Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

10.000 de motive pentru care extraterestrii amana un contact direct

Creat de Urban, 23 Septembrie 2007, 04:56:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tarbit

Eu cred ca nu vor sa provoace o panica timpurie.Daca ar initia contactul cu ei am putea afla adevarul despre ei,si anume ca ne sunt ostili si ca ne-au creat pentru a se folosi de noi,pentru a ne obtine si prelucra corpurile spirituale pentru inmultirea lor asexuata.Si asta ar provoca grabirea apocalipsei,care e bine descrisa in Biblie si nu numai,momentul cand va avea loc teribila confruntare intre cele doua supercivilizatii extraterestre: supercivilizatia Dumnezeului biblic si cea Satanei intraterestre(care are baze si pe terra si in adancurile terrei si care controleaza politica pamanteana),confruntare in care noi oricum suntem niste pioni care vor disparea,momentan suntem utili inca si atat...

lylyt_ice

 Daca ar fii sa citim mai cu atentie Apocalipsa...acolo, in afara de cei care au fost aruncati pe pamant(satan si "ingerii" lui), mai sunt inca patru inger ai lui Dumnezeu care sunt legati intre Tigru si Eufrat, si sunt pregatiti sa lupte impotriva celor rai de partea oamenilor buni.(cine sunt aceea, unde, cum si sub ce forma se afla cei patu ingeri aici pe pamant??? Si tot in Apocalipsa ni se mai spune despre "Batranul albit de vreme" care este intemnitat si incatusat cu lantiri grele...care in zilele acelea v-a fii eliberat...!!! Despre cine oare este vorba ??? Se mai spune deasemenea ca Dumnezeu Insusi va lupta contra celor rai alaturi de oamenii buni....!!! Atunci asta ar insemna ca Extraterestrii care sunt de partea noastra; sau... nu sunt inca deajuns de aproape de Tera si contacteaza numai  anumite persoane prin alte metode in timpul somnului, ori cei rai au amenintat cu distrugerea in masa a omenirii in cazul in care cei buni isi fac aparitia. Cum s-ar zice suntem aici un fel de "OSTATECI" obligati sa muncim pt.ei si in acelas timp fortati sa ne vindem sufletul NEGATIVULUI de aceea toate mediile incearca din rasputeri sa altereze ultimii oameni care mai sunt decenti si cu mintea intreaga...!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Serban M

http://youtube.com/watch?v=52VLsW85jrg .

use your mind,it may be the most important thing you ever did.

lylyt_ice

Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

valmigliore

 terenul de lupta se da in planul spiritual, toate trebusoarele astea cu alieni este sa duca lumea la pierzanie, Iisus a spus: cine nu culege cu mine, risipeste! El nu a pomenit niciodata de alieni, sau de extraterestrii, intradevar i-a numit demoni, si sunt legiuni intregi de demoni in lumea asta, pentru ca au fost aruncati pe pamant,iar scopul lor este sa ispiteasca, ispita de toate formele pentru a-l duce pe om singur in anatema. ca sunt alieni care ne-au creat, ca vor sa recolteze material genetic pentru alte fiinte ,hibrizi,samd, poate ca sunt, poate ca ne pot manipula trupurile dar sufletul va zic ca nu au cum,daca dorim ajutor il gasim la D-zeu si la acolitii lui, numai Ei ne pot ajuta asta daca dorim intradevar si cerem acest ajutor.Iar dupa cum se stie, Dzeu nu te obliga sa-i mostenesti imparatia, dar ti-o promite in cazul in care respecti niste legi elementare, iar aici nu ai nevoie de yoga, de nu stiu ce ite incurcate cu sapte mii de corpuri energetice,e mult mai simplu daca vrem aceasta mantuire

Pepino

Alienii nu amana nimic. Nu li se da voie sa aiba un contact cu oamenii.

Serban M

Citat din: Pepino din  12 Iunie 2008, 01:26:13
Alienii nu amana nimic. Nu li se da voie sa aiba un contact cu oamenii.

aberatii,hai totusi sa fim putin rationali.

Pepino

Citat din: Sirius13 din  12 Iunie 2008, 09:24:39
aberatii,hai totusi sa fim putin rationali.

:D Hai ma Sica, tu crezi ca le place sa se afiseze asa pe cer si noi sa ne intrebam cine naiba sunt astia? :D
Daca au tehnologia de a ajunge aici, au si tehnologia de a se ascunde de noi. Altfel inseamna ca sunt destul de incapabili sau le lipseste disciplina din moment ce au atatea scapari. :D

Ia gandeste Sica, daca tu ai fi un afacerist rapace cu un Yale in spate si ai vrea sa construiesti o fabrica de rulmenti, in Brazilia, pe pamanturile unor triburi care nu stiu ce sunt oamenii, te-ai opinti vreun pic? Te-ai gandi tu, stai ba ca astia o sa aiba un soc daca ma vad. Te duci si ii bagi undeva si incepi sa faci fabrica sa faci un ban. Asa si cu astia, crezi ca daca vor ceva, si nu i-ar impiedica nimic, nu s-ar baga pe felie? Hai sa fim seriosi... Ti-am mai zis, tu ai o logica defectuoasa!

Daca ii impiedica ceva, atunci inseamna ca ei cunosc diferenta dintre bine si rau, ca orice alta fiinta din Universul asta. Daca vorbim de bine si rau, atunci acel ceva se transforma in Cineva! E o logica elementara Sica si se bazeaza pe ceea ce se cheama constiinta.

Extraterestrii sunt de fapt niste draci. Si ala de la Balea tot drac e. Si vrei sa iti mai zic ceva?
Cunosc inca 3 persoane (2 baieti si o fata) cu o experienta asemanatoare in Bucegi. Iar cazul asta nu-l cunoaste nimeni, nici macar Paul Dorneanu sau alti ufologi. Am documentat cazul si persoanele nu mint pentru ca se pupa la detalii. Si acolo tot de un drac a fost vorba. De unde vin astia, Dumnezeu cu mila si dracul cu sila, dar tot drac era. Cazurile acestea trebuiesc inchise pentru ca sa nu speriem lumea. Omul sa ramana langa Dumnezeu si sa stea departe de dracii astia, ca sunt prea tari ca sa le stai in fata, asa cum zicea Mantuitorul.

someone_creator

Citat din: Pepino din  12 Iunie 2008, 13:51:28


Extraterestrii sunt de fapt niste draci. Si ala de la Balea tot drac e.


Sau ...de la Pepino citire!
Asta a fost tare,dom'le!Trebuie sa recunoastem aceasta EVOLUTIE a dracilor : au inceput sa "sperie"lumea,"bantuind-o" cu OZN-u',ca alte metode sunt deja "fumate"!  ESTE?

valmigliore

apreciez faptul ca inca mai sunt persoane care isi dau seama de aceasta pacaleala a intraterestrilor sau a extraterestrilor.Sa nu uitam ca cel inlantuit de veacuri este tatal minciunii, si e foarte greu pentru cineva care crede orbeste in aterizarea alienilor si intr-o intalnire oficiala, sa incline balanta in directia ca acestia sunt chiar demoni. Discutiile pot denatura mult iar parerile sunt impartite pe acest subiect iar multi necunoscatori pot fi foarte usor influentati de aceste aparitii. Uneori aceste aparitii sunt si halucinatii, alteori cand vor ocupantii acestor vehicole devin destul de reale, vreau sa spun materiale, se materializeaza in universul nostru, pentru acesti demoni preschimbati nu le este greu sa manipuleze materia acestia inca mai avand aceasta capacitate, nefiindu-le luata. De ce oare am fost avertizati in unele scrieri ale unor sihastrii sau Sfinti parinti acum cateva veacuri de aceste duhuri ale vazduhului?! Oare de ce? Daca pe Acel care il interesa de binele nostru nu ne voia binele nu facea nici o avertizare cu acest caz, era destul de simplu sa ne transmita ca n-ar exista nici un pericol in sensu' asta si sa ne vedem de treaba noastra, dar am fost avertizati de aceste duhuri care pot lua orice forma doresc, mai ales forme ale fiintelor de lumina!!

Serban M

Citat din: Pepino din  12 Iunie 2008, 13:51:28
:D Hai ma Sica, tu crezi ca le place sa se afiseze asa pe cer si noi sa ne intrebam cine naiba sunt astia? :D
Daca au tehnologia de a ajunge aici, au si tehnologia de a se ascunde de noi. Altfel inseamna ca sunt destul de incapabili sau le lipseste disciplina din moment ce au atatea scapari. :D

Ia gandeste Sica, daca tu ai fi un afacerist rapace cu un Yale in spate si ai vrea sa construiesti o fabrica de rulmenti, in Brazilia, pe pamanturile unor triburi care nu stiu ce sunt oamenii, te-ai opinti vreun pic? Te-ai gandi tu, stai ba ca astia o sa aiba un soc daca ma vad. Te duci si ii bagi undeva si incepi sa faci fabrica sa faci un ban. Asa si cu astia, crezi ca daca vor ceva, si nu i-ar impiedica nimic, nu s-ar baga pe felie? Hai sa fim seriosi... Ti-am mai zis, tu ai o logica defectuoasa!

Daca ii impiedica ceva, atunci inseamna ca ei cunosc diferenta dintre bine si rau, ca orice alta fiinta din Universul asta. Daca vorbim de bine si rau, atunci acel ceva se transforma in Cineva! E o logica elementara Sica si se bazeaza pe ceea ce se cheama constiinta.

Extraterestrii sunt de fapt niste draci. Si ala de la Balea tot drac e. Si vrei sa iti mai zic ceva?
Cunosc inca 3 persoane (2 baieti si o fata) cu o experienta asemanatoare in Bucegi. Iar cazul asta nu-l cunoaste nimeni, nici macar Paul Dorneanu sau alti ufologi. Am documentat cazul si persoanele nu mint pentru ca se pupa la detalii. Si acolo tot de un drac a fost vorba. De unde vin astia, Dumnezeu cu mila si dracul cu sila, dar tot drac era. Cazurile acestea trebuiesc inchise pentru ca sa nu speriem lumea. Omul sa ramana langa Dumnezeu si sa stea departe de dracii astia, ca sunt prea tari ca sa le stai in fata, asa cum zicea Mantuitorul.

Stimabile ''Sica'' ,singura persoana cu o logica defectuasa pe acest thread esti matale.Prin simplul fapt ca asociezi niste fiinte ce pot convietui alaturi de noi in acest univers cu niste draci/balaurisi alte nazbatii din biblie.Vreau sa iti aduc la cunostiinta ca nu exista draci decat in mintea umana,poluata de diferite religii si concepte inventate tot de om.Si uite asa sa facem toti,sa ne inchidem maica in casa Dumnezeu Cu Mila ca vine Mantuitorul sa ne pazeasca de draci cand fratii nostrii extraterestrii ne bat la usa.De cate ori intreb de unde atata prostie in lumea asta ma intorc la religie si biserica..din pacate asa am fost indoctrinati sau modelati psihic de-a lungul istoriei sa ajungem ca niste robotei de unde si conceptul ochi de cal.
In cazul prezentat de tine ,este deja fumat.A fost gasit un trib izolat de lumea asta nenorocita si sarmanii parosi nu au fost macelariti de noi ca niste draci ce suntem ,ci au fost lasati in mod natural sa-si urmeze cursul firesc in evolutie.Din pacate nimeni si nimic nu ne-a facut sa-i catalogam pe ei alesii Domnului ci pur si simplu ne-a dus bibilica sa nu ne atingem de ei;de aici fa si tu legatura.


Serban M

Citat din: Sirius13 din  12 Iunie 2008, 15:18:36
Stimabile ''Sica'' ,singura persoana cu o logica defectuasa pe acest thread esti matale.Prin simplul fapt ca asociezi niste fiinte ce pot convietui alaturi de noi in acest univers cu niste draci/balaurisi alte nazbatii din biblie.Vreau sa iti aduc la cunostiinta ca nu exista draci decat in mintea umana,poluata de diferite religii si concepte inventate tot de om.Si uite asa sa facem toti,sa ne inchidem maica in casa Dumnezeu Cu Mila ca vine Mantuitorul sa ne pazeasca de draci cand fratii nostrii extraterestrii ne bat la usa.De cate ori intreb de unde atata prostie in lumea asta ma intorc la religie si biserica..din pacate asa am fost indoctrinati sau modelati psihic de-a lungul istoriei sa ajungem ca niste robotei de unde si conceptul ochi de cal.
In cazul prezentat de tine ,este deja fumat.A fost gasit un trib izolat de lumea asta nenorocita si sarmanii parosi nu au fost macelariti de noi ca niste draci ce suntem ,ci au fost lasati in mod natural sa-si urmeze cursul firesc in evolutie.Din pacate nimeni si nimic nu ne-a facut sa-i catalogam pe ei alesii Domnului ci pur si simplu ne-a dus bibilica sa nu ne atingem de ei;de aici fa si tu legatura.



