Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Din ce cauza se inchid unele subiecte?...

Creat de darieglobur, 14 Iulie 2008, 00:51:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darieglobur

poftim?...pai cand te erijezi in misticul de serviciu al forumului si vii si-mi interpretezi teoria cuantica printr-un fals conflict intre iudele de heisenberg si bohr, pe de o parte, si unsul lui d.zeu einstein, pe de alta parte, asta cum se numeste? oi fi mai citit matale cate ceva din ea, nu zic nu (am vazut ca te exprimi si-n englexa - bravo tie), insa felul cum o interpretezi ma face sa cred ca n-ai inteles mare lucru din aceasta. sa ne-ntelegem, eu nu afirm nici pe departe ca as avea teoria cuantica la degetul mic. nu sunt fizician insa, ca pe orice om deschis spre cunoastere, m-au interesat mai mult aspectele si implicatiile filosofice si psihologice ale acesteia si drept urmare am incercat sa mai inteleg cate ceva din aceasta teorie care a avut darul, in ultimul secol, de a ne face sa ne schimbam dramatic imaginea despre lumea din jurul nostru.

si, apropo de titlul acestui thread, uite, ti-o spun pe sleau, din cauza unora ca tine se inchid unele subiecte! si asta pentru ca-i pui pe moderatori si pe ceilalti useri in situatii neplacute, pentru ca ai in cap numai masoni si rele (relaxeaza-te, mai sunt si lucruri frumoase pe lumea asta), pentru ca "arestezi" subiectele si nu-ti pasa ca lezezi bunul simt al celorlalti sustinand niste chestii abracadabrante, pentru ca n-ai simtul masurii si postezi consecutiv de cate sapte ori. sa stii ca unele forumuri interzic mai mult de doua postari consecutive, ma intreb ce-ai face acolo.
eu stiu, vorba manelistilor, ca si "gura ta trebuie sa vorbeasca" - probabil ai si tu niste experiente de impartasit, nimic de zis. dar, frate, fa-o si tu macar cu un minim echilibru si cu putina consideratie pentru ceilalti.
...und Sie fliegen doch!

darieglobur

vad ca fusai trecut la "moderated". nici prin cap nu-mi trece sa pozez in victima insa, naiv fiind, ma intreb totusi pentru ce si poate ma lamutreste si pe mine cineva...
probabil pentru ca, de-a lungul timpului, am raspund prompt la unele off topic-uri care ma vizau personal, cum ar fi urmatorul mesaj cvasi-comic (asta ca sa ma exprim eufemistic), venit exact cand discutam la obiect:

"Darie,

De mai multa vreme imi face impresia, ca tu stai pe forumul asta, doar ca sa vanezi vreo "tehnologie avansata", si apoi sa dai fuga s-o brevetezi=sa-ti inregistrezi drepturile de autor.

Intelegi acum, din ce motiv nu v-am dat DOVEZI, despre cum functioneaza <<Masina Timpului>>
"


sau la altele, ale unor useri agresivi, cum ar fi:

"Ceau darieglobur

Sincer...mesajul tau egal cu continutul unei prezervative folosite...(nu ma mir...)
O picat fisa?..."Evrika!"

Deci m-ai lasat fara cuvinte ...

Cu mult respect...Dl.darieglobur
."






...und Sie fliegen doch!