Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LupinThe3rd

Citat din: sevastase din  11 Iunie 2008, 09:58:50


Lupin dupa ce citeste posturile mele  :lol:
Daca te-as lua in serios probabil :d

Shadowman

Citat din: ciuciulete din  11 Iunie 2008, 10:09:14
vrei sa spui ca sunt oameni care vor sa demonstreze ca forumul (si implicit organizatia Rufon) este o mocirla? Neah, ma indoiesc. Cred ca confunzi libertatea de exprimare cu actiunile subversive   :wink:  :roll: . (sau nu?  )

Actiuni subversive se pot desfasura, bine-merci, sub pretextul : "Dom'le, imi ingradesti dreptul la libera exprimare garantat de Constitutie ?" sau : "Va platesc reptilienii si fortele oculte de nu-mi dati voie sa-mi expun obsesiile ? "
Discutam intr-un spatiu virtual,in care orice e posibil...
Doar suntem pe un forum unde "teoria conspiratiei" e la mare cautare,nu-i asa...?  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

 Fara aluzie la membrii forumului !
Delirul de sugestie,influenta intilnit la persoanele bolnave de schizofrenie !
Sugestie de la distanta,actiuni radio,organizatii misterioase,persoane care actioneaza cu ajutorul "curentilor", SCHIMBARI ALE FORMEI FETEI INTERLOCUTORULUI !
  Atasez doua fotocopii din volumul "PSIHIATRIA " scris V.A.Ghiliarovsky,aparute la Editura Medicala, 1956...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

 L.E : Orice asemanare cu unele cazuri descrise pe forum e posibil sa fie pura intimplare...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Serban M

Citat din: Shadowman din  11 Iunie 2008, 13:00:44
L.E : Orice asemanare cu unele cazuri descrise pe forum e posibil sa fie pura intimplare...

:-D sau nu

spooky

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 09:41:31
Am ajuns la trista concluzie ca forumul si site-ul RUFON, face parte din aparatul mass media care incearca sa influenteze opinia publica intr-o directie anume.

Se promoveaza idei anume, se cenzureaza anume idei, se tolereaza atacul a persoana numai atunci cand serveste agenda celor ce dicteaza directia forumului.

Am atras acum ceva timp atentia ca se va introduce ideea de a accepta existenta unor alte rase incet incet prin intermediul mass mediei.

Acum traim o perioada in care vaticanul " admite " , teveul romanesc aduce militari si inregistrari video, iar personaje care studiaza " fenomenul " gen dorneanu, sunt adusi ca " experti "  :roll: asupra subiectului.

In acelasi timp pe un site de conspirationism si a sevrea a fi plin de oameni deschisi la minte, orice nu urmeaza directia dictata de moderatori sau opiniile lor, este prompt sters, mutat,moderat sau pur si simplu este luat lamisto de nesimtiti sau nesimtite special tolerate de moderatori sau conducerea forumului.

Nu e nici o surpriza sau mirare pentru mine personal, daor ca atunci cand am descoperit rufon chiar am crezut ca e un forum a celor ce indraznesc sa nu se conformeze si au curajul sa gandeasca diferit.

Cateodata maamuzam copios cand trebuia sa ma plang la cei care creeaza problemele. In concluzie, e trist dar adevarat.

RUFON face parte din extensia aparatului NWO care contribuie la dezinformare pe teritoriul Romaniei.

Si eu care credeam ca exista si la noi oameni care indraznescsa gandeasca.

Exista si exceptii la regula. Sunt aici membri care chiar inteleg ce se intampla sisincer nici nu inteleg cum rezista in mediul asta infect de dezinformare si mediocritate.

Faptul ca mesajul acesta va fi sters sau mutat confirma concluziile mele  :|

Sevastase, dupa cum vezi, ti-am lasat intotdeauna aceste "critici". O sa ma abtin de la mai multe comentarii inutile.

Observ ca esti frustrat, ai probleme de socializare, nu ai reusit sa te adaptezi unor reguli ce exista pe acest forum. Confuzi democratia si dreptul cu dreptul de a transforma un spatiu virtual de comunicare si schimb de idei in plaja frustrarilor tale. Iti repet pentru ultima oara, conformeaza-te regulilor acestui forum astfel incat cu totii sa putem sa ne exprimam in mod civilizat opiniile, prezinta-ti parera si NU o impune.

Am vrut sa vad ce ai de criticat... nimic, zero... esti trist.  Doar chestii generale, nimic concret. Stii doar sa faci galagie, stii doar sa tipi ca aici dezinformam, dar fara sa argumentezi ceea ce sustii. Daca nu iti convine, lasa-ne, te rugam, sunt multi deranjati de obraznicia ta.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

#51
Citat din: Cautatorul din  10 Iunie 2008, 16:58:50
Eu insa am adus argumente cum ca rufon e o masinarie de manipulare si au fost aruncate la gunoi. Nici o explicatie.
De exemplu:

http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=2

Undeva mai jos la profil scrie:

http://www.wisetech.ro

Iar pe prima pagina mai jos sunt niste adrese de contact din tari de pe axa lui Basescu.

Pentru a vedea cam ce profit a avut:
http://www.listafirme.ro/catalog/j1472477_rdn_media_serv_srl.htm
Daca nu puteti atunci intrati la:

http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_nume.htm
Unde introduceti RDN MEDIA SERV la nume selectati Bucuresti si  o sa vedeti ca aceasta firma a avut pierderi si nu profit.

Intrebarea ramane: Cine finanteaza RUFON si pe Paul Dorneanu sa mearga de exemplu la intalnirea aia bilderberg?

Chiar daca e masinarie de manipulare, eu ma aflu aici pentru a incerca sa o contracarez.


Cautatorule, nici nu stii sa cauti ceva pe net... daca intr-adevar vroiai sa afli mai multe despre mine.
In primul rand nu inteleg ce te freaca grija cu firma mea. Nu inteleg ce te preocupa sursele mele de a castiga bani? Nu am nici cea mai mica obligatie sa-ti dau tie, mai ales, lamuriri... daca ma intrebai frumos, ti-as fi spus. Nu am facut niciodata un secret din ce imi castig eu bani. Ai venit cu aceste aberatii, ca atlfel nu le pot numi. Tie, cine iti finanteaza conectarea la internet si timpul petrecut online ca eu sa imi pierd timpul la astfel de tampenii?
Cine te hraneste pe tine? Cine iti da bani sa te imbraci? Cine iti plateste excursiile si/sau concediile pe care le faci?

Nu vreau sa cad in absurditatea de care dai dovada, si, sunt convins ca ai si tu un loc de munca, sper, si ca iti casigi singur painea. La fel si eu... imi castig singur painea si tot ceea ce am facut sunt din resursele mele propii, iar daca mai indraznesti sa vii cu astfel de acuzatii aberante, imi rezerv dreptul sa te banez de pe acest forum deoarece consumi inutil biti pe care eu ii platesc.

Pe scurt, deplasarea la Istanbul mi-am platit-o din banii mei. M-am deplasat cu masina achizitionata in sistem leasing (prin societatea comertciala pe care o detin intr-o proporti majoritara), la care inca mai am de platit 2 ani, un Citroen C4 1.6HDi (care a suferit mai multe avarii in deplasarile pe care le-am intreprins in scopul investigatiilor RUFOn; ca idee, am fost nevoit sa schimb un capat de bara, bieletele de directie si o janta ca urmare a unui incident pe drumurile patriei noastre, si altele...). Facand un simplu calcul ai sa vezi ca nu te costa foarte mult un drum pana la Istanbul (sub 100 euro motorina dus intors). Iarasi, facand un mic research pe Internet ai fi vazut ca nu e foarte mult cazarea in Istanbul (35 euro pe noapte).

RUFON este sustinut din sursele mele proprii. Toate deplasarile pe care le facem sunt din banii nostri de buzunar. Mi-ar fi placut sa fi fost finanti de X sau Y si sa putem face mai multe. Cand o sa se intample, o sa stiti, cu toate ca nu ma obliga nimeni. Nu sunt intutie publica sa dau raportul nimanui.

Daca tu ai alte informatii pe care eu si ceilalti nu le cunoastem prezinta-le. Altfel, taci!

