Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mariusvlad


Arhanghelul

#2116
Citat din: Siberia din  31 Iulie 2012, 01:24:39
M-am uitat la trailer... si daca asculti partea sonora cu atentie, acolo se aude un meci de fotbal in derulare si o galerie care scandeaza - sau inceputul unui meci de fotbal... nu stiu exact. La un moment dat, concomitent cu detonarea bombei la ora 12.00, se aude un fluier (de final al partidei?)
http://www-youtube-com/watch?v=LOffyyBtHTY (-/.)

Spui fotbal pe Stadionul Olimpic  ...

http://www.antena3.ro/sport/fotbal-extern/west-ham-vrea-sa-se-mute-pe-stadionul-jocurilor-olimpice-din-2012-95372.html

http://www.gandul.info/sport-miscare/west-ham-united-sanse-mari-sa-joace-pe-noul-stadion-olimpic-din-londra-9077930

http://www.telegraph.co.uk/sport/olympics/9162809/London-2012-Olympics-West-Ham-play-hardball-over-latest-Olympic-stadium-bid.html#



Dupa terminarea olimpiadei 2012 stadionul era gandit sa retrogradeze din punct de vedere al capacitate de locuri pentru spectatori ... de la 55.000 la 25.000 pentru a fi rentabil economic.
Dar se pare ca clubul de fotbal West Ham United il vrea tocmai pentru cele 55.000 de locuri ...
Vad ca nocturna a capatat alt designe ... triunghi in loc de dreptunghi ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

Fiindca e 4 August.

http://truthseeker444.blogspot.co.uk/2012/02/false-flag-4-august-2012-london.html

Cam mult de citit, dar sunt multe lucruri interesante.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

#2118
Deci asta este tare de tot  ... 7300 tone de  deseu radioactiv ...

"De remarcat ca in 2010 s-a descoperit ca la 250 de metri de stadion s-ar afla deseuri radioactive de thoriu si radiu, ingropate cu decenii in urma, dar autoritatile au anuntat ca nu reprezinta un pericol pentru public." 



http://www.ecomagazin.ro/olimpiada-verde-jo-de-la-londra-vor-fi-cele-mai-ecologice-din-istoria-competitiei/

http://irishblog-irelandblog.blogspot.ro/2012/06/london-2012-olympics-breaking-news.html
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

#2119
Asa de chestie  :-D , oare de ce logoul lu'gogu   de ieri avea o fiinta masculina gen pinochio , cu patru degete la fiecare mana si cu par la subsuoara intr-o anumita forma iar freza avea 4 suvite  :-D
Pura intamplare sau doar tema recreativa de vara pentru teoreticienii conspirationisti ?
Ca sa nu mai pun la socoteala si altele, cum ar fi acel zepelin ..

fiulploii

Citat din: Xanadron din  08 August 2012, 13:08:33
Si continua experimente aiuritoare, unele incepute de prin 1924 si neintrerupte de regizatele rezbeluri. Auzirati de proiectul Kronos de pilda - ala cu vagonul de metrou de se misca si-acum sub Berlin cu 8 pasageri, pentru care cei 88 de ani trecuti pentru noi au insemnat pina acum doar 7 ore? :-o Nu cred - unele detalii cel putin fiind gasibile doar pe surse nemtesti.
Esti bun sa dai niste amanunte ?
Sau niste linkuri , ceva ? Raman dator  :wink:

Xanadron

Repet, sursele-s doar in lb. germana si d-aia ar fi preferabil un topic separat (cind oi avea timp) in loc de comicele :-D traduceri Goagal.
Deocamdata, uite un clip - care nu trebuie urmarit insa integral ca sa vi se faca si voua... parul maciuca. :-o :lol:

Roland Boden_Das Kronos-Gerät

In orice caz, mie cel putin povestea proiectului Kronos mi-a lasat o senzatie stranie, la fel de terifianta ca detaliile proiectului nazist "Die Glocke" (ar merita si asta "sapaturi" serioase).
Nici nu vreau sa-mi imaginez ce fac acum cei 8 ocupanti voluntari ai vagonului de metrou modificat in "TIME-MACHINE" cu sursa de energie nuclear/electrica, ce s-ar misca inca sub Berlin cu... 10,4 mm pe zi.
Interesant e ca-s dovezi destul de clare ca si-n ziua de azi cca. 185 kWh din retzeaua electrica a metroului berlinez sint repartizati "trenului-fantoma". :fullmoon:

