Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sã ne pregãtim pentru 2012

Creat de IONUT, 12 Iunie 2006, 23:27:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uliciadrian01

Nu mi-ai raspuns la intrebare [scuze ca tre sa folosesc alt reply]
Cate sanse sunt ca sistemul lor de gandire sa fi evoluat la fel ca al nostru?

Nox

Citat din: uliciadrian01 din  02 Februarie 2007, 11:28:28
Eu da... ei? Cate sanse is ca modul lor de gandire sa semene cu al nostru? Sincer acuma...

ultimul mesaj ca suntem offtopic...daca ei ar fi o civilizatie super avanzata sigur ar gasi ei o modalitate incat sa fie intelesi de catre o civilizatie mai putin avansata?! si o intrebare: animalele cum ne inteleg pe noi?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

#242
 Explica-i la un animal cum sa faca o masina a timpului si ma duc in cel mai apropiat rau si ma arunc in el. p.s. nu stiu inota

O modalitate ar fi sa traiasca printre noi, sa ne 'invete', sa vada cum gandim, cum comunicam etc...

----------
pe animale nu le invatam, le dresam
---------

Nox

ori nu intelegi ce vreau sa spun ori o faci intentionat...intrebarea mea este: What's your point? adica pe romaneste: unde vrei sa bati?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

Ii pe topic intr-un fel.
Era mai sus ca niste extraterestrii o dat oamenilor informatii cum sa faca o masina a timpului. Ceva americani o facut-o si o trimis niste oameni in viitor care zic ceva despre anu 2012, ca`i ceva prapastie etc etc etc...

xennon_2000

adi..ce mai stii despre calatoria americanilor in timp?(detalii)

uliciadrian01

Nu stiu nici io multe... am citit in cateva articole cate ceva.. insa mi-i se parea absurd ce am citit. Uita aici cateva detalii.
Citat
În cadrul Proiectului Montauk, despre care doi dintre participanþi (Preston Nichols ºi Al Bielek) au fãcut dezvãluiri cutremurãtoare într-un interviu de peste 9 ore, informaþii structurate ºi în cãrþile lui Preston Nichols ºi Peter Moon, s-au realizat experienþe de proiectie în timp. Cercetãtorii care au lucrat la Proiectul Montauk au construit, pe baza unor informaþii provenite din surse extraterestre, un dispozitiv cu ajutorul cãruia trimiteau diverse persoane în timp ºi le ghidau acolo pentru a descrie ce vedeau. Al Bielek a fost unul dintre "cãlãtorii în timp" ºi iatã ce rãspunde el reporterului la întrebarile legate de anul 2012:
Reporter: Care este cel mai depãrtat punct din viitor în care au fost trimiºi oameni în cadrul Proiectului Montauk?
Al Bielek: Anul 10.000 d.C.
R: Deci viitorul este acum stabilit pânã în anul 10.000 d.C.?
AB: Da. Este ca o realitate din vis. Nimeni nu a gãsit un viitor tangibil, al lumii fizice, dincolo de 2012. Este ca un zid abrupt dincolo de care nu mai este nimic.
R: Profeþiile vorbesc despre o transformare planetarã în acea perioadã.
AB: Curios, nu-i aºa?
R: Care este previziunea dvs. pentru viitorul speciei umane?
AB: Va supravieþui.
R: De ce s-a menþionat la un moment dat cã anul 2011 a fost ultimul an în care subiecþii experienþelor au putut vedea ceva tangibil?
AB: Calendarul mayaº prevede pentru perioada 2011 ? 2013 un fel de barierã. Persoanele clarvãzãtoare au confirmat cã în jurul anului 2013 este o barierã de care ele nu pot trece.
R: Asta nu înseamnã cã nu este nimic dincolo de acel an.
AB: Nu. Este ascuns percepþiilor noastre. Nu se poate vedea nici mãcar cu o maºina a timpului. Mulþi se întreabã dacã vor mai avea controlul asupra omenirii dupa 2013.
R: Se pare cã avem de a face cu o elevare a conºtiinþei pe mãsurã ce ne apropiem de translaþia în cea de-a patra dimensiune.
AB: Într-adevãr. Sunt ceva dovezi în direcþia asta.
R: Se discutã mult despre ideea translaþiei într-o a patra dimensiune. Ce înseamnã aceasta?
AB: De fapt, înseamnã trecerea la o frecvenþã de vibraþie superioarã. Este de asemenea în legaturã cu conºtientizarea faptului cã nu suntem separaþi de Creatorul nostru. Este un eveniment de genul celui numit de creºtini "revenirea în Glorie". A doua venire se referã mai degrabã la o stare interioara, decât la o fiinþã care vine ºi stabileste o ierarhie.
R: Când se va realiza complet aceastã translaþie?
AB: A patra dimensiune este mult mai plinã de viaþã. Este o dimensiune în care predominã compasiunea, înþelegerea ºi iubirea. Trecerea definitivã la cea de-a patra dimensiune cred cã va avea loc între anii 2003 ºi 2013.
R: E interesant cã ºi prin metodele de divinaþie I-Ching se prevede un sfârsit în anul 2012.
AB: Da. Nimic nu va mai fi la fel pe Pãmânt. Transformarile au început deja. Suntem martori la "dispariþia" celei de-a treia dimensiuni a vieþii.

Cam asta am citit si eu, era aceeasi poveste si in celelalte articole.. Totusi, mi-i se pare absurd.

Nox

Citat din: Adi Ulici din  02 Februarie 2007, 11:40:15
O modalitate ar fi sa traiasca printre noi, sa ne 'invete', sa vada cum gandim, cum comunicam etc...
Ca sa-ti raspund la intrebare: Nu este strict obligatoriu ca ei sa traiasca printre noi cu toate ca este posibil. Daca ai vedea Contact ti-ai da seama cat de genial poate sa fie: ET s-au prins de felul in care pot comunica cu oamenii atunci cat primul semnal radio a parasit planeta (in cazul de fata a fost prima emisiune TV care a fost difuzata in aer).
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

Hmm.. interesant.. da' semnalele radio cat de departe merg?

Nox

#249
Citat din: Adi Ulici din  02 Februarie 2007, 17:39:39
Hmm.. interesant.. da' semnalele radio cat de departe merg?

In functie de puterea sursei si de obstacolele pe care le intalnesc in cale.

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

uliciadrian01

#250
Ah.. da.. da asa.. aprx? Uite, eu nu stiu, si nu am chef sa ma pun sa caut in carti, daca tot am user aici, macar atata sa invat si eu.

p.s. daca stiam fizica nu te intrebam, ca ziceam eu. nu am indicat prin nici un semn ca is zeu in fizica.

xennon_2000

Adi..
sunt incurajatoare mes acelea....dar nici pe departe comforme cu realitatea :|
numai abureli...daca ne uitam in societatea de azi vedem numai ipocrizie, saracie si goana dupa bani!

toma

CitatHmm.. interesant.. da' semnalele radio cat de departe merg?
Intensitatea radiatiei scade cu patratul distantei fata de sursa....
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

xennon_2000

Emisiile actuale pot ajunge la mai bine de 200 ani lumina!..

darkness

ce legatura au emisiile radio cu 2012???
daca cineva ne-a auzit,ca doar emitem din 1930 ( parca) ,o sa mai dureze pana sa ajunga la noi,asta daca nu luam in considerare gaurile de vierme, alte tehnologii sau mai stiu eu ce...


sa revenim la 2012...mai are cineva vreo idee de "supravietuire" in caz de cutremure distructive ( la grad inalt ma refer,9 grade si mai mult) ,inundatii,sau radiatii solare "prea fierbinti"? :?