Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lemuria

Creat de sxn_b, 24 Ianuarie 2007, 22:56:41

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sxn_b

Continentul Lemuria a rezistat timp de 60.000 - 70.000 de ani. In timpul erei lemurienilor, constiinta planetei a devenit predominant intuitiva si feminina. Lemurienii au avut tehnologie pe care noi nu o putem intelege inca cum ar fi un gen de vergele care lucrau doar atunci cand mintea si inima lor se uneau.
Plasandu-ne inapoi in timp, in Lemuria, in urma cu aproximativ 80.000 de ani, sau inainte cu 1.000 de ani inainte de scufundarea acestui continent -- s-a scufundat foarte lent la inceput --, acolo au trait un cuplu, Ay si Tyia. Ay si Tyia au obtinut nemurirea fizica in cursul vietii lor si au deschis o scoala ezoterica pentru a invata imortalitatea si inaltarea - Scoala de Mistere Naacal. Inaltarea este o metoda de translatare constienta dintr-o lume (dimensiune) in alta, luand si corpul cu tine. Inaltarea difera de renastere, care reprezinta o translatare constienta dintr-o lume in alta prin moarte apoi recreerea corpului de lumina in cealalta lume. In cursul existentei sale, la aceasta scoala au absolvit aproximativ 1.000 de maestrii nemuritori, pana in timpul cand Lemuria s-a scufundat rapid. Extrem de intuitiva, rasa lemuriana stia ca se va scufunda; ei erau bine pregatiti pentru acest eveniment, asa ca au fost probabil foarte putine accidente si intamplari neprevazute. Lemurienii au migrat atat spre sud in zone cum ar fi lacul Titicaca in Peru cat si spre nord, in zone cum ar fi muntele Shasta din California.

Mai stiti si altceva despre Lemuria? Va invit sa scrieti.  :wink:  :-)

pri3st3ss


lemuria sau mu...continentul mama...se spune ca a existat in oceanul pacific
cel care a fost atras de acest continent pierdut a fost colonelul churward, caruia un anticar i-a dezvaluit existenta unor tablite scrise in naacal( limba oficiala a continentului mu ) aflate in posesia unui preot tibetan care se autointitula "mare preot al organizatiei naacal"; acelasi anticar, i-a zis faptul ca tablitele de piatra( 3.340 B.C.)  atesta nastere, inflorirea si decaderea imperiului
curcward a si scris o serie de carti despre continentul disparut:
-"Mu- continentul pierdut" - autorul  descrie  frumusetea continentului si il aseamana cu edenul crestin
- "Copiii lui Mu" -63 milioane de persoane au trait  pe Mu,aveau puteri paranormale iesite din comun, traiau in case cu acoperisuri de sticla
-"simboluri sacre ale continentului mu" -  el afirma ca toate simboluri sacre din toate religiile isi au provenienta pe mu, cunostinte "predate" de moise, osiris, isus
-" forte cosmice" - toate bolile pot fi combatute de om, evolutia biologica e un mit
-" a 2a carte despre fortele cosmice"

alte scrieri atesta ca acel continent era locuit de reptilieni si o rasa numita "naga", iar ca dovezi scriitorii au adus  povesti/mituri din australia si cambodgia, care vorbesc de oameni dragon/oamenii-serpi, care aveau puteri magice;
un alt document care atesta existenta lemuriei este  cartea lui dzyan, prima carte care a descris un razboi atomic!
tablitele mexicane afirma ca omul a aparut pe continentul mu si ca resturi ale acelei limbi exista inca in vocabularul fiecarei rase, de aici si simbolul pomului cu sarpele ( pomul inseamna  continentul mama"imbratisat" de reptilieni ), iar simboluri care apar in biblie si care impanzeau epoca antica apartin tot lemuriei( cruce, sarpele, piramida cu ochi etc)



Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

mai interesanta este disparitia Lemuriei!Cate ipoteze stiti in acest sens?

darkness

aceleasi ca la atlantida! s-au scufundat...

xennon_2000

dar cauza...?din cauza pedepsei entitatilor superioare sau a erorii de calcul a tehnicienilor lemurienilor...se zice ca s-au "jucat" cu tehnologii ce ii depaseau

darkness

asta, sau posibil un cutremur cum a fost cel din 2004... :roll:
toate posibilitatile trebuie luate in calcul... :lol:

xennon_2000

Cred ca o sa avem aceeasi soarta ca si ei!..nu de alta dar ne tot jucam cu tehnologii pentru care nu suntem preg!

cat despre civilizatiile stravechi.....nu stiu ce sa mai cred! pe zi ce trece se aduc noi dovezi ce arata clar ca au existat civilizatii acum 20000 ani sau poate mult mai mult!sunt multe exemple si pe forum nu mai are rost sa comentez...ex Craniile de cristal

entitate

o dovada interesanta in sprjinul scufundarii continantului Mu si care se gasea cam pe unde e acum continentul indian este ca Madagascarul este singurul loc din lume unde se pot gasi specii asemnatoare celor din Australia cum ar fi marsupialele.
dar inca odata pana la a spune ca doi cetateniai tarii Mu au creat o scoala de imortalitate si sa-i dai si numele e cale lunga. in gneral teoriile astea fanteziste sunt create ca sa  produca senzatie si sa se vanda

Interesent

Buna dimineata.
La tema Lemuria, respective MU, gasiti si aici in acest Forum mai multe informatii:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,119.msg2142.html#msg2142
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,599.msg8268.html#msg8268
Va salut - Interesent

adrianh

Din textele strãvechi ale Mãrii de Sud, precum ºi din scrierile tamile, care sunt pãstrate în arhivele secrete ale Vaticanului, aflãm de imensa parte sudicã a continentului indian, care fãcea legãtura cu cel australian , însã aceastã legãturã s-a întrerupt datoritã unui cataclism care a avut loc în urmã cu zeci de mii de ani. Acest continent de legãturã se numea Lemuria ºi s-a prãbuºit datoritã erupþiilor unor numeroºi vulcani.
sursa:http://www.ezoterism.home.ro/lemuria.htm
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

angellla29

http://www.lucratorul-in-lumina.com/channels/telos.htm

Epoca Lemurianã se întinde cu aproximaþie între anii 4.500.000 ºi 12.000 înaintea erei noastre....

Atlantida:

http://www.geocities.com/atlamith/atlantida.html

Imi cer scuze ptr 'reinvierea "acestui topic vechi dar poate mai discutam si noi pe "marginea" acestor subiecte.Poate stiti chestii noi si as fi foarte bucuroasa daca le-am afla si le-am dezbate impreuna. Astazi am urmarit pe Discovery un documentar foarte interesant despre cele 7 minuni ale civilizatiei egiptene si sunt mai mult decat convinsa ca Sfinxul si Piramidele au mare legatura cu Atlantis sau Lemuria :?



dbd

foarte interesant nu stiam cine stie ce despre Lemuria...doar acelas motiv ca la Atlantida...

sevastase



lemurienii  , cei care au ademenit rasa adamica folosindu-se de EVE. Ca sa le arate ca nu trebuie sa traiasca ca sclavi....cateva modificari genetice si cateva mii de ani mai incolo...suntem noi





http://www.astradome.com/serpent_knowledge.htm

dbd

acum 12.000 + 2.000 = 14.000 de ani in urma ce cataclism a mai fost pe pamant? ca sa vedem ce legatura...este vreun cataclism cunoscut ?

sevastase

acum 12000 de ani a avut loc un conflict planetar termonuclear. Asta a dus la miscarea axei si subsecvent la cataclismul natural.