P.S. Kronos n-are conotatii naziste, fiind initiat pe vremea cind savantii evrei inca puteau studia relaxati in Germania diverse nazbitii - inclusiv "dilatarea Timpului". Si inca din pdv practic. :-o
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

jean

#2122
Lucrez cu clienti de diferite feluri doresc sa va relatez o mica povestioara.
Astazi a venit la mine un autointitulat ,,angajator".  El spunea urmatoarele:
X- daca ar fi dupa mine eu nu asi da concediu la angajati vara. Si toti vor numai vara.
EU- intreb de ce?
X- pai cum sa dau vara, cele mai mari vanzari le am vara.  Eu pierd foarte mult.
EU-pai ei cand sa-si ia concediu si sa se relaxeze si ei? Sunt oameni nu?
Daca sunt obositi si nu mai dau randament sau mai rau se imbolnavesc sunt dati afara.
Deci, sunt scule care se uzeaza si sunt inlocuiti cu alta noua pentru inca un timp.
Nu prea a fost incantat de raspunsul meu, nu am fost de partea lui. Am fost de partea amaratului ala care primeste bani sa traiasa de pe o zi pe alta. Cum sa fiu de partea angajatorului? Ei gandesc sa faca multi bani, cat mai multi. Sa-si satisfaca ei tote placerile bolnave. Sa-si constuiasca blocuri sau case cu un numar nestiut de camere. Sa se duca sa cheltuie bani pe lucruri care nu le folosec sau mai rau sa ii cheltuie prin restaurante sau la jocurile de noroc. Si angajatului nu-i da nici bani de concediu. Mare lucru daca primeste salariul in acele zile de concediu.
Astia ne sug resursele, ei sunt trintorii, si bancherii care fac camatarie cu acte in regula. Cand este o banca in faliment sare imediat guvernul sa o ajute cu banii tuturor cetatenilor. Ar trebui lasata sa dea faliment si sa le ia si ce mai ramane. Bancherii sunt cei mai mari bogatasi si ei au provocat criza mondiala. Ar trebui sa plateasca. Cine are probleme cu banca stie ce vorbesc.
Ma opresc aici ca m-am cam incalzit. Asta e realitatea cruda, viata de zi cu zi a multor oameni, lucratorii.
Adevarul este dincolo de noi

zamotrak

Citat din: jean din  09 August 2012, 21:42:11
..........
Astia(angajatorii din RO) ne sug resursele, ei sunt trintorii...............

Interesat,foarte interesant,Jean......
Acum cred ca inteleg ,unde ajunge sangele poporului muncitor.
.......hm,hm,hm,am fost comunist...cu acte,pana in dec.89,...da chiar asa,stimate coleg?!

jean

Din pacate o mare parte din ei fac parte din aceasta categorie. Binenteles ca nu vorbeam de toti. Suntem o societate capitalista bolnava, asa cum am avut si un comunism bolnav. Nu trebuie sa impartim totul egal, dar diferentele sunt prea mari. Legile sunt facute sa-i apere tot pe ei, doar ei le-au facut.
Simplu fapt ca nu declara corect salariile primite de angajatii lor este un furt. Si din aceasta cauza sufera toti. Ei dau vina pe lege ca este prost facuta si practic ii pune in genunchi. Pai cine a facut legile?..... Noi?...(lucratorii) sau altii de teapa lor. Asta ca sa nu mai vorbim de rambursari ilegale de TVA, nedeclararea venitului real, etc.
Din tot acest mecanism bolnav tot lucratorii sufera, care asa cum spunea cineva pe aici si-au luat de la gura pt. asi tine copii in scoala, ai imbraca, a le crea minimum de conditii decente de viata. Ei, lucratorii?... Ce mai conteaza, se sacrifica pt apropiati. Nu au nevoie de un trai decent.
Peste tot se fac case, au distrus mediul cu constructiile lor. Pentru smecheri binenteles. Tinerii?...copii lucratorilor, nu au acces la ele. Stau impreuna cu parintii, apar diferite probleme de generatii, isi dau in cap unii la altii. Cum sa mai intemeieze tinerii familii cand nu au unde sta? Au salrii mici ca nu stiu sa faca nimic (zic ei), scoala nu i-a invatat nimic, etc. Pai ce sa-i invete cand profesorii abia daca iau un examen de titularizare si mai sunt prinsi si copiind. Problema legata tot de bani vedeti?
Ce fac sociologi?....care sociologi? nu prea auzi ca au tras semnalul de alarma. Sau i-au ascuns astia pe undeva.
Este tarziu, am plecat la culcare ca maine trebuie sa dau din maini.
Va salut o noapte buna.
Adevarul este dincolo de noi

Aliosa

@Jean, chiar daca scapam de trantori apar altii , se transforma mai exact , asta se intampla de mii de ani .
Specia noastra cu mentalitatea pe care o are, mentalitate care se modifica din bine in rau pe masura ce populatia creste in timp , imi pare rau sa o spun , nu are viitor . As vrea sa fiu optimist in cazul asta dar cei care nu reactioneaza pe baza fricii si dezinteresului se imputineaza .
Solutia ar fi deciziile extreme, dar cum spune si colegul Nox
CitatVă jucați cu focul! Cine decide care sunt cei utili sau nu societății, punem de-o comisie ceva!? Chiar și trîntorii pot avea caracter (rol) moralizator.
.
Raspunsul la intrebarea de mai sus e simplu, cel care decide este cel care vrea schimbarea si care ulterior si actioneaza .

Cautatorul

#2126
CitatCine decide care sunt cei utili sau nu societății, punem de-o comisie ceva!?

Sa nu mai reinventam roata. :-D

Solutia e simpla si o luam din istorie: O noua revolutie bolsevica, tribunalele poporului, Marea Adunare Nationala...   :-D :evil:

Si sentintele sa fie de genul: Asta are ochelari deci e intelectual trebuie omorat ca e trantor sta toata ziua printre hartii in loc sa iasa sa faca treaba afara cu lopata. Si tribunalul striga frenetic: NOI MUNCIM NU GANDIM...   moarte trantorilor de intelectuali!

Sau asta a mancat ieri de doua ori. E chiabur trebuie trimis la ocna.

PS: Apropo de modul in care studentii erau vanati de mineri in Bucuresti (daca aveau ochelari trebuia sigur batuti)

fiulploii

#2127
Eterna poveste care dezbina oamenii : cine munceste mai mult , cine este mai important , cine e responsabil de viata mizera ?
Raspunsul dupa mine e simplu : noi toti si fiecare separat. Sa discuti la modul general e usor .
Teoreticieni suntem cu totii si toti avem dreptate . Insa nu dreptate completa.
Oricum, pe toti ne paste lenea si teama de schimbare, teama de a fi singur responsabil pentru viata ta , buna sau rea . Nu toti avem aceleasi calitati insa toti avem teama de schimbare . putini reusesc sa treaca de ea, putini se incumeta sa riste .
   Cel mai simplu e sa fie un responsabil pentru mizeriile din viata personala , Acarul Paun e necesar .
Si atat timp cat aruncam vina pt nenorocirea noastra in carca altuia, Sistemul va exista si va inflori pentru ca este o necesitate . Nu poate fi ucis fiindca 99% dintre noi il apara si il protejeaza.
   Invit pe toti cei care dau cu chietre in patroni sa isi faca o firma mica , pe bani proprii sau imprumutati cu macar doi angajati carora trebuie sa le asigure salariul , taxele si sa le inteleaga problemele personale atunci cand ele apar. Sa fie in regula cu taxele de orice fel catre stat si cu platile catre furnizori de electricitate, apa, gaz, materii prime daca e cazul. Sa plateasca la adevarata valoare un IT-ist , un asistent marketing sau vanzator , un colaborator extern de orice fel astfel incat lumea sa mai colaboreze cu el la nevoie.
  Sa asigure un flux continuu si sanatos de cash-flow , sa aiba o rezerva de bani in banca pe o perioada de cca 3 luni de care sa nu se atinga. Sa piarda zile intregi in fiecare luna pe la fisc si finante , banca zilnic pentru a-si plati darile. Sa isi controleze larg sau strans angajatii functie de necesitati. sa respecte termenele si sa se asigure ca incaseaza banii pe munca prestata.
  Dupa toate astea sa fie zambitor , sa dea prime si libere la angajati si mai ales sa lucreze pe alb si nu gri sau la negru pentru a nu fenta statul care suntem toti .
  Fiindca oricum aia de la sosele nu respecta reteta de asfalt si acesta se duce  :evil: dupa prima iarna , apar gropile si se strica masina firmei , aia de la control iti vin pe cap de cate ori trebe pana sari cum trebuie . Si mai trebuie sa ai si tu oamenii tai , care iti fac lobby , te sustin . Pe astia ii scoti la o cabana , la un mos craciun .
  Fii fericit si zambitor cu prietenii, familia si mai ales angajatii care considera ca esti hain si nu ii platesti destul  :evil:
 
  Pe partea cealalta , angajatul nu mai are rost sa discutam cum gandeste . A fost expus aici pe forum de stimatii mei colegi .
  Nici o parte nu are chef si vrere de a intelege pe ceilalti.

  Eu am o vorba : bre, daca esti destept si te simti puternic si capabil, nu sta angajat. Fa-ti firma sau PFA si ia-ti salarul ala pe care il doresti , in propriile maini . Pentru ca micii meseriasi duc greul intr-o economie iar clasa de mijloc e cea care asigura supravietuirea unei economii.

  Pe vremea cealalta , la un moment dat in viata stateam la aceeasi coada la impinge-tava cu cercetatori in fizica .Si aia discutau de toate. Unul zicea ca a primit sarcina sa scoata un nou tip de caramida refractara in 3 luni . Si trebuia sa lucreze la asta de la 7 la 15 zilnic , mai putin duminica , normal  :lol: . Si zicea ala ca la un moment dat i-a venit o idee noaptea la 12 si s-a dus la institut sa cerceteze in laborator chestia. Insa nu a fost lasat de paznic ca nu era program de lucru noaptea si nu era pe nici o lista speciala ca ar avea voie sa intre in laboratoare cand vrea muschii lui .  :-D Asta asa ca un exemplu , destul de paralel .
   Parerea mea ? Nu are rost sa avem asemenea dispute artificiale . Cine se simte stapan sa-si ia viata in propriile maini  : ori mori ori supravietuiesti . sau te intorci cuminte la unul din aia rai si necesari pe care nu ii suporti ca sa aiba cine sa iti dea un salar.
  Nu zic ca am dreptate suta la suta insa ceva peste 50% tot am . Am fost de ambele parti ale baricadei . Si acum sunt pe a treia parte , descoperita intre timp  :lol:
  Din nou, doar parerea mea, supusa greselilor personale inerente ...

  P.S. despre aia din birocratie e alta poveste . care poate fi discutata alta data .

Cautatorul

#2128
Apropo de angajatori in Romania. Pentru a da unui angajat 1000 RON pe luna angajatorul da la stat lunar in jur de 800 RON. Cu alte cuvinte cheltuie 1800 RON lunar cu acel angajat care normal si pe buna dreptate sa fie nemultumit de 1000 RON lunar. De fapt problema angajat/angajator e foarte complicata si nu doar financiar ci si uman.   Se spune ca un angajat munceste atat cat sa nu fie dat afara iar angajatorul plateste cat sa nu-i plece angajatul. Sau vorba romaneasca: Noi ne facem ca muncim ei se fac ca ne platesc....

Comunismul spune ceva de genul: "Fiecare dupa posibilitati fiecaruia dupa nevoi".

Adica cine poate munci sa munceasca dupa putere dar fiecare primeste dupa nevoi care in comunism tindeau sa fie cat mai egale (1/2 paine pe zi, cateva oua, cateva sute de grame de carne, etc. totul pe cartela).

Sistemul de impozitare progresiva din Franta care taxeaza pe cei cu venituri mari cu 75% asta face egaleaza veniturile. Adica daca unul s-a agitat, a invatat si-a sacrificat concediile economiile, etc. pentru a pune pe picioare o afacere este jegmanit de bani de putorile care la carciuma stau si se uita cu invidie la masina patronului. Eu nu pot fi de acord sa-mi ia mie statul veniturile dupa ani de privatiuni sa-i imparta cu putori de-astea care luau in ras pe "telectuali" si pe cei cu scoala.