DUMNEZEULE MARE ,V-ATI TICNIT CU TOTII? SUNTETI EXACT CA TRIBUL ASTA SI SUNT SIGUR CA ATI REACTIONA LA FEL LA UN CONTACT DIRECT.INARMATI-VA FRATILOR CU PUSTI SI TOPOARE CA AU POPOSIT DEMONII DE PE ALTA PLANETA.

http://www.realitatea.net/un-trib-izolat-a-fost-descoperit-in-brazilia---primele-foto_290837.html

''comuna vai de noi''

Serban M

Citat din: Sirius13 din  12 Iunie 2008, 15:21:13
DUMNEZEULE MARE ,V-ATI TICNIT CU TOTII? SUNTETI EXACT CA TRIBUL ASTA SI SUNT SIGUR CA ATI REACTIONA LA FEL LA UN CONTACT DIRECT.INARMATI-VA FRATILOR CU PUSTI SI TOPOARE CA AU POPOSIT DEMONII DE PE ALTA PLANETA.

http://www.realitatea.net/un-trib-izolat-a-fost-descoperit-in-brazilia---primele-foto_290837.html

''comuna vai de noi''

SA IMI FIE IERTATA IESIREA ASTA INSA CUM SA SPERI LA UN VIITOR CONTACT CU ASEMENEA OAMENI?

valmigliore

Stau si ma minunez pentru ca aud si tot aud in ultimul timp ca e normal sa dezbatem aceasta problema a extraterestrilor, asa e poate ca e normal, dar sa ne intarim in cauza ca ar trebui sa fim mai circumspecti in aceasta problema si sa nu credem dinadins ca sunt civilizatii care vor sa creeze un contact cu noi.Ei stiu totul despre noi si nu asta isi doresc, la ce bun? doar ca mintea lor acum nascoceste inca o idee de luat in serios, ei chiar vor sa suprime aceasta multime crezatoare cu ochelari de cal la ochi. Cum?? Cu o aterizare in masa a lor facand in acest fel o intalnire oficiala cu pamantenii! De ce? Simplu! Pentru ratacirea si smintirea oamenilor! Va dati seama cati din noi isi pot pierde ce mai au din credinta in DUMNEZEU? Deja sunt care inca mai cred ca Dzeu e extraterestru luat ca atare, sau un "doctor genetician"!!! Oare, de ce? ptr ca sunt destul de vulnerabili la toate aceste actiuni, se pierd ca oile alea dezorientate si cu greu isi mai gasesc turma. Eeeee, uite ca Dzeu a vrut ca noi sa fim  turma lui unita in credinta si nu una dezbinata, pentru ca daca nu avem pe Dzeu nu avem pe nimeni, nu ne mai apara nimeni inafara de el, iar multi isi vor pierde credinta pan' la sfarsitul veacurilor , asa cum a si spus, Iisus.

Shadowman

Citat din: Pepino din  12 Iunie 2008, 13:51:28
Extraterestrii sunt de fapt niste draci. Si ala de la Balea tot drac e. Si vrei sa iti mai zic ceva?
Cunosc inca 3 persoane (2 baieti si o fata) cu o experienta asemanatoare in Bucegi. Iar cazul asta nu-l cunoaste nimeni, nici macar Paul Dorneanu sau alti ufologi. Am documentat cazul si persoanele nu mint pentru ca se pupa la detalii. Si acolo tot de un drac a fost vorba. De unde vin astia, Dumnezeu cu mila si dracul cu sila, dar tot drac era. Cazurile acestea trebuiesc inchise pentru ca sa nu speriem lumea. Omul sa ramana langa Dumnezeu si sa stea departe de dracii astia, ca sunt prea tari ca sa le stai in fata, asa cum zicea Mantuitorul.

In vremea in care Sevastase "teroriza" majoritatea  membrilor de pe forum cu topicul "Reptilienii" ,imi venise o idee...  Ma gindeam sa deschid  un topic : "CORNUTIENII-taurieni,vacarieni,bivolieni,zimbrieni,bizonieni"   :-D
Asta ca o replica la "Gusterienii" si "Sopirlienii" care ne-au invadat planeta,in opinia unora... :-) Puteam sa sparg "audienta" ! Ori prejudecatile unora...Chestiunea aceasta o discutasem cu citiva membrii ai forumului,cu mult timp in urma...
  Material de studiu "girla",trimiteri in mitologie,literatura,religie "la snop",exemplificari cu poze ,link-uri,filme,desene animate,jucarii ori etichete de produse,vorba ceea : Cit cuprinde Net-ul !
  Am renuntat,desi "Cornutienii" puteau aparea mai credibili decit "Reptilienii"...
  Cu putin efort, deschideam si-un topic "Pestilienii"...Material de studiu gasesti, "cita frunza-cita iarba"... :wink:
  Cu imaginatie ,poti descoperi o adevarata "fauna" care controleaza planeta !
  Sa nu dau idei,ca iara vin "trolii" gramada !  :lol:
  "Draci" e o denumire generica,cuprinzatoare...A limita unele aparitii (sau majoritatea) doar la "draci",nu cred ca e o alegere buna...
   Miine-poimiine ce ne facem ? Umplem forumul de poze cu "Uciga-l toaca"...?  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY