Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cipuri in oameni? Cumva 666?

Creat de IONUT, 01 Septembrie 2006, 21:59:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Tare schema, dar de unde pana unde A=0 , U = 5 , V= 5... Alo....nu cumva nu au valoare numerica pentru ca dadea cu virgula?
:rocket:

IONUT

LupinThe3rd, pai nu ai citit articolul din linkul prezentat ? poate e doar o coincidenta, dar totusi de ce nu iese nr 666 din numele tau sau al meu sau al nustiu cui ? si atentie la citatul din apocalipsa :
"adica numele fiarei, sau numarul numelui fiarei. 18. Aici este intelepciunea, cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei"

Deci se observa clar ca este vorba de spre "numele" sau "numarul numelui" si trebuie sa pricepem ca trebuie socotit - "aici este intelepciunea, cine are pricepere trebuie sa socoteasca numarul numelui"

Deci inaintemergatorul ANTICRISTULUI nu va purta numarul 666 , cel putin nu la vedere, ci va fi codificat cumva in numele lui , cum este posibilul exemplu de mai sus.

LupinThe3rd

Ionutz, per moment nu sti numele meu, asa ca nu ai de unde sa sti... :evil:
Pe scurt ce spui tu se traduce in felul urmator:
D =  500
C =  100
L =   50
X =   10
V/U = 1
M = 1000 nu ne intereseaza iar restul sunt 0.
Atunci respectivul numar il poti scrie ca o suma ponderata adica.
Orice_nume = a1*D + a2*C + a3*L + a4*X + a5*U + a6*V  unde a1...a6 reprezinta de cate ori respectivele litere apar in text "nume". Deci toate acele texte care au:
1 bucata D
1 bucata C
1 bucata L
2 bucati U si V
6 bucati I
si nu contin M si X dau suma respectiva... la care adaugi limbile posibile si faptul ca celelalte litere pot apare in orice combinatie...
Limiteaza numarul de limbi la trei: latina, greaca si ebraica pentru ca sunt strans legate de istoria crestinismului... Cate combinatii poti sa ai?
Vezi ca e unul din treadh-uri am postat un fragment din Umberot Eco referitor la numerologie... Cred ca merita citit :)
Si cateva intrebari:
1. cum trece rationamentul de calcul de lama lui Ocan?
2. cu ce te ocupi in viata de zi cu zi? (o curiozitatea a mea ca sa am o imagine cat mai buna despre interlocutor?)
3. si daca ai timp vezi ca la diverse gasesti un thread legat de lecturi suplimentare. poate iti gasesti timp sa adaugi un raspuns sincer :)

IONUT

Tre sa specific calr ca imaginea si asocietrea titlului nu am creat-o eu ci am preluat-o.

Limba utilizata in titlueste latina si atat, se observa clar.
Ma ocup cu multe, printre care si lectura, te intereseaza si niv de studii ? =  univ, acum e randul tau.
Ce crezi ca ar trebui sa citesc, concret ? Mare granada de scheme si teorii cu numerologii si mai stiu eu ce rationamente... nu e clar mesajul di Apoc.13.16-18 ?

xennon_2000

 cred in numarl 666..versetele din biblie sunt metaforice...chestie de simbolistica :evil:

LupinThe3rd

@Ionutz... Studii universitare poate insemna multe: literatura, informatica, educatie fizica si sport.
La mine e simplu: Electronica, master in Proiectare automata :)
Versetele sunt clare, doar ca nu specifica metoda de calcul. Am vazut si calcule in care cardul VISA era interpretat in acest mod...
Respectivul verset este, cel putin in versiunea ortodoxa:
"18. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase. "
Oare cum e corect: sa socotesti numarul sau sa socotesti pana "iese" rezultatul? Oare de ce nu se pleaca de la numar si se incearca sa se ajunag la numar? :)


IONUT

Citat din: LupinThe3rd din  02 Februarie 2007, 15:29:15
@Ionutz... Respectivul verset este, cel putin in versiunea ortodoxa:
"18. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase. "
Oare cum e corect: sa socotesti numarul sau sa socotesti pana "iese" rezultatul? Oare de ce nu se pleaca de la numar si se incearca sa se ajunag la numar? :)
S-a calculat in directia asta .. ca o varianta , insa nu exclud posibilitatea inversa.. poate va fi mai edificatoare..si poate ofera mai multe ipoteze, eu nu sunt impotriva. Te rog sa intelegi ca eu nu am nimic cu nimeni si nici cu tine, ci am expus o varianta "descoperita" de altii, pe care tre sa o avem in vedere. Eu sugerez ca lumea sa fie atenta, cum ne indeama si Mantuitorul - "vegheati", si tre sa fim atenti la "semnele vremurilor".
Ai cumva alte ipoteze ? Astept.

