Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cimitirul extraterestrilor pe pamant

Creat de Tzompa, 27 Iunie 2011, 09:12:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tzompa


padme

Oricum e super tare! Pacat ca nu au publicat si niste fotografii.
Asteptam vesti si despre restul uriasilor... aia mai vechi :)))

@Lex

Nu stiu cat de importante sunt stirile astea sau cat de reale sunt DAR daca a observat cineva , au inceput sa se inmulteasca din ce in ce mai mult la TV , deja asta e a doua la PROTV.Oare  bajetii' vor sa obisnuiasca 'prostimea' pentru evenimentele din viitorul apropiat ? :evil:  :evil:

AndreiASM

Ma uimeste seninatatea cu care antropologii isi exprima parerea:

"Antropologii considera ca aceste creaturi au apartinut unui echipaj extraterestru care a aterizat pe pamant, insa care - posibil - a fost distrus de un virus terestru, in fata caruia nu aveau protectie. Cu toate acestea nu au fost gasite urme ale navetei spatiale in zona."

Exprimarea e una foarte naturala, ca si cum e ceva absolut normal ca echipaje extraterestre sa vina pe la noi...

In final, fie ca sunt reale, fie ca nu, aceste stiri anunta ceva extraordinar. Daca sunt reale, indicutabil e ceva incredibil (pentru unii). Daca nu, e ceva si mai interesant, deoarece... ce motiv ar avea sa dea astfel de stiri, daca nu ne-ar pregati pentru ceva?

padme

Citat din: AndreiASM din  27 Iunie 2011, 11:28:51
Ma uimeste seninatatea cu care antropologii isi exprima parerea:

Exprimarea e una foarte naturala, ca si cum e ceva absolut normal ca echipaje extraterestre sa vina pe la noi...


Da, exact!

Siberia

De ce sunteti atat de umiti cand resturi de "fapturi uriase" se gasesc si pe teritoriul tarii noastre ? Si de ce sa ne gandim repede la extraterestri cand poate sunt urmele unui alt tip de umanoid din istoria Pamantului ?  Sau credeti ca am existat doar noi pe acest Pamant de cand a fost el creat ? Poate ca erau foarte terestri... sa ne gandim putin si la Baalbeck ?
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

padme

Ideea e ca antropologii aia zic ca astia e neste extraterestri :)). Oricum sunt destul de recenti ca sa fie un tip de umanoid inalt de 3 m in Africa si sa nu fie vazut de nimeni acum 500 de ani! Eu cred ca ar fi fost pictat ca lumea pe pereti alaturi de gazele si alte... creaturi.

Cautatorul

Stati linistiti. Stirea a aparut in presa din cauza ca descoperirea s-a facut in Rwanda.
Vor apare dezmintiri cum ca erau animale, ori cine stie ce oameni cu malformatii.

kandaon

#8
Citat din: AndreiASM din  27 Iunie 2011, 11:28:51
In final, fie ca sunt reale, fie ca nu, aceste stiri anunta ceva extraordinar. Daca sunt reale, indicutabil e ceva incredibil (pentru unii). Daca nu, e ceva si mai interesant, deoarece... ce motiv ar avea sa dea astfel de stiri, daca nu ne-ar pregati pentru ceva?

Un motiv ar fi ca stirea e preluata din Pravda (parca se traduce ca Adevarul  :-D). Pravda e celebra pentru minciunile cat mausoleul lui Lenin de mari pe care le debita in timpul fostului URSS, ceva de genul productiilor record la hectar ce apareau si la noi in presa, doar ca de multe ori si mai gogonate.

Amu eu cred ca incearca si ei sa se adapteze la noua piata si baga si subiecte din astea, dar nu as pune prea mare baza ca e ceva adevarat acolo

Asta e articolul original, ma mir ca nu l-a deschis nimeni
http://english.pravda.ru/science/mysteries/24-06-2011/118302-giants_cemetery-0/