Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Realitatea in care traim.....o holograma ???

Creat de sorinede, 18 Februarie 2010, 12:41:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Xanadron

...Poate fi si-un gigantic "reality show" viatza noastra, de ce nu? ;)
In urma caruia Regizorul de Sus  :-) si echipa lui au oaresce avantaje.
Chiar daca nu neaparat identice cu alea previzionate de dl. dr. Toni Victor Moldovan in a sa interesanta totusi lucrare "Programul Terra" - care vad c-a inceput sa fie discutata din nou p-aici.

Ma gindeam la asta vazind aparent usurelul film "The Truman Show" cu Jim Carey, in care Cristoph, producatorul iluziei care-i de fapt viatza personajului principal, raspunde unui interviu de pe... Luna. :fullmoon:
Hollywood-ul ramine in orice caz, dupa mine cel putin, o rampa serioasa de spunere a (unor) adevaruri esentiale... in gluma.  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

@Lex

ai dreptate Xanadron. muuuulte lucruri adevarate sunt redate in filme si sunt luate de ''marea turma'' ca s.f-uri . si ca sa fiu putin off cu privire la sub.Stargate care am vazut ca nu prea intereseaza , acolo observ ca muuuulte episoade parca se muleaza pe istoria humanitatii din trecut si din prezent.de multe ori am comparat episoadele cu episoade din istoria umanitatii si am ajuns la concluzia ca frate filmu' asta chiar ne arata ceva dar oamenii sunt atat de p.... incat nu vad.zeii din antichitate la care se rugau ''maimutele'' numite oameni sunt chiar Goaulzi daca stai sa te gandesti putin  :)))   to bad we are soooo blind   :-)

Xanadron

Citat din: @Lex din  11 Aprilie 2011, 10:32:50
ai dreptate Xanadron. muuuulte lucruri adevarate sunt redate in filme si sunt luate de ''marea turma'' ca s.f-uri . si ca sa fiu putin off cu privire la sub.Stargate care am vazut ca nu prea intereseaza , acolo observ ca muuuulte episoade parca se muleaza pe istoria humanitatii din trecut si din prezent.de multe ori am comparat episoadele cu episoade din istoria umanitatii si am ajuns la concluzia ca frate filmu' asta chiar ne arata ceva dar oamenii sunt atat de p.... incat nu vad.zeii din antichitate la care se rugau ''maimutele'' numite oameni sunt chiar Goaulzi daca stai sa te gandesti putin  :)))   to bad we are soooo blind   :-)
Mda -despre respectivii ZEI vorbeste si TVM in a sa lucrare "Programul Terra" (adica vechile scrieri ale umanitatii comentate "in nota proprie" de TVM) - si-aici subscriu la insuficient comentata departajare intre "zei" si DUMNEzei :star: - entitatile superioare nu doar strict tehnologic si capabile nu numai sa (ne) manipuleze genetic, ci si sa dea viatza efectiv (creatorii de Corpuri Spirituale).
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

arckadii

Senzatia de fals, sau de incomplet pe care toti o experimentam la un moment dat legata de existenta noastra se datoreaza faptului ca ceea ce traim noi este doar o mica parte din ceea ce exista. Planul existentei noastre este limitat la ceea ce percepem zilnic. Totusi, anumite persoane au posibilitatea de a accesa o mica parte din restul "mediului inconjurator". Viata pe care o traim nu este o holograma sau ceva ireal. Doar incomplet din punct de vedere al perceptiei.

Ark

kefren

Citat din: arckadii din  12 Aprilie 2011, 13:30:12
Senzatia de fals, sau de incomplet pe care toti o experimentam la un moment dat legata de existenta noastra se datoreaza faptului ca ceea ce traim noi este doar o mica parte din ceea ce exista. Planul existentei noastre este limitat la ceea ce percepem zilnic. Totusi, anumite persoane au posibilitatea de a accesa o mica parte din restul "mediului inconjurator". Viata pe care o traim nu este o holograma sau ceva ireal. Doar incomplet din punct de vedere al perceptiei.

Ark

   Sunt nou pe aici si pentru inceput doresc sa salut toti userii acestui forum care,prin contributia lor aduc acel spirit de libertate in gandire si exprimare.Acum ontopic,referitor la ceea ce noi traim si experimentam zilnic,eu cred ca traim,simtim,percepem doar acele lucruri pt. care suntem setati.Din punctul meu de vedere noi ne putem compara cu un computer,acumulam de-alungul vietii informatii,experiente si le stocam in memoria noastra,doar ca vine timpul cand calculatorul nostru se viruseaza si moare."Sufletul" nostru,in acest moment,ajunge la "depanator" care,sterge tot si instaleaza un nou "windows",si ciclul se repeta.

Tayka

Bine ai venit printre noi KEFREN.Subscriu întru totul comparaþiei fãcute de tine între viaþa fiinþei umane ºi un program "windows".Existã însã o micã... ''eroare de date'';Sufletul (corpul astral) aparþine fiinþei umane ºi moare ºi el aproape instantaneu cu omul(la o diferenþã de câteva luni),cel care merge mai departe este doar..spiritul(Ego-ul) care însã nu mai aparþine fiinþei umane ci dimpotrivã este ..creatorul ei.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).