Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ufo desupra bucuresti 27.04.14 ora 4.30 dimineata

Creat de nihil, 27 Aprilie 2014, 04:50:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nihil

In zona rahova in dimineata din 27.04 pe la ora 4.30 am vazut pe cer o lumina in miscare lenta ce pulsa gradat. Cand atingea punctul maxim de lumina se vedea ca o mica explozie dar se auzea un sunte f puternic ca de tunet. Si a repetat asta de 3 ori pana a iesit din campul meu vizual. Pot spune cu siguranta ca se afla asupra Bucurestului si merge spre calarasi.

Arhanghelul

#1
In primul rand ... bine ai intrat pe RUFOn ...

Poti veni cu mai multe detalii ... conditiile meteo (nebulozitate, viteza vant, etc.) ...

Ti-am atasat o harta ... pe care poti trasa o linie (cu aplicatia Paint din Windows) ... care sa indice aproximativ directia ...  fenomenului/obiectului ...

P.S. Mai jos gasesti exemple de completare ... facute de colegi ...

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,4446.0.html

L.E. Ciudata este diferenta orara (minute) ... dintre postare si momentul manifestari fenomenului ... aproximativ 40 min. (Creat de: nihil « : Azi la 03:50:37 » ) fata de (In zona rahova in dimineata din 27.04 pe la ora 4.30) ...
Prin a mea postare ... am verificat si setarea orei de pe server si este in urma cu UNA ORA ...


Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

nihil

hmmm


.acum am obs si eu. eu m-am uitat repede la telefon ca sa vad ora in momomentul aparitiei. Dar poti sa mai ai incredere in tehnologie cand acestea pot fi controlate sau bruiate?!?! Iar timpul nu e liniar.Poate evenimentul s-a intamplat la 4.30 iar eu am scris la 3.50 ;)

nihil

si oricum vad ca va legati de detalii nesimnificateve in loc sa analizati evenimentul in sine

StarDust

#4
Citat din: nihil din  27 Aprilie 2014, 16:32:22
si oricum vad ca va legati de detalii nesimnificateve in loc sa analizati evenimentul in sine

Localizarea evenimentului in timp si spatiu este extrem de importanta! Coroborate, observatiile mai multor observatori care ofera detalii in legatura cu timpul, data si locul observatiei (cat mai precis) pot oferi detalii importante referitor la comportarea (si localizarea) unui fenomen aerian iesit din tiparele obisnuite.

P.S. Oricum, e bine ca ai semnalat aceasta observatie aici!

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Nu este un detaliu nesemnificativ, ai fi vrut un raspuns de tipul ,,Oauuu.....ce misto ca ai avut ocazia sa vezi asa ceva''? Detaliile sunt necesare pentru un studiu atent si eliminarea interpretarilor eronate a fenomenului.
Ok, vad ca StarDust a scris mai repede ca mine, Totusi am sa postez raspunsul.
Adevarul este dincolo de noi

classic

#6
Citat din: nihil din  27 Aprilie 2014, 16:31:03
Dar poti sa mai ai incredere in tehnologie cand acestea pot fi controlate sau bruiate?!?! Iar timpul nu e liniar.Poate evenimentul s-a intamplat la 4.30 iar eu am scris la 3.50 ;)

Cu siguranta!  :rainbow:

Acum sa ne reglam ceasurile: Profil>Setari Cont>Elemente vizuale>Diferenta de fus orar>1 (sau diferenta cu + sau -  sa dea cu ora exacta)
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

uforever

Citat din: nihil din  27 Aprilie 2014, 16:32:22
si oricum vad ca va legati de detalii nesimnificateve in loc sa analizati evenimentul in sine

Sa traiesti nihil si bine ai venit in gasca RUFOn!!! Scuza-ma ca te intreb, dar ce ai vrea tu exact sa analizam? N-ai spus mai nimic, cu trei cuvinte nu poti contura o poveste. Pune-ti in ordine gandurile, lasa un pic entuziasmul si da ceva detalii, nu te grabeste nimeni, dupa aia analizam. De ce-ti spun asta? Pentru ca in noaptea de Craciun, am facut si eu o relatare, care nu mi-a iesit tocmai bine, fiind extrem de entuziasmat de ceea ce tocmai vazusem pe cer. Colegii nostrii sunt foarte pregatiti p'aciulea, daca chiar vrei sa analizam ceva, ofera mai multe, orice mic detaliu conteaza.
Succes!!!