Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

9/11 sau ce se intampla cand deschizi usa care nu trebuie ...

Creat de sevastase, 22 Martie 2008, 18:19:10

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Arckadii

s-a vorbit mult despre asta Lone Ranger. hai sa nu deviem de la subiect.


Ark

romulus

----Hmm... sunt intr-adevar vreo doua lucruri corecte in ce spune sevastase . Anume  : 1. exista pe glob unele puncte /zone cu specificitati energetice iesite din comun  2. frica/teama declanseaza in organismul uman resorturi extraordinare, unele certe, unele banuite/intuite iar altele pur fanteziste . Da , si .......?
De aici si pana la chestia cu "poarta energetica deschisa cand nu trebuie...." e multa si nesigura ...cale monser. Ceva/altceva in afara de vorbe ,supozitii si poze prelucrate/ interpretate , mai poti pune in argumentare? Ca asa romancier, sar'na  pot fi si eu ! Ce anume as vrea? Pai .....spre ex. : - daca a facut careva observatii/masuratori si a rezultat ca exista in locul ala ceva deosebit;-- manifestari anterioare iesite din comun in spatiul ala, macar asa de fatada, vreo poveste ca se darama cand a inceput constructia (ca la Mesteru'Manole) ori a izvorat apa tamaduitoare /sulfuroasa ca din iad, , etc... etc ..... ! Exista ceva de genu asta ? No offense....
-----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

sevastase

Citat din: romulus din  23 Martie 2008, 18:52:00
----Hmm... sunt intr-adevar vreo doua lucruri corecte in ce spune sevastase . Anume  : 1. exista pe glob unele puncte /zone cu specificitati energetice iesite din comun  2. frica/teama declanseaza in organismul uman resorturi extraordinare, unele certe, unele banuite/intuite iar altele pur fanteziste . Da , si .......?
De aici si pana la chestia cu "poarta energetica deschisa cand nu trebuie...." e multa si nesigura ...cale monser. Ceva/altceva in afara de vorbe ,supozitii si poze prelucrate/ interpretate , mai poti pune in argumentare? Ca asa romancier, sar'na  pot fi si eu ! Ce anume as vrea? Pai .....spre ex. : - daca a facut careva observatii/masuratori si a rezultat ca exista in locul ala ceva deosebit;-- manifestari anterioare iesite din comun in spatiul ala, macar asa de fatada, vreo poveste ca se darama cand a inceput constructia (ca la Mesteru'Manole) ori a izvorat apa tamaduitoare /sulfuroasa ca din iad, , etc... etc ..... ! Exista ceva de genu asta ? No offense....
-----Am zis !
Buna intrebare romulus....cauta te rog " ley lines " pe google sau oriunde altundeva si daca nu cunosti deja, te rog intelege natura lor. Probabil ca stii ce sunt deja. 

         http://www.dacia.org/congres/content/10_iulie/macovei/macovei.html

         
           


           Eu le-as traduce ca linii ale plasei de rezonanta magnetica. cand mai multe linii de acest fel se intersecteaza, locul in care se intersecteaza capata o semnificatie energetica si proprietati foarte puternice. Se creaza un vortex energetic / magnetic.

           Acum cauta o harta care sa iti arate toate liniile si punctele de intersectie .

           Vei observa ca orice locas cu semnificatie / istorica / politica / religioasa / stiintifico- etc, se afla pe unul din aceste puncte.
   
           Cu cat se intersecteaza mai multe linii, cu atat e mai importanta acea locatie .

           Daca toata lumea a inteles ce sunt , ne mai trebuie cateva lucruri: semnificatia locatiei prin prisma arhitecturii cladirilor ce o compun, a locatiei respective, a semnificatiei arhitectonice a elementelor functionale SI decorative.

           Uitate la http://www.youtube.com/watch?v=Wl8nmzSWjN8

           apoi la http://www.youtube.com/watch?v=YzdJTP0-YiE

           Dupa ce intelegi cele doua videoclipuri, mergi la adresa aceasta :

http://thebravenewworldorder.blogspot.com/search?updated-max=2007-09-05T18%3A35%3A00-04%3A00&max-results=4

          ... si aprofundeaza notiunea de " sincromisticism "  referitor la 9/11, insula Manhattan, WTC Center.

           Dupa ce intelegi tot materialul spre care te-am indrumat mai sus, dute inapoi la postul meu initial cu pozele, si apoi mai formuleaza o data concluziile. Astept raspunsul si parerea ta.


                                             Cu respect, Sebastian.


PS: nu pot da totul mura in gura ca sa spun asa pt ca e imposibil . Trebuie ca fiecare sa isi faca temele singur. Sunt mai mult decat dornic sa ajut si sa impartasesc cu oricine doreste ce am gasit interesant. Succes.



         

           

           

Shadowman

Citat din: sevastase din  22 Martie 2008, 18:19:10
     Pe scurt :
      - WTC (world trade center ) se afla pe locatia unui portal spatio temporal, vortex energetic
      - 9/11 a fost un ritual/sacrificiu de deschidere a acestui portal
      - pt a sustine acest sacrificiu ritual si pt reusita acestuia ( patrunderea unor forme energetice/entitati din a 4a densitate ) e nevoie de energie multa
                            Trebuie precizat ca entitatile ce ocupa zona inferioara a celei de a 4a densitati au nevoie de energie pt a se manifesta. Zona inferioara a celei de a 4a densitati e zona guvernata de FRICA,TEROARE, OROARE,ETC.
                            Atunci cand ti-e frica , alimentezi cu energie aceste entitati negative. Cand esti terorizat de frica = si mai multa energie. Cand sacrifici ritual 300 deoameni care isi dau seama ca vor muri = ffff multa frica. Incepeti sa intelegeti ?
   Daca nu , voi face o mica paranteza. O tangenta daca vreti.
   Entitatile care controleaza Reptilienii, care la randul lor poseda / controleaza / se manifesta prin.. politicieni / oameni de afaceri / figuri religioase / Oameni de stiinta/ Istorici etc etc.....proeminenti .....sunt entitati blocate in ZONA guvernata de emotia FRICA.

    Si aztecii sacrificau zeci de mii de oameni anual,in ritualuri crude.Iar victimele erau terorizate de frica... Te citez : "Cand esti terorizat de frica = si mai multa energie. Cand sacrifici ritual 300 deoameni care isi dau seama ca vor muri = ffff multa frica. Incepeti sa intelegeti ? "
    Si-au venit spaniolii,portughezii,francezii si altii din Lumea Veche in locul entitatilor " care controleaza Reptilienii"... :-)
    Sper ca incepi sa intelegi... Nu pot da totul mura-n gura,cum chiar tu spui...:wink:

http://www.magazinistoric.itcnet.ro/?module=displaystory&story_id=846&edition_id=33&format=html
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

DepthOfField

De acord cu ce a spus anterior Prosecco.

Am mai spus si pe alt topic, dar cred ca se potriveste bine cu gasitul de chestii in imagini aleatoare de catre mintea umana, adica fenomenul fiziologic de "pareidolia".
Un pic de cercetare si aprofundare pe acest termen, "pareidolia", va poate lamuri. Altfel, e o chestie interesanta.

CitatIn final, am gasit destul de rapid in arhiva mea, o poza cu niste deseuri in tufis, era pe Tampa in Brasov asta iarna.
Si am aplicat putina pareidolia, nu stiu cat de fortat sau nu, vreo 15 --20 minute poate pe vreo 6 poze. Sigur, nu e mai deloc evidenta, dar, daca cautam "cai verzi pe pereti" (=pareidolia), ii gasim.
Ce am gasit eu seamana un pic cu "doamna cu coasa" (=Moartea), nu? LOOOL, nici nu ma asteptam la asta. probabil ca e o sticla de bere de 2 litri aruncata in tufis...ca si alte deseuri.

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

Citat din: Shadowman din  23 Martie 2008, 21:47:08
    Si aztecii sacrificau zeci de mii de oameni anual,in ritualuri crude.Iar victimele erau terorizate de frica... Te citez : "Cand esti terorizat de frica = si mai multa energie. Cand sacrifici ritual 300 deoameni care isi dau seama ca vor muri = ffff multa frica. Incepeti sa intelegeti ? "
    Si-au venit spaniolii,portughezii,francezii si altii din Lumea Veche in locul entitatilor " care controleaza Reptilienii"... :-)
    Sper ca incepi sa intelegi... Nu pot da totul mura-n gura,cum chiar tu spui...:wink:

http://www.magazinistoric.itcnet.ro/?module=displaystory&story_id=846&edition_id=33&format=html
Entitatile controleaza/controlau reptilienii care ii controlau pe spanioli/portughezi. Misiunea conquistadorilor a fost aceea de a sterge de pe fata pamantului toate urmele lasate de reptilieni si altii in regiunile si culturile respective. Atunci cand doresti sa fabrici in intregime istoria unei rase ( in speta istoria noastra ) ,este necesar sa stergi orice urmasau evidenta a ceea ce s-a intamplat in realitate...deci te duci si razi culturi intregi de pe fata pamantului.

  Un exemplu mic : din peste 4000 de volume care alcatuiau " biblioteca " si istoria unei civilizatii....a mai ramas un singur manuscris http://www.bibliotecapleyades.net/popol_vuh/book.htm

   Si asta e doar un mic exemplu.....bijuterii podoabe si lucruri foarte interesante au disparut o data cu incasii, aztecii, etc. cateva exemple mici :

       Sunt exemple elocvente a unor civilizatii superioare ( dar reptilienii nu doreau sa iti predea asta la ora de isorie )



sevastase

             Ca sa continui ceea ce am inceput, conquistadorii au avut misiunea specifica de a rade de pe fata pamantului tot ce amintea de reptilieni, martieni si altii. Un lucru absolut necesar atunci cand doresti sa falsifici istoria rasei umane.

             " A nu da mura in gura "  e o expresie care nu se doreste a fi jignitoare la adresa interlocutorului, ci se doreste a fi un indemn pentru fiecare dintre voi, o incurajare daca vreti, sa studiati si sa cercetati cat mai multe surse si puncte de vedere, un lucru pe care il consider esential pentru formarea unei pareri obiective.

             Deci pentru a nu fi luat la misto de cineva care nu intelege ce vorbesc atunci cand folosesc termenul sincromisticism ( pe care l-am tradus eu din limba engleza ( synchromysticism ), este necesar ca fiecare dintre voi sa se familiarizeze cu aceasta notiune.
             Cel mai bun site pt a intelege fenomenul, in opinia mea este,

http://thebravenewworldorder.blogspot.com/search?updated-max=2007-09-05T18%3A35%3A00-04%3A00&max-results=4

            , si care chiar daca este in limba engleza si poate multi se lovesc de bariera lingvistica,in opinia mea trebuie aprofundat pentru o mai buna intelegere a ce se intampla si de ce.

            Sunt sigur ca ma intelegeti aunci cand spun ca mie imposibil sa traduc si sa expun tone de material pe care le-am asimilat de-a lungul anilor, si chiar concluzii proprii care ar lua cateva volume pt a le expune. Insa doresc sa ofer cat mai multa informatie si sa ofer cat mai multa documentatie care sa sprijine afirmatiile mele.


           Gata cu divagarile  :-P

           Sincromisticismul reprezinta " arta de a gasi coincidente pline de inteles, cu semnificatie mistica sau ezoterica, in aparenta vietii de zi cu zi ". Jake Kotze

romulus

CitatDupa ce intelegi tot materialul spre care te-am indrumat mai sus, dute inapoi la postul meu initial cu pozele, si apoi mai formuleaza o data concluziile. Astept raspunsul si parerea ta.
----OK, am vazut .
----Dar asta nu schimba cu nimic ceea ce spuneam mai sus ; pentru ca nik-ul meu e Toma (necredinciosul ) !!
-----In ochii mei declaratiile acelora  care lucrau in turnuri , conform carora unii au fost avertizati sa nu vina la serviciu in ziua aceea , valoreaza cat doua volume de "indicii sincromisticiste" aratate de tine . Daca ar fi fost sa dau eu un titlu postului tau i-as fi zis " Cum sa-ti inventezi inamicii" . Mai ales dupa ce ai castigat un razboi asa-zis "rece'  si te trezesti ca nu mai ai cu cine lupta, ca nu mai poti cheltui munti de bani pentru inarmare, ca nu-ti mai justifici prezenta in zone diverse ale lumii, decat cu gogopritele " democratizarii" ori "luptei contra terorismului" ! Haida de.....
----Am zis !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

sevastase

Citat din: romulus din  24 Martie 2008, 09:13:13
----OK, am vazut .
----Dar asta nu schimba cu nimic ceea ce spuneam mai sus ; pentru ca nik-ul meu e Toma (necredinciosul ) !!
-----In ochii mei declaratiile acelora  care lucrau in turnuri , conform carora unii au fost avertizati sa nu vina la serviciu in ziua aceea , valoreaza cat doua volume de "indicii sincromisticiste" aratate de tine . Daca ar fi fost sa dau eu un titlu postului tau i-as fi zis " Cum sa-ti inventezi inamicii" . Mai ales dupa ce ai castigat un razboi asa-zis "rece'  si te trezesti ca nu mai ai cu cine lupta, ca nu mai poti cheltui munti de bani pentru inarmare, ca nu-ti mai justifici prezenta in zone diverse ale lumii, decat cu gogopritele " democratizarii" ori "luptei contra terorismului" ! Haida de.....
----Am zis !
---Am zis !
Cred ca trebuie sa iti schimbi nikul cu TOMA CURIOSUL. Ideea e ca eu sa iti deschid apetitul si sa afli si sa inveti singur semnificatia ritualului si a evenimentului 9/11....De aceea te-am directionat mai intai spre acel site....Nu incerc sa fac pe desteptul asa cum percep unii , ci pentru a realiza semnificatia evenimentului si a ildescifra in intregimetrebuie luat totul pe bucatele. De ce ? PENTRU CA CEI CARE SUNT IN SPATELE POLITICIENILOR, BANCHERILOR,A GRUPULUI BILDEBERG, CFR, COMITETUL CELOR 300, ORDINUL ROSICRUSCIAN, ETC ETC ETC, ENTITATILE CARE TRAG CU ADEVARAT SFORILE, SUNT ABSOLUT OBSEDATE CU SIMBOLISM SI DETALII.


   Eu nu iti pot explica in detaliul totul pentru ca nu exista timp si nici nu il am. Inca o data : absoarbe materialul referitor la 9/11 de pe acel site...fii atent in special la cele doua turnuri, semnificatia lor, pozitia lor, la sculptura din piata din fata turnurilor, la acel glob facut de cine ? la semnificatia lui ( simbolizeaza cubul KAABA) pana la distrugerea simbolica intr-un film. Trebuie sa iei totul pe rand, incet si sa intelegi. Stiu ca suna stupid dar as prefera sa te invat sa pescuiesti decat sa iti dau un peste. :wink:

adipop

PENTRU CA CEI CARE SUNT IN SPATELE POLITICIENILOR, BANCHERILOR,A GRUPULUI BILDEBERG, CFR, COMITETUL CELOR 300, ORDINUL ROSICRUSCIAN, ETC ETC ETC, ENTITATILE CARE TRAG CU ADEVARAT SFORILE, SUNT ABSOLUT OBSEDATE CU SIMBOLISM SI DETALII.


   [/quote]

Sunt atent. Interesant.
adi

sevastase

Citat din: adipop din  24 Martie 2008, 13:41:05
PENTRU CA CEI CARE SUNT IN SPATELE POLITICIENILOR, BANCHERILOR,A GRUPULUI BILDEBERG, CFR, COMITETUL CELOR 300, ORDINUL ROSICRUSCIAN, ETC ETC ETC, ENTITATILE CARE TRAG CU ADEVARAT SFORILE, SUNT ABSOLUT OBSEDATE CU SIMBOLISM SI DETALII.


   

Sunt atent. Interesant.
adi
in sfarsit ..off credeam ca vb singur...da-mi cateva ore si explic.

adipop

Citat din: sevastase din  24 Martie 2008, 14:59:30
in sfarsit ..off credeam ca vb singur...da-mi cateva ore si explic.

Multi ani am fost atent la micile detalii, aparent neobservabile si-am studiat din curiozitate si ulterior din responsabilitate, Energiile de forma.
adi

sevastase

Hai sa incercam sa intelegem cine ar fi asa de inteligent si asa de lipsit de compasiune pentru a fi capabil/i sa aiba rabdare sa duca la capat un plan de cateva mii de ani pt a domina si controla o alta rasa cu scopul de a o consuma fizic/psihic ca sursa de energie, si ai folosi planeta ca sursa de minerale.

   Pt a intelege cum functioneaza ceva complicat trebuie sa incepem cu ceva, ce putem intelege cat de cat. Mintea umana.

  Mintea umana si modul in care poate fi controlata si programata. Pe scurt, castigarea controlului asupra unei minti umane se face in felul urmator :

      - atunci cand corpul omenesc sufera o trauma majora, mintea formeaza o bariera amnezica in jurul evenimentului respectiv, pentru a nu fi nevoiti sa traim acele clipe de groaza incontinuu. Din aceasta cauza nu ne putem aminti un accident de masina.

      - bariera amnezica poate fi imaginata ca o alveola in jurul acelei memorii.

      - daca mintea e supusa la o noua trauma, suficient de intensa, o noua alveola se formeaza.

      - procesul se repeta pana mintea devine ca un fagure, complet compartimentata, fragmentata, fara sa mai ramana nici un loc pentru gandurile proprii, vointa, personalitate, etc, persoana respectiva functionand ca in transa, pe pilot automat.

      - dupa ce creezi trauma sau evenimentul traumatic, te apuci si creezi o personalitate pt acel segment, adica programezi.

      - daca intelegeti cum functioneaza hipnotismul, e mai usor. Subiectul e programat cu o personalitate anume, omisiune de indeplinit, un mesaj de redat, etc. pt a declansa acea personalitate sau mai bine spus pentru a o accesa, se folosesc cuvinte/fraze cod...

      - traumatizarea este esential sa fie inceputa dela nastere . O data ce subiectul trece de varsta de 5 ani e mai dificil.

      - traumatizarea repetata e cheia compartimentarii mintii umane in fagure, si programarea multipla ce urmeaza.

      - traumatizarea e obtinute prin diferite metode : abuz sexual, socuri electrice, violenta fizica, debusolare senzoriala, lipsa somnului ( care accentueaza debusolarea senzoriala ), si multe alte metode.

      Procesul e incredibil de traumatic ( pentru mine cel putin ) de citit, DAR DE TRAIT !

      Va dau un exemplu : un copil e pus intr-o cutie de carton si ii este data o sabie. E instructat sa apere acel spatiu cu orice pret. Altora li se comanda sa cucereasca acel spatiu cu orice pret. Un copil e luat de o parte si priveste desfasurarea evenimentelor in care cand se apropie cineva de cutie , cel din cutie sare in sus si ii infinge sabia in abdomen. Copilul traumatizat, este cel care e pus sa priveasca. Copii in acest joc au intre 4-6 ani.

     In jurul varstei de 30 ani, subiectii sunt omorati, ptca in jurul acelei varste memoria lor incepe sa revina, aka isi acceseaza mai usor subconstientul, aka,incep sa cada bariere amnezice, si atunci exista riscul expunerii la public a tot ce se intampla. Pt a fi siguri ca nu exista posibilitatea de a seintampla acest lucru, in jur de 30 de ani, sunt omorati.

    Tocmai am descris in termeni foarte simplisti , Proiectul Monarch, si prin ce trece un sclav mental.

    Sclavul, in consecinta, poate fi programat pentru orice : la comanda poate deveni un sclav sexual, poate transmite un mesaj codat sau nu, foarte complicat si in detaliu, poate indeplini misiuni delicate, etc.

    Pt a accentua starea de transa si confuzie , alimentatia e redusa la cateva sute de calorii zinlic, chiar sub nivelul de 800-900  cat se folosea in lagarele de concentrare. Apropo, aceste lagare nu erau decat locuri in care s-au perfectionat metodele de dominare, controlare si programare a mintii umane, impreuna cu testarea limiteleo fizice, si studiul efectului diverselor sustante asupra corpului si mintii, in functie de scop.

  cum e pana acum? 

     


     

LupinThe3rd

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1749.msg29661.html#msg29661
Cam multe indoituri ca sa ajungi la mesajul ala.  Asta e ca in bancul cu Bula in prima zi de scoala: Bula in clasa 1. Cand se striga catalogul si se ajunge la Bula se aude in hohot de ras. Invatatoare contrariata il ridica in picioare pe respectivul si il intreaba cum il cheama si de ce rade. Respectivul raspunde: Popescu si rad pentru ca daca schimbi o litera in Bula iese o prostie. Invatoare se buca in gand ca are copii destepti si continua sa strige catalogul. Cand ajunge la Popescu se aude Bula hohotind. Invatatoare il intreba de ce rade iar Bula razand zice ca daca se schimba cate ceva in numele lui POpescu iese tot o prostie. Invatatoarea nedumerita intreaba care iar Bula rasopunde: Du-te in .... matii ba!.
Bacnota care e indoita si rezulta numele lui Osama e bacnota din 2004. Deci in nici un caz nu este un mesaj ascuns legat de un avertisment in legatura cu 9/11. 
O explicatie este : http://snopes.com/rumors/20bill.asp
Daca imi aduc aminte bine una din bacnotele romanesti de dupa 1989 can d era indoiata se vedea un cap de ..... . Pe pachetul de Camel daca priveai cu atentie la piciroul din spate al camilei puteai sa vezi in beduin care urineaza. Capul de indian de pe Lucky Strike daca il rastorni e o casa care explodeza...
Imaginea de la  http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1749.msg29707.html#msg29707 nu e avion ci  :evil: care zboara. Adica un zvon vorba bancului.