizicii cuantice ca, dupa moarte, constiintza se muta in alt Univers")

...comentat (mai bine decit as face-o eu cind n-am vreun chef/impuls, ca acu' :-D) aici, de catre atentul, minutiosul si echilibratul Joseph P. Farrell:

http://gizadeathstar.com/2014/01/consciousness-reincarnation-multiverse-version-quantum-mechanics/

P.S Ma batea un gind sa reiau/continui puricarea temei A.I. + nada Eschaton-ului pe linie nu numai gnosticofilo-epinoica (fiindca eu zic ca nimeni, da' absolut nimeni n-a venit si nici n-o sa vina vreodata sa ne "salveze" - de noi insine mai ales - ci doar cel mult sa ne invetze una-alta - v. soteria christica), da' m-am sucit - deocamdata, din aceleasi motive atinse-n alta parte (ce-ati facut bre in ultimii 4-5 ani? :lol:) si de colegul mr.

Oi reveni insa pe 1 aprilie. :-D Pina atunci, cele patru luminarii :star: din Cartea Secreta a lui Ioan (Harmozel, Oroiael, Daveithai si Eleleth) sa va ghideze spre Mica Mare Iesire... deloc ascunsa!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

roxaline

Citat din: Xanadron din  15 Ianuarie 2014, 15:49:36
Un articol conex bine de tot cu unele "timpenii" ;) emise p-aici:
http://www.spiritscienceandmetaphysics.com/scientists-claim-that-quantum-theory-proves-consciousness-moves-to-another-universe-at-death/

("Savantii sustin conform principiilor fizicii cuantice ca, dupa moarte, constiintza se muta in alt Univers")

...comentat (mai bine decit as face-o eu cind n-am vreun chef/impuls, ca acu' :-D) aici, de catre atentul, minutiosul si echilibratul Joseph P. Farrell:

http://gizadeathstar.com/2014/01/consciousness-reincarnation-multiverse-version-quantum-mechanics/

P.S Ma batea un gind sa reiau/continui puricarea temei A.I. + nada Eschaton-ului pe linie nu numai gnosticofilo-epinoica (fiindca eu zic ca nimeni, da' absolut nimeni n-a venit si nici n-o sa vina vreodata sa ne "salveze" - de noi insine mai ales - ci doar cel mult sa ne invetze una-alta - v. soteria christica), da' m-am sucit - deocamdata, din aceleasi motive atinse-n alta parte (ce-ati facut bre in ultimii 4-5 ani? :lol:) si de colegul mr.

Oi reveni insa pe 1 aprilie. :-D Pina atunci, cele patru luminarii :star: din Cartea Secreta a lui Ioan (Harmozel, Oroiael, Daveithai si Eleleth) sa va ghideze spre Mica Mare Iesire... deloc ascunsa!

Se muta .. prin "tunelele de jucarie" ale lui Penrose et al.  ?  :-D
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/01/140116085105.htm

CitatA review and update of a controversial 20-year-old theory of consciousness published in Physics of Life Reviews claims that consciousness derives from deeper level, finer scale activities inside brain neurons. The recent discovery of quantum vibrations in "microtubules" inside brain neurons corroborates this theory, according to review authors Stuart Hameroff and Sir Roger Penrose. They suggest that EEG rhythms (brain waves) also derive from deeper level microtubule vibrations, and that from a practical standpoint, treating brain microtubule vibrations could benefit a host of mental, neurological, and cognitive conditions.
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

abyss


Ganditorul

#276
Super filmul dar si performanta de a-l publica imediat ( e dat publicitatii in 28 ian 2014 )

Interesant  unde ajunge discutia pe tema asta - pentru ca aparent te contrazici sau esti oarecum in dezacord cu o forma de rezistenta la acest mod de a percepe realitatea. Nu e prima data cand apare ideea ca in spatele cortinei din spatele cortinei sunt o anumita specie de ET - care limiteaza de mii de ani si dezvoltarea umanitatii si contactul cu alte civilizatii.
Ideea ca planeta asta e a noastra si trebuie recucerita, trebuie sa ne intoarcemla o anumita ordine, la o anumita "stiinta pierduta" face parte din aceasta forma de rezistenta. Aparent esti in dezacord cu aceasta directie. Dar poate este doar o parere...

