Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Avioane antice

Creat de Skywalker, 30 Noiembrie 2005, 22:27:36

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

Warrllock ,are partial,dreptate.eu am citit intr-o carte despre ceva asemanator,ca piramidele ar fii fost acoperite cu un fel de placi de marmura ,pe care erau niste motive geometrice ,iar nu stiu ce "Pasa" a folosit aceste placi la pavarea curtii interioare a unei mari Moschee din Cairo.Asezindu-le exact cum au fost initial pe piramida,ascund mari secrete;matematica stiinta spiritualitate.DE citiva ani Conducerea acestei Moschee ,a interzis total accesul reporterilor si a curiosilor ,in aceasta curte.Nu mai stiu in ce carte am citit ( acolo sint si poze detailate)Dar cind am putin timp am sa o caut acasa in biblioteca.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Rayden

salutare,

eu citisem si parca sa zic ca am vazut si un documentar legat de asta..ar fi fost acoperite cu placi de aur..ca sa se vada nu numai din spatiu ci si de la mii de km distanta..

problema e ca..am citit despre asta cu ceva timp in urma..si mi-a mai confirmat si altcineva..Melfior Ra - daca ati auzit de ea - erau acoperite cu un material galbui stralucitor - aur, nu  :-D - ca sa se vada de la distante mari splendoare constructiei si..plus ca..cica saptamanal aterizau pe o rapma dispusa pe una din laturile piramidei - nu mai stiu care - niste aeronave (probabil zeii veneau din cand in cand in vizita..)

daca am si eu ceva timp liber o sa caut cartea si dau un scan si o postez pe aici..

bafta.

lylyt_ice

Da..am gasit cartea despre care am vorbit;Este scrisa de Manfred Dimde.Pacat ca pozele sint alb -negru ,Sint facute cu ani in utrma, inainte ca sa fie interzis accesul publicului.Cu aceste placi de marmura,au fost imbracate piramidele ;Chephren si Cheops.Pe fiecare parte a piramidei placile de marmura aveau alta culoare..respectiv,albastru rosu galben si verde.iar virful piramidei ar fii fost dintr un fel de cristal si aur.probabil pentru a refkecta la mare distanta.Aceasta Moschee,care are curtea interioara pavata cu placile de pe piramide,este cea mai mare Mochee din Cairo si se numeste;Moscheea Sultanului Hasan.Daca acesta placi erau colorate astfel pentru afii vizibile de la distanta de catra aparate zburatoare ,nu nu imi este cunoscut.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

Curtea interioara.Sultan Hasan.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

curtea interioara Sultan-Hasan.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Marius MMG

Citat din: warrllock din  27 Aprilie 2007, 01:00:14
Am vazut un documentar pe Discovery ,in care spuneau ca piramidele egiptene au fost imbracate cu un material stralucitor ( imi scapa denumirea acum , material ce se gaseste insa pe palatul imperial al presedintelui sau regelui Egiptului ) , care le faceau vizibile din spatiu ... in piramida lui Keops s-a gasit o harta a cerului mult mai complexa decat cea de acum , asta zic eu trage o concluzie .... ceva trebuie sa fi existat .

Mie imi e clar ca in trecut omenirea a luat contact cu extraterestrii, thnologia de atunci un unele situatii o depaseste pe cea de acum. nu aveau pamantenii cum sa stie sa faca o piramida si chiar daca o faceau nu le trebuia invelita in nu stiu ce material  pentru a fi vazuta din spatiu. e posibil ca zeii sa fi fost extraterestrii, poate chiar Dumnezeu e extraterestru, poate toate mununile asa cum le spunem noi erau pura stiinta, ei o cunosteau, noi nu am ajuns nici acum acolo. Voi ce parere aveti?

lylyt_ice

 Paiiii......asa cum gindesti tu,esti pe aproape de ceea ce-mi sugereaza si mie realitatea...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

pri3st3ss

pai asta s-a discutat pe tot parcursul acestui topic...macar mai dezvoltati si voi... :lol:

s-au postat si imagini cu elicoptere pictate in piramide si machete de avioane gasite in mormite vechi ....

precum si acel "bec"/ lampa din dendera....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Marius MMG

Citat din: lylyt_ice din  02 Iunie 2007, 00:57:51
Paiiii......asa cum gindesti tu,esti pe aproape de ceea ce-mi sugereaza si mie realitatea...
oare ce s-a intamplat de ne-au abandonat (daca pot spune asa)? Poate suntem un experiment, ne-au implementat credinta iar acum ne-au lasat sa ne dezvoltam. Probabil chiara cum ne studiaza, poate sunt chiar cu noi pe acest forum...

pri3st3ss

vezi ca e o teorie comform careia, o data la 12.000/36.000 ani - daca nu ma insel - este o planeta care trece pe langa terra....si asa se explica salturile realizate de omenire.....

oricum,sunt prea multe discrepante...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Marius MMG

Citat din: pri3st3ss din  02 Iunie 2007, 01:12:28
vezi ca e o teorie comform careia, o data la 12.000/36.000 ani - daca nu ma insel - este o planeta care trece pe langa terra....si asa se explica salturile realizate de omenire.....

oricum,sunt prea multe discrepante...
of... cat mai am de asteptat... dar probabil ca nu e vorba de aceeasi, sau tipii s-au mai dezvoltat ca pe noi ne viziteaza si acum...

pri3st3ss

desigur,adu-ti aminte doar de "impartirea lumii", de anunaki,Enlil si Ea etc....
partea "frumoasa" e ca sunt foarte multe piese mici in acest puzzle....daca le-am putea pune cap la cap in ordine....
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Marius MMG

Citat din: pri3st3ss din  02 Iunie 2007, 01:26:29
desigur,adu-ti aminte doar de "impartirea lumii", de anunaki,Enlil si Ea etc....
partea "frumoasa" e ca sunt foarte multe piese mici in acest puzzle....daca le-am putea pune cap la cap in ordine....
Am auzit ca americanii au in desert o baza secreta unde colaboreaza cu o rasa de extraterestrii, aia se zice ca au un sistem imunitar foarte slab dezvoltat. Se spune ca SUA a facut o intelegere cu ei, extraterestrii ii invata cum sa se dezvolte pe plan tehnologic, iar extraterestrii in schimb au voie sa faca teste pe oameni pentru a-si imbunatati sistemul imunitar.

pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

entitate

da Priestess faimoasa Nibiru iarasi "genialul" Zacharia Sitchin

ca americanii au o intelegere cu o rasa de extraterestri pentru beneficii de ambele parti e o vrajeala pentru ca asta e o gandire mult prea omeneasca. eu incerc sa lamuresc pe cat mai multi ca modul de gandire a unei  rase extraterestre nu poate avea nicio motivatie care sa fie atat de omeneasca. pot sa fie ca dezvoltare atat de departe in timp incat sa nu mai aiba nici macar forma fizica. de fapt probabilitatea sa se afle in galaxia noastra doua forme de viata cu un grad de civilizatie comparabil e aproape nula
ceea ce spuneti voi e cam asa: haideti ca noi(reptilienii de pe planeta lu' peste prajit) va dam voua americanii, neaparat voua cateva jucarioare tehnologice cu care sa va distrati in schimb lasati-ne pe noi sa facem experimente pe vitele umane, ca noua cu nivelul nostru de dezvoltare ne trebuie permisiunea voastra :?