Te intreb ultima oara, ce manipuleaza RUFOn, eu (Paul Dorneanu) si INFOCON? E ultima sansa pe care ti-o dau sa raspunzi. Alte acuze pe viitor se vor alege cu restrictionarea dreptului de a mai posta pe forum. E valabil si pentru celelalte acuze personale sau nesustinute de probe. Pentru ca nu pot sa iti dau amenda asa cum face CNA-ul cand vii cu acuze fara sa le probezi, apelam la metodele de care dispunem.

Imi cer scuze fata de ceilalti utilizatori ai acestui forum, care isi pierd timpul citind aceste mesaje in loc sa isi petreaca timpul intr-un scop mai bun.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

contemplatorul

#52

Domnule spooky,

N-ar fi mai simplu, ca sa stergeti pur si simplu fara avertisment, tot ceea ce considerati ca nu cadreaza cu "directivele congresului al 14 lea", sau cu "recomandarile NWO", si astfel sa lichidati, incet incet, tot ceea ce inseamna bulibaseala=viata necivilizata=haos in conceptia dvs. ???

Orice "meciuri" se comenteaza, mai mult sau mai putin principial, si nu este vina nimanui ca este unic=ne_aliniat=ne_inregimentat=dez_ordonat la nivel mondial !

spooky

Citat din: contemplatorul din  11 Iunie 2008, 15:26:30

Domnule spooky,

N-ar fi mai simplu, ca sa stergeti pur si simplu fara avertisment, tot ceea ce considerati ca nu cadreaza cu "directivele congresului al 14 lea", sau cu "recomandarile NWO", si astfel sa lichidati, incet incet, tot ceea ce inseamna bulibaseala=viata necivilizata=haos in conceptia dvs. ???

Ba da, mi-ar usura munca, dar dupa cum vezi ma complic singur.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

StarDust

Citat din: contemplatorul din  11 Iunie 2008, 15:26:30
"directivele congresului al 14 lea", sau cu "recomandarile NWO", si astfel sa lichidati, incet incet, tot ceea ce inseamna bulibaseala=viata necivilizata=haos in conceptia dvs. ???
Orice "meciuri" se comenteaza, mai mult sau mai putin principial, si nu este vina nimanui ca este unic=ne_aliniat=ne_inregimentat=dez_ordonat la nivel mondial !

Domnule contemplatorul,=
O sa zici iar ca am ceva=cu tine. Ce e cu "buli_baseala" de mai sus? tra_du te rog.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

contemplatorul

#55
o ultima completare la ideea cu "meciurile", si anume:


.............. iar cei din tele_vizoare=forumuri, nu se lasa influentati=distorsionati=parazitati de "tele_spectatorii" din fata lor, ci:

"emisiunile" continua total neabatute, intr-un total "dispret"=botezat "sfanta ignoranta", fata de toti acestia.

Ca banu` sa iasa !

Star_dust,

Buli_Baseala, este stilul meu preferat de viata, si stiu ca nu este pe placul celor "666"  !

Shadowman

   Alta boala grea : PARANOIA !
http://sanatate.ele.ro/Paranoia_--a7066.html
http://www.sfatulmedicului.ro/Dictionar_medical/paranoia_4406.html
  Si-un link interesant : http://www.paranoiamagazine.com/    :wink:

Propun deschiderea unei sectiuni pe acest forum : Boli,Afectiuni,Spitalul de Urgenta,Spitalul 9 sau,ma rog,alt titlu...Se simte nevoia !  :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

StarDust

Citat din: Shadowman din  11 Iunie 2008, 15:38:25
Propun deschiderea unei sectiuni pe acest forum : Boli,Afectiuni,Spitalul de Urgenta,Spitalul 9 sau,ma rog,alt titlu...Se simte nevoia !  :-)

Subscriu in totalitate acestei idei !!!
Continutul anumitor postari, s-ar putea transfera acolo.Fara probleme!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

LP

Multi nebuni pe planeta asta!!!!  :fullmoon:

alinutzu

contemplatorul macar zice ca e alienat deci nu prea ai ce sa ceri de la el  :lol:
can't stop the signal ...