Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

Ora de varã reclamatã la OPC

Nemulþumitã cã trecerea la ora de varã îi dã tot programul peste cap, o femeie din Focºani a fãcut reclamaþie la OPC.
În zadar i-a explicat directorul instituþiei cã schimbarea se face printr-o lege acceptatã la nivel internaþional. Femeia insistã cã este dreptul ei de "consumator de timp" sã se revolte. Ca atare, vrea sã-ºi facã publicã problema ºi sã se sesize Guvernul ºi Preºedinþia.

:-D :lol: :lol:

sursa: ProTv
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Lone Ranger

Eu, unu' cred ca femeia din Focsani are dreptate... Dar a avea dreptate shi a tzi se da dreptate sunt, in Romania cel putzin, doua kestii complet diferite. Hmmm, poate k ne-ar trebui shi o "Pagina Tragica"  :x pe forum... For the record, shtirea mai sus citata de Pri3st3ss aparut-a shi in onor ziaru' unde "dau cu sapa"...

On the other hand, cer scuze, nu vreau sa ma dau crocant, da' am mai zis aseara bancu' cu peshtishoru' de argint, tzaranu' devenit printz moshtenitor shi Sarajevo la nishte unii care s-au uitat la mine ca la felu' 14. A trebuit sa le explic care printz moshtenitor a fost asasinat la Sarajevo inainte de Primul Razboi Mondial.... Amanunte suplimentare, demne de Pagina Comica, in "Peripetziile soldatului Svejk in Razboiul Mondial" de Jaroslav Hasek. Vetzi gasi acolo shi cîteva mostre de "analiza strategico-politica" din categoria rîsu'-plînsu' cum, de altfel, aud zilnic in drumu' spre redactzie...

MrWhite


romulus

----
Citatda' am mai zis aseara bancu' cu peshtishoru' de argint, tzaranu' devenit printz moshtenitor shi Sarajevo la nishte unii care s-au uitat la mine ca la felu' 14. A trebuit sa le explic care printz moshtenitor a fost asasinat la Sarajevo

----Ha, ha, asta-i chiar buna, poate mai buna ca bancu' in sine !
----Shi chiar te-ai apucat sa le tii lectia de istorie...????
-----Aracan di tini , ti compatimesc . De, monsher ce sa-ti fac , asha-ti trebuie daca te'nvartesti in medii de "telectuali" sa'ntampla shi d'astea.......!!! Ha, ha, ha, buna asta .......Bravo !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Lone Ranger

Citat din: romulus din  03 Aprilie 2008, 17:48:00
----
----Ha, ha, asta-i chiar buna, poate mai buna ca bancu' in sine !
----Shi chiar te-ai apucat sa le tii lectia de istorie...????
-----Aracan di tini , ti compatimesc . De, monsher ce sa-ti fac , asha-ti trebuie daca te'nvartesti in medii de "telectuali" sa'ntampla shi d'astea.......!!! Ha, ha, ha, buna asta .......Bravo !
---Am zis !
"Telectuali", zici? Nooo buuuuun, stai sa mai vezi. Am avut o colega de redactzie, din categoria "facultishti cu fiTZe" (d-~aia care scriu "ph~a" în loc de f~a) care se lauda ca ea a facut Facultatea de Aero-Spatziale,  dar cînd i-am pomenit de diferentza dintre un bombardier tactic shi unul strategic s-a uitat la mine (tot) ca la felu'14 shi m-a acuzat ca "inventez kestii ca sa ma dau mare". Am mîrît ca afrimatzia mea e super ushor de verificat, "ca d-aia s-a inventat Google". Alta podoaba, din aceiashi categorie, s-a luat de mine la modul "ce, te dai mai deshtept decît BBC-ul?" Era vorba de un articol în care statea scris negru pe alb (de un englezoi de-al lor) "tabloul lui Carol I Stuart pictat de Hans Holbein". Holbein - care a fost pictorul de curte al lui Henric al VIII-lea Tudor - trebuia sa calatoreasca în viitor vreo 2 secole ca sa-l picteze pe Carol I Stuart... Pe lînga ~ashtia, cei care nu s-au prins de poanta "urmeaza piesa <<^Imparatul Ielelor>>, pe versurile unui tînar poet contemporan, numit Johann Wolfgang von Goethe", poanta lansata de regretatul Teo Peter în timpul unui concert Compact desfashurat la Polivalenta, erau nishte nevinovatzi....
Ma opresc aici. ^In încheiere, o explicatzie... grafica. Serverul care gazduieshte site-ul nefiind el prea prietenos cu diacriticele, a trebuit sa inventez: "~a" are vaolarea fonetica din "shcoal~a" (subst. nearticulat)

Arckadii

fratilor, telectualul eram eu. asta e, ce sa fac daca istorie si geografie nu stiu:)
se mai intampla. chiar nu m-am prins de banc.:P


Ark

romulus

Citatchiar nu m-am prins de banc.
---Rusinica monsher, nu m'asteptam de la tine ! Dar ce sa-ti spun, ca i l-am zis si io, asa la misto, lu' fimiu, al mic,  care-si ia acuma licenta la ASE. ......
----Rezultatu'? Sa va luati amandoi de mana si puneti burta pa carte .......!
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

LupinThe3rd

Citat din: romulus din  04 Aprilie 2008, 15:13:51
---Rusinica monsher, nu m'asteptam de la tine ! Dar ce sa-ti spun, ca i l-am zis si io, asa la misto, lu' fimiu, al mic,  care-si ia acuma licenta la ASE. ......
----Rezultatu'? Sa va luati amandoi de mana si puneti burta pa carte .......!
---Am zis !
Isi ia licenta la ASE. A mea acu' se ridica in picioare si merge pe langa scaun :D.

Lone Ranger

@Lupin. Sa-tzi traiasca shi sa tebucuri de ea. Shi ea de viatza!

LupinThe3rd

Multam fain LoneRanger. Si tu la fel

Lone Ranger

BTW de un post al lui Lupin din "capraria" Controlul mintii – cheia Noii Ordini Mondiale, referitor la "elementele alchimiei moderne" în viziunea lu' Nea' Mitica Dragomir-Corleone  :evil: , vin shi eu cu o alta mostra de alchimie moderna:
Citat
Apropo de Vincon Vrancea (care îi apartzine lui Gigi Netzoiu - n. LR) . La Gala Vinului Romanesc 2005, compania a fost... ....unul dintre favoritii juriului presei la sectiunea intitulata - ironic - "Dealurile Chimiei", pentru "performantele" descoperite de controalele ANPC. Ca urmare a interventiilor de tot felul, premiul nu s-a mai acordat. Sa fie un triumf al aparentelor asupra continutului?! Poate ca, totusi, ar fi fost o echilibrare justa a situatiei...
Chestia poate fi gasita aici:
http://www.vinul.ro/vincon.html

Arckadii

Citat din: romulus din  04 Aprilie 2008, 15:13:51
---Rusinica monsher, nu m'asteptam de la tine ! Dar ce sa-ti spun, ca i l-am zis si io, asa la misto, lu' fimiu, al mic,  care-si ia acuma licenta la ASE. ......
----Rezultatu'? Sa va luati amandoi de mana si puneti burta pa carte .......!
---Am zis !

n-ai sa vezi. doua subiecte care nu ma intereseaza absolut deloc. sincer, nu mi-e rusine sa recunosc. e mai rusinos sa nu-ti cunosti limitele.
de studiat studiez insa cu totul altceva:)


Ark

Lone Ranger

Cum spuneam mai jos, de bancu' asta (Peshtishoru Fermecat, tzaranu' & atentatul de la Sarajevo) nu s-au prins nici personaje cu "shtaif & pretentzii" de tip "eu mi-am luat masteratu', deci sunt dekshtept, sa moara mama". Shi care, prin specificul meseriei, TREBUIAU sa fie familiarizatzi cu istoria...

romulus

CitatIsi ia licenta la ASE. A mea acu' se ridica in picioare si merge pe langa scaun .
-----He, he, nici nu-ti ve-i da seama cum trec anii! Te trezesti deodata ca Ei ( ori EA in cazul tau )  fac aripi si zboara de langa tine ! Ai sa vezi ! Si poate o sa te oftici si tu putin , cand n-o sa stie cine a fost si ce-a facut Bush, ori Putin  la faimosul summit " istoric" din anul de gratie  2008 din Bucuresti , capitala.......... Ungariei ....! Ha, ha..........
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Lone Ranger

Pe prima pagina a numarului de sambata al unui tabloid bucureshtean apare un articol cu titlul: "Baba violata in padurea Baneasa!". ^In numarul de luni al aceluiashi ziar, articolul de fond se numeste: "Invazie de babe in padurea Baneasa!".