Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Excursie in padurea Baciu

Creat de OzN_HunteR, 14 Iunie 2008, 11:08:46

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Doriti o excursie in padurea Baciu ?

Da
1 (33.3%)
Nu
2 (66.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

OzN_HunteR

As doori daca este posibil sa facem o excursie pana in padurea Baciu unde sunt o sumedenie de fenomene inexplicabile si cred ca am putea sa informam foarte bine acolo.
care este deacord sa spuna !
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

OzN_HunteR

Acuma am observat ca ti mai fost deja acolo...dar pe timp de iarna...as dori ( NUMA DACA VRETI ) sa mergem iarasi si sa vedem totl mai bine ....am eu o  presimtire ca o sa prindem ceva fain
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

Cautatorul

Citat din: OzN_HunteR din  14 Iunie 2008, 23:19:57
Acuma am observat ca ti mai fost deja acolo...dar pe timp de iarna...as dori ( NUMA DACA VRETI ) sa mergem iarasi si sa vedem totl mai bine ....am eu o  presimtire ca o sa prindem ceva fain

Iata Padurea Baciu iarna:

http://www.youtube.com/watch?v=QID0HM2eDQ4

As fi mers si eu in excursie dar sunt tocmai din Braila. Poate cand voi avea vreodata drum prin zona, o sa trec si pe acolo.

lylyt_ice

 Asta-i filmul facut de alx, din cite stiu eu...Nu?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

#4
Citat din: OzN_HunteR din  14 Iunie 2008, 23:19:57
Acuma am observat ca ti mai fost deja acolo...dar pe timp de iarna...as dori ( NUMA DACA VRETI ) sa mergem iarasi si sa vedem totl mai bine ....am eu o  presimtire ca o sa prindem ceva fain


am fost si toamna:       http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1513.0.html
                                http://www.youtube.com/watch?v=jxlX0ndboMw

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

pei ce parere aveti.... me4rgem si acuma pe timp de vara ? vam smai spus si ma repet...am o presimtire ciudata ....
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

Citat din: OzN_HunteR din  14 Iunie 2008, 11:08:46
As doori daca este posibil sa facem o excursie pana in padurea Baciu unde sunt o sumedenie de fenomene inexplicabile si cred ca am putea sa informam foarte bine acolo.
care este deacord sa spuna !
Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 13:02:46
pei ce parere aveti.... me4rgem si acuma pe timp de vara ? vam smai spus si ma repet...am o presimtire ciudata ....

poate ai putea sa ne spui si noua cate ceva despre ''presimtirea'' asta a ta...in ce consta ea? ce te astepti sa afli/descoperi acolo,la padurea baciu?  si de ce crezi ca ''presimtirea'' ta este mai mult decat efectul autosugestiei/excitatiei la gandul de ce ai putea descoperi acolo? 
   nu te supara pe mine...dar am auzit prea multe,de la prea multi,despre ce ar face ei la padurea baciu...si nu s-a intamplat nimic,ba mai mult,pana la vizitele noastre la padurea baciu,in septembrie 2007 si decembrie 2007,nu existau pe net prea multe fotografii sau filme cu si despre aceasta padure...iar sondajul tau,care vrea sa duca tot poporul la baciu cred ca va avea aceeasi soarta ca si multe alte initiave laudabile,dar fara final...
    cam asta e...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

nu stiu exact ce presimtire am si nu vreau sa duc tot poporu...( doamne fereste ca nu pot obliga pe nimeni ) dar ar fi frumos si neam si distra... acuma faceti ce vreti..
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 17:13:51
nu stiu exact ce presimtire am
pai atunci de ce ne-am lua dupa tine?

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 17:13:51
nu vreau sa duc tot poporu...( doamne fereste ca nu pot obliga pe nimeni )

trebuie sa iti reamintesc ca ai initiat un sondaj pe tema asta?  daca vrei sa mergi in cerc restrans,nu faci sondaje!

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 17:13:51
dar ar fi frumos si neam si distra...

  pacat ca te inseli...daca doresti sa fie frumos si sa te distrezi,iti recomand sa mergi in cea mai apropiata padure de tine,la un picnic...nu merita sa bati atatia km doar pentru un pic de distractie...

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 17:13:51
acuma faceti ce vreti..

mda...probabil ca asta se va intampla...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

OzN_HunteR

mai Alx...deci nu am zis nimic de rau ..iar daca vreau sa fac gratar am 1.200 m2 curte si pot sa fac acolo....eu am zis numa sa mergem pana acolo cu cortu.
PS: cea mai apropiata padure de mine e chear baciu... :|
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

alx

Citat din: OzN_HunteR din  15 Iunie 2008, 17:35:42
PS: cea mai apropiata padure de mine e chear baciu... :|

serios?   sa nu mai fie alte paduri intre brasov si cluj?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Yagg

Ai mai avut tu viziuni ºi presimþiri. Dupã rata de apariþie a acestor viziuni, pot, deja, sã spun cã eºti un vizionar. Din pãcate, nu poþi presimþi mãcar cele mai simple regului ale limbii pe care o scrii. Nu este o jignire, este doar o reamintire.

Dacã cea mai apropiatã pãdure de tine e chiar pãdurea "Baciu", de aici rezultã cã eºti din Cluj sau aproape de Cluj. Deci,
dacã eºti din Cluj, pui ºi niºte pãlincã la pachet, mergem sã vânãm "Ozenee" ºi ne înþelegem ºi pe aceeaºi limbã.

Adicã, deci..., cum ar veni.

OzN_HunteR

ok daca vreti sa va luati de mine datii drumu....la ce te referi cu aceeasi limba Yagg ?
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

LP

Din pacate doar in luna august pot merge... pana atunci sunt prins cu muncile mele.... :?

OzN_HunteR

pei cam prin augus si mergem...poate fac si majoratul acolo...( 13.08.1990 )
A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy