Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce credeti ca vor extraterestri de la noi?

Creat de jackie28t, 05 Decembrie 2006, 19:50:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce credeti ca vor extraterestrii de la noi?

Schimb de suveniruri
2 (3.4%)
Genele noastre
3 (5.1%)
Sufletele noastre
3 (5.1%)
Sa ne studieze
19 (32.2%)
Schimb de informatii
2 (3.4%)
Sa ne ajute
9 (15.3%)
Sa se foloseasca de noi
7 (11.9%)
Sa ne cucereasca
0 (0%)
Cu totul altceva...
14 (23.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 28

mirela

Ati auzit de teoria panspermiei? Poate sintem copii lor.Iar daca un cataclism major va lovii pamintul,oare nu este normal ca un "parinte" sa vrea sa-si salveze copii.Poate noi sintem doar un experiment.Poate vor sa studieze cum au evoluat ei insisi asta in cazul in care semanam foarte mult.De ce toata lumea trebuie sa se teama?Crede-ti ca daca ne doreau morti nu aveau mijloacele necesare s-o faca pina acum? Sau poate,daca va uitati bine in jurul vostru ca sa vedeti misterele lumii in care traim,noi sintem urmasi lor directi.Cine imi poate spune mie cum se impaca artefactele datate ca find produse acum 10.000-15000 de ani si care necesitau o tehnologie avansata pe care n-o avem nici macar azi cu salbaticii de atunci?????

Urban

Bine pus punctul pe "l" Mirela.
Felicitari, esti mai aproape de adevar.

jackie28t

#77
Nu vreau sa supar pe nimeni,a-mi spun doar parerea mea libera din investigarile mele discutand cu oameni si ascultand suferintele lor...deci permiteti-mi sa va spun: nu va ganditi NUMAI doar la acei extraterestrii care vorbesc frumos si intelepti si ca o se intoarca cu navele lor frumoase si colorate si ca o sa ne aduca viata vestica precum le-au promis altor primitivi acum mii de ani si au murit saracii nemaiavand sansa sa simta momentul ca au fost pacaliti.
Nu va ganditi doar la acele fiinte extraterestre care au facut si bine omenirii.Caci ei sunt cei binecuvantati prin faptele lor.

Mai ganditiva si la acele persoane care au ramas marcati pe viata deoarece din nefericire au intalnit niste creaturi oribile de i-au speriat mai sa nu le extraga sufletele din ei.Mai ganditiva si la acele persoane care au suferit pe mesele reci de metal stand ca niste cobai pe masa de operatie,pentru ca niste amarate de creaturi off-planet, fara voie sa turtureze fiinte omenesti de pe planeta noastra care ar putea fi chiar mama sau fratele fiecaruia dintre noi.Sunt copii marcati pe viata,sunt oameni seriosi care au pierdut totul din cauza unor asa numiti extraterestrii....sunt mame care si-au pierdut copilul inca nenascut si extras din fetus,de catre mici creaturi oribile fara putina mila si suflet.
La ei nu va ganditi?Ce vor extraterestrii de la noi?



Ei sunt mult mai evoluati si a-si pot lua orice cand doresc.Ufologia nu reda doar pistolase cu laser de jucat pac-pac...ea reda si suferinta caci adevarul nu consta doar cea ce am vrea noi sa auzim (OZNEURI)sau cea ce am vrea noi sa aflam....adevarul consta in cea ce exista,cea ce se ascunde in spatele cortinei....iar adevarul nu este intotdeuna chiar atat de dulce.
Sa nu uitam si acest lucru.

calinahanna

@jackie28t

Subscriu. Desi asta inseamna ca deja dau frau liber imaginatiei, in sensul cel mai rau...

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

xennon_2000

Un lucru nu pricep!.....daca ET sunt asa de dezvoltati precum par dc toti rapitii reclama dureri sau operatii cu bisturie sau sonde.....ar trebui la tehnologia lor sa faca "operatii" cu tehnologii...... :?
:? :?

jackie28t

#81
xennon_2000,
te rog fii mai explicit.La ce te referi cand spui "operatii" cu tehnologii...... ?
Vroiai sa spui cumva ''tehnologie avansata''?Pai doar nimeni nu a spus ca a fost operat cu '''sonde''de unde ai mai scos-o si pe asta.
Unele operatii se pot face printr-un laser ce patrunde in corp si poate extrage sau plasa un organ fara a lasa picatura de sange.Aceasta tehnologie transforma celulele intr-un fel de lumina.Nu am cu sa explic mai mult ca nici eu nu stiu.
Aceste informatii sunt redate de unii dintre rapiti care au simtit pe propria lor piele.

Fiecare AND este unic si este evoluat doar sub forma biologica umana.Genele noastre pot fi folosite,ADNul poate fi manipulat si modificat,hibridizarea se face prin tehnologie avansata avand nevoie de multe experimente pana la reusita experimentului respectiv.Cu cateva gene de la diferite persoane poti dezvolta viata pe o alta planeta sau poti da nastere la noi fiinte necunoscute.
Citeste interviul lui David Jacobs,a-l poti gasi aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,691.15.html

xennon_2000

Adik....bisturie sau sonde (care se aseamana cu cele umane)...imi par absurditati...ca niste civilizatii super dezv. sa mai opereze cu asa ceva

jackie28t

Citat din: xennon_2000 din  14 Februarie 2007, 19:36:54
Adik....bisturie sau sonde (care se aseamana cu cele umane)...imi par absurditati...ca niste civilizatii super dezv. sa mai opereze cu asa ceva

Nimeni nu a spus ca se opereaza cu sonde.Este prima oara cand aud asa ceva.Cat despre bisturie....cum sunt colorate si cum arata,nu stiu.Poate ca ai trebui sa-i intrebei pe EI.
Par absurditati?Tot ce este posibil atunci cand vorbim de fiinte off-planet.

xennon_2000

dA MEY...PRIETENE DAR ASA BRUTALE??????? :?E ABSURD

jackie28t

#85
Stai linistit xennon_2000,
le vor veni si lor randul cand vor sta pe masa la testare.De parca ai nostrii din unele baze militare sustinuta de NWM crezi ca sunt mai breazi?Tot ca ei procedeaza.Concurenta de experimente este in plina desfasurare.




xennon_2000

Jacky...ce umor ai? :lol:
Dupa cate ai spus mai sus pari un inflacarat sustinator al rasei umane, plin de optimism, si parca ai dorinta de razbunare pentru experimentale facute pe noi!
Daca dam crezare celor de la roswell, le-a venit deja randul! :wink:

CHIP

Tinind cont de teoriile care spun ca suntem creati de catre extraterestri,probabil ca suntem folositi de acestia in diverse scopuri.

lylyt_ice

Ce relateaza Prof.DAVID.M.JACOBS,in cartea sa :BEDROHUNG(AMENINTARE),m-i se pare plauzibil,dar eu as numii cartea:SALVARE,ci nu Amenintare...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arckadii

poti expune mai exact teoria despre care vorbesti? nu toti au citit cartea asa ca nu prea se stie despre ce e vorba.
Ark