Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alinutzu

am o mica sugestie pentru admini, cred ca anumite persoane ar trebui moderate/avertizate :) , se face spam rau pe forum de cateva zile ...
can't stop the signal ...

contemplatorul

Citat din: alinutzu din  10 Iunie 2008, 21:58:25
am o mica sugestie pentru admini, cred ca anumite persoane ar trebui moderate/avertizate :) , se face spam rau pe forum de cateva zile ...

Poate ca ar trebui sa-i indici chiar tu pe cei care consideri ca posteaza spam, ca nu cumva adminilor sa le placa ca au de lucru, si  sa avertizeze pe altcineva, pe cine cred ei de cuviinta.

Ce-ar fi, daca am incepe ca sa strigam toti la oamenii de la salubritate=intretinere de pe strada, ca sa-si faca datoria ?

Sau, ai si tu jumatate de norma ?

Eu n-am cerut vreodata cuiva, sa faca partie ca sa trec eu linistit strada !

Cyberdog

noua,

Nu stiu daca se cere neaparat  o "preluare a stafetei".  Cred insa ca se este neaparat nevoie de o alternativa. Se stie ca grupul domnului Hobana a avut o activitate deosebita in timp, iar cei care se ocupau cu fenomenologia OZN in timpurile trecute erau in genere nonconformistii, care nu se aliniau la cerintele oficialitatilor.  Totusi, este de remarcat faptul ca Paul Dorneanu a declarat cu claritate ca RUFOn nu colaboreaza cu institutiile statului in investigarea cazurilor OZN  de pe teritoriul Romaniei, iar celalalt grup are legaturi directe cu autoritatile statului.  Asadar, institutiile oficiale prefera sa puna la dispozitia altora anumite date si poate chiar fonduri, in timp ce RUFOn nu poate beneficia de asa ceva, chiar daca reprezentantii sai sunt recunoscuti decatre media si solicitati pentru a clarifica cazurile de notorietate.
Noua generatie pare deosebit de coerenta si doritoare de adevar, chiar daca acest adevar nu este ceea ce asteapta unii dintre noi.....
Nu as dori sa generez discutii privitoare la cine, ce, cum si cat face mai bine. Este necesar ca de experienta, fondurile si posibilitatile tehnice de investigare ale grupului de "batrani" sa beneficieze din plin tinerii de la RUFOn, iar de entuziasmul RUFOn sa se molipseasca din cand in cand si cercetatorii seniori de la ASFAN.

sevastase

Citat din: alinutzu din  10 Iunie 2008, 21:58:25
am o mica sugestie pentru admini, cred ca anumite persoane ar trebui moderate/avertizate :) , se face spam rau pe forum de cateva zile ...
am o sugestie pt tine..gaseste alt hobby

contemplatorul

Cyberdog,

Eu cred ca o alianta a tinerilor cu batranii, ar intari si financiar, si informational, si intelectual o echipa puternica si astfel credibila.

Daca ii disjungeti, la fel ca pe biserici, nu vom face altceva decat sa ne auto_intoxicam.

Co_laborarea este cheia oricarui succes.

Cyberdog

Citat din: contemplatorul din  10 Iunie 2008, 22:18:59
Cyberdog,

Eu cred ca o alianta a tinerilor cu batranii, ar intari si financiar, si informational, si intelectual o echipa puternica si astfel credibila.

Daca ii disjungeti, la fel ca pe biserici, nu vom face altceva decat sa ne auto_intoxicam.

Co_laborarea este cheia oricarui succes.

O clipa, eu n-am pomenit absolut nimic despre o disjungere.  Dar este evident faptul ca ASFAN este agreat de autoritati ( probabil din cauze multiple, ce tin de vechimea grupului cat si de notorietatea publica a membrilor sai ), in timp ce RUFOn trebuie sa-si faca loc in peisaj muncind de 10 ori mai mult.  Nu stiu ( nici nu am de unde ) care sunt relatiile concrete dintre cele doua grupuri ( poate exista chiar relatii foarte bune ).  Dar este foarte bine ca media romaneasca recunoaste RUFOn drept o autoritate in domeniu, iar reprezentatii sai sunt promovati public alaturi de vechii luptatori pe taramurile OZN-isticii.  Ar fi extrem de interesant ca Paul Dorneanu sa ne explice, poate, care sunt relatiile dintre cele doua grupuri, daca acestea exista.  Eu am omis sa-l intreb asta in interviul pe care i l-am solicitat si imi fac mea culpa.
Sincer insa , am observat mult mai multa flexibilitate in gandire la RUFOn decat la ASFAN....Dar asta este doar o parere personala.

contemplatorul

Cyberdog,

Nu-i forteaza nimeni ca sa imparta totul unii cu altii. Dupa cum nici o revolutie nu-i de lepadat, daca se cere.

Voiam sa spun doar, ca ar fi pacat sa le omoram chiar noi - beneficiarii - inca din fasa, sansa colaborarii experientei cu entuziasmul. 

Cyberdog

Citat din: contemplatorul din  10 Iunie 2008, 22:36:26

Voiam sa spun doar, ca ar fi pacat sa le omoram chiar noi - beneficiarii - inca din fasa, sansa colaborarii experientei cu entuziasmul. 

Absolut de acord. Cel putin eu, ca baneficiar al informatiei, sunt absolut de acord. 

noua

Citat din: Cyberdog din  10 Iunie 2008, 22:31:10
O clipa, eu n-am pomenit absolut nimic despre o disjungere.  Dar este evident faptul ca ASFAN este agreat de autoritati ( probabil din cauze multiple, ce tin de vechimea grupului cat si de notorietatea publica a membrilor sai ), in timp ce RUFOn trebuie sa-si faca loc in peisaj muncind de 10 ori mai mult.  Nu stiu ( nici nu am de unde ) care sunt relatiile concrete dintre cele doua grupuri ( poate exista chiar relatii foarte bune ).  Dar este foarte bine ca media romaneasca recunoaste RUFOn drept o autoritate in domeniu, iar reprezentatii sai sunt promovati public alaturi de vechii luptatori pe taramurile OZN-isticii. Ar fi extrem de interesant ca Paul Dorneanu sa ne explice, poate, care sunt relatiile dintre cele doua grupuri, daca acestea exista.  Eu am omis sa-l intreb asta in interviul pe care i l-am solicitat si imi fac mea culpa.
Sincer insa , am observat mult mai multa flexibilitate in gandire la RUFOn decat la ASFAN....Dar asta este doar o parere personala.

chiar asa, din cati membri se compune Rufon, cum se numesc si ce specialitati au ?  :lol:

Cyberdog

Citat din: noua din  10 Iunie 2008, 22:43:50
chiar asa, din cati membri se compune Rufon, cum se numesc si ce specialitati au ?  :lol:


Cred ca cei mai in masura sa-ti raspunda sunt administratorii forumului.....

Cyberdog

Chiar!  Pe cand o actualizare a site-ului, in paginile "Despre noi" si "Proiecte RUFOn" ?

LupinThe3rd

Esenta acestui thread este: un prost arunca o piatra in lac si zece intelepti se chinuie sa o scoata.

Shadowman

Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 20:20:43
Cautatorul a pus exact punctul pe i. Din pacate cine ii sufla pene in fund lui dorneanu e mai putin important. Traim vremuri importante pentru omenire ca rasa. Sa ne concentram pe ce e important : agenda NWO,  cine ne controleaza financiar si manipuleaza mental, etc.
Rufon si dorneanu si copiii astia mici gen bleumoon si ryin sunt doar lachei neinsemnati. Nimic personaldin partea mea. Insa servesc o agenda secundara de dezinformare si manipulare a informatiei.
Doar ca am dat peste forumul asta crezand ca e un forum conspirativ cu oameni care indraznesc sa gandeasca.

Il citez si pe Cautatorul : "Eram sigur ca o sa vi cu astfel de argumente si o sa sari in apararea lui spooky.Te-am mirosit, ori esti mason, ori esti din gasca care manipuleaza. " (  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1980.msg33823.html#msg33823  )

   Asa cum am mai spus,harddisk-ul,ca si hirtia,suporta multe...
   Mergind pe aceeasi logica ,si eu pot spune despre unii membrii ai forumului ca sunt agenti infiltrati ai unor "grupuri de interese", angajati cu ziua ai unor secte,"reptilieni",genii ratate care-si expun obsesiile ori schizofrenici carora li s-a pus tastatura-n fata de catre psihologi ori psihiatrii care vor sa faca un studiu si sa-l expuna la o conferinta...
   Niciodata nu poti sa stii cine se afla in spatele "cortinei"...!  :evil:
   Cu astfel de mesaje,forumul devine o mocirla...

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

sevastase

Citat din: LupinThe3rd din  11 Iunie 2008, 09:49:17
Esenta acestui thread este: un prost arunca o piatra in lac si zece intelepti se chinuie sa o scoata.


Lupin dupa ce citeste posturile mele  :lol:

DepthOfField

Citat din: Shadowman din  11 Iunie 2008, 09:58:14
............
   Niciodata nu poti sa stii cine se afla in spatele "cortinei"...!  :evil:
   Cu astfel de mesaje,forumul devine o mocirla...


vrei sa spui ca sunt oameni care vor sa demonstreze ca forumul (si implicit organizatia Rufon) este o mocirla? Neah, ma indoiesc. Cred ca confunzi libertatea de exprimare cu actiunile subversive   :wink:  :roll: . (sau nu?  )
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm