Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lumi paralele? obiecte ce dispar si apar in alt loc in timp real!

Creat de uforever, 08 Ianuarie 2012, 19:10:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uforever

Salut, dupa cum am mai spus am avut parte de cateva lucruri inexplicabile in cei 33 ani pe care ii am.De foarte mult timp caut un grup unde sa pot relata astfel de fenomene fara sa fiu luat in deradere.Fenomenele traite nu sunt multe, nici spectaculoase, totusi sunt reale.
Acum aprox. 9 ani ma aflam in casa logodnicei mele care locuia impreuna cu parintii si fratele ei.I-am cumparat un breloc in forma de inima cu niste leduri haioase, destul de mare oricum, ideea era sa-si poata gasi cheile in orice moment. Oricum fiind mai pusti sa bucurat de cadou si la pus la cheile casei.Plecam de la ea cu gandul sa mergem la mine, asa ca inchide bine usa fiind singura acasa. La iesirea din bloc ne amuzam, care dintre noi sa tina cheile, amandoi avand blugi foarte stramti nu prea incapeau cu ditamai brelocul in buzunar, asa ca eu avand o plasa cu niste carti si niste haine le-am pus la mine, dupa ce am verificat ca plasa sa nu aiba vreo ruptura.A stat pe la mine vreo 4 ore si ne pregatim de plecare, cautam cheile in plasa, ia-le de unde nu-s.Am rascolit toata casa, pe drum inapoi m-am uitat exact pe unde am venit cu gandul ca poate au cazut din plasa, nu am gasit nimic.Cand am ajuns la ea parintii ei erau acasa si ne priveau suspicios.Mare ne-a fost mirarea sa vedem cheile in cuierul de la intrare, mare le-a fost lor mirarea sa deschida usa cu cheile lor si sa gaseasca cheile ei in cuier.Am pus tot felul de intrebari, ma gandeam ca poate au cazut din plasa si le-au gasit ei, l-am intrebat si pe fratesu', nimeni nu stia nimic.Cum e posibil sa inchizi o usa, sa ai cheile cu ditamai brelocu' in mana ta, dupa care sa le gasesti in casa dupa 4 ore.Stau si ma gandesc , ce fatza au facut parintii ei cand au deschis usa(incuiata normal) si au gasit cheile in interior. Straniu, nu? Porti un obiect cu tine si-l gasesti de unde ai plecat.
Ea sa cam speriat putin, nu prea mai vrea sa vorbim despre asta, totusi e ceva neobisnuit, dar eu nu ma pot abtine.Am pus mana pe niste materiale in care se vorbeste despre probabilitatea lumilor paralele.Exista oare posibilitatea ca noi in momentul acela sa ne fii intersectat cu o alta realitate a noastra? In mod normal un obiect nu dispare si apare in alt loc de capul lui, doar daca acel obiect este in alta realitate.Ma gandesc ca poate oamenii de stiinta ce se ocupa cu Fizica cuantica au dreptate.Ma gandesc ca poate rezultatul din EXPERIMENTUL PRIN DOUA FANTE(youtube) este viabil.Realitatea  care o traiesc, cel putin eu , este plina de semne de intrebare, toate cartile, materialele din lume nu ma pot lamuri.Cred ca nu avem acces exact la ce trebuie, nu am nici o indoiala, clar ne sunt ocultate multe adevaruri.Sper ca n-am scris prea mult, nu vreau sa va plictisesc.
Ciao!!!

uforever

Salut, am incercat sa mai postez o poveste asemanatoare cu cea de sus, nu a mers, habar nu am de ce, asa ca o sa mai incerc odata, sper sa mearga de data asta.Un caz asemanator cu al meu, despre un fost coleg de munca suna cam asa.Sunt sigur de povestea lui, am incredere in el, nu minte, probabilitatea sa fie real 90%.Omul dupa program la munca se duce sa se spele, isi scoate verigheta de pe deget sa se poata spala mai comod, In timp ce-si scoatea verigheta, a scapat-o in scurgere, fiind instalator de meserie, sa apucat sa desfaca scurgerea, sa demonteze tot pe acolo cu gandul ca nu a ajuns prea departe.Nu a reusit sa o gasesasca, sa dus acasa ia povestit sotiei ca a pierdut inelul, s-au impacat cu gandul, deja vroiaiu sa cumpere altele.Dupa cateva zile,  cautand ceva prin sertare a gasit verigheta intr-unuldin ele.Povestea de asemanatoare cu a mea, daca nu mi se intampla si mie, l-as fii facut nebun, as fii zis ca abereaza.Intamplarea este cat se poate de reala, fara inflorituri sau vreo urma de aberatie, de asta sunt sigur.Cum va explicati cele doua fenomene asemanatoare? Nu ma afecteaza problema, deci nu o sa mor daca nu ma lamureste nimeni, dar totusi ati mai patit asa ceva, vi sa intamplat ceva asemanator?Cum asa ceva?

mistic

bucurati-va ca vati primit inapoi obiectele pierdute:)))

jean

Citat din: uforever din  13 Ianuarie 2012, 18:21:49
In timp ce-si scoatea verigheta, a scapat-o in scurgere......Nu a reusit sa o gasesasca......Dupa cateva zile,  cautand ceva prin sertare a gasit verigheta intr-unuldin ele
Vedeti de ce nu cred ca extraterestrii, interdimensionalii, alte entitati, nu doresc sa ne cucereasca si sa ne fure resursele.
Pai daca ei nu sunt ineresati de aur care pentru noi e foarte important, inseamna ca au posibilitati si materiale mult mai de valoare ca ale noastre. Sau in lumea lor aurul nu mai reprezinta nimic, fiind o lume bazata pe energii.  :-D
Adevarul este dincolo de noi

uforever

Mistic, sincer mi-as fii dorit sa-mi recuperez banii pe care i-am pierdut in urma unui leasing, nu niste chei amarate, ce sa-i faci lumea asta paranormala face numai glume proaste :lol:
Jean, nu stiu daca are legatura cu povestea mea ce spui, poti sa dezvolti un pic subiectul? entitati interdimensionale sa se ocupe cu astfel de scamatorii? ma indoiesc...
Va spun sincer, daca si voi ati fii avut parte de o astfel de intamplare, ati fii facut tot posibilul sa cautati raspunsuri de orcie fel.
Pana acum nu a reusit nimeni sa ma lamureasca in vreun fel, dar ce sa spun, nu toata lumea are parte de ciudatenii dastea.Din ce am studiat eu, seamana cu intersectarea a doua realitati diferite.Exista un experiment de Fizica Cuantica, care cumva dovedeste ca traim mai multe realitati.Stiu ca suna a Matrix, dar ia incercati acest filmulet, asta e doar unul din ele....
What The Bleep Do We Know: Down The Rabbit Hole ( Full Length Movie ) e de domeniul S.f.-ului? hmm.....nu stiu ce sa zic....daca-i greu de crezut...ia la tata si pasta.....o nebunie, nu?
Lumea Cuantica - Experimentul cu 2 fante
In concluzie, eu nu va doresc sa treceti prin situatii dastea, sunt greu de grezut, greu de dovedit, nu poti sa aduci nici o dovada, nici o filmare, nimic audio...eu ma bucur ca nu am trait singur acest fenomen, cred ca o luam razna.....nu e natural, nu e normal, nu e firesc prieteni....cand imi pun cheile intrun loc ma astept sa le gasesc tot acolo, logic nu? Cand am auzit intamplarea fostului meu coleg, m-am bucurat foarte mult, simti ca cineva e lafel de nebun ca tine....Cati din cei carora le-am povestit ma cred? Prea putini........ Deja in cercul de prieteni am primit porecle de genul: Lecitina, OzeNelu...etc. :lol:
Nu am intrat pe acest forum sa ma distrez pe seama oamenilor sau sa fac vizualizari si like-uri....adevarul e ca am vazut cativa amatori de treburi dastea pe aici...

Multumesc, o seara excelenta!

novecento

Stii, uforever ce mi s-a intimplat mie, asa peste paranormal?
Fereasca...si la altii!

Eram intr-o zi in fata unei  treceri de pietoni, era zi senina, pe la amiaza si nici nu vedeam si nici nu auzeam vreun zgomot de motor de masina, ceea ce m-a facut sa intru in traversare.

Cind, dintr-o data , trece razant pe linga mine o caruta trasa de un cal condusa de o pereche de tigani(el si ea) si o aud pe ea spunind:

-  Uite, asta e! si apoi a disparut ca prin farmec!

Ih??? Ce-o fi fost?

fiulploii

Citat din: novecento din  15 Ianuarie 2012, 12:56:21
Eram intr-o zi...
Cind, dintr-o data ,...o aud pe ea spunind:

-  Uite, asta e! si apoi a disparut ca prin farmec!

Ih??? Ce-o fi fost?

Era dida   care te-a incercat  :wink:
Mai nasol era daca trecea un cal tras de o caruta .
parerea mea,,

novecento

Citat din: novecento din  15 Ianuarie 2012, 14:22:58
mno., ca de fapt ast' mno, tie iti apartine si nu lui @abiss,
Am subconstientul plin de toti, cei care sint si au fost si care vor mai, mai,mai!

Am primit avertisment de moderare. Il merit.
Si tare mi-as dori, ca acest mesaj sa nu fie publicat fiindca se adreseaza moderatorilor.
Citi moderatori sinteti si pentru ce?
Indraznesc sa afirm, ca ce se petrece aici este reflectarea cu prisosinta a ceea ce se intimpla acum in Romania.
Dar, nicidecum vreunei presupuse dictaturi de sus, ci este chiar dictatura userilor insarcinati cu moderarea.

Mult stimata doamna sunteti pe langa acest forum. Vizitati alte locuri mult mai interesante, va rugam. Aveti BANN pentru insulte la adresa forumului si a moderatorilor.
Cu placere,
Abiss

:ufo:

uforever

Salut, imi place foarte mult acest forum, sunt de putin timp prin zona si poate ca nu inteleg anumite lucruri.Sincer mi se pare ca NOVECENTO  a glumit, nu mi sa parut nimic deplasat, acum ma rog, pentru ca sunt de putin timp pe aici, nu inteleg exact glumele lor, probabil se tachineaza intre ei.De aici pana la a-l banna pe NOVECENTO e cale lunga. Voi stiti cel mai bine, eu deocamdata sunt junior si nu vreau sa ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar totusi nu am inteles exact motivul. Daca aveti timp si nu va deranjeaza poate in treacat ma lamuriti si pe mine.

Multumesc, o seara excelenta!

Eu zic sa te rezumi la tematica forumului. Sunt destul de multe alte lucruri despre care se poate discuta. Novecento e un user care nu a respectat regulamentul. A insultat administratia in mesaje care nu au mai fost aprobate tocmai pt a nu mai trage-n araturi discutiile.
Alta data te rog sa nu mai ceri clarificari la nelamuriri ce din start sunt off-topic decat prin intermediul mesajelor personale adresate atat userilor cat si moderatorilor ori Adminului.
Abiss

uforever

Da bre, corect, e site-ul vostru cu regulile voastre, pe care eu le-am acceptat.....ia-ma si pe mine usor, crezi ca eu nu am alta treaba decat sa trimit mesaje personale?(deocamdata sunt retard si nu stiu cum)  :-o stai sa ma obisnuiesc cu gasca si mai vorbim....Daca chiar se respecta regulile cu mine nu aveti probleme!

Salutare!

mistic

Citat din: uforever din  08 Ianuarie 2012, 19:10:00
.Am pus mana pe niste materiale in care se vorbeste despre probabilitatea lumilor paralele.Exista oare posibilitatea ca noi in momentul acela sa ne fii intersectat cu o alta realitate a noastra?

sunt lumi paralele , nu se intersecteaza niciodata de asta se si numesc lumi paralele si nu lumi intersectate.

uforever

Mistic, e logic ce spui, eu am spus ca asa le denumesc oamenii de stiinta(lumi paralele) si bineinteles ca nu se pot intersecta cat timp sunt paralele :lol: Am pus niste filme mai sus despre asta, nu are rost sa discutam, pur si simplu am incercat sa dau o explicatie la fenomenul trait de mine, asta ca sa nu incep sa cred in fantome. Apropos de fantome, nu prea am dat importanta fenomenului pana acum, dar ieri m-am intalnit cu un prieten, omul povesteste ca a facut o poza unui prieten noaptea si ca ar fii aparut o entitate in spatele acestuia, o sa va arat poza imediat ce o am.Nu vreau sa cred ca ce mi sa intamplat are legatura cu asta, ma sperie chestiile astea.Inca nu a reusit nimeni sa ma lamureasca cu povestea asta, probabil e plictisitor subiectul, eu am zis ca nu e ceva senzational, totusi cum e posibil asa ceva? Cum poate sa dispara un obiect din punctul A si sa se materializeze in punctul B? HELP ME! :?

fiulploii

Citat din: mistic din  17 Ianuarie 2012, 12:19:15
sunt lumi paralele , nu se intersecteaza niciodata de asta se si numesc lumi paralele si nu lumi intersectate.
Dovezi, pls .
Pentru ca , de exemplu , lumile paralele pot coexista in acelasi spatiu insa sa fie defazate in timp sau pot ocupa acelasi spatiu in acelasi timp insa sa difere ca frecventa de vibratie-existenta .
Sau pot sa ocupe spatii diferite , in timpi diferiti si sa aiba aceeasi frecventa de vibratie-existenta .
Sau spatii diferite, acelasi timp , aceeasi frecventa de existenta .
Sau ....

In oricare din cazuri , exista posibilitatea existentei unor punti de legatura - fie naturale , fie artificiale , de diverse durate .
Fapt demonstrabil matematic , aparat matematic dezvoltat in urma unor experiente de fizica ... mai bizare  :-D
Parerea altora , specializati strict pe acest domeniu .

mistic

eu vorbeam de faptul ca nu se intersecteaza intre ele, nu de punti de legatura.... puntea de legatura le intersecteaza pe amandoua.

Aliosa

O intrebare din simplu fapt ca nu am crezut si nici nu o sa cred in lumi paralele poate ma lumineaza cineva.
Daca 2 sau mai multe lumi sunt paralele ... puntea de legatura in ce lume sau spatiu e? sau mai bine zis puntea ce reprezinta, o lume perpendiculara ? plus, cum potzi fi constient de o lume in paralel cu a noastra daca nu potzi accesa gridul lasand la o parte echilibrul pe care in cazul in care ai trece dincolo, l-ai rupe.
Raman la parerea ca lumea nu e materiala si nici energetica ci doar proiectie a mintii, pana la urma perceptia realitatii nu e decat un proces de interpretare.
Legat de cheile din plasa sau casa, intrebarea simpla pe care un om normal si-o pune (nu e o jignire) , voi suntetzi siguri ca atzi incuiat si parintzi sunt siguri ca au descuiat o usa ???
Experiente de genul am avut si eu, parte pe care am auzit-o la multa lume, atunci cand cautzi un obiect si nu-l gasesti si rascolesti toata casa si-n final il gasesti exact in fata ochilor in locul in care te-ai uitat prima data. Am gasit si raspunsul, problema consta in: mintea e ocupata cu cautarea in sine si nu cu obiectul cautat, daia nu-l vezi sau mai bine zis daia nu-l materializezi si sa ma fac mai bine inteles , persista unde in loc de cum arata.