Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uforever

#330
UFO v Jeruzaléme (UFO In Jerusalem, Israel) 25 December 2012.

Nu stiu ce sa zic, pare facatura, adevarul e ca nu prea l-am analizat, nu stiu ce ar fi de analizat. L-am postat pentru cei care se pricep, oricum e bine pus la "recente UFO", vad ca e de pe 25.12.2012.

kefren

  Nu stiu cum sa caracterizez fenomenul,este straniu.Poate Soarele la apus sa arunce astfel de raze de lumina ca si printr-o fanta?Ce n-am inteles inca, este ca nu imi dau seama in care parte este Soarele!!!


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Bke8aLbZ00I#!

acme

Un punctulet pe camera de pe ISS care se plimba putin si dispare apoi:
☆☆☆UFO AT ISS 25 DECEMBER 2012☆☆☆
We're born alone, we live alone, we die alone.

StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

Interesanta intregistrare - ce pare sa nu fie a unui eveniment "astronomic".

Si mai interesant insa - numele martorului: Elijah Prykhodzko. :-D

Fara sa mai dezvolt din nou vesnica mea circoteala vizavi de... desertaciunea in sens de inutilitate ultima a certificarii eventuale a observatiilor OZN "pe bune" (E real deci clipul si implicit OZN-ul surprins? OK, perfect - si pe urma, ce mai facem cu el ?! :roll:) nu pot decit sa regret ca nici de asta data nu s-a catapultat vreun mic ozenist din "obectu" explodat. :star:

P.S. Mai clar: vreau deci dovezi/inregistrari de ET-actiune :martiansmile: - si mai ales de ET-interactiune!!! :wink:
Fiindca vesnicul circ true/hoax nu duce absolut nicaieri luat per se.
Si asta-i doar umila mea parere, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

StarDust

Filmarea mi se pare mai mult decat interesanta, de aceea am si prezentat-o pe acest topic . Acum, fiecare crede ce vrea, poate sa o analizeze si sa-si formeze o parere. Oricum, in filmarea asta eu vad destul de multa "actiune" decat in altele...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

OK draga StarDust, sint convins c-ai inteles totusi ca "benga" :-D mea anti-superficialitate m-a lovit acum aleatoriu si-i una de principiu, nu in legatura cu clipul postat de tine (repet, interesant in comparatie cu altele).

Una din fazele evaluarii oricarei observatii OZN ramine deci, fireste, si asta a probei veridicitatii - dar si daca ne-am limita la ea am deveni un simplu forum de tehnicieni foto-video.
De inteles e insa si faptul ca cel mai adesea nici nu prea avem mare lucru de "disecat" in afara de vesnicele argumente true/hoax.

Fiindca ai naibii-s ozenistii astia, :-) de nu ne fac macar un semn cu minutza prin hublou. :lol:
(N.B. subinteles: un SEMN illuminat-masonic, clar, facut eventual de Anu - tac-su lu' Enkidu). :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

Parerea mea (influentata inca de ceva pahare de vin, desi recunosc ca nu intotdeauna "in vino veritas" totusi) legata de clipul postat de StarDust

E urmatoarea, explozia aia provine de la o baza/statie/nava ET (sa-i zicem), fie camuflata cumva si in spectrul vizibil si in cel radar sau infrarosu etc si devenita vizibila din cine stie ce cauze, fie chiar una "astrala" (nu mai e "calatorul astral" sa-si dea cu parerea aici) care s-a si "materializat" macar partial, iarasi cine stie din ce cauze.

Statia/nava aia ET a fost apoi distrusa de cineva (ma indoiesc totusi ca e vorba de vreo armata terestra sau grup/organizatie de oameni "simpli" de pe aici) care s-a suparat pe aia care detin statia, sau OZN-ul ala s-a nimerit intr-un moment si loc nepotrivit levitand asa de capu lui in jurul Terrei.

Probabil suntem prea mici sa le stim pe toate cate se petrec in "nevazut" sau "nestiut", si pot merge tot inainte cu si mai multe speculatii, dar nu stiu cat de realiste ar fi

Xanadron

Vezi de ce mai merita stat la suete pe RUFOn, colega kandaon? Ne mai dezmortim la neuron!

Si eu, desi fara sa fi beut ceva azi-noapte (n-am voie, mi s-a spus de-mai-sus :roll: ca-n caz de gandire alcoolizata s-ar produce intrarea Terrei in vibratii transformate in zgaltaieli apocaliptice :-D), pot emite un scenariu la fel de credibil.

Nava-muma :ufo: din clip picase deci inspectia tehnica periodica la RAR si, cum reparatiile n-ar fi rentat (tahionatoare ruginite, de negasit in cimitirele de OZN-uri si prea scumpe de adus din Alfa-Centauri), s-a decis distrugerea ei urgenta.
Echipajul ET s-a mutat deci in naveta-orb care se observa rotindu-se in jurul exploziei si-au apasat teul dinamitarii exact cind desfaceau sampania Revelionului... lor (cade pe 20 decembrie, am verificat). N-au mai dat bani (kosoni galactici) pe artificii deci. :lol:

Serios acum: un Nou An mai bun va urez - si-n care sa nu va pierdeti mai ales simtul umorului... :wink:

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Urban

Si de ce nu ar putea fi un experiment foarte "terestru"?
Oricum tehnologia umana e cu zeci de ani avans de tot ce cunoastem noi in momentul de fata.

Un An Exceptional va doresc!

Fr0styan

Citat din: StarDust din  01 Ianuarie 2013, 14:25:41
Filmarea mi se pare mai mult decat interesanta, de aceea am si prezentat-o pe acest topic . Acum, fiecare crede ce vrea, poate sa o analizeze si sa-si formeze o parere. Oricum, in filmarea asta eu vad destul de multa "actiune" decat in altele...

exploding weather balloon !

este o explozie a unui balon meteorologic. priviti asemanarile dintre videoul lui si acesta pus de mine.

StarDust

Citat din: Fr0styan din  01 Ianuarie 2013, 20:20:41
...
este o explozie a unui balon meteorologic. priviti asemanarile dintre videoul lui si acesta pus de mine.

Clar, lamurita problema. Si uite ca am mai invatat ceva!  :lol: . N-as fi crezut ca imprastie atatea resturi.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

kandaon

#342
Citat din: Xanadron din  01 Ianuarie 2013, 15:26:38
Vezi de ce mai merita stat la suete pe RUFOn, colega kandaon? Ne mai dezmortim la neuron!

Si eu, desi fara sa fi beut ceva azi-noapte (n-am voie, mi s-a spus de-mai-sus :roll: ca-n caz de gandire alcoolizata s-ar produce intrarea Terrei in vibratii transformate in zgaltaieli apocaliptice :-D), pot emite un scenariu la fel de credibil.

Nava-muma :ufo: din clip picase deci inspectia tehnica periodica la RAR si, cum reparatiile n-ar fi rentat (tahionatoare ruginite, de negasit in cimitirele de OZN-uri si prea scumpe de adus din Alfa-Centauri), s-a decis distrugerea ei urgenta.
Echipajul ET s-a mutat deci in naveta-orb care se observa rotindu-se in jurul exploziei si-au apasat teul dinamitarii exact cind desfaceau sampania Revelionului... lor (cade pe 20 decembrie, am verificat). N-au mai dat bani (kosoni galactici) pe artificii deci. :lol:

Serios acum: un Nou An mai bun va urez - si-n care sa nu va pierdeti mai ales simtul umorului... :wink:

Ai dreptate colega Xanadron, uneori un pic de "brainstorming" pe teme mai serioase sau chiar mai glumete e chiar indicat

Se pare insa ca teoria navei mame bubuita pe orbita s-a dezumflat precum balonul din clipul postat de colegul Fr0styan, chiar la inceput de an (cred ca mai am ceva ramasite de vin in sistem  :-D)

P.S. un An Nou Fericit pentru toata lumea (hai sa zic inclusiv si pentru ET care poate citesc forumul si probabil "se rad" de noi acum)

Xanadron

#343
Posibila "flota de OZN-uri" :ufo: prinsa pe STEREO Ahead COR 2. :star:

P.S. Pe linga sectiunea "Evenimente OZN in lume" cred c-ar trebui si una cu cele din Soare. :-D

Unidentified Flying Objects Seen From Stereo Ahead COR 2!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

O cameră de supraveghere instalată într-un tunel de pe o autostradă din Germania a surprins imagini incredibile. Un OZN a intrat în respectivul tunel și ca și când totul era normal a trecut cu o viteză impresionantă pe deasupra maşinilor. Mai mult de atât misteriosul OZN a lansat o lumină puternică spre un tir care tocmai trecea prin zona respectivă, provocând un accident grav.
http://www.efemeride.ro/un-onz-intrat-intr-un-tunel-a-provocat-un-accident-grav-video

UFO Travels through tunnel in Germany 26/02/2013 (LIVE CAM)
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein