Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Discovery Science si Simboluri Oculte

Creat de Nox, 29 Mai 2007, 01:08:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

Probabil ca nu intra in planul scolar (inca)relatarea adevarului...eu sunt sigura ca profesorul tau stie mult mai mult...nu ar fii rau,daca il mai vezi,(?)sa-l mai intrebi o data despre acest simbol...dar de data aceasta intreabal in particular!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Kymosabe

Dupa cum am spus zvastica nazista, Ciocanul lui Thor , Crucea Jaina , sunt la fel .
Imi spui si mie cum este inversata zvastica ? :? Mie mi se par toate la fel.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Max C.

 :-D hai sa nu ne mai certam ok ?...poate unul dintre noi greseste ...

Kymosabe

#33
Dar nu ne certam Maxx , de altfel s-ar putea sa  ai dreptate .
Zvastica nazista are la baza , probabil , Crucea Jaina , care intr-adevar are ,,bratele'' orientate in sensul invers acelor de ceasornic .
Dar la fel de simplu   poate reprezenta   Ciocanul lui Thor ,  avand in vederea ideea nazistilor referitoare la superioritatea raselor nordice .


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

LP

Imi pare rau ca sunt putin pe langa in discutie, dar mi-am adus aminte de Manastirea Bogdana. Va recomand sa o vizitati in Radauti. E plina de simboluri si mie mi s-a parut cea mai interesanta manastire vizitata in Romania. Nu are picturi, nu e stralucitoare, insa este mai mult decat atata. Va las sa o descoperiti.

Urban

Medalia "Institutului de naºtere ºi moºit", emisã de Principele Alexandru Dimitrie Ghika în 1839...

antoniu

stimata doamna simbolurile matematice nu sunt metaforice nici macar metafore ,ele sunt reprezentari abstracte ale realitatii complexe in care traim ; punctul,dreapta,unghiul,triunghiul, patratul poligonul cu n laturi,si cercul ....si iar punctul formeaza alfabetul geometriei sau gama de sase simboluri diferite ale geometriei plane.ca daca le ganditi in spatiu ma intreb bce tot avet cu masoneria.....necunoscutul genereaza frica.