Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Rebuttal

Creat de sevastase, 11 Mai 2008, 10:42:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Citat din: pri3st3ss din  12 Mai 2008, 21:28:30
sunt si mica si am si un nume tare obisnuit si sunt pe forum o multime de fete...nu?

considera ca sunt oarba si surda si nu imi pot da "zeama"; explica-mi pe indelete,ca la prosti!
cred si eu in reptilieni si alte rase, dar deja ceea ce postezi tu  e de tot rasul...
iar faza cu confidenta printesei DI...sa fim seriosi,sevastase!!!! spune-mi cate carti au aparut dupa moartea printesei!.. si ale confidentelor, si ale hair-stylist-ului, soferului, pedichiuristei,  body-guard etc...merg si ei pe aceeasi idee ca si noi romanii. daca un nume scoate bani, poti pune in cartea aia si "itzy bitzy spider" ca se vinde ca painea calda.
Uite : o informatie care sa te mai sensibilizeze. Sursa este un Illuminatti : primul ajutor acordat printesei a au fost o multime de lovituri in cap cu un tub de oxigen pentru ca inca nu murise. Era insarcinata (rip  :cry:)

DepthOfField

Citat din: sevastase din  12 Mai 2008, 11:26:49
Sunt curios ciuciulete :  te plateste cineva sa scrii aici pe forum ce te chinui tu sa scrii ? Ca eu consider ca esti talentat la ceea ce faci pe RUFOn...
nu, Sevastase, nu esti primul care intreaba daca ma plateste cineva.
nu ma plateste nimeni (as putea spune "din pacate", ca mai scoteam si eu un ban :-D ), si nici nu sunt in vreo intelegere cu cineva. Adica, teoria conspiratiei legata de persoana mea si activitatile mele subversive e doar atat: o teorie. Desigur, eu fiind un agent sub acoperire, tocmai te-am dezinformat :-D, doar nu crezi ca o sa recunosc.
Deduc ca tu nu ai nimic de castigat din demersul tau care face valuri, precis!
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

Citat din: ciuciulete din  12 Mai 2008, 21:56:22
nu, Sevastase, nu esti primul care intreaba daca ma plateste cineva.
nu ma plateste nimeni (as putea spune "din pacate", ca mai scoteam si eu un ban :-D ), si nici nu sunt in vreo intelegere cu cineva. Adica, teoria conspiratiei legata de persoana mea si activitatile mele subversive e doar atat: o teorie. Desigur, eu fiind un agent sub acoperire, tocmai te-am dezinformat :-D, doar nu crezi ca o sa recunosc.
Deduc ca tu nu ai nimic de castigat din demersul tau care face valuri, precis!
Deloc. Suntem 2 soldati pirduti in jungla. Ne ascundem dar nu ne cauta nimeni.

sevastase

Citat din: bluemoon8520 din  12 Mai 2008, 03:04:55
Revenind la idee... cum am mai zis... unele derapaje se mai permit. Dacã nu s-ar permite ar trebui sã ºterg peste 50% din conþinutul multor mesaje, iar topicul cu avertismente ar trebui sa aibã mult mai multe pagini.

Limita, greu de trasat undeva anume... rãmâne la bunul simþ al fiecãruia.
2. Moderatori:

2.1. Moderatorii sunt indatorati sa vegheze asupra bunei functionari a forumului, a bunului mers al sirului de discutii si a respectarii regulilor impuse. Acestia trebuie ia decizii corecte, impartiale si in conformitate cu regulile forumului.

2.2. Moderatorul nu se poate sustrage sub nici o forma de la regulile generale ale acestui forum si va suporta consecintele prevazute in acest regulament.

2.3. Moderatorul nu are voie sa abuzeze de atributele sale, nici sa le submineze.



si atunci cand tu ca moderator nu ai bun simt cum fac eu sa fiu sigur ca se trage linia cand trebuie ? O dilema nu ?

sevastase

Cel mai mult ma amuza faptul ca majoritatea se afla pe un forum considerat ca fiind populat cu persoane mult mai deschise la minte, in acelasi timp respingand si argumentand in feluri care de care mai stupefiante si mai ridicole lucruri care sunt destul de simple. Inteleg de  ce si am mai explicat mecanismul asta. Insa tot ma amuza sa le citesc. E ca si cum undeva in sinea lor isi doresc sa fie totul un mare fals. Se numeste frica de a te trezi la realitate, si sunt de acord ca ar fi un lucru foarte traumatizant pentru anumite persoane adanc ancorate in experienta 3D.

E ca si cum un catel ar face pipi pe piciorul meu iar eu as incerca din rasputeri sa explic de ce mi-s pantalonii uzi. Analize meteorologine complexe, diagrame, paredolia in cazul catelului, unghiuri ciudate, lumini umbre si efecte, luna plina, eclipse, etc, etc. In realitate un catel face pipi pe piciorul meu  cheesy cheesy cheesy

Nox

#20
Cum faci diferenþa între realitate ºi iluzia unei realitãþi impuse de alþii? ªtii, se spune: Truth [Understanding] is a three edged sword: your side, (my) their side, and the Truth. Pânã la urmã realitatea realã e asta care o percepem cu cei 5(6) senzori ºi cu tot felul de aparate care extind capacitatea acestor senzori... cã realitãþi virtuale are fiecare câte una în cap.

Ce ai spus mai sus îmi aduce aminte de un motiv/cliºeu... visul în vis / povestirea în povestire / etc.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

sevastase

Citat din: bluemoon8520 din  21 Mai 2008, 12:07:06
Cum faci diferenþa între realitate ºi iluzia unei realitãþi impuse de alþii? ªtii, se spune: Truth [Understanding] is a three edged sword: your side, (my) their side, and the Truth. Pânã la urmã realitatea realã e asta care o percepem cu cei 5(6) senzori ºi cu tot felul de aparate care extind capacitatea acestor senzori... cã realitãþi virtuale are fiecare câte una în cap.

Ce ai spus mai sus îmi aduce aminte de un motiv/cliºeu... visul în vis / povestirea în povestire / etc.
Te folosesti de cuvinte care iti depasesc capacitatea de intelegere. Rezuma-te lalimba materna. Engleza deorice fel nu pare a fi punctul tau forte.

Nox

O fi aºa cum zici tu, dar nu ai rãspuns la întrebare: Cum faci diferenþa între realitate ºi iluzia unei realitãþi impuse de alþii?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

sevastase

Citat din: bluemoon8520 din  21 Mai 2008, 20:41:31
O fi aºa cum zici tu, dar nu ai rãspuns la întrebare: Cum faci diferenþa între realitate ºi iluzia unei realitãþi impuse de alþii?
Intuitie...ceva cu care tu ai pierdut legatura