Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

24 noiembrie 2010: (o altã) invazie extraterestrã?

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 19:59:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

padme

Si eu care credeam ca ati inteles filmuletul si discutati despre el, cand colo sunt 10- 10 postari care  vorbesc despre... nimic!
In caz ca nu stiai Urban, a fost un user care a postat filmulete in rusa si n-a obiectat nimeni! Au mai fost si postari de texte cu rugaminte de traducere!

Urban

Citat din: padme din  23 Noiembrie 2010, 10:23:04
Si eu care credeam ca ati inteles filmuletul si discutati despre el, cand colo sunt 10- 10 postari care  vorbesc despre... nimic!
Pai tocmai de aia e mai indicat sa existe si un comentariu detaliat langa orice link sau videoclip, ca sa evitam postarile despre...nimic. Nu toata lumea locuieste in Italia ca tine...sau si mai bine daca tot ai vazut printre primii clipul video de ce nu te-ai apucat sa ii faci rapid o traducere omului ca sa evitam discutiile despre nimic?

Citat din: padme din  23 Noiembrie 2010, 10:23:04In caz ca nu stiai Urban, a fost un user care a postat filmulete in rusa si n-a obiectat nimeni!
Au mai fost si postari de texte cu rugaminte de traducere!
Posibil, dar sunt sigur ca de acum inainte nu vor mai exista asemenea postari.
Cat despre traduceri, asta e forum (in limba romana), nu birou de traduceri autorizate.
Daca cineva gaseste un clip interesant in rusa, japoneza sau thailandeza are la indemana tehnologia secolului XXI, adica search pe Google si gaseste in paispe limbi exact aceeasi stire sau informatie.
Mi se pare o tampenie afirmatia "dragii mei forumisti, am gasit o stire extraordinara insa e in rusa, daca aveti timp voi sa o traduceti pentru ca eu trebuie sa plec sa cumpar lapte, revin...pupici".

padme

Citat din: padme din  22 Noiembrie 2010, 20:58:19
Ma mir cum de am pierdut emisiunea! Pai in primele minute prezentatoarea vorbeste despre apropierea de o data "sensibila" motiv pt care s-a facut emisiunea! Data este 24/11- la care va avea loc un prim contact, deci nicidecum o invazie, cel putin pana acum. Dupa care vorbeste despre dosare de la aeronautica italiana ce cuprind date despre ozn care nu au mai fost prezentate pana acum. Maine o sa ma uit la intreg filmuletul si o sa spun mai multe!

Poate ar trebui sa citesti mai atent! Sau daca vrei o explicatie neaparat, aseara nu am avut timp, am deschis clipul si am vazut cateva secunde! Si acum iar nu am timp, pt ca in loc sa fac altceva stau si ma harjonesc cu tine! Deci, atentie- o sa inchid si ma intorc mai tarziu, ok?

Urban

Citat din: padme din  23 Noiembrie 2010, 10:44:17
Poate ar trebui sa citesti mai atent!

Cred ca tu ar trebui sa citesti mai atenta.
Clipul are peste 7 minute, daca tu crezi ca in alea 7 minute cucoana aia a zis doua propozitii ar trebui sa te mai uiti inca o data la clip.
Iar treaba cu "Maine o sa ma uit la intreg filmuletul si o sa spun mai multe!" e de apreciat, dar sa stii ca nu sta nimeni sa te astepte pe tine maine sa revii cu un raspuns, forumul functioneaza continuu si aici se aplica treaba cu "laptele" de mai devreme.
Te asteptam mai tarziu cu traducerea integrala a video clipului...ca sa nu zici ca suntem misogini. :-D


abyss

Aºa tatã... Muºcã.-i ... Muºcã-i nu-i lãsa! :)

În videoclip mi s-a pãrut interesantã partea în care un bulgar afirma cã ei deþin codul traducerii cercurilor. Deºtepþi bulgarii aceºtia...

Urban

@Abiss

Mi-e teama sa nu vina invazia inaintea traducerii.
Macar sa stiu si eu ce spune cucoana acolo, ce trebuie sa bag in rucsac, unde sa ma duc, ce sa fac...chestii de astea.

padme

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 10:49:51
Cred ca tu ar trebui sa citesti mai atenta.
Clipul are peste 7 minute, daca tu crezi ca in alea 7 minute cucoana aia a zis doua propozitii ar trebui sa te mai uiti inca o data la clip.

Si eu cred ca totusi tu ar trebui sa citesti mai atent! Am zis destul de clar ca n-am ascultat decat primele secunde- un minut, deci nu 7!

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 10:49:51
Iar treaba cu "Maine o sa ma uit la intreg filmuletul si o sa spun mai multe!" e de apreciat, dar sa stii ca nu sta nimeni sa te astepte pe tine maine sa revii cu un raspuns, forumul functioneaza continuu si aici se aplica treaba cu "laptele" de mai devreme.
Te asteptam mai tarziu cu traducerea integrala a video clipului...ca sa nu zici ca suntem misogini. :-D



Asta este! Cine poate sa astepte bine, cine nu, nu! In caz ca nu stiai, azi e maine!

Una peste alta, in cele 7 minute observate atat de bine de Urban, de fapt este prezentarea emisiunii care tine ceva mai bine de o ora. Deci chestia cu data 24/11 este doar mentionata ca facand parte din problemele ce vor fi tratate. Se pare ca decriptarea unui cerc aparut in italia a dus la aceasta concluzie a datei unui prim contact pe 24/11! Alte lucruri tratate in emisiune sunt: declaratii si desecurizari de dosare apartinand Aeronauticii Militare- dosare ce cuprind semnalizari UFO din partea personalului militar; un interviu cu Zecharia Sitchin despre Annunacki; obiecte neidentificate din Rusia, fenomenul Tunguska si alte filmari considerate pana de curand secrete si care eu le-am vazut pe Discovery- recuperarea discului ingropat pe jumatate, incluzisv obiectul de deasupra Moscovei si obiectul triunghiular de pe cerul Kremlinului; declaratia lui Ronal Regan din anii 80 desre o eventuala invazie extraterestra; si despre activitatea grupului italian 45°GRU- sky watchers care urmaresc, filmeaza si studiaza atat fenomene aparute pe cer cat si filmari primite de la diverse persoane! Si cam atat!


Citat din: @biss din  23 Noiembrie 2010, 11:09:42
Aºa tatã... Muºcã.-i ... Muºcã-i nu-i lãsa! :)

Vezi ca te faci vinovat de instigare la muscat! :)))))))))))

Urban

Multumim.
Bun, si in afara de presupusa data a invaziei exista ceva in acel clip care sa nu fie postat si pe Rufon?
Ca sa nu discutam la nesfarsit despre aceleasi lucruri.
Sau hai sa o luam altfel... tu spre exemplu esti de multa vreme pe forumul asta, ai citit si te-ai documentat in limita timpului disponibil pe care l-ai avut... tu crezi ca exista in acel clip vreo noutate in afara de trambitarea datei apocaliptice?
Ce ti s-a parut tie interesant la video clip sau ce a completat din puzzle-ul tau?

Pe de alta parte, tu chiar traiesti cu impresia ca vreodata vreun muritor de rand va avea acces la vreun document secret, real al vreunei intalniri sau experiment UFO?
Pe cine tragem de urechi daca nu vin extraterestrii la data anuntata? :roll:

Revin:
Unde au aparut cercurile?
Ce organizatii UFO sunt pe o raza de 300 de km in jurul zonei unde au aparut cercurile?
Exista posibilitatea ca acele cercuri sa fie un fals?
Cine le-a studiat?
Ce pregatire au cei care au studiat cercurile?
Din ce organizatii fac parte cei care au studiat cercurile?
Exista interese ascunse in spatele celor care au studiat cercurile?
Cine este grupul italian 45°GRU?
Cine sponsorizeaza grupul italian 45°GRU?
Exista probabilitatea ca acest grup 45°GRU sa aiba de fapt un alt scop in afara celui declarat?


