Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: Godess Amun din  24 Februarie 2013, 22:03:43
(....) Fara sa subestimez pe nimeni ,intrebarile si provocarile voastre nu s-ar termina niciodata si aproape orice as posta,nu e bine pentru voi,vreti mai mult,vreti minuni in secunda doi. (...)

Întrebările nu se termină pentru că de fapt nu am primit niciun răspuns. Tu crezi că suntem aici pentru că vrem mai puţin? Ha!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nicipreaprea

Salutari Zeitei, respectele mele.

Am si eu o intrebare pt Zeita, cate tablouri are Urban in casa ?

________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

uforever

#182
Citat din: Nicipreaprea din  25 Februarie 2013, 03:45:58
Salutari Zeitei, respectele mele.

Am si eu o intrebare pt Zeita, cate tablouri are Urban in casa ?

Nu trebuie sa fi "Zeu" ca sa raspunzi la aceasta intrebare, tre' sa fi doar "Zen" 8-). Raspuns: "Unul singur, cel de sigurante" :lol:

p.s. lasand gluma la o parte :lol: ATENTIE LA PIPA! (din cate am inteles eu asta e periculoasa).

abyss

...servitorul de la mansarda ""zeitei"" nu e decat un mic parazit energofag. Manipuleaza un vehicul biologic al carui propietar de drept e destul de naiv si inconsistent. Dar asta e pricina cu erorile si eroinele neiubite de un barbat adevarat care sa le fragezeasca bine si sa scoata parazitu din sistem.

Draga Amun iti recomand sa viziontati in preuna, filmul Lo Sfidante. Are subtitrare si in limba romana, mai putin in egipteana. O sa va placa sper. Daca nu asta e si n-ai ce-i face.

uforever

CitatDraga Amun iti recomand sa viziontati in preuna, filmul Lo Sfidante.

Filmul este exceptional, Carlos Castaneda este pomenit de mai multe ori si nu degeaba. Eu il recomand tuturor celor ce sunt "constienti" ca detin o "minte superficiala".
Am o ultima intrebare pentru Goddes(inca nu am primit raspuns), intrebare la care un Zeu cu siguranta ar avea raspuns: Ce reprezinta Binele si Raul? si o "intrebare ajutatoare":Reprezinta o perceptie trupeasca sau nu?
Multumesc anticipat!

Xanadron

#185
Citat din: abyss din  25 Februarie 2013, 05:27:24
...servitorul de la mansarda ""zeitei"" nu e decat un mic parazit energofag. Manipuleaza un vehicul biologic al carui propietar de drept e destul de naiv si inconsistent. Dar asta e pricina cu erorile si eroinele neiubite de un barbat adevarat care sa le fragezeasca bine si sa scoata parazitu din sistem.

Draga Amun iti recomand sa viziontati in preuna, filmul Lo Sfidante. Are subtitrare si in limba romana, mai putin in egipteana. O sa va placa sper. Daca nu asta e si n-ai ce-i face.
Un topic-mamut pe tema parazitarii energofage (zisa si "arhontica" :evil: la modul generic) a celor slabi/slabe de inger, pe forumul Project Avalon al lui Bill Ryan (are 131 pagini, asa ca... rabdare si tutungerii): :-D

http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?40941-Horus-Ra-as-the-Archontic-Alien-Parasite-A-follow-up-interview-with-Maarit

P.S.1: Cine are stocuri supranormative de rabdare va descoperi 8-10% postari mai mult decit interesante.
Fara Carlos Castaneda si John Lash, aria gnostica ar fi ramas multora necunoscuta (si regretatul Ioan Petru Culianu ar trebui inclus aici, dar din pacate prea putini il citesc).

P.S.2: Atentie, draga colega Goddess Amun, si la miscarea ceruta s-o executi de catre Zeus in ultima strofa din poezie ("Intoarce-ti capul spre mine" :roll:) - fiindca zeii astia (sau mai precis parazitii lor servanti) sint cam perversi citeodata. :wink:
Asa ca sfatul meu amical e sa-ti intorci spre el doar gandirea, visarea, naivitatea etc.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Godess Amun

Citat din: Nicipreaprea din  25 Februarie 2013, 03:45:58
Salutari Zeitei, respectele mele.

Am si eu o intrebare pt Zeita, cate tablouri are Urban in casa ?

Tie asa ti se pare ,ca incerc sa-i fac concurenta Mamei Omida? Cica imi trimiti ,,respecte`` dar in acelasi timp faci misto,probabil in universul tau gri ,nu ai gasit pe altcineva astazi ca sa te ,,hranesti``.

Cei ca tine sunt prin ripe
Scormonind prin radacini
Si atit cit gura-ti ride
Si iti versi al tau venin,
Nu vei gasi tu nimic,
Nimeni nu iti va raspunde
Dar poate  un dracusor
Iti va spune ce si unde.
Eu nu pot sa iti raspund
Si de-as putea nu as vrea
Ca sunt rupta din absurd
Sincerul meu ,,Nicipreaprea``
                                                  it`s just me,myself and I
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

@ Xanadron, @ abyss

Inainte de toate vreau sa sti si tu si toti ceilalti ca eu nu subestimez pe nimeni,dimpotriva,eu traind destul de izolata aici,imi lipsesc prietenii mei din copilarie,chefurile la care jucam mima si discutiile filozofice in care vreo doi erau mai ,,tari`` ca mine.Unul dintre ei a devenit scriitor ca si tine.Privind lucrurile din afara si la rece ,eu personal as fi avut o problema daca una din prietenele mele ar fi venit sa imi povesteasca mie aceleasi lucruri pe care le-am povestit eu lor si o parte am dezvaluit si aici...din motive inca nu foarte clare pentru mine,citeodata fac lucruri a caror rost le vad de-abia dupa un anumit timp de,cind se leaga unele aspecte.Sincera sa fiu ma asteptam demult sa vina cineva cu teoria femeii singure si neiubite si foarte departe nu esti,sunt singura dar sunt iubita.Prietenul meu se afla in Egipt dar eu nu am curajul sa traiesc acolo si Germania este tara in care el foarte greu ar prinde radacini asa ca ne intilnim foarte rar.Cu Amun el s-a impacat in sensul ca nu ma ia foarte in serios si mi-a spus ca daca doar el este cel cu care il insel atunci se declara multumit. :-D
In ce priveste ,,Los Sfidante`` am incercat o data sa il vad si nu am avut rabdare ...poate ca trebuia sa vina acest moment .Si iti spun si de ce .Nu e asa ca el ma foloseste doar pe mine sa incit unele spirite pe ici pe colo,foloseste imprejurari in care eu sa ma pot indoi de identitatea sa,imprejurari in care nu mi-e bine deloc la gindul ca ar fi ,,un parazit``.Deci ma incearca de-a lungul timpului si pe mine si destul de greu.
Prin rufon am cunoscut oameni interesanti cu care mai scriu si privat.Unul dintre ei,mi-a trimis un link intrebindu-ma daca acela este site-ul meu.Cind l-am deschis ,mi s-a taiat respiratia.O femeia,care se autointituleaza ,,Amun-Ra`` si are un site de channelling.Bineinteles ca am sunat-o ,in Anglia si a fost foarte surprinsa.Urmeaza sa isi faca o adresa de skype si sa stam pe indelete de vorba.In antichitate, femeile care se numeau ,,sotie a lui Amun``  erau ,,Preotese ale lui Amun``beneficiau de mare putere in stat.Tipa mi-a spus ca legea in Anglia permite sa isi schimbe numele.Asa ca si-a schimbat numele in ,,Amuna``,deci e clar ca i-a marcat existenta cel putin ca si mie.Asa ca ,,los sfidante`` e o provocare mica pe linga ce urmeaza saptamina asta si am sincer emotii desi in inima mea stiu si ii simt iubirea si mingiierea.
Pe de alta parte am observat ca tipa si-a facut o afacere din acest channelling.Eu 10% admit si posibilitate unei sarlatane dar pe de alta parte si asta m-ar dezamagi.
,,Concluziile`` voastre in ce priveste povestea astea va apartin si eu le respect ,incerc sa va urmaresc si nu e asa ca sunt impietrita de uimire,ma asteptam la asemenea reactii,universul asta este atit de vast si atit de ciudat incit pina nu vom primi date exacte si definitive,tot timpul va ramine loc de interpretari.
Imi voi face in orice caz timp si dispozitie pentru acest film si pina atunci
,,sa traiti bine `` :lol:
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Nicipreaprea

#188
Citat din: Godess Amun din  25 Februarie 2013, 19:16:58
Tie asa ti se pare ,ca incerc sa-i fac concurenta Mamei Omida? Cica imi trimiti ,,respecte`` dar in acelasi timp faci misto,probabil in universul tau gri ,nu ai gasit pe altcineva astazi ca sa te ,,hranesti``.

Cei ca tine sunt prin ripe
Scormonind prin radacini
Si atit cit gura-ti ride
Si iti versi al tau venin,
Nu vei gasi tu nimic,
Nimeni nu iti va raspunde
Dar poate  un dracusor
Iti va spune ce si unde.
Eu nu pot sa iti raspund
Si de-as putea nu as vrea
Ca sunt rupta din absurd
Sincerul meu ,,Nicipreaprea``
                                                  it`s just me,myself and I

Salutam Zeita, respecte !!
Nu stiu ce a deranjat-o pe Zeita, dar "nu-i a buna vacii noastre", asta se vede. Sa fie presiunea atmosferica divina ?

@uforever
Man, n-am inteles chestia cu pipa, astept un pm lamuritor.






________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

horia2008

Citat din: Nicipreaprea din  25 Februarie 2013, 20:52:11
@uforever
Man, n-am inteles chestia cu pipa, astept un pm lamuritor.

Zice alx:

Citat din: alx din  27 Ianuarie 2013, 22:31:17
Citat din: horia2008 din  27 Ianuarie 2013, 19:00:46
Ce ne-a înţepat Urban.... :? :oops: :-D
Citat din: uforever din  27 Ianuarie 2013, 19:38:42
Cu ce tatii? :?


Cu...pipa! :D   Cine a mai facut RV pe colegul Urban,stie despre ce vorbesc... ::)



zana@M

Godess Amun ,  fac doar o constatare ,Extraterestrul Amun-Ra are vreo forma cand il vezi ,mic ,patrat ,trunchiular ,gri ,bejuliu sau mai stiu eu cum ???Nu spui nimic in privinta asta .
In alta ordine de idei am impresia ca te contrazici, la inceputul mesajelor scri (-mai mult ) cei cu puteri paranormale  sunt ''alesi''ca apoi sa specifici contrariul -''Nu sunt alesi''
Parerea mea ,tu ar  trebui sa ai aceste puteri altfel n-ai cum sa-l ''vezi'' si mai ales sa comunici cu EL .
Din tot ce ne scri nu se prea ''vede'' asta  si ,da-mi voie sa nu te cred  ,este doar imaginatia ta . :takeme:
Sa ai puteri paranormale ,sa intri in ''ASTRAL'' nu e prea usor si nici placut esti stoarsa de toata enerigia pe care o ai .Nu-ti poti reveni decat dupa muuulte zile de epuizare totala.
Din ce am inteles am impresia ca stai la taclale cu EL ,oricand si oriunde la cafele cu prietenii vorbesti cu el de parca ar fi prezent tot timpul .Nu se poate asa ceva.N-om fi noi prea inteligenti ,dar nici dusi......
Tot ,parearea mea! :-o
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Godess Amun

Citat din: zana@M din  26 Februarie 2013, 00:08:30
Godess Amun ,  fac doar o constatare ,Extraterestrul Amun-Ra are vreo forma cand il vezi ,mic ,patrat ,trunchiular ,gri ,bejuliu sau mai stiu eu cum ???Nu spui nimic in privinta asta .
In alta ordine de idei am impresia ca te contrazici, la inceputul mesajelor scri (-mai mult ) cei cu puteri paranormale  sunt ''alesi''ca apoi sa specifici contrariul -''Nu sunt alesi''
Parerea mea ,tu ar  trebui sa ai aceste puteri altfel n-ai cum sa-l ''vezi'' si mai ales sa comunici cu EL .
Din tot ce ne scri nu se prea ''vede'' asta  si ,da-mi voie sa nu te cred  ,este doar imaginatia ta . :takeme:
Sa ai puteri paranormale ,sa intri in ''ASTRAL'' nu e prea usor si nici placut esti stoarsa de toata enerigia pe care o ai .Nu-ti poti reveni decat dupa muuulte zile de epuizare totala.
Din ce am inteles am impresia ca stai la taclale cu EL ,oricand si oriunde la cafele cu prietenii vorbesti cu el de parca ar fi prezent tot timpul .Nu se poate asa ceva.N-om fi noi prea inteligenti ,dar nici dusi......
Tot ,parearea mea! :-o


Concluziile iti apartin draga zina nu ti le pot impune.Pretinzi ca ai citit si ai inteles si ai depistat contraziceri...nu e exclus sa ma fi exprimat undeva intortocheat dar o descurcam,ca adevarul nu numai ca te elibereaza dar este si singurul care poate invinge o confunzie.Deci care e problema ta cea mai mare ? ca nu am dat o descriere a felului in care arata ,ca nu e chiar lamurita treaba cu cei alesi sau ce te doare cel mai tare?
In primul rind niciunde nu am mentionat ca cei cu puteri paranormale ar fi ,,cei alesi``.Cei alesi din punctul lui de vedere sunt toti celora carora li se trimit anumite incercari iar ei,avind liberul albitru decid felul in care procedeaza,de exemplu tu aici decizi sa ma faci mincionasa si bolnava psihic.
Acum s-ar pune intrebarea ,,alesi pentru ce``?El spune o noua ordine mondiala.Daca e asa nu va pot garanta,eu pot sa iau de buna ce imi spune el sau nu.Dar daca imi trimiti citatul de unde reiese ca eu as fi afirmat ca ,,cei cu puteri paranormale ar fi alesi`` si apoi citatul din care reiese ca ,,cei cu puteri paranormale nu mai sunt alesi`` :fullmoon: poate pot sa iti explic mai bine.
Parerea ta ca eu ,,ar trebui sa am puteri`` asa cum formulezi tu,ca sa il pot vedea sau auzi este gresita.Toata lumea poate fi contactata,nu depinde de tine,in acest caz liberul albitru este egal cu zero ,nu tu alegi.De asemenea te rog trimite-mi citatul in care eu sustin ca ,,as avea puteri``.Eu cred ca pe parcurs am subliniat destul de des ca NU am puteri,desi mi-as dori.Am subliniat ca NU depinde de mine ce informatii primesc si ce nu.Iar daca parerea ta este ca am o imaginatie atit de bogata si un curaj asa de mare incit sa il sfidez pe Dumnezeu ,nu pot decit sa iti multumesc pentru compliment si admiratie  :-D
Apoi sustii :

Sa ai puteri paranormale ,sa intri in ''ASTRAL'' nu e prea usor si nici placut esti stoarsa de toata enerigia pe care o ai .Nu-ti poti reveni decat dupa muuulte zile de epuizare totala.

[/quote]

Nu te supara ca te intreb dar asta de unde ai mai scos-o?Am povestit eu pe aici cuiva ca am iesit din corp si am facut calatorii astrale si la o rascruce,unde ma odihneam putin l-am cunoscut pe Amun care nu stia cum sa ma agate si mi-a cerut o tigara sau m-a intrebat cit e ceasul? 8-)Iar daca tu ai facut o asemenea calatorie incit sa iti permiti sa sustii ca ,,nu e prea usor si nici placut`` si nu ti-ai revenit nici dupa muuulte zile, imi pare rau ca a trebuit sa treci printr-o asemenea experienta.De la alti calatori astrali,eu nu contrazic pe nimeni,am auzit insa ca ar fi minunat.Daca tu ,dupa cum scri ,ai fost epuizata total si nu ti-ai revenit decit dupa multe zile,da-mi voie sa imi dau o parere umila.Poate ai facut ceva care nu ar fi trebuit sa faci.Atit spiritul cit si corpul nu erau pregatite pentru asta,poate trebuia sa meditezi mai mult inainte,nu e domeniul meu dar cred ca yoghinii cu plete albe si dalbe :-D te-ar putea sfatui mai bine cum e cu aceste calatorii astrale.Eu,nu am primit biletul pina acum,din pacate dar toate la timpul lor.Urmeaza afirmatia :

Din ce am inteles am impresia ca stai la taclale cu EL ,oricand si oriunde la cafele cu prietenii vorbesti cu el de parca ar fi prezent tot timpul .Nu se poate asa ceva.N-om fi noi prea inteligenti ,dar nici dusi......

Incep cu sfirsitul afirmatiei tale.Daca tu ma subestimezi eu nu imi permit sa fac acelasi lucru cu mine insumi.Nu mi-as permite sa imi pierd timpul aici dind raspunsuri unor prosti,iar daca parerea ta este ca userii de pe rufon nu ar fi ,,prea inteligenti`` atunci da-mi voie sa remarc o nesiguranta in ceea ce te priveste dar eu am ajuns la un numitor comun si cred ca pe forumul asta sunt oameni destul de inteligenti,unii chiar foarte inteligenti,ceea ce insa nu trebuie sa intimideze,dimpotriva ,sa solicite.
In schimb ai inteles chiar foarte bine aspectul ca ,,stau cu el la taclale`` oricind si oriunde ,la cafele.Dupa aceea ai spus ,,de parca ar fi prezent tot timpul``.Pai chiar asa este,ai impresia ca entitatile au nevoie de somn sau de pauza de masa?Fizica cuantica iti poate explica ca anumite particule pot fi in acelasi timp in doua locuri...asa ca nu gindi omenste cind e vorba de alte specii.
In ce priveste felul in care eu il percep,il aud perfect si tot timpul cind mi se adreseaza,nu e asa ca eu am acces la baza lui de date,el insa la a mea.De vazut insa il vad doar in vise sau in mici viziuni.Nu pot insa niciodata sa-i vad perfect fata.O vreme indelungata l-am perceput a fi pe nava cu multi altii,desi eu numai pe el il vedeam, arata ca un barbat bine asa cum este dealtfel  reprezentat si pe coloanele celui mai mare templu din lume,pina si in ziua de astazi,templu inchinat lui,in Karnak.Informatia pe care o aveam vizavi de acele imagini era ca ei se apropie de Pamint ,intr-o misiune nu prea prietenoasa...desi din spusele lui reiese ca vor ajuta Pamintul si pamintenii...probabil va fi un razboi cu o parte a omenirii...si mie imi ramin doar speculatiile,nu este scopul lui cu mine sa faca channelling prin mine pentru intreaga omenire,altii sunt responsabili pentru mesaje ,,sacre``el are o problema personala cu mine,restul informatiilor sunt doar pentru a sti in mare ce probabil urmeaza si a nu fi foarte surprinsa.Nu a intervenit in viata mea nici sa se hraneasca cu energia mea,mai degraba eu cu a lui si nici sa ma transforme intr-un profet ca de ar fi asa mi-ar da dezlegare sa ma apuc de scris carti si mi-ar da informatii exacte.Cel putin pina acum nu s-a ajuns la asta.Si ca sa revin la mesajul tau ,cea mai tare afirmatie a ta ,vizavi de faptul ca el nu ar putea fi tot timpul cu mine ,ai spus ca ,,asa ceva nu se poate '' :fullmoon: Cum vrei tu sa imi demonstrezi contrariul ?

,,Vine ,vine primavara''
In curind ,in toata tara
Din cojocul ei de lina
Iata se trezi si-o zina.

Si tare nedumerita
Si un pic si cam pripita
Se gindi ea sa-mi trimita
Material de o zi fripta.

Sa traiesti zina mareata,
Io-ti doresc o buna viata
Si sa-ti iese cu astralul
Ca sa nu te mai ia valul  :rainbow:

O seara excelenta tuturora !

P.S. Incearca sa nu mai faci greseli ca si eu am facut si unii considera asta foarte grav,eu nu ,deci in ochii mei nu scazi pentru ca ai scris ,,enerigia`` ,o tulburare energietica  :rainbow:,un mic moment de neatentie,dar unii pe aici fac din tintar armasar.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

zana@M

#192
Godess Amun  ,nu ti-as fi raspuns la acest mesaj ,dar o atinsesi  :-Dpe tanti, Flora .Zana@M nu se trezi si ea ,tam-nisam ca-i primavara . :roll:
Acum nu constat ci, precizez :
1) Toti cei ''alesi'' pe forumul asta se cunosc  personal 99% ,deci si-au atins intelighentzia si cu mana ,tu doar deduci .
Respectele mele ,dragi colegi!
2)Cauta ,Tu ce ai scris in primul mesaj (revenita dupa fo ....3 ani) :-o si de cand alx ,uforever ,Xanadron vorbesc de facaletz ,ba gasise solutia cu ''soacra''.
3) De ASTRAL nu( mai ) spun nimic n-ai intelege si pace (daca citeai un rand din ce am postat pe aici ai fi inteles) .
N-am spus ca tu ai intrat in ASTRAL ci ,ar trebui sa poti comunica cu  Amun :martiansad:
Amintesc doar ,Zana@M nu este aleasa sa intre in ASTRAL  pentru ca ,asa vrea ea sau pentru ca, ar face prostii :-D :-o ci ,mai degraba sa vada prostiile altora . Trebuie sa fii curat  ''spiritual'' sa poti intra  in Astral..... Deci ,cum am spus....nu m-a luat valul sa-mi ''iasa'' astralul
Referitor la tulburare energetica ,nu este o greseala ci am scris romaneste nu suntem la ora de Astronomie.....
4)  Ramane  cum AI stabilit...... :rocket: :-(


P.S.Zana@M n-a jignit si nici nu va jigni vreeodata pe cineva .Punct
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

uforever

#193
Usurel fetelor, nu va "sertati" :-D @Godess Amun: Fa cum iti spune mosh uforever,  ca te-nvata de bine :-D Pun pariu cu tine pe o "calatorie astrala", cumpar eu "biletele" daca pierd :lol:. Daca incepi sa postezi si in alte topicuri, multa lume de pe-aici isi va schimba atitudinea fata de tine, momentan esti colega de forum partial, ce ai de pierdut vis-a-vis de sugestia mea? :-D Vezi ca n-am pierdut nici un pariu in viata mea, nici macar cand eram prunc. :lol:


CitatRespectele mele ,dragi colegi!
Respectele mele/noastre, draga colega! :wink:


abyss

Filmari cu telefonul ale navei lui amunache exista?