Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

CE-5 -păreri, comentarii

Creat de Quicksilver, 18 Februarie 2010, 17:00:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Quicksilver

@biss, tu ai aplicat protocoalele? Se pare ca stii multe pe aceasta tema ... Te rog sa ne luminezi si pe noi! 
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Tayka

În legãturã cu energia verde pot preciza cã este vorba despre motorul cu apã,o tehnologie þinutã mai demult prin sertarele americanilor pe motivul cã funcþionând cu hidrogenul din molecula de apã,s-ar reduce iremediabil cantitatea de apã pe glob,se pare cã s-au fãcut cercetãri privind consecinþele reducerii rezervei de apã pe Terra constatându-se cã între douã rele cel mai verde ar rãmâne pe moment totuºi arderea combustibililor fosili..chiar dacã automobilul cu apã ar elimina pe eºapament..oxigen.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Quicksilver

Citat din: Tayka din  20 Februarie 2010, 00:06:12
În legãturã cu energia verde pot preciza cã este vorba despre motorul cu apã,o tehnologie þinutã mai demult prin sertarele americanilor pe motivul cã funcþionând cu hidrogenul din molecula de apã,s-ar reduce iremediabil cantitatea de apã pe glob,se pare cã s-au fãcut cercetãri privind consecinþele reducerii rezervei de apã pe Terra constatându-se cã între douã rele cel mai verde ar rãmâne pe moment totuºi arderea combustibililor fosili..chiar dacã automobilul cu apã ar elimina pe eºapament..oxigen.
http://www.theorionproject.org/en/research.html Aici veti gasi despre urmatoarele:

Promising Core Technologies:

  • Hydroxy Gas Energy Systems
  • Thermal Exchange motors
  • Pulsed Motor Generators

Other Technologies Being Considered:

  • Transitional Technologies
  • Quantum Vacuum (or Zero Point) Electromagnetic Generators
  • Electrogravitic/Magnetogravitic Propulsion and Energy Systems
  • Environmental Clean-up Technologies
  • Desalination/Reforestation Systems

Printre motivele pentru care am deschis topic despre Dr. Greer e faptul ca, dupa logica mea (desi am auzit asta undeva-nu mai stiu exact unde), daca "asupritorii" ar fi sa gaseasca o metoda extrem de eficienta de a pastra tacerea, atunci asta ar fi cea mai buna. Adica, sa organizeze ceva foarte credibil, "momeala putina, dar elaborata"(nu, alx?), cei cu inventiile sa aiba incredere, sa mearga la ei si end of story ... Voi ce ziceti?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

lylyt_ice

 Colegii care si-au spus parerile inaintea mea, au spus cam tot ce-i de spus; pro sau contra, intentiilor lui Greer, dar atata "timp" cat nu suntem inca deajuns de documentati si nu stapanim nici macar cateva procente din adevar, oricand parerile se pot schimba! asa ca nu prea cred ca cineva poate avea incredere sau suspiciune in altcineva in aceste momente...Eu , nu prea am incredere in tot ce spune, mai ales ca pare dubios felul cum a avut acces la anumite surse, de unde a obtinut informatiile. Tind sa accept parerea lui Romulus...pare mai mult o pregatire pentru o noua tehnologie, care bineinteles v-a fii vanduta tot de MAGNATII actuali...! De ce nu pune schemele pe net si fiecare care poate, isi va construii un astfel de aparat? Electronisti si oameni capabili sunt peste tot pe acest glob...sau(?) tocmai de aceea se face atata tapaj  si pana la urma numai anumite firme cu Licenta greu de obtinut vor avea dreptul sa produca in serie aparatele respective, iar restul muritorilor vor platii sume imense pentru a avea unul pentru uz personal...Exact cum sunt si panourile solare; costa o avere daca le cumperi, si de fapt pot fi construite foarte simplu si ieftin.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

Quicksilver, acum dupa ce ai vazut documentarul ai inteles de ce am spus ca trebuie sa desecretizeze mai ales tarile respective?

documentarul/conferinta, a avut loc in 2001 - ce s-o fi intamplat intre timp?
cate spectii zicea tipul ala ca sunt 57 sau n-am inteles eu bine?? :)))))))))))))))))


padme

Eu nu gasesc cele 5 parti traduse, gasesc numai 1,4,5??? Si ma intereseaza, merci!