abyss

Filmul pus de mine mai sus se inscrie pe acelasi ton mizerabil precum si Thrive (evident e doar opinia mea). Si spun asta deoarece orice minciuna perfecta contine peste 90% adevar. Nu pot sa nu ma minunez cat efort poate cineva sa depuna in a distorsiona realitatea, in special pentru acel contingent de ,,fraieri" care desigur a atins ,,masa critica" de mii de ani... Astfel poti contracara orice actiune de armonizare si mentii tenia care suge viata si timpul nostru.
  Principiul este simplu si eficient si se bazeaza pe superficialitatea in gandire ,,ajutata" tehnologic mai nou prin bruiajul informational si mai vechi, prin metoda religioso-psihologica. Metoda veche continea invataturi fundamentale in proportie de peste 90% impanate cu o agenda straina evolutiei pasnice si armonice... Vezi cruciade, jihad etc.
Oare distrugerea a fost mesajul religiilor sau pacea si intelegerea, constientizarea realitatii inconjuratoare?
Acum pentru o minte atenta apar cateva fisuri in mesajul acesta de tip Noua Era... care mesaj in sine nu face altceva decat sa CONFISTE noua era in care in mod natural am intrat deja.
Prima nepotrivire e legata de Grey Aliens. Se foloseste imaginea lor neobisnuita, e alterata 10% fix cat sa semene cu o mutra umana de excroc psihopat si apoi e livrata la pachet cu o aditionala distorsiune de 10% cum ca ne sug ceva valoros, noi fiind vacile domnului. Se da exemplu Colonelul Philp Corso. Da, insa el a mai spus si alte lucruri si anume ca reprezentantii complexului militar industrial au hotarat sa ascunda provenienta tehnologiilor straine pentru o mai usoara transferare a lor in mediul industrial civil.
A mai spus ca au existat prabusiri de nave extraterestre, ca nu mai conteaza acum daca acesta a fost un mod camuflat de a oferi ceva oamenilor desi principiile existau deja de la Tesla incoace. Ajutorul a constat in TIMP. Timp castigat fara a mai cerceta si accelera tehnologiile prin intermediul altor razboaie, UN WW3... pana la distrugerea totala. Practic ne-au salvat. Oamenii au ascuns adevarul asa cum furnicile cara repede in musuroi o libelula cazuta din cer. TINERII MERITA SA CUNOASCA ADEVARUL!!! A spus colonelul Corso.
Prin urmare se amesteca nuantele, extraterestrii sunt Arhontii. Se aduce in prim plan un mare nume: Carlos Castaneda si traditia shamanica. Iarasi avem o infuzie de minciuna de 10%. Traditia shamanica vorbeste despre niste creaturi energetice care au fost intalnite de shamani in calatoriile lor decorporalizate. Acum mai bine de 10.000 de ani se presupune. I-au intalnit si parazitii cosmici s-au tinut dupa ei pana aici. Acestia nu au nici un fel de tehnologie! Sunt vazuti de catre shamani ca niste norisori intunecati care merg in salturi si stau ciorchine pe cate un om si fac ce stiu ei mai bine...ii creeaza stari conflictuale storcandu-l energetic.
Acum, frica acestor paraziti este vizavi de fiintele care pot calatori liber in afara timpului si a spatiului fiindca acestea pot vedea cursul lucrurilor si influenta evenimentele. Tehnologiile de tip tesla, permit iesirea unui vehicul dincolo de timp si spatiu, s-a mai discutat despre asta. Ce ne-au oferit ET prin navele prabushite a fost printre altele fibra optica necesara manevrarii unui dispozitiv in conditii de serioase campuri electomagnetice. Cine mentine tacerea?

