Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Solicit INCHIDEREA contului

Creat de calator astral, 27 Decembrie 2012, 21:15:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

#15
@calator astral:
Esti de trista amintire man.
Ai creat un subiect de tip clona. Am operat modificarea si unirea subiectelor, ai primit o sanctiune. Ce te freci atata?
Ce santaj mai omule? Daca zici ca nu ai cedat atunci cum ai fost primit inapoi? Hai ca esti defazat copilu´



OM

#16
Citat din: abyss din  28 Decembrie 2012, 00:14:03@calator astral:
Esti de trista amintire man.
Ai creat un subiect de tip clona. Am operat modificarea si unirea subiectelor, ai primit o sanctiune. Ce te freci atata?
Ce santaj mai omule? Daca zici ca nu ai cedat atunci cum ai fost primit inapoi? Hai ca esti defazat copilu´

bai oameni buni, nu-l lasati odata-n pace sincer acum, m-am SATURAT!!!
Am citit si eu anumite mesajele in care am avut impresia ca voi l-ati provocat. uite exemple din ultimul tau mesaj abyss: Esti de trista amintire, Ce te freci atata, Hai ca esti defazat copilu.

Citat din: alx din  27 Decembrie 2012, 22:40:32daca te uiti la posturile calatorului de-a lungul timpului...ei bine,multe sunt foarte ciudate,si multe ciudatenii a spus calatorul,fara nici o baza reala...
Dar tu poti aduce dovezi palpabile absolut la tot ce ai scris pana acum, deci daca-mi exprim o parere si nu o pot sustine cu dovezi palpabile mi-o iau in freza??? Si cine esti tu sa afirmi ca unele lucruri sunt ciudate, daca nu stii inca asta NOI TRAIM INTR-O LUME CIUDATA!!! Aceasta lume o descoperim in fiecare zi si nu putem sa spunem ca anumite lucruri nu-s ciudate ca ar insemna ca suntem ORBI!!!!
Eu apreciez punctul fiecaruia de a vedea lucrurile, dar asta nu insemna ca nu trebuie sa si filtram cu neuronii nostri oboositi de atata apoca-lipsa ce scrie fiecare pe aici.
A promis ca o sa fie baiat cuminte. Hai sa acceptam parerea altora si sa intelegem modul lor de a privii lucrurile.
Parerea mea!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

horia2008

#17
Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
In urma unei noi sanctiuni nedrepte si abuzive din partea moderatorilor..... :-o :-o :-o :-o

Rog moderatorul respectiv sa imi arate punctul Regulamentului de functionare al acestui forum care stipuleaza ca un user poate fi redus la tacere pe simpla supozitie ca ar dori saisi "mareasca gradul" (?!)
                       calator

Mai stimaten kamaradu' lui alx, te-am lasat in pace sa nu zici ca te pandesc, dar tu in aroganta si fudulia ta (ca, de, prostul pana nu e si fudul, desigur ca nu e prost destul) ai uitat deja ca cazul (sic) tau e special si ai fost de acord cu asta ("promit ca...") si ca nu mai e nevoie de niciun punct de regulament ca sa fi executat ca iar ai varsat sistarul aici?? Cat tupeu poti sa ai ca sa faci iar caz de asta?


Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
Rog de asemenea moderatorul respectiv sa publice legatura rufon spre filmul compatriotului nostru realizat la Ierusalim despre care afirma ca a fost deja publicat pe rufon.

Uite mai calatorule ca-mi irosesc si eu din timpul meu cu tine si cu topicul tau perfect  :-o :-o :-o si ti-am gasit clipul deja postat a i c i de catre colegul uforever in 26.12.2012, 22:47:51 si pe care cu indolenta ta crasa n-ai catadixit sa vezi daca a mai fost postat nici dupa ce ti s-a spus treaba asta

Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
Acesta a fost ultimul meu mesaj, sa nu ramina nimic in urma mea pe-aici, din toti anii astia si toate mesajele sa se aleaga prafu si pulberea.
Amin! desi nu cred, caci nu esti in stare.... deja e penultimul :mrgreen:

Citat din: calator astral din  27 Decembrie 2012, 21:15:09
Va las pe voi intre voi, voi centrati voi dati cu capul, voi sinteti patroni, chelneri, barmani si concomitent sinteti si clienti.
Nu va mai suport smecheriile, ramineti voi si cenzura voastra.

Lasaa-neee, lasaa-neee!