Adica fata aia batuta de colege pe motiv ca invata si era tocilara i-ar place sa-si imparta veniturile cu fostii colegi care o bateau cand ea vroia sa invete? (un caz real cand o eleva de liceu a fost batuta de colege pentru ca invata si lua note mari).
Si dupa asta vine Ponta sa spuna ca in sistemul de impozitare cu cota unica bogatii platesc la fel ca saracii. Adica pentru Ponta 16% din 1000 RON = cu 16% din 5000 RON. (scuze pentru comentariile politice dar nu m-am putut abtine).

Daca unul are o idee mareata si face un soft si-l vinde in zeci de milioane de exemplare sa-i fie luate 75% din venituri?
Atunci mai bine sta cu burta la soare si o freaca toata ziua (pe burta) si abia asteapta sa-i vina alocatia copiilor, venitul minim garantat, si alte ajutoare de stat.

In comunismul ceausist cel putin nu primeai ajutoare peste ajutoare ci loc de munca. FORTAT! Poti munci? Atunci cauta-ti. Nu gasesti? Iti gaseau ei. La canal, si oriunde era nevoie in tara. Adica intelectualii nu erau suficient rasplatiti dar nu erau tolerate nici putorile.

In comunism progresul vine din pasiunea si convingerea unora (foarte putini), in timp ce in capitalism progresul vine din speranta ca ideea inovatoare este cu adevarat rasplatita in final si financiar, nu ca in comunism unde se primea cel mult o medalie, o strangere de mana, si bani de o inghetata ori un abonament gratis la autobuz. "TARA ITI VA FI RECUNOSCATOARE"

Trebuie sa recunosc ca si eu am avut parte de ambele situatii anume si de angajat si de patron de firma (o microintreprindere unde singurii angajati sunt eu si sotia) si nu m-ar incanta ideea de a-mi lua statul mai mult de jumatate din cat castig cand eu pierd nopti lucrand si invatand si cautand diverse informatii pe net (uneori ma relaxez pe-aici pe forum  8-))  si apoi sa dea ajutoare peste ajutoare la tot felul de putori ori sa-si bata joc de banii incasati prin impozite prin tot felul de contracte si licitatii trucate.

Sincer imi voi muta firma in Bulgaria sau oriunde si gata. Nu mai incaseaza statul nimic de pe urma mea.

Credeti ca miliardarii aia 1% care stapanesc 80% din lume cheltuie tot ce produc si au? Cred ca nici 1% din venituri nu si le cheltuiesc in scop propriu. Banii raman in firmele lor ii reinvestesc si asa mai departe roata se invarte.


"Unul dintre cei mai bogaţi oameni din lume locuieşte într-o casă de 30.000 de dolari, mai ieftină decât un apartament din Bucureşti.

Warren Buffett are o avere de peste 60 de miliarde de dolari însă trăieşte modest. El locuieşte într-o casă pe care a plătit în 1956 circa 30.000 de dolari, conform ştirileprotv.ro. Este o casă cu cinci dormitoare, care nu iese cu nimic din peisajul suburbiilor americane"

http://www.cancan.ro/actualitate/international/unul-dintre-cei-mai-bogati-oameni-ai-planetei-sta-intr-o-casa-de-30-000-de-dolari-156192.html

Sau patronul IKEA:

"Patronul IKEA, cel mai bogat din Europa
Desi are o avere de 31 de miliarde de dolari, suedezul Ingvar Kamprad duce o viata modesta

Proprietarul binecunoscutei companii Ikea, suedezul Ingvar Kamprad, este cel mai bogat om din Europa, conform unui top realizat de revista americana "Forbes". El detine o avere de 31 de miliarde de dolari, adica 19 miliarde de euro. Cu toate ca este cea mai avuta persoana de pe batranul continent, Kamprad, in varsta de 81 de ani, este adeptul traiului modest si al simplitatii, fara niciun fel de excese. "Nu-mi place luxul. Cred ca daca eu mi-as cumpara iahturi, automobile scumpe si as face parada cu averea mea as fi un exemplu negativ pentru cei din jur", a declarat patronul Ikea. De altfel, magnatul suedez locuieste intr-o casa modesta din Elvetia care este mobilata cu produse Ikea asamblate chiar de el. Detine o masina Volvo veche de 15 ani, dar nici pe aceasta nu o foloseste prea des, preferand sa circule cu metroul si autobuzul. Fost simpatizant al nazistilor si candva dependent de alcool, Kamprad nu mai bea acum decat de cel mult trei ori pe an. "Si sotia mea, Margaretha, este adepta traiului simplu. Iesim rar in oras, iar atunci cand o facem mergem la restaurante ieftine si ne facem cumparaturile la magazinele unde ne putem tocmi la pret", a mai spus el."


