Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

[JOC/GHICITOARE] Ce credeti ca am fotografiat - reloaded

Creat de DepthOfField, 06 Aprilie 2006, 00:24:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

Citat din: Arhanghelul din  02 Septembrie 2012, 20:27:03
Pixelul ... albastru ... ia zi ... ai inversat imaginea stg. - dr. (oglinda) ...
eu ma refeream la acel cerc portocaliu din mijloc...nu stiu despre ce inversare vorbesti...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

Daca n-am nimerit din prima ... mai am o incercare ... este reflexia unei particule de praf ... probabil de pe lentila ... culoare rosiatica ... este de la efectul de "prisma"... sau din cauza ca "iluminatorul"(soarele?) este la apus/vest ... 
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

StarDust

#1187
Citat din: alx din  02 Septembrie 2012, 19:58:06
Daca nu e un lens-flare,
e acoperis in soare!

ptiu drace,ca mi-o iesit in versuri... ;D

Corect! Unul din luminatoarele halei din fundal reflecta lumina soarelui atat de puternic incat abia il puteam privi direct. Am pus aceasta poza si pentru a exemplifica ceea ce am vrut sa spun pe un topic deschis de colegul Ionel Dobre.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

alx

Citat din: Arhanghelul din  02 Septembrie 2012, 20:37:28
Daca n-am nimerit din prima ... mai am o incercare ... este reflexia unei particule de praf ... probabil de pe lentila ... culoare rosiatica ... este de la efectul de "prisma"... sau din cauza ca "iluminatorul"(soarele?) este la apus/vest ...

Uite,ca sa fiu cinstit recunosc ca am trisat putintel...adica NICI EU NU STIU CE AM FOTOGRAFIAT!
Cu alte cuvinte,este o fotografie din setul facut sambata seara inspre dealul unde am vazut obiectul ala disparand...ar putea sa fie un lens flare produs de lumina LUNII,care era lateral stanga si sus,dar,daca lumina lunii era relativ alba,acest ce-o fi e portocaliu,si avand diafragma deschisa la maxim,forma aia din mijlocul cercului nu prea stiu ce ar fi...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Citat din: alx din  03 Septembrie 2012, 15:08:32
Uite,ca sa fiu cinstit recunosc ca am trisat putintel...adica NICI EU NU STIU CE AM FOTOGRAFIAT!
Cu alte cuvinte,este o fotografie din setul facut sambata seara inspre dealul unde am vazut obiectul ala disparand...ar putea sa fie un lens flare produs de lumina LUNII,care era lateral stanga si sus,dar,daca lumina lunii era relativ alba,acest ce-o fi e portocaliu,si avand diafragma deschisa la maxim,forma aia din mijlocul cercului nu prea stiu ce ar fi...
Atasat niste prelucrari pe acel crop .
Parerea mea nefondata pe nimic logic e ca s-a surprins o entitate    :|
Sunt curios de alte pareri .

fiulploii

#1190
Chiar asa, cui ii apartine ozn-ul galben ?  :lol:
Scuze pentru calitatea pozei insa viteza cu care s-a derulat fenomenul e de vina .

AdarM

... un film hollywood-ian de razboi, anii '60-'70.
Zi-mi ca nu-i asa si-ti dau o bere!... :-D
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

SLEAH19

 Celebrul OZN/joben galben , spaima rusilor , apartine lui nu mai putin celebrului Joseph Porta.

In memoriam Sven Hassel
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,550.msg75591.html#msg75591
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

Nox

Poza am făcut-o aseară. Este vorba de "punctele" albe centrale. Deci, ce am fotografiat?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Nox

Chiar nu încearcă nimeni? Ca un prim indiciu, eu ştiu ce am fotografiat (98%), iar un al doilea ar fi în spatele copacilor din partea dreaptă.
Mai atașez un cadru.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arhanghelul

1. ratze;
2. lampioane;
3. ciori cu 2 picioare via Paris.  :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

terraflorin

Vârful unei ramuri cu frunze luminată artificial de undeva.

jean

Este o fereastra luminata din interior, vazuta prin ramurile si frunzisul unor arbori.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?