Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

radu?muj

Va rog nu mai amestecati religia sau oricefel de ++stari de meditatie ++  pe care le practicati , cu fenomene stintifice ori cum le numiti.
Lasati religia  in ''mainile popii'', si incercati sa dezbateti lucruri interesante. :evil:

lylyt_ice

Radu?muj...Daca ar fii dupa mine eu te-s face direct moderator .......
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Max C.


CHIP

@Max.c
Am spus acest lucru intrucit consider ca specificul forumului este cu totul altul.yoghinii cu treaba lor si noi cu a noastra si dealtfel fiecare e liber sa creada si sa practice ce vrea.In rest sa auzim numai de bine!.

Max C.

OK! Ai sa razi dar yoga nu altceva decat o relaxare spirituala si mentala...si ai dreptate fiecare cu treaba lui!

Lone Ranger

Revin cu o propunere: ar trebui creata pe forum o sectziune de criptozoologie.

Nox

Ti-am mutat mesajul in topicul corespunzator.

Cat despre o noua sectiune de 'criptozoologie'... o sa vedem.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Roswel

ceva despre magie...vrajitorie  :fullmoon: -:D etc

FreeYourMind

Salutare,
din pacate nu pot participa la aceasta Sesiune de comunicare, dar va recomand calduros sa puneti pentru vizionare documentarul EVIDENCE - The case for the NASA UFO's (2001) facut de David Sereda. Personal consider acest documentar poate, cel mai edificator si mai de necontestat material in ceea ce priveste acest subiect controversat numit fenomenul OZN. Dovezile sunt concludente, explicatiile mai mult decat revelatoare. Pentru mine personal acest documentar a devenit un punct de referinta in viata, m-a facut sa inteleg universul mult mai bine. Nu pierdeti acest documentar, este aur curat.
Numai bine  :roll:

DepthOfField

:D , FreeYourMind, nu stiam postul tau:
Citatdar va recomand calduros sa puneti pentru vizionare documentarul EVIDENCE - The case for the NASA UFO's (2001) facut de David Sereda. Personal consider acest documentar poate, cel mai edificator si mai de necontestat material in ceea ce priveste acest subiect controversat numit fenomenul OZN. Dovezile sunt concludente, explicatiile mai mult decat revelatoare. Pentru mine personal acest documentar a devenit un punct de referinta in viata, m-a facut sa inteleg universul mult mai bine. Nu pierdeti acest documentar, este aur curat.
S-ar putea sa ai o dezamagire crunta in curand...pregatesc o analiza exact la acest documentar, care te va face sa intelegi prin argumente verificabile, ca "punctul de referinta" ales de tine este unul gresit... ai fost dus de nas, as indrazni sa afirm. Dar, scuze, nici eu nu mai am rabdare pana sa postez analiza de aceea anticipez.....trebuie sa mai finalizez niste experimente simple, dar efectiv sunt extrem de ocupat perioada asta... stai pe faza.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

DepthOfField

#85
Acum, revenind la furtuna din paharul cu apa ....
Mi se pare mie, sau aparitia unor personaje, intamplari si actiuni mai recente doresc sa demonstreze ceva anume? Ca moderatorul nu e bun? ca forumul nu e bun? ca exista cenzura? ca se urmareste ceva de hhhm..chiar Rufon, si iata, altii ne sugereaza un alt fel de adevar din spate?

Pentru ca lucrurile sa fie frumoase si toata lumea sa fie fericita, cum ar trebui sa fie forumul Rufon? Oricine sa poata zice orice, oricat de mult si oricat de dezorganizat? Si oricine sa-i judece pe ceilalti, fie chiar si la modul subtil, printre randuri?
Cat despre moderaturul Bluemoon, personal cred ca face treaba buna (normal, ca nu ma modereaza pe mine, veti gandi precis unii  :evil: ), ceea ce cred eu ca intelegeti unii dintre voi gresit, este un anumit limbaj scurt si aparent dur de-al sau, precum si o aparenta de robot care aplica reguli inflexibil..dar hei, moderatorul este o autoritate prin definitie, iar libertatea deplina de exprimare pe care o clamati unii, contrazice ideea de autoritate. Probabil ca echilibrul perfect intre cele 2 tendinte, este firesc ca totusi sa nu satisfaca toate gusturile...
Insa accentele pe care le puneti unii, mi se par un pic dubioase...
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

darieglobur

Propunerea mea este sa nu se mai deschida subiecte gen copy-paste, exclusiv in limba engleza sau franceza, dupa modelul: se copiaza un articol scris intr-o limba straina si se "tranteste" (scuzati expresia) pur si simplu aici pe forum, fara nici macar doua-trei cuvintele in limba romana prin care sa se introduca subiectul. In opinia mea orice nou subiect de pe acest forum, chiar daca se bazeaza pe un articol interesant scris in engleza, sa zicem, care nu poate fi tradus integral din lipsa de timp, trebuie conceput astfel incat sa se faca in prealabil macar o succinta prezentare a acestuia in limba romana si numai dupa aceea sa se dea copy-paste-ul articolului respectiv.
Pur si simplu ma mir ca moderatorii tolereaza acest aspect, zic eu, important pentru popularitatea unui forum, manifestandu-si in schimb intransigenta fata de unele lucruri "mai marunte", daca pot spune asa.
Sa nu uitam ca acesta este un forum in care se discuta in limba romana. Cu siguranta ca daca vrem sa citim si sa ne exprimam in engleza, fiecare putem gasi nenumarate astfel de forumuri pe net.
Probabil ca multi de aici si eu ma mai uit uneori pe forumuri cu specific ufo de limba engleza. Dar am observat ca acolo se atrage in mod expres atentia ca orice copy-paste din alta limba (din franceza sau germana, de exemplu) sa fie, daca nu integral tradus, macar partial prezentat in engleza.   
...und Sie fliegen doch!

antoniu

toata structura de moderare a acestui forum este dubioasa,-metode tip CNA...reactii emotional -sentimental-afective , ....si multa manipulare,dezinformare,diversiune cat cuprinde,......tineret vulnerabil la orice propaganda....raspunsuri violente in limbaj neacademic ,initiate in ascuns de moderatori tip cameleon ,militieni de internet, in slujba unuia ..."capo /opac".
DEMOCRATIZATI-VA ....constituiti un consiliu consultativ ,convocati o adunare generala si daca aveti curaj ,gasiti prin vot liber si in cunostinta de cauza ,conducerea......daca aveti curaj....daca nu va jucati si in teoria jocurilor sunt trei categorii; 1),jocul cu sine 2)jocul cu natura,3)jocul cu altii si strategiile lor------ pe care il jucati pe acest forum.. HOTARATI-VA.

ryn


AdiM

propunere: triati/excludeti orice mesaj care contine cuvintul SECURIST. daca se discuta despre OZN-uri, sa se discute despre asta. Dar unii folosesc cuvintul acesta doar fiindca nu stiu sa discute despre OZN. Luati masuri, va rog, fiindca nu imi place sa vad cum discutiile deviaza in "securistule"... chiar e stupid.