Si asa mai departe....

padme

Da' nu e vorba de o invazie ci de un prim contact, care cred ca e altceva!
Pai nu! Din cauza asta nici nu am tradus cuvant cu cuvant pt ca n-are rost! Lucrurile mentionate sunt arhicunoscute si cred ca din cauza asta, mi-am adus aminte, nu am pierdut emisiunea ci n-am urmarit-o! Pacat ca nu stiu de unde naiba sa iau chestia cu 24/11 sa vad mai bine desre ce e vorba, ori e doar mentionata ca fiind decriptata din cerc ori se vorbeste mai mult despre ea!
Cat despre organizatia 45°GRU- cred ca sunt si pe la noi asemenea sky watchers! Au apartura, filmeaza, studiaza, nu dau verdicte....

Pai... unele dintre ele se mai desecurizeaza, ce a trecut de 50 de ani si nu mai reprezinta asa... o problema. Iar cele, asa-zise desecurizate sau nerecunoscute (cum ar fi povestea cu discul din Rusia) - cumulate cu din ce in ce mai multe emisiuni despre UFO (sau mi se pare mie?) eu le percep ca un fel de pregatire... pentru.. ceva! Stii, cred ca se digera mai usor informatiile primite pe rand, de la cele mai nesemnificative pana la cele mai... importante!

Eu nu traiesc cu nici o impresie si mi-am exprimat parerea de multe ori vizavi de informatiile care circula pe internet si au in compozitie cuvantul "secret"; sunt mai mult pt. date concrete, verificari, etc.

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 12:48:54
Pe cine tragem de urechi daca nu vin extraterestrii la data anuntata? :roll:

Pe Vlad6 evident! El a venit cu ideea invaziei! :))))))))))))))))))))

OK Lasa-mi si mie putin timp!

Urban

Tu esti o draguta, inteleg ca ai vrut sa-l sustii pe Vlad.
Acum sa iti explic in alta ordine de idei, pe tine te intereseaza sa sustii pe cineva care nu e in stare sa Gandeasca pentru el? (nu e vorba de Vlad, e doar un exemplu)
Daca de fiecare data cand cineva posteaza o aberatie pe Rufon sar alti 30 sa-l sustina ca vezi domne "ce avem cu saracul baiat"...pai ala cand sa mai aiba timp sa Gandeasca pentru el?
Tu chiar nu te-ai saturat de toate comentariile analfabete si agramate pline de aberatii si porcarii izvorate din creierul unor creduli (si aici sunt incluse si toate tampeniile de interviuri si alte documentare pentru spalarea creierelor gen Zeitgeist)?


Vlad6

CitatIarasi nu ai inteles, problema nu e ce vreau eu sa aud de la tine ci ar fi mai indicat daca de fenomenul asta OZN, extraterestrii si asa mai departe s-ar ocupa persoane care si cunosc cate ceva, nu doar cele care cred. Adica unii ar trebui sa inteleaga ca aici nu e Happy Hour si nici nu stam la o mica barfa mondena.

Deocamdata eu doar cred.
Pentru ca nu sunt formator de opinie,nu am intalnit E.T. ,si tind sa nu radicalizez crezand cu tarie ca e ca mine si doar ca mine.Asta e una dintre cele mai nasoale boli.
Ti-am mai spus ca provin din domeniul artei,acolo nimic nu e exact.Nu pot spune ca ceva se face doar asa.Intotdeauna exista mai multe cai de a rezolva o problema,sau de a analiza un subiect anume.

CitatEee, aici e buba...de crezut credem toti dar cine Cunoaste cate ceva despre fenomen.
Sau altfel spus e vax ca doar crezi, mai important e cat cunosti din toata treaba asta ori pentru asta ai nevoie de mai multe, nu doar de credinta.

Aici o dam deja in alte domenii.
Cunosc o parte din fenomenul OZN,altfel nu cred ca aveam cum sa scriu acel text.
Recunosc ca forumul Rufon m-a ajutat in mod special prin multitudinea de informatii valabile.


CitatSau altfel spus vroiai sa zici ca fenomenul OZN nu a inceput odata cu Roswell, nu?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Incidentul_OZN_de_la_Roswell
http://en.wikipedia.org/wiki/Roswell_UFO_incident

Da.cred ca nu dateaza de atunci venirea lor pe pamant.

CitatDin nou crezi si nici o dovada palpabila.
Despre ce picturi este vorba si cand ne arati analizele tale?

Din nou,da.Cred.
Poftim sursa : http://xfacts.com/old/index.html
Si inca un topic,chiar de pe Rufon : http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2870.0.html

CitatDe ce esti asa de sigur ca s-a pierdut legatura...pe ce te bazezi cand afirmi asta?
Pai daca inainte extraterestrii erau infatisati ajutand oamenii prin tehnologie,astazi nu ii mai vedem facand acest lucru.
La asta m-am referit.

CitatCare resurse?
Ai facut o statistica sa vezi ce resurse mai are planeta asta? Daca da, am fi bucurosi sa o vedem si noi...
Imi pare rau ca nu sunt sociolog sa iti fac si statistici.
Dar de ce vrei sa ti se dea mura-n gura si nu faci un simplu exercitiu de imaginatie.
Ei daca sunt atat de avansati din punct de vedere tehnologic pentru ce le-ar mai trebui fier,aur,petrol,gaze naturale,s.m.a.
Eu nu cred ca farfuriile lor zburatoare sunt facute din fier si merg cu benzina.
Iar daca ar fi chiar innebuniti dupa resursele noastre cred ca ne invadau de mult,nu asteptau sa le consumam noi ca nebunii.


Desigur,te rog sa imi demonstrezi ca nu e ca mine,si ca sunt tampit.
Chiar m-ar ajuta acest lucru.


CitatDeci pana la urma cum ramane, s-a pierdut legatura dintre noi si ei sau ei sunt in continuare aici si ne manipuleaza?
Probabil modul in care m-am exprimat a fost eronat.
Nu ei ne-ar manipula acum ,ci altii,dar asta face parte din topicul NWO si conspiratii de genul.

CitatDe vorbit se vorbesc multe, problema e ca de facut nu se face nimic.
In legatura cu ce ai dori sa se faca ceva?

CitatNu-i nimic daca nu cunosti, ai pe forum o duzina de subiecte despre crop circles, daca le citesti pe toate devii erudit.
Ei,de-aia va si multumesc pentru informatiile detinute pe acest forum.

Serban M

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 13:08:07
Tu esti o draguta, inteleg ca ai vrut sa-l sustii pe Vlad.
Acum sa iti explic in alta ordine de idei, pe tine te intereseaza sa sustii pe cineva care nu e in stare sa Gandeasca pentru el? (nu e vorba de Vlad, e doar un exemplu)
Daca de fiecare data cand cineva posteaza o aberatie pe Rufon sar alti 30 sa-l sustina ca vezi domne "ce avem cu saracul baiat"...pai ala cand sa mai aiba timp sa Gandeasca pentru el?
Tu chiar nu te-ai saturat de toate comentariile analfabete si agramate pline de aberatii si porcarii izvorate din creierul unor creduli (si aici sunt incluse si toate tampeniile de interviuri si alte documentare pentru spalarea creierelor gen Zeitgeist)?



Documentare pentru spalarea creierelor gen Zeitgeist ? interesant. Deci mai bine o dam pe religie si profetii biblice, sa inteleg ? asa pastram creierul murdar ? pardon, curat ?

Urban

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23
Deocamdata eu doar cred.
Ce i-am spus lui Jean aici http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1710.msg53595.html#msg53595 vis-a-vis de "credinta" e valabil si pentru tine.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23Pentru ca nu sunt formator de opinie,nu am intalnit E.T. ,si tind sa nu radicalizez crezand cu tarie ca e ca mine si doar ca mine.
Asta e una dintre cele mai nasoale boli.
Ti-am mai spus ca provin din domeniul artei,acolo nimic nu e exact.
Nu pot spune ca ceva se face doar asa. Intotdeauna exista mai multe cai de a rezolva o problema,sau de a analiza un subiect anume.
Cand Sti, nu mai e nevoie sa Crezi... dispare nevoia de a "crede".

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23Cunosc o parte din fenomenul OZN,altfel nu cred ca aveam cum sa scriu acel text.
Recunosc ca forumul Rufon m-a ajutat in mod special prin multitudinea de informatii valabile.
Nu ai cum sa "cunosti" cand mai devreme ai afirmat ca tu "crezi", una e sa crezi si alta sa cunosti.
Daca ai fi cunoscut cate ceva asa cum afirmi, nu mai postai tampenia aia de videoclip.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23Pai daca inainte extraterestrii erau infatisati ajutand oamenii prin tehnologie,astazi nu ii mai vedem facand acest lucru.
La asta m-am referit.
Daca tu nu ii vezi tu asta nu inseamna ca nu fac in continuare asta.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23Imi pare rau ca nu sunt sociolog sa iti fac si statistici.
Dar de ce vrei sa ti se dea mura-n gura si nu faci un simplu exercitiu de imaginatie.
Ei daca sunt atat de avansati din punct de vedere tehnologic pentru ce le-ar mai trebui fier,aur,petrol,gaze naturale,s.m.a.
Pentru ca o civilizatie avansata tehnologic evolueaza exponential si pentru asta au nevoie de noi si noi mecanisme si nave si agregate si asa mai departe.
Acareturi care se produc din metal, aur, cristale, minerale si asa mai departe...presupunand ca discutam despre o civilizatie de cel putin un milion de ani avans inaintea noastra, acestia la randul lor probabil deja au secatuit resursele a catorva planete sau sisteme si evident ca evolutia lor necesita noi si noi resurse.
Sau crezi ca daca au ajuns la un avans tehnologic de un milion de ani avans se hranesc cu aer si zboara pe frunze?
Discutam despre o civilizatie tehnologica, evident.

Citat din: Vlad6 din  23 Noiembrie 2010, 13:36:23Eu nu cred ca farfuriile lor zburatoare sunt facute din fier si merg cu benzina.
Iar daca ar fi chiar innebuniti dupa resursele noastre cred ca ne invadau de mult,nu asteptau sa le consumam noi ca nebunii.
De ce sa ne invadeze cand e mai simplu sa ne puna pe noi sa le extragem?

Citat din: Sirius13 din  23 Noiembrie 2010, 13:44:39
Documentare pentru spalarea creierelor gen Zeitgeist ? interesant.
Deci mai bine o dam pe religie si profetii biblice, sa inteleg ? asa pastram creierul murdar ? pardon, curat ?
Religia e opiul saracilor.
Cand nu au, fac o cruce si poate vine "ceva, ceva".
O sa iti fac o analiza a documentarului dar nu azi si nu aici...te am in vedere.

Serban M

Citat
Religia e opiul saracilor.
Cand nu au, fac o cruce si poate vine "ceva, ceva".
O sa iti fac o analiza a documentarului dar nu azi si nu aici...te am in vedere.

Ok.

Shadowman

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 13:08:07

Tu chiar nu te-ai saturat de toate comentariile analfabete si agramate pline de aberatii si porcarii izvorate din creierul unor creduli (si aici sunt incluse si toate tampeniile de interviuri si alte documentare pentru spalarea creierelor gen Zeitgeist)?


Ai fi bun ca moderator pe forum... :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY