Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

2012: profetii, ghidusii, zvonaci, raspindaci, dar si destui dezaxati

Creat de Xanadron, 02 Februarie 2012, 22:41:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

roxaline

Citat din: fiulploii din  24 Noiembrie 2012, 04:49:31
Poate ar fi instructiv si interesant de aflat/discutat pareri pe tema : De ce nu se realizeaza/implinesc profetiile?


Oare nu se implinesc? In 11 martie cand cu tsunami si cutremurul din Japonia imi era clar ca acolo totul arata precum sfarsitul lumii. Vedeam stirile, apoi am ascultat doar la radio si realizam ca pentru milioane de oameni senzatia / perceptia acuta este ca a venit sfarsitul lumii. Pe de alta parte, eu conduceam masina printr-un decor mirific pe plaiuri mioritice si "antrenam" telefonic o prietena care era in travaliu, nastea gemeni. La radio se vorbea despre iadul din Japonia, la telefon era despre viata noua si in fata era raiul si frumusetea pe care o poti vedea de la Campulung la Moeciu. Iar eu aveam senzatia ca plutesc intre 3 realitati; si a fost plutirea aia atat de puternica incat am oprit masina si am trecut pe locul din dreapta, a condus o alta persoana.

Presupunand ca as putea fi vreodata RV-ul de servici, pardon .. "profeta" de servici- fie si pro-bono pentru Slava Celui de Sus  :star: - ma intreb cum anume s-ar simti acel viitor impanat cu o catastrofa de genul Japonia. s-ar percepe ca ceva "mare", general sau ca ceva partial? Ar conta in eficienta "muncii" mele starea de nervi / frica generata de starea de stres a fiica-mi sau de perceptia de nesiguranta legata de viitor? sau poate de furia pe "vecini" ca nu le vine, domne' , odata mintea la cap ... :)  :-D
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

uforever

Sper ca am nimerit locul, am vrut sa postez asta la pagina comica :-D, dar stiu ca sunt persoane interesate serios de acest subiect, atitudinea mea fata de 21.12.2012 ramane aceasi.

Citat
Un călugăr lama de la mănăstirea Gyandrek, de lîngă Kailas, cunoscut
drept Oracolul Shambalei, a făcut o declaraţie uluitoare, pe care a
trimis-o cercetătorilor de la NASA. El spune că, pe 21 decembrie 2012,
Pământul, împreună cu sistemul solar, va trece prin aşa-zisa "zonă
zero" a galacticii, transmite Earth-chronicles.ru.

Potrivit tibetanului, pe 21.12.2012, la ora 6.00 conform meridianului
Greenwich, întreg Pământul va fi cuprins complet de întuneric. Nu va
mai fi lumină sau energie electrică, iar căile de comunicare vor fi total
inutilizabile.

"Aceasta este starea spaţiului în care se stinge şi nu poate fi
distribuită nici un fel de energie, în care obiectele nu posedă
cîmpuri electromagnetice. Acest fapt nu trebuie să ne sperie, nici
măcar să ne neliniştească", a avertizat călugărul.
Întunericul va fi însoţit de fulgere masive din spaţiu, de fascicule
de lumină iluzorii şi va dura aproximativ trei-patru zile. Apoi,
lumina soarelui va apărea din nou.

"Animalele vor presimţi sosirea întunericului cosmic şi se vor ascunde
în vizuini. Oamenii din oraşe nu vor simţi acest lucru şi se va crea
panică, mulţi dintre ei îşi vor pierde minţile. Aproximativ 10% din
populaţia umană ar putea pieri", a estimat lama tibetan.

Oracolul Shambalei a dat şi câteva recomandări pentru locuitorii Pământului:

1. Trebuie să vă pregătiţi pentru această schimbare de cicluri, să
finalizaţi toate afacerile din 2012, să nu începeţi altele noi,
achitaţi datoriile.

2. Pe 20.12.2012 luaţi-vă copiii, toate documentele, bani cash şi
ieşiţi din oraş în mijlocul naturii. Pregătiţi rezerve de produse
alimentare pentru două luni, pentru că reţelele de energie electrică
vor fi restabilite după o lungă perioadă de timp.

3. Trebuie să aveţi în casă rezerve de apă, lemne pentru sobă şi
lumânări pentru iluminat. Este necesar să aveţi sobă în casă, pentru
că, din 21.12.2012, energia nu va mai trece prin firele electrice.

4. Comunicaţiile şi televiziunile se vor afla în colaps general. În
timpul "zilelor întunericului" trebuie să astupaţi geamurile cu
materiale întunecate, să nu priviţi prin ele, să nu ieşiţi afară. Dacă
veţi avea nevoie să ieşiţi, nu mergeţi prea departe , vă puteţi
pierde, pentru că nu vă veţi vedea nici propriile mâini.

5. După apariţia luminii nu vă grăbiţi să vă întoarceţi în oraş, mai
bine să rămâneţi în natură o perioadă sigură.

Ieşirea deplină a Pămîntului din zona zero, potrivit tibetanului, se
prevede a avea loc pe 7 februarie 2013. Atunci va avea loc restaurarea
parţială a energiei electrice, a circulaţiei rutiere. Pînă la
sfîrşitul lui martie, procesul de recuperare va fi complet.

Sfîrşitul lumii va modifica radical concepţia despre lume a oamenilor,
consideră Oracolul Shambalei.

Aceasta va deveni mai spirituală. În ţările dezvoltate  vor înflori
diverse învăţături spirituale, ştiinţifice şi sisteme alternative de
dezvoltare a individului şi a sănătăţii.
"Acest lucru va fi cel mai important impuls spre un progres al
omenirii, pentru o lungă perioadă de timp", a concluzionat călugărul.




padme


Xanadron

Citat din: padme din  01 Decembrie 2012, 17:59:24
.
...Sa-nteleg c-ai pus punctul pe "i", padme? :-D

Cit despre citatul colegului uforever (al carui scepticism il impartasesc oricum, cu mici diferentze de nuantza), nu trebuie uitat ca-i vorba de-o stire veche de 4-5 ani, "reincalzita" la momentul oportun de tabloide.

De fapt e o pseudo-stire dupa JE, "fabricata" ca multe altele si pe care n-as fi pus vreo baza si daca era insotita de-un eventual interviu cu "ocultul" personaj la fel de inventat.

Au mai fost oricum puricate p-aici contradictiile penibile continute-n asa-zisa predictie, care incep sa banuiesc c-a fost compusa la betzie d-un bancher :evil: - altfel nu continea si indemnul achitarii datoriilor. :-D Ultimul lucru la care s-ar gindi oricine inainte de-o Apoca_lipsa cu destule lipsuri la orizont.

Io-s in orice caz curios cu ce explicatii or sa vina toti zvonacii astia New-Age dupa un 21 decembrie macar relativ normal - desi am vaga presimtire ca nici macar astea n-or sa ma surprinda deloc.

Pe pariu deci c-or sa fie de genul:
- Ati trecut deja intr-o noua stare vibratorie, da' nu simtiti voi, nesimtitilor!!! :lol:
- Catastrocalipsa a inceput de ieri, da-i insidioasa si abia prin 2017 o sa va cada ceru-n freza. :-D
- ...si tot asa.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Citat din: Xanadron din  01 Decembrie 2012, 18:48:13
...Sa-nteleg c-ai pus punctul pe "i", padme? :-D

:)))))))) Aia e de departe cea mai buna postare a mea!

Cat despre restul mesajului tau, ala era "punctul" pe care il pusesem, dar am zis sa mai tac! :))))

Xanadron

Contrar opiniei colegului calator astral, eu ramin convins ca VOR FI topicuri de tipul "V-am zis eu ca nu se va-ntimpla nimic?" dupa 21 dec. 2012.

Chiar daca apar din ce in ce mai multe declaratii aberante - cum ar fi asta a prim-ministresei Australiei (multumit cu lumea condusa de fomei macar la Antipozi, colega socrate? :wink:). Care a provocat destule dezbateri, in ciuda asigurarilor c-a fost o simpla glumitza la TV.

"Dragii mei australieni. Sfarsitul lumii vine. Nu este vorba despre virusul Y2K, nu este vorba despre pretul la gaz, ci este vorba despre faptul ca Mayasii au avut dreptate in calendarul lor.
"Fie care finalul va veni din partea unor "zombies", fie ca va veni din partea unor fiinte demonice din iad, va urez succes tuturor."

Din fericire pentru toata lumea, declaratia a fost facuta pentru a promova o emisiune matinala din Australia, prim-ministrul Julia Gillard fiind de acord sa vina in fata tuturor cu un mesaj rostit sub forma de gluma, insa extrem de controversat."

http://stirileprotv.ro/stiri/international/primul-lider-al-unei-tari-care-afirma-public-ca-vine-apocalipsa-mayasii-au-avut-dreptate-video.html

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

roxaline

Interesant de citit pentru cei mai tehnici

https://science.nrao.edu/enews/5.7/G2reportV3.pdf

La fel de interesant ar fi ce cercetari exista despre efectele a ceea ce se asteapta "ei" sa gaseasca sau sa apara. Poate se gaseste cneva care ar putea sa dea niste detalii mai "mestecabile" ?  :star:

Pentru cei ca mine .. mai paraleli cu tehnicismele cred ca este interesant acest post:
http://starburstfound.org/superwaveblog/?p=267

Ma intreb ce fel de efecte ar avea astfel de .. emisii / norisori / valuri ( aka ce masoara ei acolo ) asupra constiintei umane, perceptiilor etc.
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

Xanadron

Bune (desi cu mesaje relativ alarmante) sursele indicate de roxaline, dar eu cel putin incerc sa le ignor tziuitul, :-D chiar daca Paul LaViolette de ex. e un savant de-adevaratelea.

Fara sa-mi bag capu-n nisip, cred totusi ca afacerile astea galactice sint de domeniul altora mai cu doxa, dar si mai cu muschi decit JE ( :-), :martiansmile:) - "gradinari cuantici" care-s convins ca, dac-o trebui musai, ne-or scoate si din beleaua asta. Cum au facut in 1908 si cu asa-zisul meteorit tungusk de pilda (e doar parerea mea si asta).
Daca nu - nu, ura si la gara, cu sau fara fanfara. :lol:

Oricum, faptul ca activitatile inexplicabil de intense ale unor inexplicabil de gigantice OZN-uri (EMVs?) din jurul Soarelui :star: continua, nu poate conduce decit spre predictii relativ optimiste pentru rasa umana - la modul f. general doar, fiindca "reeducarea" noastra va continua probabil pe aceeasi linie dura.
Zic si eu sa n-adorm taman acum, cind par sa vina vremuri cam prea interesante... 8-) 
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Ca sa vedeti cite porti ale Gradinii Domnului (mare, dar mai ales zoologica) :-D a deschis previziunea asta cu 21 dec. 2012 - fiindca unii zic ca Nostradamus a facut o predictie cam asa:

"From the calm morning, the end will come
When of the dancing horse
the number of circles will be 9."


Adica:
Din calmul diminetii, sfirsitul va veni
Cind numarul cercurilor
Descrise de calaretul dansator va fi de 9 (noua) :roll:

Conexiunea pe care o fac unii raspindaci ar fi asadar cea cu idiotul (dupa mine) "hit" "Gangnam Style". :-o  Creat, cum bine stiti, de un cintaretz coreean numit Psy. 8-) In plus - v. Wikipedia - , Coreea e cunoscuta sub numele de  "The Land of the Morning Calm"  = Tzara Diminetilor Linistite.

Iar miscarile "hartistului" Psy sint o combinatie de dans si calarie cumva.

Partea cea mai comica :lol: (dupa mine) vine insa abia acum: clipul are cca. 961.000.000 vizionari, iar cind ar atinge 1.000.000.000 (adica cu 9 zerouri) - iar calculele arata ca asta s-ar petrece chiar pe 21 dec. - BUuMmM !!! :star: :fullmoon: :-D

...Ei, ce ziceti de ideea asta?
Eu zic ca-i una tzacanita rau, desi ar avea cumva o logica - fiindca sfirsitul unei lumi atit de aberante incit desheuri mentale gen Gangnam Style devin mega-hituri ar putea fi totusi anuntzat intr-un mod la fel de tembel.:lol:

PSY - GANGNAM STYLE (강남스타일) M/V
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AdarM

Citat din: Xanadron din  16 Decembrie 2012, 14:44:32
...Ei, ce ziceti de ideea asta?
Mon vieux, zic asa:
- Apuca-te de alte alea, ca la profetit n-ai nici har, nici aplicatiune, ba indraznesc sa cred ca si de ai incerca un sufleu, un goblen sau impletituri de papura, iesi in castig.  :-D

De la Nostradamus ne-au ramas doar cateva pagini, cel mult cinci, restul sunt copii ale unor copii dupa alte copii, ori eu, unul, n-am pic de incredere in asa ceva.
N-avem noi doi, impreuna, un numar de zile traite, cat sa egalam profetii si profetiile sfarsitului lumii.
Nu mai bine sa ne bucuram de viata si sa lasam urmasilor placerea de a-si bate capul cu asemenea aiureli?
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

fiulploii

Nu ma mai intereseaza cretinismul patologic si lipsa de judecata ; am constatat ca turmei ii este dat sa rumege chestii inutile ca sa se piarda pe drumuri infundate . In acest timp, unii isi vad linistiti de treaba , aia cu adevarat importanta . Care or fi actiunile care se petrec in acest timp in lume?
  La asta mai adaug si faptul ca actiunea unui grup mare de oameni poate crea o asa numita masa critica pentru ca un lucru sa se intample . Daca actiunea grupului e dezlanata atunci fenomenul creat nu are consistenta si mai mult , produce un mic haos . Deci, poate fi un factor catalizator al unei reactii de dezordine sociala sau economica care duce in final spre accelerarea implementarii unei anumite decizii - care se cere ca fiind necesara .
Am fost prea criptic?  :lol:
Mai luam in considerare si ca nu e destula lume axata pe problema acestei tampenii de apocalipsa in decembrie si atunci se incearca marirea nr de idioti utili care sa pompeze energie in treaba asta. Si asa apar tot felul de ciudatenii cum e si asta cu nostra-adamus si cu televiunea apocaliptica cu circuit inchis din francia , parca.
  Si in urmatoarele zile , eu ma astept sa mai apara cate ceva insa nu prea multe.
  Secatuirea ce va urma dupa momentul asteptarii pline de teama amestecata cu speranta - asta este de fapt asteptarea lui mesia - va duce la ce?  :roll:
  Variante sunt multe fiindca viitorul nu a fost inca scris .
Parerea mea..

Xanadron

Citat din: AdarM din  16 Decembrie 2012, 15:01:47
Mon vieux, zic asa:
- Apuca-te de alte alea, ca la profetit n-ai nici har, nici aplicatiune, ba indraznesc sa cred ca si de ai incerca un sufleu, un goblen sau impletituri de papura, iesi in castig.  :-D
Moncher, io zic asa:
- Vazind c-ai luat postarea mea de mai sus drept predictie proprie, :roll: ar fi doo explicatiuni:
1. Ori scriu eu prea... anagramat. :-D
2. Ori tu ai destupat deja a treia sticla de vin. :wink:

Asa ca ma vad obligat sa bag un avertisment ca pe oole Kinder: dragi forumisti, cind vedeti ca-ncep sa ma autocaracterizez drept idiot, tembel, Gangnam-style-fan s.a.m.d., sa stiti c-au inceput deja, pe linga un psy-ops global de neoprit cu unde martziano-hertziene, si-un Blue-Beam :star: plus Mare Invazie ET Pe Bune simultan. :-) :ufo: :rocket: :-D

Serios acum: si studiul prostiei si/sau prostelilor zic eu ca-i foarte util nu doar acum, din 1001 motive pe care n-am de gind sa le mai detaliez, fiindca fiulploii le-a atins deja, chiar daca partial si-un pic paradoxal (v. "Nu ma mai intereseaza cretinismul patologic si lipsa de judecata"..., dar tot le diseca!) :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

AdarM

Pana in ajunul Craciunului muncesc zilnic, Duminica nefacand exceptie, minim opt ore, motiv suficient sa nu depasesc doua beri pana pe la sapte seara. Neatentia si cititul pe sarite le scuz prin faptul ca postez in mici pauze de 3-5min, mai mult nu-mi permit.
Oricum, in privinta profetiilor ramane cum ne-am inteles deja...
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

SLEAH19

Citat din: Xanadron din  16 Decembrie 2012, 16:07:11
.........sa stiti c-au inceput deja, pe linga un psy-ops global de neoprit cu unde martziano-hertziene, si-un Blue-Beam :star: plus Mare Invazie ET Pe Bune simultan. :-) :ufo: :rocket: :-D

Am uitat să vă spun, am  un proiector holografic dat dracului, făcut de un văr de-al meu de la Niţchidorf, pasionat şi autodidact tipu, am fost o dată azvară la el şi l-am găsit proiectând ciori pe cer:

Zic
-   Ce faci bă, e prea multă linişte pe aici la voi şi bagi stoluri ?
-   Ba dân contră, zice, când îmi trabă  mai multă linişce, vecinu Giţă iasă cu puşcociu şâ dă cu plumbii după cioare , ş-amu am zâs că-i dau eu cioare  şî când bag stolu pră cer trage juma dă oară, termină moniţia, nu pică niciuna, suduieşce şî sfăgeşce , da zăce zîle până agiunge la oraş să târguie plumbi am linişce de zâci că pescuieaşce şciuci.

Eu în schimb am intuit marele potenţial al invenţiei şi m-am oferit să-i dau bani bunicei pe prototip, dacă bagă nişte softuri la comandă după ideile mele, aşa că uitaţi-vă atent pe cer în ajunul Crăciunului pentru că  voi proiecta pe cer venirea lui Moş Crăciun cu sania , cu renii , ce mai .....
Da partea cea mai tare e că am pregătit nişte proiecţii speciale pentru când vor începe ei   Blue Beam  :star: şi pe cer vor apărea Isus, Buddha, Mohamed, Krishna, invaziile extreterestre, etc, automat şi eu voi proiecta un comitet de întâmpinare terestru ,format din : ciocănitoarea woody,răţoiul Donald, Tom şi Jerry, Familia Flinstone , răţuşca-cea-urâtă, Mickey Mouse.....  use your illusion!

PS - asta se înscrie la ghidusii !
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

socrate

Citat din: Xanadron din  07 Decembrie 2012, 14:55:12
Chiar daca apar din ce in ce mai multe declaratii aberante - cum ar fi asta a prim-ministresei Australiei (multumit cu lumea condusa de fomei macar la Antipozi, colega socrate? :wink:). .html[/url]
Fomei 'au masculi spirite patiarhale tot :evil: este,colega Xanadron, "fomei" sunt in cantitati industriale(fie si prim-ministarese) " pt.pohta" ce'o pohtesc masculii..proaste supuse masculului creator create din costitza care nu'i lipseste masculului creat din lut... :-D
In alta ordine de idei...doua ideologi cu legislatiile aferente se cunosc,una a Principiului Fem. si alata a subprincipiului masculin(de unde masculul ridicat la rang de principiu?! cand el este in fapt "fructul" si nu Pomul Vietii),asadar....indiferent de gen fem./masc. spiritele materne trezite au un altfel de gandire(care respecta Priincipiile Logici in timpul unui act/actelor de gandire) de unde rezulta ascultarea de Principiile Dreptatii garantul Dreptatii Sociale si a faptelor morale,acestea conducand la Armonia Sociala,hrana spirituala mult dorita de Spiritele Materne.
Acum la sfarsit de "mandat" patriarhal rezultatele guvernarii  :evil: se cunosc indiferent daca sunt sau nu recunoscute,Nu primeaza,primeaza "festivitatea" de premiere care va incepe in curand... sper ...nu de alta dar probabil Anticristul o fi foarte suparat datorita nepermiselor prelungiri ale "jocului" cu liberu arbitru....incaa....la centru...:-D...