http://www.cancan.ro/actualitate/international/patronul-ikea-cel-mai-bogat-din-europa-21634.html

E foarte comod in postura de angajat, e asemenea unui caine domestic. Primeste mancare dar cu portia si doar anumita mancare, destul de rar si carne. Nu moare de foame dar nici exceptional nu o duce. E de cele mai multe ori legat ori inchis intr-un tarc. Cand iese la plimbare are lesa si botnita. In schimb un lup trebuie sa alerge dupa hrana, uneori ramane cu zilele nemancat alteori are parte de un ospat pe cinste. Dar e liber!  Cam asa e si cu postura angajat/patron ori PFA (mai nou Intreprindere Individuala).

Sunt insa si niste canalii de patroni ori sefi de nu se poate... cel mai bine e sa va luati viata in propriile maini, in sfarsit fiecare dupa cum poate... fiecaruia dupa nevoi.......  :-D

Tayka

Dacă chiar vrei să schimbi ceva în societate începe cu..tine.NU TOLERA NIMIC,NU TE LĂSA CORUPT,REFUZĂ SĂ INTRII ÎN GAŞCĂ(CHIAR DACĂ VA TREBUII SĂ ZBORI ,SAU SĂ MORI).Majoritatea vechilor români au intrat de frică sau pentru o şansă mai mare în gaşca comunistă,eu am avut curajul să refuz pierzând enorm!!!;apartament cu gaz(ce era pe atunci o raritate)un post de tehnician principal la Reşiţa,rămas vacant pentru că cel care l-a ocupat a..fugit la sârbi..şi pe care l-am câştigat prin concurs cu un salar atunci de vreo 2700 lei când media pe ţară era de 6-700.Trebuia să părăsesc şi oraşul cu 2 copii mici,şi să declar că nu voi divulga secretele instalaţiilor.Secretarul de partid era culmea un..neamţ.!!! şi care mia zis;Uite eu sânt german şi am intrat în pcr,aici e foarte riscant ,o manevră greşită şi zburăm cu toţii în aer,hai intră şi tu(ca să nu se înţeleagă îmi vorbea în germană) .Am zis NU,pe româneşte şi dacă voi ajunge vreodată la nemţi am să le spun ce faci tu pe aici.Am părăsit oraşul,iar după revoluţie l-am căutat;Culmea era fugit şi el de mult în Germania..Când povestesc această întâmplare unii nu mă cred,alţii(chiar rude)îmi zic că am făcut cea mai mare prostie a vieţii mele,am martori,am vrut să cer despăgubiri asociaţiei pentru cei care au avut de suferit în regimul comunist,dar n-am mai făcut formele.La revoluţie deşii am avut de pătimit,nu m-am făcut nici măcar revoluţionar,deşii alţii care stăteau pe lângă mine (s-au chiar mai în spate) sânt acum prin sri..c-aşa-i românul..se adaptează din mers...Eu am refuzat să mă corup intrând în pcr,şi ca atare consider că am dreptul să-i anunţ pe toţi românii care au  procedat ca mine că acum au obţinut dreptul să arunce  cu piatra în trântori..mă întreb însă câţi or mai fi oare?.. :wink:
Urăsc regimurile comuniste pentru că sânt conduse de nonvalori,Dacă ar fi să mai aleg însă între o democraţie sclerozată şi o dictatură inteligentă,aş alege dictatura..unde încă se mai aplică legea sfântă;,,cine nu munceşte nici să nu mănânce''înţelegându-se prin muncă că trebuie să mai şi produci o valoare şi doar în funcţie de care să fi remunerat,..e drept că nu e loc pentru prea multe libertăţi pe acolo dar nici picior de trântor nu vezi.. :-D Nu toată lumea e vinovată,dar sânt la fel de vinovaţi(poate chiar mai mult) şi acei care-i acceptă şi-i tolerează pe trântori.Căci trântorii sânt ca păduchii;se înmulţesc doar în murdărie... :x

Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).