Citat din: AdarM din  27 Decembrie 2012, 22:15:05
Cand eram copil, aveam o placere bolnava sa intarat cainele vecinilor si latra asta de aproape ca dadea-n turbare.
Totul a durat pana-n ziua cans s-a prins maica-mea si m-a batut de n-am stat trei zile pe cur!
Culmea e ca nu atat fapta mi-a pedepsit-o, cat obraznicia, cand i-am zis ca nu eu latram, nu eu faceam galagie, ci potaia.
"Cainele e rau ca asa-i e firea,  minte n-are, pe cata vreme tu s-ar presupune ca ai si mai trebuie sa fii si bun!"
Acuma, io viu si-ntreb:
- Calator astral va intarata sau latra?
Daca as sti ca calatorul e o potaie proasta fara minte si care latra de da-n turbare, m-as simti prost sa-l intarat...

LE
OM, tu zici de mejajul lui abyss, dar mesajul calatorului l-ai citit? :? :-o




liviutatarus

Parca sunt, totusi, cam multe vorbe grele si de-o parte si de alta. Sunt un nimeni, dar eu cred ca este mai bine sa putem vorbi, cat de cat liberi, decat sa nu o facem deloc. Astia nou veniti, din care fac si eu parte, ne simtim un pic timorati sa deschidem vreun subiect de discutie sau sa comentam un pic altfel decat se asteapta majoritatea, pentru simplul motiv ca nu esti in ton cu diferite alte pareri, unele mai abilitate. As ruga toti nou-venitii, sa comenteze ceva pe acest forum, in legatura cu orice subiect, sa vad si eu cati au curajul sa o faca. Cenzura este dorita, fiindca altfel "o dam in SF-uri", numai ca prea multa, cred eu, dauneaza. Comentariul mau are ceva legatura cu aceasta postare, deci ma astept sa apara. Un An Nou mai bun va doresc.

mariusvlad

Ura este un sentiment care iti intuneca gandirea si gasim aici destule exemple.

OM

Citat din: horia2008 din  28 Decembrie 2012, 10:43:03
LE
OM, tu zici de mejajul lui abyss, dar mesajul calatorului l-ai citit? :? :-o
Daca tu esti provocat cum reactionezi?????? Pt ca eu asta am inteles din mesajele lor.
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

horia2008

Citat din: OM din  28 Decembrie 2012, 12:24:40
Daca tu esti provocat cum reactionezi??????

Depinde cu cine am de-a face.


OM

#22
Citat din: horia2008 din  28 Decembrie 2012, 12:33:51
Depinde cu cine am de-a face.
de ce, nu ai puterea de a te apara?
este ultimul mesaj pe acest topic!!!!!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

calator astral

@horia2008> pai si cu cine ai "de-a face", horia, ma cunosti tu personal pe mine, mi-ai transmis tu vreun document important, ai primit deja vreun simplu mesaj din partea mea, stii tu dialogul meu cu @abyss sau @alx pe privat?! atunci de ce te bagi in discutie, de mai multe ori te-am intrebat si nu mi-ai raspuns:

        cind vei posta si tu un singur mesaj fara sa ma ataci sau fara sa pomenesti cuvintele "calator astral", cind?!

La obiect : inainte sa postez acel mesaj am dat un search , nu stiam ca trebuie sa scriu FAN in loc de OZN, de ce, tu stiai?
e greu in ultimul timp sa verifici daca exista deja un topic, ori nu apare nimic ori scrie " Datorită încărcării mari a serverului, funcţia Căutare a fost automat dezactivată pentru o scurtă perioadă de timp. Vă rugăm să încercaţi un pic mai tărziu.Înapoi."
  Daca filmul a fost deja postat cu citeva ore inainte, in timpul noptii, foarte bine, in cazul asta moderatorul ar fi trebuit sa includa clipul respectiv pe topicul corespunzator, asa cum a procedat in cazul meu, trebuia deci lipit pe topicul FAN Ierusalim inca de la inceput.
Dar nu moderezi (legi fedeles) un user pentru ca a reprodus o stire/film/link/mesaj etc deja existent.
Cel mult elimini daca e deja postat.
Intra si tu pe alte forumuri de renume si vei vedea ca nicaieri nu e sanctionat un user pt o stire deja postata.
Ba chiar peste tot sint acceptate mesajele spre linkurile deja existente.
Nu e asta o problema pentru moderatori, o discutie poate incepe pe tema data "da, am vazut azi dimineata filmul ala, postat de un polonez si cred ca e vorba de....etc", de altfel daca te uiti mai bine filmu postat de mine provine de la un alt user youtube, crezi ca ma amuza sa postez un clip deja existent, n-am nimic mai bun de facut?

Am fost de noapte, m-am trezit pe la 2 dupa-amiaza, am deschis emailu si am vazut printre altele filmul romanului la Ierusalim, mi s-a parut interesant, o continuitate a observatiilor OZN precedente in aceeasi zona precisa a Templului din Ierusalim.
Nu am gasit in firul discutiei vreun mesaj spre acel clip, la search nu a fost gasit vreun rezultat, astfel am postat filmul intr-un nou topic.

Nu esti oricum la curent cu ceea ce se intimpla, @abyss se simtea lezat, recunosc ca si el mi-a dat deseori informatii bune, de calitate, inclusiv cursuri pe care le-a platit din buzunarul propriu...
Nu se publica corespondenta privata, e o regula tacita pe rufon, dar crede-ma ca nu am mintit.


simbol

Mi se pare un forum foarte dur(mderatorii, alx , in special), pe care il vad ca in ultima vreme tocmai cu astralul calator s-a tot dialogat, nu pe subiectul acesta...
Ati sacrificat un om , userul Cautatorul, din cauza orgoliului de moderare pe care cu brio il practicati.
E ultimul meu mesaj.

horia2008

Citat din: OM din  28 Decembrie 2012, 12:40:43
de ce, nu ai puterea de a te apara?
este ultimul mesaj pe acest topic!!!!!
Deci, pe rand va rog:
OM, m-ai inteles gresit; am spus ca depinde cu cine ai de-a face nu in ideea ca nu ma pot apara si o tai cu coada intre picioare, ci ca intru-n fel reactionezi cand ai de-a face cu un imbecil arogant, paranoic, plin de el si obraznic, si in alt fel cu un preopinent cu scaun la cap, cu care te poti incontra civilizat (sic!) si cu argumente...


calator astral

Citat din: horia2008 din  28 Decembrie 2012, 13:11:15
Deci, pe rand va rog:
OM, m-ai inteles gresit; am spus ca depinde cu cine ai de-a face nu in ideea ca nu ma pot apara si o tai cu coada intre picioare, ci ca intru-n fel reactionezi cand ai de-a face cu un imbecil arogant, paranoic, plin de el si obraznic, si in alt fel cu un preopinent cu scaun la cap, cu care te poti incontra civilizat (sic!) si cu argumente...


    Q.E.D.

AdarM

#27
Citat din: calator astral din  28 Decembrie 2012, 12:57:07
@horia2008> pai si cu cine ai "de-a face", horia, ma cunosti tu personal pe mine, mi-ai transmis tu vreun document important, ai primit deja vreun simplu mesaj din partea mea?!
Eu am primit, insa despre asta putin mai incolo.
Calatorule, marturisesc aici ca mi-esti simpatic, dar numai pentru modul in care rastalmacesti ideile, pentru sofistica exprimarii, nu si pentru rationalism.
Din punctul meu de vedere esti exact genul individului care pretinde ca a vazut un elefant roz pe Luna si are pretentia ca NASA sa-i confirme ori sa-i infirme observatia, dar asta din urma cu dovezi irefutabile, chit ca el n-a oferit nimic.
Acum legat de mesaj si documente:
- Cu doi ani in urma imi trimiteai niste poze sub titlul de "vechi bijuterii" cu incarcatura ezoterico-simbolistica.
La momentul respectiv nu ti-am raspuns, am considerat ca ar fi pierdere de timp. De ce? Pai tu vindeai castraveti gradinarului, d-aia...
Daca te-ai fi straduit numai oleaca sa-ti verifici propriile-ti afirmatii, macar din alte doua sau trei surse, ai fi observat ca piesele respective erau creatii noi, semnate David Weitzman, un tip pe care-l cunosc personal, mi-a vizitat atelierul, ne-am conversat si ne-am strans mana.
Sper c-ai inteles in mod exact ce vreau sa-ti spun.
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

calator astral

am inteles AdarM.
mesajul e cit se poate de limpede

horia2008

#29
Citat din: calator astral din  28 Decembrie 2012, 12:57:07
@horia2008> pai si cu cine ai "de-a face", horia, ma cunosti tu personal pe mine, mi-ai transmis tu vreun document important, ai primit deja vreun simplu mesaj din partea mea, stii tu dialogul meu cu @abyss sau @alx pe privat?! atunci de ce te bagi in discutie, de mai multe ori te-am intrebat si nu mi-ai raspuns:

        cind vei posta si tu un singur mesaj fara sa ma ataci sau fara sa pomenesti cuvintele "calator astral", cind?!

La obiect : inainte sa postez acel mesaj am dat un search , nu stiam ca trebuie sa scriu FAN in loc de OZN, de ce, tu stiai?
e greu in ultimul timp sa verifici daca exista deja un topic, ori nu apare nimic ori scrie " Datorită încărcării mari a serverului, funcţia Căutare a fost automat dezactivată pentru o scurtă perioadă de timp. Vă rugăm să încercaţi un pic mai tărziu.Înapoi."
  Daca filmul a fost deja postat cu citeva ore inainte, in timpul noptii, foarte bine, in cazul asta moderatorul ar fi trebuit sa includa clipul respectiv pe topicul corespunzator, asa cum a procedat in cazul meu, trebuia deci lipit pe topicul FAN Ierusalim inca de la inceput.
Dar nu moderezi (legi fedeles) un user pentru ca a reprodus o stire/film/link/mesaj etc deja existent.
Cel mult elimini daca e deja postat.
Intra si tu pe alte forumuri de renume si vei vedea ca nicaieri nu e sanctionat un user pt o stire deja postata.
Ba chiar peste tot sint acceptate mesajele spre linkurile deja existente.
Nu e asta o problema pentru moderatori, o discutie poate incepe pe tema data "da, am vazut azi dimineata filmul ala, postat de un polonez si cred ca e vorba de....etc", de altfel daca te uiti mai bine filmu postat de mine provine de la un alt user youtube, crezi ca ma amuza sa postez un clip deja existent, n-am nimic mai bun de facut?

Am fost de noapte, m-am trezit pe la 2 dupa-amiaza, am deschis emailu si am vazut printre altele filmul romanului la Ierusalim, mi s-a parut interesant, o continuitate a observatiilor OZN precedente in aceeasi zona precisa a Templului din Ierusalim.
Nu am gasit in firul discutiei vreun mesaj spre acel clip, la search nu a fost gasit vreun rezultat, astfel am postat filmul intr-un nou topic.

Nu esti oricum la curent cu ceea ce se intimpla, @abyss se simtea lezat, recunosc ca si el mi-a dat deseori informatii bune, de calitate, inclusiv cursuri pe care le-a platit din buzunarul propriu...
Nu se publica corespondenta privata, e o regula tacita pe rufon, dar crede-ma ca nu am mintit.

calatorule iar o iei si o sucesti cum vrei tu, de parca am fi la scoala ajutatoare

N-am nevoie sa te cunosc personal, suntem pe forum si prin prisma asta mi-e suficient cat te-am cunoscut.

Ma bag in seama pentru ca apreciez acest forum si sunt satul sa vad discutii sau topicuri deturnate sau duse in derizoriu de aberatii si deraieri de-ale tale, dupa parerea mea desigur; si culmea! nu e doar parerea mea din moment ce ai ajuns penalizat, moderat, banat si reprimit in conditiile in care ai fost primit si pe care ti le-ai asumat.

Te dai fan, dar vai, ai ratat un post de cu o zi inainte pe un topic cat se poate de relevant, Cazuri recente de UFO; halal fan care doar frunzaresti forumul sa vezi cine s-a mai luat de tine  :-o :-o :-o

Scuze si justificari de doi bani pe care nici tu nu le crezi; ai fost de noapte... dar inainte sa postezi vezi ce s-a mai scris; mai ai optiuni pe langa functia cauta.

Dar nu, tu sari de cur in sus ca moderatorul si-a facut treaba, pierzand vremea cu un veteran care nu-i in stare sau nu vrea sa posteze unde trebuie; sti ca ai toleranta zero dar tot ai iesirile astea si te miri de ce ti se intampla....

Asa ca, plimba ursul!

LE pentru conformitate, ca o dai cu regulamentul si indicatii moderatorilor:
Citat-atentie foarte mare la postari si la activitatea de pe aici...ceea ce unui user obisnuit al forumului i-ar aduce o avertizare de 10%-15%,in cazul tau calator astral,aceasta iti va aduce stergerea contului,fara nici un alt averisment,fara votari,fara consultari.

Tine minte ca aceasta este ULTIMA SANSA ce ti-a fost acordata...stiu ca tu esti obisnuit sa ratezi sansa dupa sansa,dar de data aceasta incearca sa nu o faci,pentru ca nu va mai exista o alta sansa...