Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

“Un spectacol feeric“ la Flamanzi

Creat de Kymosabe, 29 Noiembrie 2007, 01:08:21

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

   Mda...! Dar, eu cred ca daca ar fii avut Dom' profesor asfel de date, le-ar fi facut publice de mult! SAU...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mirela

Nu cred sa fie vorba de o " facatura" sint prea multi martori, ceva a fost. In alte carti in care se descriu aparitii OZN si toate fenomenele care insotesc aceste aparitii am citit despre lumina curba. Imaginati-va ce cimp electromagnetic este necesar ca sa curbezi lumina? Este drept ca astfel de aparitii si de fenomene au fost foarte rare.Ca profesor de stiinta exata prezinta faptele destul de laconic.Intreruperea curentului in zona pledeaza pentru un fenomen OZN desi acest obiect s-ar parea ca nu a fost zarit in acest caz. Lylyt_ice ai scris despre stilpul de lumina ce a calauzit pe israieliti condusi de Moise prin desert, te-ai gindit vreo secunda ca intreaga rasa umana se inchina unor zei extraterestri?
Daca se mai gaseste cartea AMINTIRI DIN VIITOR iti recomand s-o citesti.Pentru mine aceea cartea a fost scinteia care a aprins focul cunoasterii ADEVARULUI.

lylyt_ice

 Da mirela, m-am gindit, klar! De ce crezi ca am dat acest exemplu? Si pina la urma care crezi tu ca-i scopul prezentei unora dintre noi pe acest FORUM? Da ! Ai ghicit...exact ce ai dedus si tu;"inchinarea oamenilor in fata si dupa regulile unor extraterestri". de citit am citit f.multe carti si bune si ne'bune in acest domeniu...si concluzia mea este ca sunt mai multe bande acolo sus, sau "sub picioarele noastre", fiecare cu interesele lor dar cei buni si pozitivi sunt intradevar de partea oamenilor buni si pozitivi...parca(?) scrierile vechi si BIBLIA tot cam asta spun...acum depinde de interprerare si tilul fiecarui mentor "religios" :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?