Ce se mai ascunde?
Se ascunde faptul ca Arhontii sunt aici de foarte mult timp. Dar nu au venit cu nave spatiale... E scris ca au penetrat-o pe Sophia, care e Terra, deci au penetrat membrana electromagnetica a planetei si s-au adapostit aici. Dracii, cum mai sunt numiti. Pe de alta parte avem o gramada de exemple de fiinte luminate, cu mesaje de pace si intelegere, cu planuri de constructii, coduri morale etc. Plus manifestari tehnologice: nori de foc, care de foc, tunete, ridicari la CER si CERURI, picturi vechi cu nave zburand, care proiecteaza fascicule de binecuvantare, teleportare ori transmisie de informatie. Cerul apartine unei alte categorii dintodeauna! Pamantul insa si Stapanitorul lumii acestea intra in zona Arhontilor. A celor veniti candva din cer, izgoniti, rebeli, pusi pe ceea ce putem numi deconectarea de la Sursa si trairea unei manifestari individualiste. Daca nu mai sunt conectati cu sursa vietii...nu e normal sa se hraneasca cu cate putintel din fluxul vital al altora? Ei? Cum suna asta? Eu zic ca suna destul de logic.
Cum zice filmul ca ne putem apara de invadatori? Vag sugereaza ca prin cunoasterea adevarului si anumite atitudini comportamentale vom reusi sa ii infruntam. O prostie.
Daca cineva care detine tehnologia calatoriilor spatiale si temporale isi pune in cap sa ne invadeze ori sa ne suga ceva...cu siguranta nici macar nu am putea realiza asta. Nu s-ar putea discuta despre asta, nu ar exista conceptul.
Pana una alta guvernele ne obliga sa platim taxe si impozite, guvernele sunt conduse de catre un grup de cativa si ei sunt cei care se tem. Se tem fiindca extraterestrii contacteaza oameni obisnuiti, de aici si nevoia de a-i scoate de nebuni pe aceia, de posedati, schizoizi etc. Crescand numarul contactatilor a crescut si nevoia de a contracara fenomenul. Pana la urma nu poti declara toata planeta ce fiind afectata de schizofrenie. Au incercat sa ameninte ca detoneaza arsenalul nuclear daca ET-ii mai intervin in a dezvalui anumite realitati. Raspunsul? Il stiti, le-au fost dezafectate instalatiile de lansare a rachetelor nucleare  Atunci au inceput un razboi informational, de anatemizare a vizitatorilor, de transformare a acestora in monstri.
Totul se rezuma la a tine oamenii la munca, si cand munca s-o termina...cum sa le spui incet si cu picatura ca au fost tratati ca niste maimute dresate puse la munca silnica... Sunt convins ca existau si puteau fi identificate si alte cai de a obtine banii necesari dezvoltarii tehnologiilor viitorului.

Iata ce spune Col. Corso:
Roswell Revisited -- Colonel Phillip J. Corso

Iata ce spune fiul col. Corso:
Colonel Corso's Legacy

Iata ce spune asistenta lui V. Braun:
Von Braun's Legacy

si altele:
http://www.youtube.com/user/SDisclosure/videos

fiulploii

Citat din: abyss din  30 Ianuarie 2014, 12:27:11
http://www.youtube.com/watch?v=sJF8rJw19zA#t=1639

fara subtitrare
Filmul nu mai exista  :-D

Mai jos un film mai vechi , de prin 2011 , cu cercetari sovieto-rusesti in domeniul de care vorbim noi pe aici .
Filmul este productie ruseasca cu titrare in engleza si face niste conexiuni interesante intre Roger Bacon, Kozyrev, stari alterate de constiinta, calatorie in timp, telepatie si ''energia'' formelor - in cazul de fatza , oglinzile concave.
  Se pare ca Nostradamus intra intr-o incinta construita special unde ''receptiona'' evenimente din viitor , analog cercetatorilor rusi care au experimentat ''oglinzile lui Kozyrev''.
  Prea multe nu se dezvaluie fiindca totul poate fi o veritabila arma psi - mai ales ca se face o mica legatura cu sistemul de antene HAARP.
  Pe scurt, inca o piesa de puzzle .
http://www.youtube.com/watch?v=QXJ3FvUBX4E&feature=player_embedded#at=614

   P.S. Inaltare      = trecerea energetica in ''spatii'' superioare
          Ascensiune = trecerea cu tot cu corpul fizic in aceleeasi spatii superioare

maura

Citat din: Aseneth din  25 Decembrie 2013, 21:35:45
Una din extrem de putinele metode pentru evadare, descrisa cap coada, greu de inghitit chiar si in teorie, in practica aproape imposibil de realizat, dar nu chiar imposibil, este in cartea lui Stefano Elio D'Anna, " Scoala Zeilor". Cartea poate fi descarcata de aici: http://audiospiritual.com/pdf/index.php?dir

Multumesc Aseneth  :star:
Citesc si recitesc ..... :rainbow:
"Cine caută adevărul îşi asumă riscul de a-l găsi."

fiulploii

  Dupa atatea pagini de discutii mai mult sau mai putin rodnice, o intrebare la domniile voastre.

Cine vrea sa evadeze din Matrix un pas in spate  :lol:

abyss

Citat din: fiulploii din  12 Februarie 2014, 14:10:52
   Filmul nu mai exista  :-D


UFOTV® Presents : ANCIENT ALIEN MYSTERY OF THE ARCHONS - Invaders from Space HD

https://www.youtube.com/watch?v=mMFl1v8Fc9Y

hanzo

am citit si nu mai stiu unde  :mrgreen: despre panarama de film cu nazistii pe luna..

mi-a venit in minte sven hassel, cu imperiul iadului, la sennelager un anumit colonel primea vizita unora la 12 noaptea, care dupa descrieri aratau putin altfel decat oamenii normali.

bazme au nu, am spus.  :rainbow:

fiulploii

#283
Citat din: hanzo din  15 Februarie 2014, 10:04:17
am citit si nu mai stiu unde  :mrgreen: despre panarama de film cu nazistii pe luna..

mi-a venit in minte sven hassel, cu imperiul iadului, la sennelager un anumit colonel primea vizita unora la 12 noaptea, care dupa descrieri aratau putin altfel decat oamenii normali.

bazme au nu, am spus.  :rainbow:


Fragmentele in cauza :

După cele spuse de ordonanţa lui, von Gernstein nu se culca până la ora patru dimineaţa, pentru că juca pocher cu Moartea şi Diavolul. Jura că într o noapte îi văzuse, Moartea era îmbrăcată toată în negru din cap până în picioare, cu crucea Hohenzollernilor în jurul gâtului, iar Diavolul în uniforma unui Obergruppenführer SS. O poveste bizară, dar unii dintre noi mai creduli, erau convinşi că acesta era adevărul. Circulau multe zvonuri despre von Gernstein: că era în legătură cu Diavolul, că ţinea liturghii negre, că învia morţii... Oricum, în mod sigur era ceva misterios în legătură cu acest om. În locuinţa lui, lumina ardea toată noaptea şi la uşă erau parcate două Mercedes uri mari, negre, care soseau în fiecare noapte, exact la miezul nopţii şi plecau în zori.

Se părea că aghiotantul dinaintea celui actual, întorcându se în lagăr la ora patru dimineaţa de la cel mai apropiat bordel, fără îndoială beat pe trei sferturi şi incapabil să suporte un şoc nervos, dăduse din întâmplare peste colonel şi detestabilii săi companioni, când trecea pe poarta principală. Aghiotantul fusese descoperit în dimineaţa următoare, întins pe pământ cu patru coaste rupte şi urme de dinţi pe tot corpul. Delira ca un nebun şi de atunci nu şi a mai revenit. În cele din urmă a fost transferat la spitalul de psihiatrie al armatei de la Giessen unde, se zicea, umbla prin saloane cu o mătură pe umăr, spunându le celor pe care îi întâlnea că el e moartea cu coasa.

Una dintre cele mai grozave povestiri a venit de la caporalul Glent care, într o dimineaţă, a dat buzna în apartamentul colonelului cu un comision oarecare. Deşi credea că colonelul este în altă parte, l a descoperit pe neaşteptate şezând la masă şi jucând pocher cu doi indivizi înspăimântători. Oaspeţii, potrivit celor spuse de Glent, s au înfăşurat imediat în pelerine şi şi au tras pălăriile peste ochi, nu însă înainte de a le putea vedea feţele. Erau, zicea el, înspăimântătoare. Ca ceva din pergament, cu găuri negre unde ar fi trebuit să fie nasul şi gura, cu ochi roşii ca flacăra şi fără urechi. Şi întreaga încăpere puţea a sulf...
A doua zi, Glent şi a cerut transferul. I a fost refuzat categoric, dar a fost scos din personalul colonelului şi trimis să lucreze la armament, unde au considerat, presupun eu, că avea mai puţine şanse să întâlnească moartea şi pe diavol la fiecare colţ.
Mai mult decât oricând înainte, soldaţii se îngrozeau la gândul de a l întâlni pe colonel. Era de ajuns să i se audă scârţâitul şi scrâşnetul membrelor artificiale, în depărtare, ca să nu mai rămână nimeni pe o rază de un kilometru.



   Nu am reusit sa gasesc nimic despre acest colonel, banuiesc ca numele e putin modificat.
   Ar fi interesant de aflat daca aexistat un asemenea personaj in armata germana.
   Dincolo de infloriturile literare cred ca a existat ceva care l-a facut pe autor sa mentioneze episodul .
  Parca ar fi un candidat de-al lui Il Separatio... :evil:

hanzo

ar trebui vazut ce comandanti au condus unitatea de la Sennelager, poate asa gasim un nume real, si de acolo..

http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/reichblacksun/contents.htm#Contents

mai cautam, observam vreo legatura..