Noutati cu c ipuri, insemnari pe corp , respectiv implanturi..aveti ?

xennon_2000

Nu mai  este mult si vine adevarata globalizare! :evil:
Pe un cip se pot pune toate informatiile despre o persoana inclusiv  localizare!
Un prim pas s-a facut cu tel mobile si cardurile!indispensabile

IONUT

Adevarat, pe chip se pot pune muulte informatii... inclusiv p[rograme. Deja sunt oameni ...cu astfel de implanturi.  Unii ofiteri din armata SUA sunt in procese sau chiar in inchisoare ptr ca nu sunt de acotrd cu aceste chipuri .. ptr ca controleaza intimitatea omuluui.

xennon_2000

te simti manevrat ca un robot! :cry:ar trebui un sondaj...sunteti sau nu de acord cu cipuri in brat?
sa se stie totul despre tine!stare materiala, adresa, studii, experienta in munca, antecedenta!

LupinThe3rd

#100
Niate linkuri utile:
http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_the_beast
sa vedeti cum e cu codul de bare si cu numarul bestiei :
CitatSome support this barcode theory through reference to the three elongated end and middle symbols on every barcode, they appear identical to the symbol used to represent the number six on the right hand segment of a barcode - 666 is the template from which barcodes are read. This resemblance is however, questionable, as the elongated bars do not contain enough elements to be coded numbers.[22]
si
http://bellsouthpwp.net/l/a/laurergj/UPC/666quest.html
unde zice ala care le-a inventat:
Answer- No bars are there for esthetic purposes, to do so would defeat the goal of making the tolerances as great as possible and the area as small as possible.
CitatEach character is a fixed length, 7 modules and composed of two spaces and two bars. Form the outer ends toward the center, the character starts with a space and therefore a single bar is required to "close" the character. The other bar is used to allow the level setting (gain) circuitry to adjust to the contrast of the particular symbol. The center pattern is narrow space, narrow bar, narrow space, narrow bar. This pattern is 4 modules wide and distinguishes it from the a 7 module character thus giving direction and end information to the logic.
The assignment of digits to specific patterns was arbitrary.
Adica desenau si ingerasi doar ca era o problema de spatiu, marime scanner pe scurt de bani... Puteau sa deseneze si alte chestii dar iar se gasea un Pruteanu care il faca nesimtit pe ala cu codul :))
Si inca ceva interesant:
http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_eschatology
unde scrie ca:
CitatSome Christians, notably followers of Eastern Orthodoxy but also members of other sects, regard most popular discussion of this topic to be fundamentally and dangerously false. Theologians from a number of traditions point out that the Book of Revelation was included late in the Biblical canon, because of lingering questions regarding its usefulness. Many early teachers thought the Christian faith should be single-mindedly preoccupied with what is most transparently understood concerning salvation. The book is not included in the liturgical readings of most traditions. Nevertheless, a great number of Christians consider the effort to understand the Book of Revelation (and other prophecies) to be one of the most important issues, if not the chief objective, of their Christian faith
Asa ca incetisor si cu grija...

Nox

Atasez niste imagini.
Traducerea aia din latina pica daca se demonstreaza ca numarul 666 e mai vechi decat ziua de nastere a limbii latine. Si cu siguranta nr. 666 e mai vechi decat limba latina. Sapati mai adanc!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

LupinThe3rd

@bluemoon8520:
Vorba francezilor cu piul nostru de  ingineri si curtea lor de astrologi si alti corigenti la algebra
Conform la ce scrie acolo 2/3=0.666
0.666*3 = 1.998  :fullmoon:
Adica eu am terminat mate-fizica si la noi 2/3 = 0.(6) adica 0.66666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666.....6666666666666666....6666666........
Bah... fractii, numere reale, ecuatii, etc... la ce trebuie? ca doar e scris in stele : :mrgreen:
@bluemoon: la tine cat e 2/3? : :-D
SEMIDOCTISM

Nox

#103
Domnul meu LupinThe3rd:

2 impartit la 3 face 0.(6) [a se citi 0 virgula perioada 6] [perioada 6 inseamna o infinitate de cifre de 6] din pacate matematicienii nu prea inteleg un lucru... ei nu au scris/vazut acea infinitate ci doar au presupus ca exista.

Adevarata impartire este:

2 impartit la 3 face 0 rest 2. Ideea era alta: 2000 impartit la 3 face 666 rest 2. [in multimea numerelor naturale]

Oi fi terminat tu la mate-fizica, dar se pare ca nu ai inteles un lucru esential: Universul nu lucreaza cu virgule ci cu numere astronomice.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

baaron

Citat din: bluemoon8520 din  02 Februarie 2007, 20:43:11
Traducerea aia din latina pica daca se demonstreaza ca numarul 666 e mai vechi decat ziua de nastere a limbii latine. Si cu siguranta nr. 666 e mai vechi decat limba latina. Sapati mai adanc!

Sumer - Civilizatia sumeriana
Sistem de calcul sexagesimal.......Beep Beep :-D