Quicksilver

partea 1

partea a 2a

partea a 3a

partea a 4a

partea a 5a
Citat din: padme din  20 Februarie 2010, 01:21:18
Quicksilver, acum dupa ce ai vazut documentarul ai inteles de ce am spus ca trebuie sa desecretizeze mai ales tarile respective?

documentarul/conferinta, a avut loc in 2001 - ce s-o fi intamplat intre timp?
cate spectii zicea tipul ala ca sunt 57 sau n-am inteles eu bine?? :)))))))))))))))))


Da, padme. Sgt. Clifford Stone a afirmat in cadrul National Press Club Conference din 2001 ca americanii, la acea ora, aveau catalogate 57 de specii de ET si toate sunt umanoide.
Eu, personal iti zic ca m-am saturat de toata ideea asta ca Pamantul s-ar invarti in jurul Americii, Rusiei, etc. Desi, da, ei au putere si influenta mai mare ... Nu stiu ce sa zic ...
Citat din: lylyt_ice din  20 Februarie 2010, 01:02:50
Colegii care si-au spus parerile inaintea mea, au spus cam tot ce-i de spus; pro sau contra, intentiilor lui Greer, dar atata "timp" cat nu suntem inca deajuns de documentati si nu stapanim nici macar cateva procente din adevar, oricand parerile se pot schimba! asa ca nu prea cred ca cineva poate avea incredere sau suspiciune in altcineva in aceste momente...Eu , nu prea am incredere in tot ce spune, mai ales ca pare dubios felul cum a avut acces la anumite surse, de unde a obtinut informatiile. Tind sa accept parerea lui Romulus...pare mai mult o pregatire pentru o noua tehnologie, care bineinteles v-a fii vanduta tot de MAGNATII actuali...! De ce nu pune schemele pe net si fiecare care poate, isi va construii un astfel de aparat? Electronisti si oameni capabili sunt peste tot pe acest glob...sau(?) tocmai de aceea se face atata tapaj  si pana la urma numai anumite firme cu Licenta greu de obtinut vor avea dreptul sa produca in serie aparatele respective, iar restul muritorilor vor platii sume imense pentru a avea unul pentru uz personal...Exact cum sunt si panourile solare; costa o avere daca le cumperi, si de fapt pot fi construite foarte simplu si ieftin.

Din cate am inteles eu, grupurile CSETI fac excursii prin locuri pustii si iau legatura cu extraterestii fregvent (din 1900 toamna in coace). Uite, de exemplu, din ultima lor vizita in Parcul National Joshua Tree, se pretinde ca au fotografiat un ET.
http://www.cseti.org/reports/joshuatree09.htm
http://www.cseti.org/reports/joshuatree09pictures.htm
Pareri?


P.S. @biss, noi inca asteptam sa ne impartasesti protocoalele, astfel incat sa vedem daca iese ceva concret :-)
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

abyss

Citat din: padme din  20 Februarie 2010, 09:38:27
Eu nu gasesc cele 5 parti traduse, gasesc numai 1,4,5??? Si ma intereseaza, merci!

Erau sub nasul tãu... culmea :-)
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2753.0.html

@Quicksilver: Tu ești libelulã de nu-nțelegi?

padme

Multumesc, multumesc,

Nu le-am vazut, ce vrei??!! Eu le-am cautat pe you tube ca as fi vrut sa dau link-urile, dar merge si asa...

Eu am auzit anul trecut despre o conferinta in Spania legat de fenomenul ufo si restul, nu am vazut-o, este vorba de acelasi dr. Greer?

Iar legat de ceea ce spune vizavi de desecretizarea tehnologiilor pt salvarea planetei si etc. eu cred ca ar trebui sa inteleaga ca este o lege foarte bine... ancorata, sa zic asa, in spiritul omului: cine are puterea conduce. Asa ca eu sunt sceptica vizavi de demersurile lui pe la congres, ca n-au stiut congresmenii, am dubii ca nu stiau toti si 2 administratii prezidentiale, cam la fel, pt ca din cate stiu eu, noul presedinte este informat cam despre tot ceea ce intra in categoria secret. La fel de bine pot sa ma insel.

Quicksilver

You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Quicksilver

Se pare ca s-au epuizat ideile pe aceasta tema si se deviaza de la subiect ... Sunteti pentru inchiderea topicului?  :-(
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

StarDust

Eu zic ca subiectul e mai mult decat interesant si nu merita inchis. Toate postarile care au poluat acest subiect le-am mutat la cos. Am si eu rugamintea sa se posteze la subiect. Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Quicksilver

Pentru ce care au vazut pozele de aici:

http://www.cseti.org/reports/joshuatree09.htm
http://www.cseti.org/reports/joshuatree09pictures.htm
(Ma mir cum de nu s-au discutat mai amanuntit ... )

Am gasit o persoana care aduce contra argumente:

Every once in awhile I am given a challenge. These challenges come in the form of digital photographs either purporting to be of new secret black project aircraft or UFOs.

I relish these tests. I just love taking a photo apart (down to the pixel level) and discovering if it is the real deal, or a combination of Photoshop technique and (or) Adobe AfterEffects used to create that (on the surface) looks very much like an incredible capture but in reality is a hoax.

Recently with the availability of inexpensive (but sophisticated) image editing software, good looking fakes are proliferating through the Internet and unfortunately many (including the mainstream media) are falling for them without as much as a taking a second glance or considering the source of the material.

Case in point being the now infamous "Iran you suck at PhotoShop" images where a photo of an Iranian missile test was Photoshopped (quite clumsily) to portray they successfully launched more missile than they really did.

Many top news agencies and media outlets fell for this one, including, The Los Angeles Times, The Financial Times, The Chicago Tribune and several other newspapers as well as many major news Web sites, including nytimes.com, BBC News, MSNBC and Yahoo! News.

Now today - comes in my e-mail, a photo purporting to be of a visitation of an extraterrestrial being at an annual "training event in Joshua Tree National Park to contact extraterrestrial civilizations."

The attached photo showed what looked like two lawn chairs illuminated by moonlight and to the left some kind of amorphous blog supposedly the extraterrestrial being in question.

My first impression was it was just another blurry photograph, possibly a tree or someone standing close to the camera out of focus - and didn't look at all like any of the aliens we've come accustomed to on TV or in movies.

Intrigued - I decided to read the back story - and man what a back story! I won't rehash it here, but even at the risk of sending more traffic to their website I'll post a link HERE.

Note: Before you read the article, make sure you click on each image ( to enlarge) and save them to your hard drive before they are quickly replaced with new ones (that do not include the EXIF data) because that is where the hoaxer went wrong.

Although in the story "The provenance of the photograph is not in doubt. Raven Nabulsi is a long-standing, trusted member of the CSETI team. Moreover, in 2009, she had asked the ETs to allow her to photograph them, even when not seen with the naked eye." the truth is the photo is a fake and it can be proved very easily by just looking at the included EXIF data.

What is EXIF data?

EXIF was created by the Japan Electronic Industries Development Association (JEIDA). Version 2.1 of the specification is dated June 12, 1998, and the latest, version 2.2 dated April 2002, is also known as Exif Print.

This data is embedded in a file by the camera and attached (invisibly) to each image. Digital cameras will record the current date and time and save this in the metadata, along with camera settings and type. This includes static information such as the camera model and make, and information that varies with each image such as orientation (rotation), aperture, shutter speed, focal length, metering mode, and ISO speed information. A thumbnail for previewing the picture on the camera's LCD screen, in file managers, or in photo manipulation software.

This EXIF data is what trips up most hoaxers. They aren't aware the data even exists. All one has to do is download one of the many free EXIF data reading programs (such as EXIF VIEWER) but it is also included in later versions of Photoshop.

However, some hoaxers (the good ones) have learned how to change the EXIF data, but apparently not "Raven Nabulsi"

In any event, before doing a forensic analysis of any photograph, I first look at the EXIF data to see the truth about the exposure, date, type camera, etc and see how it jives with description given by the poster.

Low and behold - the EXIF reveals all.

The primary image was taken at the time and date the article states, but layered on top of that image is the data for another image taken in 2003 - more than enough information to prove the image is fake, fake, fake.

But don't take my word for it - do the work yourself. Read the EXIF data on all the photos, including the reference photos which were taken on a Nikon D-40 in 2010.

Do it soon - though, before photos missing their EXIF data replace the ones that are posted as of this writing.

Let me know if they are, because I have the originals

Sorry Dr. Greer - The truth is out there -but this ain't it!

CLICK FOR IMAGE

http://1.bp.blogspot.com/_MpnA9si4GMs/S4A8Rus88QI/AAAAAAAAGI8/TjbbOwoswj0/s1600-h/etexif.png

Sursa:http://deepbluehorizon.blogspot.com/2010/02/cseti-et-hoax-revealed-too-easily-i.html

Voi ce parere aveti? :|
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

Shadowman

Citat din: @biss din  22 Februarie 2010, 11:46:01


Observ ca se pierde iarasi ansamblul in favoarea detaliului. Lasati pozele astea in care nu sunt extraterestri, (parerea mea) si hai sa citim cartea Adevarul Ascuns care contine si protocoalele de contact. Asta zic eu ca merita investigat. Cine are timp poate baga cartea pe scribd. I-ar ajuta pe multi pt ca e scumpuțã. Eu am comandat acum cd-urile cu muzica speciala care-ti creaza o stare necesara aplicarii protocoalelor. Desi eu am incercat si fara cd-uri pt ca pot, le-am comandat pt voi toți. Cand le am vi le voi pune pe share. Nu doresc sa fiu singurul nebun de pe aici. I-am chemat pe et's asa cum descrie Greer in carte si dupa multi ani de pauza in ceeace ma priveste au revenit. Dar vreau sa fiu sigur si sa mai incerce si altii sau poate discutam aici cum sa ne sincronizam mai multi iar in paralel poate se formeaza o echipa care sa mearga pe teren in zona de contact aleasa si sa observe fenomenele  daca ele se manifesta.

Ce parere aveti?

N-am citit cartea "Adevarul ascuns"..."Protocoalele" din carte sunt asemanatoarea cu cele din topicul "Spirale luminoase pe cer observate ieri in Norvegia ?   :roll:
 ( http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2705.msg46564.html#msg46564 )  
Trebuie sa stai relaxat,intins pe canapea,sa asculti muzica si sa-ti imaginezi una-alta...?  :roll: Sa simti un suflu,o adiere,o boare sau o mâna extraterestra ce te mângâie pe crestet...? Sa simti ca te desprinzi din trupul material si zbori catre locul de intilnire cu ET,unde la asculti "predica"...?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY