Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Mesaje Recente

#41
Emisiuni Radio/TV / Netflix - Aparitii extraterest...
Ultimul mesaj de StarDust - 09 Octombrie 2023, 11:21:28
https://www.netflix.com/title/81489034

Mi-a placut. Cazuri "grele", martori, opinii pro si contra, bine realizat, la modul realist.
#42
Cafenea / Re: Comentarii libere - Maturi...
Ultimul mesaj de abyss - 02 Octombrie 2023, 20:33:42
Un premiu digital să-i oferi! 😁
Probabil e un AI după cum a structurat ideile.
#43
Cafenea / Re: Comentarii libere . Maturi...
Ultimul mesaj de fiulploii - 30 Septembrie 2023, 18:03:31
După amprenta de carbon iacă apăru

și ... maturitatea digitală, ptiu!

https://www2.deloitte.com/ro/ro/pages/operations/solutions/digital-maturity.html


He, he, adn digital al companiei , wow, io i-aș da premiu la ăla de a inventat conceptele astea
#44
Evenimente OZN în lume / Este programul "Zodiac" al JSO...
Ultimul mesaj de abyss - 24 Septembrie 2023, 20:44:02
Citat din: SLEAH19 din  24 Septembrie 2023, 13:56:43(...)veșnica dilemă a cauzalității - Ce a fost mai întâi, Oul sau Extraterestrul?
Răspunsul e simplu fără dileme... Mai întâi a fost făcută Găina!



TOPIC: Este programul "Zodiac" al JSOC adevăratul gardian american în privința OZN-urilor/UAP-urilor?

The Conversation post - "Raportul NASA nu găsește nicio dovadă că OZN-urile sunt extraterestre"

Audierea lui Ryan Graves, David Grusch, David Fraver
 - "au fost descoperite substanțe biologice non-umane"
 - dovezi concrete ale existenței extratereștrilor

Comunicare de la o persoană din interior despre programul secret numit ZODIAC
 - "ZODIAC este gestionat de un parteneriat între JSOC și Raytheon pentru a recupera nave prăbușite... nu de pe Pământ".
 - "JSOC și ZODIAC sunt principalele forțe care interacționează cu non-umani".

Citiți raportul pe Earthfiles:
U.S. Navy Chief Yeoman descrie "Entități biologice extraterestre" în fotografii TOP SECRET/MAJIC


#45
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de SLEAH19 - 24 Septembrie 2023, 13:56:43
Tipul ăsta de extratereștrii, exclud interferența directă in liniile Homo Erectus/ Homo Sapiens din punct de vedere anatomic. Cel mult nasc veșnica dilemă a cauzalității - Ce a fost mai întâi, Oul sau Extraterestrul?
#46
Fenomene conexe si paranormale / Proiectul Alexandria
Ultimul mesaj de fiulploii - 20 Septembrie 2023, 11:41:10
https://youtu.be/klCzHhYYQjQ?si=Ptq-X4N2rlFyJLGa

Este vorba de un grup de cercetători din vreo cinci organizații care au mers in Egipt să testeze ceea ce se numește "vederea la distanță" in localizarea unor asezari mentionate de istorie dar dispărute si apoi să facă comparație intre vederea la distanță si sondarea prin unde electromagnetice pt a vedea care ar fi mai exactă. Proiectul este vechi .
#47
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de liviutatarus - 19 Septembrie 2023, 07:53:41
Non-umani s-a impamantenit de la audierea lui David Grusch, existand posibilitatea unor fiinte interdimensionale, oameni evoluati si intorsi in timp (cred), extraterestri sau specii care traiesc pe Pamant si nu au fost inca descoperite. Au zis ceva de 20 de corpuri, unele cu parti lipsa. Da, ar trebui sa trimita un corp, spre analiza, la o insitutie cu prestigiu din SUA sau Canada sau chiar Europa! Si inceput simplu, direct cu analiza genetica. Toata audierea a fost facuta ca sa dea veridicitate maxima celor doua corpuri, invitand martori din Japonia, SUA, Brazilia. Ryan Graves chiar s-a suparat dupa audierea aia si a declarat ca ce s-a intamplat cu prezentarea celor doua corpuri este un mare pas inapoi! Steven Greer a declarat ca o sa aiba o opinie dupa ce va vedea analiza genetica facuta de o institutie de prestigiu. Suspiciunea de minciuna este cumva intarita de Jaime Maussan, cunoscut cu antecedente. Si totusi, bazandu-ma pe analiza lui Jose Salse si faptul ca a pus rezultatele online verificabile de oricine, analiza corpurilor a fost destul de amanuntita si credibila. Numai sa fie valabile acele rezultate si sa nu fie inflorite sau trase de par.
Revenind la SUA, Tim Burchett a declarat ca nu i s-a aprobat sa faca o comisie restransa a Congresului, din patru membri, (bipartizana) cu putere de citatie, ca s-ar fi suparat aia de la CIA si Pentagon (pe astia numindu-i proxeneti de razboi!!!) ca prea i-au calcat in picioare. In schimb i-au promis o a doua audiere imediat ce Congresul isi reia activitatea. Au inceput sa-i traga frana baietii... Sunt curios cine o sa mai iasa in fata si cu ce!
#48
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de fiulploii - 18 Septembrie 2023, 22:16:29
1. Nu am reținut să zică undeva că ar fi vb de extraterestrii ci de non-umani adică non homo sapiens sapiens.
2. Parcă zice că aveau mai multe corpuri dar nu au prezentat nici măcar imagini ale celorlalte sau cel puțin io nu am băgat de seamă.
3. Atâta vreme cât nu au acces alți oameni de știință la mostre e un mare semn de întrebare asupra veridicității.
4. Prezinți așa ceva în fața unui congres de ce? Să dea o lege prin care să zică ceva anume? Asta nu trebuie să o stabilească oamenii de știință?
Zic și eu.
#49
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de Serban M - 16 Septembrie 2023, 14:29:52
In umila mea parere, dupa ce am vazut analizele in detaliu, tind sa cred ca este imposibil sa fie o facatura iar ambele specimene sunt reale mumii ale unor umanoizi non - terestrii. Reactia NASA este jenibila si predictibila. Nu am cum sa iau NASA (CIA) in serios pe subiectul UAP UFO ET, din moment ce datorita lor avem atatea musamalizari, clasificate etc.. ale multor cazuri de contact pe teritoriul S U A
#50
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de StarDust - 16 Septembrie 2023, 10:42:01
Parerea mea... "extraterestrul" e un "fake". Si tinand cont ca am vazut vre-o trei filmari "declasificate" prezentate de institutii "cu greutate" care in opinia mea nu erau decat avioane, tind sa cred ca se testeaza "piata". Nu stiu care e scopul, abaterea atentiei de la lucruri mult mai grave, sau e vorba de pregatirea maselor pentru ceva.
Oricum, deschiderea asta oficiala(inclusiv NASA) spre mult blamatul fenomen "UFO" redenumit acum "UAP" mi se pare extrem de interesanta.
Lucrurile nu merg deloc bine pe planeta asta. Poate ca e vorba de a ni se servi o noua "religie", sau noi sperante...
Poate ca itr-adevar e vorba de ceva marcant, ce urmeaza sa se intample, si noi nu prea avem controlul.

Sper ca vom vedea!